Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisállat tartás, lakásban. fórum

Kisállat tartás, lakásban. (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 27. 13:14
Szeretnem elmondani nektek,hogy szombaton szetneztunk -Kisallat kereskedesekben-elszomorodtunk kicsit,mert semmi informacio,semmi valasztek,2db futoeger 2db arany horcsog,4db tengeri malac a szokvnyos falyta 4 db nyul,detobb fele volt a vizi es a madarakbol,de ha mgis mast szeretnek adnak katalogust es meglehet rendelni,terarium sem olyan mint Bp-en latunk,vagy Magyarorszagon,es az ar 1db arany horcsog 50-60 frank,ugy dontottunk,ugy is mennyunk szabadsagra Bp-re ott ela csaladom masik fele,es megveszuk ott es elhozzuk,remejuk sikerul,majd ujra beszamolok rola,koszonom kedvessegeteket,udvozletem mindenkinek;sarika.
42. sarika60 (válaszként erre: 41. - Lilimami)
2012. máj. 25. 08:46
Koszonom neked is,kedves soraid,bizom benne,hogy megtalaljuk a megfelelot,megfogom irni.
2012. máj. 24. 21:53

Én is hörcsögöt ajánlanék első állatkának, mert viszonylag "igénytelen", könnyű s olcsó is a tartása, és egy kis gyerkőc is megbirkózik vele.

Nekem 7-től 22 éves koromig folyamatosan hörijeim voltak, kezdetben a klasszikus aranyhörcsög, majd a cuki kis dzsungáriai törpehöri, végül roborovszki.

Írtó édesek, nekem mindegyik szelíd volt és imádnivaló, és szerintem nem vészes az a "zaj", amit éjjel esetleg hallatnak, és az enyéim egyáltalán nem voltak büdösek még napokig sem.

Imádják amúgy tényleg a papírféleségeket, szétcincálják, begyűrik a pofazacsiba a papírzsepit, és utána kibélelik vele a kuckójukat :)) Cukin spejzolnak, nekem voltak olyan hörik, akik kibontották a szotyit (imádják), a belét betömték a pofijukba, utána pedig ástak a sarokban egy kis gödröt (én terráriumban tartottam őket) és a pofájukból oda belenyomták :)) Onnan lakmároztak :)

Vagy az egyik előszeretettel üldögélt a mézes karikán, és annyira védelmezte azt a társától, hogy mikor már álmos volt sem szállt le róla, hanem próbált ébren maradni, mígnem álmosan leborult róla :)

Szerintem hörcsög :) Később jöhet a nagyobb.

Az

40. evangelika (válaszként erre: 39. - Sarika60)
2012. máj. 24. 18:36
Rendben! :)
39. sarika60 (válaszként erre: 37. - Evangelika)
2012. máj. 24. 18:22
Koszonom szepen,ha erre esik a valasztas,fogok edeklodni mire figyeljunk,ez mar nagy segitseg amit leirtal te is,aranyos vagy,koszonom.
38. sarika60 (válaszként erre: 36. - Kacsa118)
2012. máj. 24. 18:16
Igen,hogyne,orulok kedves tanacsaitoknak,meg is koszonom mindenkinek.
2012. máj. 24. 18:13

Én is a degut ajánlanám. Felveszik az ember ritmusát, tehát éjszaka többnyire alszanak, délelőtt és délután is tartanak csendespihenőt. Imádnak kerekezni (min. 25 cm-s kerékben), fát rágni minden mennyiségben, papírzsepivel rohangálni (fészeknek+meg is eszik) stb. Nagyon szerethetőek, külön kis egyéniség mindegyik (nekünk 15 van+2 csincsilla) ha már nagyobbak, lehet őket babusgatni(sőt, ha a gazdi rendszeresen foglalkozik velük, nemcsak dísznek vannak, akkor le sem lehet őket vakarni, nyílik a ketrecajtó és mindenki a gazdin csüng :D). Ha van olyan szoba, ahol nem tudnak kárt tenni pl. vezetékben, akkor ki is lehet őket engedni, beülni közéjük, és kezdődhet a móka, sokszor jobb, mint a TV. :)

Egyáltalán nem büdösek, ha rendszeresen takarítva vannak 1-2 hetente (attól függ, milyen típusú alom van alattuk), van mindig friss szénájuk, akkor olyan finom illatú a kis bundájuk. :)

És a sokféle hang, amin kommunikálnak egymással... :)

Ők is min. párban tarthatóak, de annál jobban érzik magukat, minél többen vannak.

2012. máj. 24. 16:45
Azért majd számolj be, hogy döntöttetek! :)
35. sarika60 (válaszként erre: 33. - 37403e3af4)
2012. máj. 24. 16:37
Megfogom irni,mert eddig ,tema se lehetett,most hogy sikerult,csak errol beszelunk,de az is meg sokat kell tanulmanyozni tartasukat,barmit veszunk,mert itt sokba kerul az orvos es gyogyszer,tehat oda kell figyelni.
34. sarika60 (válaszként erre: 32. - 37403e3af4)
2012. máj. 24. 16:33
Koszonom szepen neked is,
33. 37403e3af4 (válaszként erre: 31. - Sarika60)
2012. máj. 24. 16:31
Én nagyon kíváncsi vagyok milyen ott a felhozatal :) És persze, hogy mit sikerül választani! :)
32. 37403e3af4 (válaszként erre: 24. - Borsika)
2012. máj. 24. 16:30
Én nem adnék neki zsepit, mert félnék, hogy beleragad a pofazacskójába és megfullad :S de amúgy tényleg nagyon édesek, nekem volt hörim, egerem patkányaim ( imádtam őket, aranyosak, bújósak és nem büdösek), tesómnak volt tengerimalaca. Szóval imádjuk mi is az állatokat, lakásban is :) most felnőtt fejjel van 2 kutyusunk, 2 cicánk, és egy görink is :)
31. sarika60 (válaszként erre: 30. - Borsika)
2012. máj. 24. 16:28
Nagyon koszonom,ma ebedkor elolvasta az unokam,amiket irtatok,kicsit el szomorodott,kerdezte tolem,vajon kaphat e,allatkat,meglatjuk,szombaton elmegyunk kisallat-kereskedesbe ,amit nem irtam ide,nem magyarorszagrol irok,de remelhetoleg itt is lehet valasztani CH-ba.Megirom ha osszejon az ajandek.
2012. máj. 24. 15:50

TEngeri malac is necces...cuki, lehet tisztan tartani, h. Semmi szaga ne legyen, de egy nem lehet kis ketrecben tartani, ketto irto sokat fog visitani ha egyedul van, raadasul be is depizik...harom kb. A nyullal azononos igenyu allat...de a nyulat legalabb meglehet tanitani szobatisztasagra...

Ja es tok sok gond is lehet veluk...

En ajandekba kaptam egy malacot tavaly nyaron, vettunk neki nagy nyul ketrecet, 2 het utan total befordult szegeny, latszott rajta, hogy hianyzik egy tars mellolle, vettunk egy ugyanolyan nemu ( lany ) malacot, kivirult irto edesek voltak...el is kezdett az elso malac hizni rendesen...aztan amikor fekudt es megmozdult a hasa ( magatol) gyanus lett...:))) alig egy honap mulva 3 gyonyoru kismalaca szuletett:))) kiderult, hogy mar vemhesen sikerult megvenni az allatkereskedesbol...( ha nem olyan lennek amilyen vagyok, biztos kivont karddal vittem volna oket vissza...) igy viszont kerestem mind 3 kismlacnak szereto gazdikat es elajandekoztam oket....a 2 felnott malacot pedig hazavittem a szuleimhez, mert ok kertes hazban laknak es ilyenkor nyaron egesz nap kint laknak az udvaron....csinaltunk nekik koltoztetheto kifutot, imadjak a fuvet ragcsalni, es kicsit jobb eletuk van, mintha 0-24 ben egy fulledt lakas 1 meter szer 50 centis ketreceben uldogelhetnenek...

Malac is kenyes allat...vagni kell a kormet, figyelni a fogait, allandoan ragcsalnia kell szenat, c vitamin hianyosak lehetnek...belproblemaik lehetnek...ja es hangosak is, mert visitoznak ha ehesek,,,ha unatkoznak...ha boldogok...:)) de amugy persze imadniavaloak..melyik allat nem az:)

29. Bcicus (válaszként erre: 1. - Sarika60)
2012. máj. 24. 15:02
tengeri malac.
2012. máj. 24. 14:36
Nem draga sem az allat, sem a fenntartasa...minosegi magvakat adok neki ( vitacr.ft) kb.600 ft es ket honapig tuti eleg...alma, zokdseg, neha egy kis turo....ez meg kb. Minden haztartasban van...es ebbol is icipici kell neki...amugy en horim pl. Egyaltalan nem iszik...bent van az itatoja amiota megvettuk, naponta cserelem benne a vizet..nezem mergetem de soha egy csepp sem hianyzik a vizebol...mondjuk minden nap kap friss gyumit, vagy zoldseget....lehet ebbol fedezi a napi viz szuksegletet...
27. sarika60 (válaszként erre: 22. - Borsika)
2012. máj. 24. 14:33
Koszonom szepen ,nagyon orulok ,minel tobb informacio van annal jobb,
2012. máj. 24. 14:30

Sztem egy nyuszi elso allatkanak tul komoly lenne....azt is figyelembe kell venni, hogy sokaig elnek, es a kisrac mar 11 eves...par ev, es a csajok jobban fogjak erdekelni mint a nyula...nem mellesleg ha a szulok eddig nem voltak tulsagosan allatpartiak, akkor most sem lesznek azok...es senkinek nem hianyzik az, ha pl. Nyaralni mennek, elso gond a nyul etetese es elhelyezese legyen....a nyul majdnem olyan mint egy kutya...ennyi erovel egy kismeretu kutyust is hazavihetnenek....

En a torpehorcsogot ajanlom...mert egy mobilizalhato ( ha hosszu idore elutaznak, nagymamahoz attudjak vinni, es nagymamat sem fogja zavarni, mert kis helyet foglal, nem kell levinni setalni stb... Ha meg csak par napra mennek el, otthon lehet hagyni, nem lesz semmi baja...

25. sarika60 (válaszként erre: 24. - Borsika)
2012. máj. 24. 14:28
Koszonom neked,nagyon aranyos vagy,jo ezeket a dolgokat is tudni.
2012. máj. 24. 14:25

Muanyag atlatszo kereke van, ezt viszont hetente karban kell tartani ( tisztitani, mert szeret belepisilni:)... Es olajozni is kell, hogy ejszaka lehessen tole aludni...imad benne futni, volt olyan, hogy elfelejtettuk beolajozni, ejszaka persze felebredtunk a zajra, kivettem a kereket, bosszubol a kis draga elkezdte ragni a ketrecenek a racsait...ami nem kis zajjal jart, ugyhogy kiharcolta maganak, hogy azonnal felkeljunk es beolajozva visszategyuk a ketrecet...

En minden takaritaskor atrendezem a ketrecet, imadja a wc papir gurigakat, es anno fiatalabb koraban ha nagyon elemeben volt, es a kerek sem tudta lefoglalni ( kapart, ragot stb..) bedobtam neki egy szethajtogatott papirzsepit, es azon az ejszakan tobbet nem lehetett hallani:))) imadjak a zsepit, icipici darabokra szetragjak reggelre es forgaccsal osszekeverve kibelelik a kiskuckojukat:)

23. timycat (válaszként erre: 20. - Sarika60)
2012. máj. 24. 14:21
Lány nyuszinak nincs szaga (ivartalanított fiút nem tudom, de gondolom "elveszti" a szagát), ha tényleg napota takarítva van, viszont nem tartanám csak ketrecben, de nagyon erős bennük a kaparó-ásó és rágcsáló ösztön, szóval azzal is számolni kell, hogy ha kiengeditek akkor esetleg kárt csinál.
2012. máj. 24. 14:17
Nekem roborovszki torpehorim van, 4,5 eves!!!!!:)) ( tutira rekorder...mert azt elado azt mondta, hogy a " ezek" csak par evet elnek...en heti egyszer takaritom, es SEMMI szaga nincs, alma meg zoldsegmaradekot ha kap, akkor azt ki kell venni masnap, h. Ne aszalodjon ossze a ketreceben....irto edes, kezhez szoktattott, meg soha nem harapott meg, es jo benne, hogy akar egy hosszu 7vgre is magara hagyhatja az ember, mert a magjaival meg vizevel meg ilyen olyan ragcsalnivaloval 3-4 napig siman elvan...
21. sarika60 (válaszként erre: 19. - 4fbd4b2862)
2012. máj. 24. 14:13
Koszonom neked is,valamilyen lessz,mert nem tudom megtenni,hogy igertem segitek neki,most meg meggondolom,a nem,meglatjuk,lehet nekem lessz tobb bajom,de kiprobaljuk.
20. sarika60 (válaszként erre: 17. - Kacsa118)
2012. máj. 24. 14:10
Ige olyan szepek vannak,persze en is parba gondoltam,csak azt mondtak ha takaritjuk minde nap akkor is van szaga,o torpe horcsogot szeretne,de az is nagyon hangos,elven.
19. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 18. - Sarika60)
2012. máj. 24. 14:09
Akármilyen állatkával gazdagodik a család,sok sikert hozzá:))))
18. sarika60 (válaszként erre: 14. - 4fbd4b2862)
2012. máj. 24. 14:08
Nem madar nem, evek ota keri,de most az en segitsegemmel,engedelyt kaptunk ra,koszonom neked is.
17. kacsa118 (válaszként erre: 12. - 37403e3af4)
2012. máj. 24. 13:43

Tényleg! Törpenyúl! :)

Azt lehet babusgatni, egyedül is elvan, és nem hangos! :)

16. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 15. - 37403e3af4)
2012. máj. 24. 13:40
Jaj,tényleg az neki nem jó..bocs:))Minden állatnak van egy kis szaga...:((És a cicával mi a helyzet?Persze ketrec nélkül.
15. 37403e3af4 (válaszként erre: 14. - 4fbd4b2862)
2012. máj. 24. 13:32
Lapos, hosszú ketrecbe??
2012. máj. 24. 13:27
Sziasztok!Madár szóba sem jöhet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook