Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 februári babák fórum

2013 februári babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2022. szept. 22. 17:24
Úgy látom 2 ève írtam ide utoljára és mindenki eltűnt:( azért sok boldogságot mindenkinek
2020. febr. 16. 18:46
Sziasztok -!!!lassan lassan eltelt 7ev ..nem semmi :) h vagytok ? Így utólag h bírtatok ? Remélem mindenki jól van ;) írjatok ha vagytok meg
6737. telepocak
2014. szept. 18. 10:13
A bölcsis tapasztalatok:2 hetes volt a szoktatás,Száva nagyon jól bírta.Nyáron, a két hetes szünetet(ja és a három hetes hasmenést)leszámítva végig ment.Most már kis heverőn alszik,egyedül eszik,és állítólag nagyon jól érzi magát egész nap.Megvagyok elégedve,könnyebb azért ilyen hírekkel elviselni a napokat.A munkámról inkább semmit.Gond még a reggeli kelés,készülődés.Böli 20 km-re,2 gyerek,öltözés,átadás,munkakezdés fél nyolckor.Néha eszembe jut,hogy jól döntöttem-e,de nem kezdeném újra a beállást erre a napirendre.Boldog vagyok,hogy jól érzi magát(nekünk nem nagyon lenne gyermektársaságunk),igazi kis csaj,öltözik,vetkőzik,a mi cipőinkbe klaffog,pakol,kicsit hisztis,akaratos,mondogat...
6736. Anna9999 (válaszként erre: 6735. - Kiskanal77)
2014. aug. 4. 12:18

Köszönöm a kérdést, jól sikerült a nyaralás. Lefelé nagyon jól bírta az utat, visszafelé már nyűgösebb volt, de nővérem és én felváltva szórakoztattuk, így elment az idő. Nővérem hozott notebook-ot, amin mesét is nézett. :)


A tenger nem tetszett neki, de a kis medencéjében pancsizott. Azóta megjártuk a Balatont is, tegnap jöttünk haza. Azt kifejezetten imádta, pancsolt, homokozott. :)

2014. aug. 2. 14:01

sziasztok!

Anna9999 hogy sikerült a nyaralás?


mi élvezzük az itthon létet, imád Nagyizni a ded :)


az MMR nem viselte meg kicsit sem, pedig bárányhimlővel egyszerre kapta. hepa B-t pedig majd kint. sajnos nemsokára megyünk vissza, nem várom :(


a repülőúton végig aludt, remélem visszafelé is így lesz. ázsia-európa átállás három nap alatt lezajlott, de azt mondják visszafelé már sokkal nehezebb a helyzet. meglátjuk :)


Meababa, Dé a Balatonból és a Tisza tóból is a kavicsdobálást élvezte a legjobban :))

6734. Meababa (válaszként erre: 6730. - Anna9999)
2014. júl. 7. 14:35

Persze biztosan sikerül elfoglalni :) férjem vezetett, de én sokkal fáradtabb voltam a szórakoztatástól. A mese nálunk is csak úgy működött hogy előtte sosem nézett autóban, így az újdonság ereje :D D:

amivel szintén sokat elvolt, az autó ablakára rakható fényvisszaverő, hogy ne süssön be a nap :) szanaszét gyömöszölte kb egy órán keresztül :)

6733. Anna9999
2014. júl. 6. 00:03
Köszi Lányok! Holnap indulunk, nem leszek egy hétig! Mindenkinek szép hetet! :)
6732. 84Lina84 (válaszként erre: 6730. - Anna9999)
2014. júl. 4. 21:43
Szia! Bár Rékát egy percet nem érdekli a mese, de ha úgy gondolod hogy a te babádat leköti, tölts telefonra!
6731. orokbefogadnank (válaszként erre: 6730. - Anna9999)
2014. júl. 4. 21:07

Matricaval szeretnek jatszani ( ami levehetos-ujraragaszthatos), mi post itet vettunk legutobb, meg nem probalta ki.

Vegyel uj jatekokat es az uton add oda neki (mindegy mi, ami erdekli ot)

Ragcsa is eltereli a figyelmuk.

6730. Anna9999 (válaszként erre: 6729. - Meababa)
2014. júl. 4. 16:39
Köszönöm! :) ipad sajnos nincs a családban, de ma vettem neki két új könyvet. Az egyik állathangokat is ad ki, remélem ellesz vele egy ideig. :)
6729. Meababa (válaszként erre: 6728. - Anna9999)
2014. júl. 3. 15:09

most jöttünk haza Olaszországból, az út 7 óra volt kb. Jól viselte, illetve bevetettük az ipad-et, kb 400km után, mikor kialudta magát és fogyott a türelme.

Az idegen helyet pikkpakk megszokta, a tengeri levegő jól kiütötte, napközben 3 órát aludt. Az néha itthon is megvan. Este tovább volt fent, élvezte a forgatagot, de miután letettük 11kor, reggel 8-9ig aludt.

A tengert (homokos volt) élvezte, homokozószettel játszott, illetve az életmentő torony vendége volt, felmászott vagy tízszer minden nap. Augusztusban Horvátországba megyünk, Alex tekintetében az aprókavicsos part találóbb lesz, mert extra kőmániás :)

Összegezve, nagyon jó volt, tavaly 5 hós volt mikor mentünk, de fele ennyire nem élveztük, hiába volt kicsi és nem szaladt még :) Azt bánjuk, hogy nem két hétre mentünk :)

6728. Anna9999 (válaszként erre: 6727. - Telepocak)
2014. júl. 3. 14:03

Ügyes vagy, hogy így bírod a beszoktatást, nekem nagyon nehezemre esne Julcsit beadni! Mondjuk Ő extra anyás! De nagyon! Biztos én rontottam el.. :(


Most egy ideig abba hagyta a fogzást, de az éjjel megint mintha ez lett volna a baja. Vasárnap megyünk nyaralni, Horvátországba, remélem jól alszik majd ott!


Valaki volt már a Manóval tengerparton? Mi sziklásra megyünk, remélem tetszik majd neki a pancsi, viszünk kis medencét.


Nyaralás? Ki mennyi időre viszi a babát? Hogy alszik idegen helyen?

6727. telepocak
2014. júl. 2. 09:00
A beszoktatàs kicsit hosszùra nyùlt,volt rá egy hònapunk.Szerintem előbb is beszokott volna.Nincs semmi gond a böliben,egésznap tesz-vesz.Reggel van néha kis pittyegés,de mire az ajtòhoz érek abba is hagyja.Lelkileg lehet nekem nehezebb volt a levàlàs,kicsit megviselt.Szàvi vetkőzik,sem a sapkàt nem tűri meg,sem a cipőt,zoknit.Ilyesmi tapasztalatok?Ja,és már két hete itthon vagyunk mert hasmenése van.Jò kis munkakezdés...Nehéz megàllapìtani az okàt:most kapta meg az oltàst,bùjik a foga ,vìru vagy baktérium fertőzés.Ma lesz széklet vizsgàlat eredmèny.Cuki,pakolàszik ezerrel,mondani keveset mond.
6726. kiskanal77 (válaszként erre: 6724. - Anna9999)
2014. jún. 4. 06:55

oh, a fogzás nagyon meg tudja őket viselni.


Dé velünk alszik, ő is fogzáskor kezdte el, nekem könnyebb sokkal, hogy nem kell felugrálni hozzá, csak magamhoz ölelem. szerintem a kiságy már elég se lenne neki, állandóan mozog, megy, forog álmában, az uram még rám mondta, hogy sokat mocorgok, most már tudja ez mit jelent pontosan :D


neki 16 foga van, nagyon durva. kettesével tolta a fogakat, most a hármasok mind egyszerre jönnek. 4 fog! annyira szerencsések vagyunk, hogy nem viseli meg olyan rettenetesen, csak fel-felriad, könnyű visszaaltatni (magamhoz ölelem), és néha nem is ébred (az evésen kívül). Mondjuk már félig-háromnegyedik ezek is kint vannak.

néha nem eszik olyan jól, de azért a jellemzőbb az, hogy szépen megeszik mindent, ha közben szórakoztatom (egy helyben ülni nehéz)

már próbál egyedül enni kanállal, nagyon aranyosan csinálja :)


nem is tudtam, hogy a fogzási sorrend az, hogy 1-2-4-3-5, csak akkor néztem utána, amikor a négyesek kezdtek el kibújni a hármasok helyett :D

az ötösök állítólag két éves kor körül bújnak ki, annyira remélem, hogy Dé vár legalább őszig :) nyáron megyünk haza, otthon nem szeretnék fogzani.


ja igen, végül kap bárányhimlőt, az MMR-el együtt. (itt elég rossz élménye van az oltásokról és itt az MMR-t egy éves korban adják, én akkor még nem akartam, így megvártuk a hazautat.)

a hepa B harmadik oltása még hátra van, meglátjuk, hogy ezt otthon be tudom-e adatni vagy megint meg kell látogatni az itteni rendszert :) (ami addig nem is rossz, amíg el nem érünk az oltónénihez, aki inkább őrmester néni, döfi a tűt ezerrel a gyerekekbe és nekem az se tetszik, hogy nem fekve, hanem ülve kapják a szurit, ráadásul úgy, hogy közben csak letolatják a nadrágjukat..)


nálatok hogy viselték a babák az MMR-t?


amúgy én azt hiszem, hogy éhes és azért eszik, nem mindig ugyanakkor kel, 10:30 és 01:00 óra között általában és nem mindig ugyanannyit eszik.

bár lehet, hogy csak megszokás, de akkor nem mindig ugyanakkor ébredne és nem inná meg mindig az összes tápot?.. nem tudom :)


mindenesetre ez is folyadék, szóval én szívesen kelek hozzá, egyszer csak leszokik róla :D


(a hétvégén volt egy vendégünk, aki azt mondta, hogy az ő lánya 6 hónapos korától átaludta az éjszakát, aztán persze hozzátette, hogy 11-től aludt 6-ig... ezt Dé is megteszi, bár ő 7-ig:D nekem az éjszaka átalvása az esti 8-as alvástól a reggeli 7-es kelésig tart)

6725. kiskanal77 (válaszként erre: 6723. - 84Lina84)
2014. jún. 4. 06:41
mondd meg neki, hogy ne olvassa a hoxát :)
6724. Anna9999 (válaszként erre: 6722. - Kiskanal77)
2014. jún. 3. 08:44

Sziasztok!


Mi még kelünk minden éjjel, és minimum egyszer szopik is. Sajnos tudom, hogy ez nem az éhség, hanem a megszokás. Egyedül nem is tud visszaaludni/elaludni. :( Most a foga is jön, ilyenkor a saját ágyában sem akar maradni, át kell hozzam hozzánk.

6723. 84Lina84 (válaszként erre: 6722. - Kiskanal77)
2014. máj. 29. 14:22
Tegnap majndem megírtam hogy Réka már nem kel éjjel enni, erre tegnap éjjel felkelt :)
2014. máj. 27. 09:24

sziasztok!

Nálatok még esznek éjszaka a babók? D. rendszeresen kel, hogy éhes, már a doktornő szerint se kellene ennie, de tényleg éhes, hiába eszik egy csomót egész nap.

Ti még keltek éjszaka? :)

6721. kiskanal77 (válaszként erre: 6719. - 84Lina84)
2014. máj. 20. 07:34

szia, nálunk nem mond még sokat, de ugye ő kétnyelvű, ők később kezdenek beszélni. viszont érdekes, hogy noha angolul is tökéletesen ért minden, csak magyarul "beszél"

"anya", bár ezt nem sokat használja

"gyere" ez a kedvenc szava, ha hív, ha akar valamit, minden gyere, ezt hallani a legtöbbet :)

"ide, oda" ezeket tökéletesen használja

ma már amikor a sok gyerére azt mondtam, hogy "gyere te", akkor mondta, hogy "te", de nem tudom, hogy ez mennyire volt tudatos


berreg, amikor a kisautót tolja és őszerinte most minden állat kkkkkkrrr hangot ad :) a múltkor békákat néztünk / hallgattunk és ő nagy Peppa pig rajongó (evés közben nézheti néha, hogy nyugton üljön, ő hiába éhes, nem tud nyugodtan ülni miközben eszik), a békák brekegéséből és Peppáék röfögéséből jött ez. ja meg a kakas kukorékolásából :)


biliztetni nyáron otthon szeretném elkezdeni, még meglátjuk. amikor peluscseréről beszélek már rohan a pelenkázó asztalhoz, meg ha én megyek wc-re, akkor megmutatja, hogy hova kell menni, aztán meglátjuk :)

ha most nyáron nem sikerül próbáljuk jövőre (szerencsére itt kb. októberig tart a nyár és áprilisban már elkezdődik általában, szóval időnk az van)

6720. 84Lina84 (válaszként erre: 6700. - Telepocak)
2014. máj. 13. 11:55
Szia! Nekem is vissza kell mennem :( Július körül! Kérlek írj le minden tapasztalatot!!!!!
6719. 84Lina84
2014. ápr. 30. 21:29

Sziasztok! Kinél hogy alakul a szókincs?

Bilivel ismerkedés valakinél esetleg?

6718. Anna9999 (válaszként erre: 6713. - Mazsolandi)
2014. ápr. 15. 10:09
Ezt én is akartam kérdezni! Mi még használjuk, de mostanában gyakran előfordul, hogy lemászik róla, teljesen bebújik az ágy másik szélébe és akkor becsipog, amire én felkelek, Ő jó esetben nem. Így mostanában van, hogy nem kapcsolom be. Lassan nekünk is le kéne szokni róla. Valahol azt olvastam, hogy ha saját van, akkor használjuk 1,5 éves korig. Azt hiszem nem fogjuk.
6717. telepocak
2014. ápr. 13. 20:45
Nem gondolkodtunk a vèdőoltàson.Bàr mikor a nagyobbik bölibe ment heteken belül elkapta a bàrànyhimlőt.Szàvi màjus 5-én kezdi...Nektek is macera az altatàs?Mindig 8 körül fektetem,nèha tök simàn elalszik,nèha hentereg,forgo lòdik ,csapdos a làbaival,felàll stb.
2014. ápr. 12. 04:30

Légzésfigyelő: mi nem is használtunk soha :)


Víz: itt nálunk a csapvíz tilos, illetve szűrve lehet, de úgy nem szeretem. Egy fajta ásványvíznek van igazi víz íze, azt iszom én és a gyerek is. Neki még forraljuk, de épp nincs forralt akkor se dőlök a kardomba, kap sima ásványvizet.


Bárányhimlő: nem is gondolkodtam rajta. itt az MMR 12 hónaposan jár, mondjuk ő itt le volt maradva a Hepa B oltások miatt, így csak 13 hónaposan kapta volna meg, de úgy döntöttem megvárjuk a nyarat és otthon kapja meg. Ahogy a harmadik Hepa B-t is. Így a bárányhimlő már férne bele.

6715. 84Lina84
2014. ápr. 11. 20:29
Sziasztok! Én is úgy tudom h 1 éves korig kell forralni, én sokszor felforralom még vagy ásványvíz, de csapvíz is előfordul. A légzésfigyelőt kb 11 hónapos kora körül kivettük. Bárányhimlő elleni oltás?? Ki kéri?
6714. telepocak
2014. ápr. 11. 17:06
Màr nem, miòta felàllt màsik kisàgyba tettük ès oda màr nem vittünk àt.
2014. ápr. 10. 10:27
Ti használtok még légzésfigyelőt?
6712. Mazsolandi (válaszként erre: 6711. - Telepocak)
2014. ápr. 10. 10:26
Én úgy tudom,h egy éves korig kell csak forralni,utána lehet csapvíz.Én ugyan nem adok neki,mert sztem koszos.magamnak is kancsóval szűröm és látom a rengeteg koszt ami fennakad.Nálunk babavíz megy,de ivott már mentes ásványvizet is.:-)
6711. telepocak
2014. ápr. 1. 20:40
Sziasztok!Ti màr csapvizet adtok a babòknak?Èn a babavizet levàltottam szénsavmentes a.vìzre,màr adhatok csapvizet?
6710. kiskanal77 (válaszként erre: 6709. - 84Lina84)
2014. márc. 15. 06:40

nem okoskodás, ezen én is gondolkodtam, de végül ebben maradtunk, mert ez jött be a legjobban nekünk. nem keres, nagyon jól eljátszik és amikor hazajövök boldogan fut elém.


mondjuk nem sokat vagyok nélküle, heti egy jóga és heti egy bevásárlás az, amit nélküle szoktam megejteni, ha dolgoznom kell (heti pár óra), akkor bemegyek a dolgozószobába, de akkor itthon vagyok és bármikor bejöhet :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook