Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire fájdalmas a tűszúrásos EMG vizsgálat? fórum

Mennyire fájdalmas a tűszúrásos EMG vizsgálat? (tudásbázis kérdés)


11. fildus (válaszként erre: 10. - Gizus58)
2012. máj. 24. 11:50
Most már ott tartunk, hogy vérvételek ellen is tiltakozik. November óta szinte havonta járunk, annyira sajnálom már, hogy látom szenvedni és nem tudok neki segíteni, mert ezeken át kell, hogy essen, hogy végre kiderüljön mi a baj...
10. gizus58 (válaszként erre: 9. - Fildus)
2012. máj. 24. 08:05
Sajnos, egy ilyen kicsi gyermeket nem igen tudsz felkészíteni, mert ők még minden idegen, ismeretlen dologtól félnek.Még a felnőttek is, ha új dologgal kerülnek kapcsolatba.De teljes mértékig megértelek,hogy segíteni szeretnél neki!!
2012. máj. 23. 22:57

Próbáltam a neten utána olvasni én is, de nem találtam róla infót. Annyit tudok, hogy nem kap semmit (fájdalomcsillapító), és azt mondták 2-3 órával előtte ne egyen, mert a sírás miatt gyakran hánynak... Ebből következtettem arra, hogy valószínű fájdalmas lesz...


Valahogy szeretném felkészíteni rá a gyermekem...

2012. máj. 23. 15:29
Nem tudom, nekem nem fájt, csak kellemetlen volt, pedig, akkor még(30 éve) az összes izmomba tűt szúrtak, még az arcomba is.Azt hiszem minden embernek más a tűréshatára, de itt , most egy 3! éves gyerekről van szó.Talán, náluk van valami más módszer.
2012. máj. 23. 15:22
Nekem is volt már ilyen vizsgálatom vagy 15 éve, és ahogy emlékszem rá nekem nagyon fájt. Én Pesten a OPNI-ben voltam, és egy elferdített tűt szúrtak a hüvelykujjam alatti részbe, és azt forgatta benne a vizsgálatot végző orvos.
2012. máj. 23. 15:12

Most néztem utána jobban, és a leírásokból az derül ki, hogy most már egy elektródát csatolnak a kézre a hüvelyujj alsó részére, a vastag izomhoz és egy másik elektródán át enyhe áramütészerű stimulálást csinálnak az izomra.az izom összerándulása kiad egy görbét, amit kiértékelnek, olyan, mint azEkg görbe.

hogy kisgyermeknél milyen módon csinálják, azt nem tudom, de lehet, hogy ők kapnak valami kis nyugtató, nem tudom.de nem fáj a vizsgálat, csak kellemetlen.Talán, ahhoz hasonlítható, mint amikor a lábad összerántja a görcs.

2012. máj. 23. 13:36
Egy 3 éves gyereket hogy lehet felkészíteni rá?
2012. máj. 23. 08:51
Nekem volt, igaz, hogy annak már 30 éve.Nem fájdalmas, inkább csak kellemetlen.Ne igazi tűkre gondolj, hanem mint az akupunktúrás tűk, olyan vékony,amit beszúrnak az izomba.Ez össze van kötve elektródával,és azon keresztül enyhe izmot stimuláló áramot adnak az izomnak.pár percig tart.
2012. máj. 23. 00:43
Nincs a fájdalom mérésére objektív mértékegység.
2012. máj. 22. 21:49
Aki már volt ilyenen, személyes tapasztalatokra lenne szükségem. Mennyi ideig tart, mennyire fájdalmas.
2012. máj. 22. 21:48
Tűszúrásos EMG vizsgálat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook