Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Novemberben jár le a GYED-em, vissza akartam menni dolgozni, de nem már most mondták, hogy nem vesznek vissza. Mit tehetek? fórum

Novemberben jár le a GYED-em, vissza akartam menni dolgozni, de nem már most mondták, hogy nem vesznek vissza. Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 24. 12:31

[link]


szóval csak védve leszünk bizonyos szempontból..de kitudja

2012. máj. 24. 11:50
így van...ahogy engem sem majd, ha csak addig nem változik trv megint, mert az két év múlva lesz(most fogok szülni csak)
2012. máj. 24. 10:34
most akkor kjdvanoancélasmclsan...és szépen fogalmaztam...akkor sztem a nők 90%-at nem fogják visszavenni:(
2012. máj. 24. 07:56

ahogyan sokan írták itt lejjebb, juli 1től nem leszel védett...

szépen felmondanak, kifizetik a felmondási időt szabikat kiveszed stb és elváltok egymástól...


ennyi

20. kacsa118 (válaszként erre: 14. - Celine1)
2012. máj. 24. 07:21
Ez zseniális! :(
2012. máj. 24. 07:03
én úgy tudom ujjabban 1 hónapig köteles alkalmazni
2012. máj. 24. 07:00

Szia! Van egy ismerősöm aki ugyanígy járt,nem akarták visszavenni mikor agyerek két éves lett, agy es meg nem egy olyan összeg amiből meg lehetne élni. Ingyenes munkajogászt keresett ahol elmondták neki hogy ha nem tud munkát biztosítani neki a munkáltató akkor is köteles az alapbérét kifizetni a gyes időtartama alatt ,természetesen részarányosan ,mert csak 30 órát lehet dolgozni gyes alatt. Kapott erről egy papírt amit elvitt a melóhelyére és szájhúzva ugyan de visszavette dolgozni a főnöke ,mert hülye lett volna a semmire kifizetni a teljes bérét. Ki pedig nem rúghatta míg be nem töltötte agyerek a 3 évet ,tehát a Gyes tartama alatt. (azóta betöltötte és még mindíg ott dolgozik). Ez egy éve volt,és szerintem ebben még most sincsen változás. Tehát simán verheted az asztalt a munkahelyeden ,csak szerezd meg az ide vonatkozó törvény kivonatot és számát hogy komolyan vegyenek ,mert akkor nem vitázhat veled.Ma már egy csomó ingyenes segytség van jogászoktól,akik levélben akár képviselnek is téged(megfenyegetik a munkáltatót,és aláírásukat is adják hozzá hogy ha nem akkor pert indítanak)

Remélem tudtam segíteni,sok sikert!

17. Drienke (válaszként erre: 1. - Celine1)
2012. máj. 24. 06:54
Védett vagy, ez biztos. A munkaügyi kp-ban van jogász, ott érdeklődj hogy milyen jogaid vannak.
16. Celine1 (válaszként erre: 15. - B81fcd1219)
2012. máj. 23. 22:58
Azon vagyok, de egyelőre még nem azt az ajánlatozt kaptam meg amit elfogadhatónak tartok
2012. máj. 23. 22:52
Keresel másik munkát.A Mai világban a legtöbb anyát nem veszik vissza,ilyen-olyan indokkal.Kár arra várni,hogy valami csoda történik.Fizettesd ki ami jár és lépj tovább!
2012. máj. 23. 22:47

"Az új Mt. részben megtartja a felmondási védelem intézményét: a munkáltató sem a határozott, sem a határozatlan idejű munkaviszonyt nem szüntetheti meg felmondással a terhesség, a szülési szabadság tartama (24 hét), a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (fő szabály szerint 3 év), az önkéntes tartalékos katonai szolgálat tartalma és az ún. humán reprodukciós eljárás (például lombikbébi-program) első hat hónapja alatt.


Az a munkavállaló, aki a gyermeke 3 éves kora előtt visszamegy dolgozni, a jövőben már nem élvez teljes felmondási védelmet: munkaviszonya megszüntethető. A saját betegsége illetve beteg gyermeke ápolása címén keresőképtelen, továbbá a hozzátartozó otthoni gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadságát töltő munkavállalót ugyan nem illeti meg felmondási védelem, azaz vele közölhető felmondás, ugyanakkor a felmondási idő csak a keresőképtelenség, illetve fizetés nélküli szabadság lejártát követő napon kezdődhet el. "

13. Celine1 (válaszként erre: 12. - Kacsa118)
2012. máj. 23. 22:40
Majd az idén júliustól érvényes módosításban lesz benne.
12. kacsa118 (válaszként erre: 10. - Fildus)
2012. máj. 23. 22:26
Én most olvastam a tavalyi módosításokat, és ez nincs benne, mármint hogy ne lenne védettség!
11. kacsa118 (válaszként erre: 9. - Celine1)
2012. máj. 23. 22:25
Ezt hol hallottad?
10. fildus
2012. máj. 23. 22:25

Én meg úgy tudom, hogy már megváltoztatták nincs védettség a gyerek 3 éves koráig.


A felgyülemlett szabikat köteles kifizetni, vagy annak időtartamára visszavenni. Munkajogászt kell keresni, aki ért hozzá.

2012. máj. 23. 22:18

Köszi a válaszokat!

Manon a védettség jelenleg igaz,de júliustul ez már nem lesz....

Szóval gáz.

8. blanka201004 (válaszként erre: 7. - Kacsa118)
2012. máj. 23. 22:17
én is így tudom, ezen még nem változtattak
2012. máj. 23. 22:12
A gyerek 3 éves koráig védett vagy, szóval muszáj visszavenniük, én úgy tudom, ez nem változott!
2012. máj. 23. 22:07
ja igen, a gyest mindenképpen igényeld meg hiszen az fix 25.000 körüli összeg.... mellette max 6órában dolgozhatsz.
2012. máj. 23. 22:06

Szia, sajnos mindenki mást mond erről... ill. konkrétan olyan nincs hogy kifizetik, max köteles visszavenni és védett vagy a gyerek 3 éves koráig.... de mondom mindenki mást mond :(


Sajnos ugyanebben vagyok én is.... még van némi remény, de én úgy gondolom, hogy mégsem vesznek majd vissza.....


Esetleg ha lesz infód írj már erről itt légyszi, mert nagyon kivi vagyok én is.

Én mindenképpen keresek egy ebben jártas személyt... csak még nem találtam....

2012. máj. 23. 22:04
Azt azért nem hinném: max. a bent maradt szabadságodat válthatják ki pénzzel. Nagyon sok úőj (kedvezőtlen) törvény/előírás van mára, ami nem kedvez a kisgyermekes munkavállalónak: utána kéne érdeklődni, de nem itt a fórumon, hanem hozzáértő embert kéne kérdezni. A Gyed lejárta után alanyi jogon járó gyes-t kapsz, és az mellett akár melózhatsz is. a Gyes összege mindenkinél egyforma, asszem, olyan 23000 Ft. körül...
2012. máj. 23. 22:02
Nem hinném, kapod a gyest és kereshetsz másik melót:S Szemétség, hogy nem vesznek vissza.
2012. máj. 23. 21:59
Kicsit bővebben: nem vesznek vissza a munkahelyemre. Ilyenkor ki kell fizetniük a bérem a gyerek 3 éves koráig?
2012. máj. 23. 21:57
Sziasztok! Novemberben jár le a GYED-em, vissza akartam menni dolgozni, de nem már most mondták, hogy nem vesznek vissza. Mit tehetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook