Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy kell excelből worbe diagramot átmásolni? fórum

Hogy kell excelből worbe diagramot átmásolni? (tudásbázis kérdés)

2012. máj. 26. 06:03

Nem kell gúnyolódni, mert nincs a kisujjamban az informatika... tulajdonképpen informatikai analfabéta vagyok. Végül a férjem mondta el telefonon, éjszaka...

De ha el tudod mondani egyszerűbben, és kevesebb lépésben az jó lenne, mert magamtól nem tudnám ugyanígy átmásolni.

A lényeg, hogy ha jobb egérrel rákattintok a dokumentumra, akkor ez jön fel:

-törlés

-stílushoz igazítás

-más diagram típus

-adatok kijelölése

-Rajzterület formázása.


Nem volt itt a másolás. A ctrl c ctrl v sem működött.

2012. máj. 25. 20:59

[link]

Válasszuk ki a másolni kívánt adatot vagy diagramot.

Kattintsunk a Másolás Gombkép gombra.

Váltsunk át a Microsoft Word vagy a Microsoft PowerPoint programra.

Kattintsunk arra a dokumentumra vagy bemutatóra, amelybe be szeretnénk illeszteni a Microsoft Excel adatait vagy diagramját, majd válasszunk az alábbiak közül:


MegjelenítésAdatok beillesztése a Word programba


MegjelenítésDiagram beillesztése a Word programba


MegjelenítésAdatok beillesztése a PowerPoint programba


MegjelenítésDiagram beillesztése a PowerPoint programba


ElrejtésTipp


Ha azt szeretnénk, hogy a Word vagy PowerPoint programba beillesztett Excel adattartomány is frissüljön az adatok Excel programban való módosításakor, akkor még másolás előtt nevezzük el a tartományt, majd illesszük a hivatkozást az elnevezett tartományba.


Diagram beillesztése a Word programba


Kattintsunk a Formázás eszköztár Beillesztés Gombkép gombjára.

Kattintsunk a diagram melletti Beillesztés beállításai Gombkép gombra, majd válasszunk az alábbi lehetőségek közül:


Ha úgy szeretnénk a diagramot beilleszteni, hogy a Word dokumentumban a diagramra dupla kattintva megnyithatjuk az Excel programot a szerkesztéshez, akkor kattintsunk az Excel diagram lehetőségre.


Ha az Excel diagramot csatolással szeretnénk beilleszteni, azaz ha azt szeretnénk hogy a Word dokumentumban lévő diagram az eredeti Excel munkafüzet minden módosításakor frissüljön, akkor kattintsunk a Csatolás Excel diagramhoz beállításra.


A diagram bitképként történő beillesztéséhez kattintsunk a Diagram képe lehetőségre.


nagyon nehéz lehetett

2012. máj. 25. 14:07
Köszönöm! Ennyit én is tudtam, de itt nem lehetett így... Megoldottam végül, kb. 20 lépésben :(
3. Suhi
2012. máj. 25. 06:16

ctrl+c a diagramon majd ctrl+v word-ben

Semmi ördöngősség nem kell hozzá.

2012. máj. 25. 01:17
Word-be, bocsánat..
2012. máj. 25. 01:17
Hogy kell excelből worbe diagramot átmásolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook