Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha huzamosabb ideig csak salátát eszek, attól beindulhat a fogyás? fórum

Ha huzamosabb ideig csak salátát eszek, attól beindulhat a fogyás? (tudásbázis kérdés)


27. ina87
2016. szept. 10. 18:39
nem,azért kell mozgás inteziv mozgás legalább fél óra emellett bő folyadék pótlás
2016. szept. 1. 19:00
inkább szopjál vajat!
25. ca6273a8a5 (válaszként erre: 19. - Ad0b329974)
2016. szept. 1. 18:04
jól hangzik!
24. Guruljka (válaszként erre: 21. - Ad0b329974)
2016. aug. 31. 23:01
A gombában kevesebb a fehérje, mint általában hiszik. (Ettől még persze remek eledel, szeretem én is.)
2012. máj. 23. 14:18
Köszönöm a véleményeket, és a segítségeket is!!nagyon rendesek vagytok!! :))
22. globus (válaszként erre: 8. - Sylvia31)
2012. máj. 23. 13:35
Kb. így... :)
21. ad0b329974 (válaszként erre: 19. - Ad0b329974)
2012. máj. 23. 13:31
ja..a gombát kifelejtettem..fehérjeforrás..azt is eszem tojással rántottának..meg a salátába.
2012. máj. 23. 13:28
Rengeteg zöldségben és gabonában van fehérje és szénhidrát, magvakban pedig a szükséges "zsír" -- a saláta nem csak salátalevelet jelent. Ha tényleg csak salátát akarsz enni, akkor okosan össze lehet állítani teljes értékű étrendet. A youtube is tele van vegán testépítővel, valahonnan ők is nyerik az enerdzsit, amiből az izmok lesznek.
19. ad0b329974 (válaszként erre: 9. - IvettBeatrix)
2012. máj. 23. 13:28

tavaly előtt 15 kiló ment le így..4 hónap alatt.de nem ajánlom úgy ahogy akkor csináltam,ma már változtattam a dolgon.

jégsaláta,sárgarépa,lilahagyma,retek,cékla,kelkáposzta,uborka..én nem tudok paprikát enni,de az is jó bele,paradicsom..felkarikázva ,pici olíva rá..semmi só.

ebbe tehetsz a változatosság kedvéért csirkemellet,sonkát,babot,kukoricát,és mindenféle magvakat.

komolyan mondom,hogy kizárólag ezt ettem.nem voltam éhes és mellette rengeteget mozogtam..viszont a 4 hónap után fehérjehiány lépett fel nálam...szinte joghurtot ettem joghurttal annyira kívántam a fehérjét.

az ember a saját kárán tanul..vigyázni kell az étrend összetételére,hogy megfelelő mennyiségű fehérje menjen a szervezetbe.

ma már minden nap ügyelek erre túró vagy tej formájában eszem. ha húst eszem az általában csirkemell..de nem problémázok egy rántott szeleten sem..nincs hozzá köret,de e mellé is nyugodtan mehet a jégsaláta,pár levél és jóllakik az ember.


most nincs semmi hiányom..legalábbis úgy érzem.


nagyon vigyázni kell a szénhidráttal,kenyeret nagyon ritkán eszem..nem hiányzik..se tésztaféléket.

jól írták a többiek..és nem hülyeség az,hogy kiegyensúlyozott étrendet kell fenntartani.tudatosan megtervezni mit eszel meg egy nap..kezdeni kell a napot gyümölccsel és sokszor enni keveseket.

ajánlom a kalóriaszámolást.

nem kell kétségbeesni,mert ha csupán 1500 kalórián vagy és mellette mozogsz meg fog indulni a fogyás.


és ami a legfontosabb édességet is kell enni,hogy ne törjön az emberre a nagy zabálás.

eszem csokit,ha sütit sütök és ennék belőle eszem lelkiismeret furdalás nélkül..


ha egy bizonyos kalórián alul eszel elkezd a szervezeted spájzolni...nálam ez 1000-1200kcal.


ma én például epret ettem..

majd sült szalonnát salátalevéllel kenyér nélkül.és még hátra van a mai napból főtthús ,húslé és saláta.

vagyis az étel nagy részét a zöldségekből álló saláta töltse ki.

18. amosito (válaszként erre: 17. - Ekka)
2012. máj. 23. 12:10
Szerintem itt nem azon van a hangsúly, hogy "csak" zöldséget evett, hanem mellette nem evett lisztes. cukros dolgokat! Persze, hogy fogyni fog valaki, ha ezeket elhagyja, de emellett nyugodtan ehet húst, minimális szénhidrátot, főként zöldségekből.És, hogy nem hízott vissza, köszenhető ez annak, hogy továbbra is mellőzi a cukros-lisztes dolgokat.Nekem is nehezemre esne csak zöldséget enni, arról nem is beszélve, hogy az izmaimnak, szüksége van a fehérjére, hogy tónusosabb legyen, ne egy plöttyedt valami.Én ezt tudom ajánlani, nekem ez bevált, én 15 kg-ot fogytam, de biztos képletesen szólva belehaltam volna, ha csak zöldséget eszem, és nem bírtam volna végig csinálni a diétát.
17. Ekka
2012. máj. 23. 11:48

Annak idején Palik Laci is csak salátákat evett, és láss csodát, vékonyabb mint fénykorában.

Ez a zöldséges evészet pár éve volt, -mármint, hogy így fogyott le- és azóta is tartja a súlyát.


Én mondjuk éhen halnék, ha csak zöldeket ennék, de szerintem működik.:)

2012. máj. 23. 11:45
Csak azt érnéd el amit a többiek is leírtak, egy darabig bírnád, aztán visszatérnél a régi kajáokhoz, még több kg-ot szednél fel, és még több kg lennél mint amennyivel elkezdted ezt a csak salátát eszek hülyeséget.Ha meg mozogni is akarsz mellette, ami nem ártana, mert csak rásegítene a fogyásra és szebb lenne tőle a tested, nem lesz hozzá erőd, mert miből fedezze a tested az energiát a sportoláshoz? Nem kell koplalnod, annyit tegyél, hogy semmi cukor és fehér lisztes dolgot nem eszel.Főként csirkehús+zöldségek+ és szénhidrátnak mehet a rizs, de abból is inkább a barna.Ezek mellett nyugodtan ehetsz salátát, esteleg vacsinak is kis pipi hússal.Rengeteg folyadék, és tornázz minimum 30 percet minden nap! Hidd el, dobálni fogod le magadról a súlyokat így, és nem szenvedsz, nem az lesz, hogy bűnbe esel feltéped a hűttőt és bezabálsz.Ez az én véleményem.
15. csgybzs (válaszként erre: 1. - IvettBeatrix)
2012. máj. 23. 11:00
Ez attól függ milyen saláta... ha saláta saláta egész nap, az gáz... semmi tápérték, legyengülsz... stb... viszont ha egész nap natúr sült húsokkal, zöldségekkel, sajttal, tojással, joghurtos öntetekkel telepakolt salátákat eszel, azzal el lehet lenni...
14. homern (válaszként erre: 12. - IvettBeatrix)
2012. máj. 23. 10:53
szerintem legyen az,hogy ezt a nyarat még kibírod bebugyolálva(ami tök felesleges mert senki sem foglalkozik a súlyunkkal :D )és kitűzöd egy komoly életmódváltással és sportolással a jövő nyarat.akkorra nem kicsivel fogsz jobban kinézni (a salátázással max 5 kg menne le,az is csak pár hónapra és duplája jönne vissza),hanem sokkal jobban :)
13. sylvia31 (válaszként erre: 12. - IvettBeatrix)
2012. máj. 23. 10:40
Szerintünk(itt páran már leírták)NE CSINÁLD!!Beszélj egy szakemberrel ő majd tanácsokkal lát el..mozogj étkezz változatosan de nem pacalpörköltre gondolok:-)És este 6után már ne egyél..kicsit sz..r betartani de tényleg hatásos:-)Viszont a csak csokidiéta meg csak saláta meg csak ez vagy csak az diéta életveszélyes tápanyag és vitaminhiányt csinálhat még többet árthatsz magadnak mint gondolnád..befejeztem a riogatást csak okosan:-)sok sikert!
2012. máj. 23. 10:37
Köszönöm! :) lehet hogy az lesz.. :/ :(( tényleg nem tudom mit csináljak! :(
2012. máj. 23. 10:34

Az embernek vegyes étrendet kell ennie, fehérje szénhidrát stb. nem tartom jó ötletnek a huzamosabb ideig csak salátát egyél.

Beszélj szakemberrel :)

Nehogy rámenjen az egészséged :)

Sok sikert :)

10. sylvia31 (válaszként erre: 6. - Homern)
2012. máj. 23. 10:31
látom már más is leítra itt előttem:-)Ez nem játék gondold át ha kell beszélj egy dietetikussal..
9. IvettBeatrix (válaszként erre: 2. - Ad0b329974)
2012. máj. 23. 10:31
Angyalérintés! milyen salátákat ettél?meddig csináltad?és mennyi ment le tőle? :)) Előre is köszi a választ! :))
8. sylvia31 (válaszként erre: 1. - IvettBeatrix)
2012. máj. 23. 10:30
nem vagyok az egysíkú táplálkozás híve majd nézz utána olyan takaréklángra fog állni a szervezeted úgy értem tartalékolni fog mindent mert tudja hogy alig kap kalóriát hogy utána normál étkezés mellett a dupláját fogod visszaszedni szerintem(jo-jó effektus)plusz ha nem viszel be fehérjét a test a saját sejtjeiből fogja elkezdeni leépíteni és az már gáz lesz..én nem javasolnám inkább a kalóriabevitelt kell figyelni alacsony kalóriatartalmú ételeket egyél koplalni meg egyenesen tilos!!És mozogj!Anélkül petyhüdt leszel..sovány de petyhüdt a mozgás ráadásul a fogyást is begyorsítja!
7. IvettBeatrix (válaszként erre: 6. - Homern)
2012. máj. 23. 10:29
Lehet benne valami,de az a baj, hogy tényleg nem látok más megoldást..nagyon szeretnék már lefogyni, normál méretű ruhákat hordani mire berobog a nyár! nem akarok mindig törölközőbe bugyolálva közlekedni a strandon! :(
6. homern (válaszként erre: 1. - IvettBeatrix)
2012. máj. 23. 10:27
Persze,hiszen kb nem fogsz enni semmit.A következményeket azért gondold végig,nekem nem lenne kedven így legyengíteni magam és más károkat okozni a szervezetemnek.Jól jönne pár -kg nekem is,de ez eszembe sem jutna :S
2012. máj. 23. 10:25
Köszönöm mindenkinek! :)) muszáj valamit csinálnom mostmár, mert hónapok óta egyhelyben toporgok 1kg fel, le.. :( ezt látom az utolsó esélyemnek :D
4. 4327a8e017 (válaszként erre: 1. - IvettBeatrix)
2012. máj. 23. 10:23
Persze, mert valószínűleg nem fogsz tudni annyi salátát enni, amennyi kalóriára szükséged van egy nap folyamán. De azért mozgással segíts rá a folyamatra, és igyál sok vizet!
2012. máj. 23. 10:23

A saláta egészséges, finom, akár diétázik az ember, akár nem. :) Én nagyon sokat eszek, mióta diétázom, DE nem csak salátát, hiszen elég egyoldalú étkezés lenne. Mellé nagyon jó választás a csirke például ebédre. :)

A saláta nem egy kalóriában gazdag étel, a fogyás akkor indul be, ha kalóriadeficit van (többet égetsz el a nap folyamán, mint amit beviszel), így lehetséges a fogyás...

2012. máj. 23. 10:22

szia..


én próbáltam..siker van tőle..legalábbis nekem.csináld.

2012. máj. 23. 10:18
Ha huzamosabb ideig csak salátát eszek, attól beindulhat a fogyás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook