Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vegetáriánus szülők, kiszolgáltatott gyerek... fórum

Vegetáriánus szülők, kiszolgáltatott gyerek... (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. Perla del Mar (válaszként erre: 76. - Zebracsikó)
2015. ápr. 28. 00:05

Az a vegán amit Te mondasz. Zsömle , kifli abba nincs tojás . Bár ezekből is csak az a jó nekik , amelyik vizes. Mondjuk szülinapkor a torta se jó nekik, mert tojásos.

Szóval ez tényleg túlzás azért.:)

77. Perla del Mar (válaszként erre: 76. - Zebracsikó)
2015. ápr. 27. 23:54

Persze, hogy lehet! Van kompletálás is elvileg. Én nem eszem halat sem, hisz az is hús. Rengeteg sajtot eszek, joghurtot meg tejet és tojást is eszem. Ha van benne embrio kezdemény azt kipiszkálom mindig azt nem bírom elviselni benne.

A vegánsággal már én sem értek annyira egyet. Azért kellenek állati fehérjék is.

A tojás még nem élet , sőt ha terméketlen soha nem is lesz. a tejnek meg aztán végképp semmi köze az állati élethez.

2015. ápr. 27. 22:00

én azt gondolom, lehet a vegetariánizmust jól megfontoltan csinálni, de erre nagyon kevesek képesek

Sok hüvelyessel ki lehet váltani az állati fehérjét, bár azt hiszem, akiket én ismerek, azok halat adnak a gyermeknek, s maguk is megeszik.


AZt a vegaságot nem szeretem, mikor nem esznek húst, viszont zabálják a péksütiket, mert valamit azért enni kell...


AZt tudom, hogy a vegaságot/vegánságot nagyon nehéz jól csinálni, de lehet!

75. Perla del Mar (válaszként erre: 73. - 5015332cc0)
2015. ápr. 27. 21:44

De ilyen alapon megkereszteltetni sem lenne szabad a gyereket, meg templomba vinni, hogy döntse el ő milyen vallást akar magának. Bocs , de ez a véleményem.

Én kb 3 éves koromtól vagyok vega még az ovónő is megtömött , de rosszul lettem csak tőle. Senki nem vega a családban csak én. Gyerekkén szinte sose voltam beteg. Influenzás soha életemben nem voltam. Vérképemmel soha nem volt baj. 31 éves vagyok köszönöm jól vagyok hús nélkül azóta is.

74. Muraja
2012. máj. 23. 00:11

Nagy gyerekeim vannak es teljesen husmentesen nötek fel.

Parom ki mar ma nem el hagyomanyos indiai Bramin csaladbol szarmazott hol a hus ismeretlen volt.

Van rengeteg mas mi ami helyetesiti most pl. a qurn es mas soja kivonatok.

GYerekeim miatt egy parszor megfordultunk edesapjuk hazajaba de soha nem latam anyi diszno köver nöt mind euban . Senki sam kuszködik sulyaval hanem esznek anyit ami jol esik es nem zabalnak .Igen fuszereznek sokat es az is hozza segit a gyors emeszteshez , nem vekszi meg semi a gyomrot mind pl a hus amit 2 - 3 napig emeszt az ember.

73. 5015332cc0 (válaszként erre: 1. - Petra11)
2012. máj. 22. 22:37
Nem. Attól, hogy valaki felnőtt korában a vegaságot választja, még nem döntheti el önkényesen hogy a gyereke sem ehet húst. És általában pont az ilyen szülők papolnak a döntési szabadságról meg hasonlókról.
72. e85d563ad5 (válaszként erre: 68. - Megi04)
2012. máj. 22. 22:22

Ez is igaz.

Az én gyerekem például a zöldségeket nem eszi meg. Próbálom ebbe-abba belecsempészni, de nincs nagy előrelépés.


Sajnos valóban a gyerek jogaival nem nagyon foglalkoznak. Eszembe jutott az a két marha, aki a csecsemójét kitette a napra, hogy majd fotoszintetizál. Éhen is halt a gyerek, meg a pasi is. Már jó rég volt, lehet, hogy a nő halt meg? Mindegy.

71. megi04 (válaszként erre: 69. - Cippora)
2012. máj. 22. 22:21
Így van! Kinek mit kíván a szervezete,azt egye!!
70. Cippora (válaszként erre: 69. - Cippora)
2012. máj. 22. 22:19
Ja,és nem szedek semmilyen vitaminkészítményt!
2012. máj. 22. 22:18

Én nem eszem húst,amiatt,mert nem szeretem,nem kívánom!

A védőnőm nem győzött csodálkozni mikor terhes voltam,hogy minden értékem szuper volt,a vasam a teljes vérképem,még kérdezte is,hogy csinálom????Úgyhogy szerintem azon van a hangsúly,ki mit kíván!Én nem kívánom a húst,valószínűnek tartom,hogy a szervezetemnek nincs is rá szüksége!


Ennek ellenére a lányom imádja a húst,még az utált ételeket is megeszi,ha van hozzá husi.

Én sem tartom jónak ha bármit is megvonnak a gyerektől (szerintem igenis kapjon cukrot is,az is kell) nem kísérleteznék egy gyereknél semminek a megvonásával!

68. megi04 (válaszként erre: 67. - E85d563ad5)
2012. máj. 22. 22:13

Persze,hogy nem. Szerintem csak az ökörség,hogy nem ad valaki a gyereknek esélyt a választásra..:((

Belehalni nem fog,persze! Csak....Hát nem tudom...Én nem tennék ilyet a gyerekkel...Joga van neki eldönteni,hogy szereti a husit,vagy nem...

Mert egy indiai nem eszik husit,de amelyik nem eszik husit,az nem is végez nehéz fizikai munkát..

67. e85d563ad5 (válaszként erre: 66. - Megi04)
2012. máj. 22. 22:10

Szerintem a minél változatosabb étkezésre kell törekedni,mert az egyoldalú táplálkozás egészségtelen.

Ha csak a húst nem kapja a gyerek, de mellette pótolják más állati eredetű fehérjével, akkor nem lehet gond.


Aztán van, hogy a szülő adna, de a gyereknek nem kell. Van, hogy a hús nem kell, van, hogy a gyümölcs, aztán esetleg a zöldség. Megtömni meg ugyebár nem ildomos.

66. megi04
2012. máj. 22. 22:01

Jaaaaaaaaaa! Ha az ADA állítja,az más....(Mennyei atyám....)


De jó,hogy nincs kisbabám most... Beleőrülnék a rengeteg,egymásnak ellentmondó tudományos okosságokba!!!!:))

65. e85d563ad5 (válaszként erre: 64. - Megi04)
2012. máj. 22. 21:59

Egyre több tudományos megfigyelés bizonyítja a vega étrend helyességét. Rengeteg megtalálható a neten is.

Pozitív példákat lehet olvasni, előadásokban hallani arról, hogy pusztán erre az életmódra tórténő átállással betegek gyógyultak meg.


A szervezetnek, főleg egy fejlódésben lévőnek, szüksége van fehérjére, amit nem csak hússal lehet pótolni, és ezzel még mentesül is az ember azoktól a negatív mellékhatásoktól, amit a hús fogysztása okoz (pl a hormonnal kezelt állatok húsának evése miatt előre tolódik a pubertás kor, a menopauza...)


A kisgyereknek nem húsra van szüksége (ahogy még ragadozók kölykei is megbetegdenk, ha kizárólag hússal táplálják őket), hanem egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozásra, ami fehérjét is tartalmaz, ez pedig jobb, ha nem húsból van.


"A vegetáriánus életmód előnyeit ettől függetlenül kevesen vitatják, és manapság már az sem számít eretnek gondolatnak orvosi körökben, hogy a gyermekek számára is javasolják a vegetarianizmust. A szakértőket leginkább az foglalkoztatja, hogy vajon növényi anyagokból lehet-e fedezni egy fejlődő szervezet igényeit. Az Amerikai Dietetikusok Társasága (ADA) szerint lehet, pontosabban kis kiegészítéssel lehet. "Egy jól megtervezett vegáns illetve egy lacto-ovovegetáriánus diéta kielégíti a kisgyermekek és fiatalkorúak igényeit, és egészséges fejlődést biztosít" - állítja az ADA."

64. megi04 (válaszként erre: 62. - E85d563ad5)
2012. máj. 22. 20:55

Háát szerintem is h@lye,de az ő dolga!


Egy kisgyereknek szüksége van a húsra. Ezt bármelyik doki megerősíti! De az ő dolga! Ez tény!

63. Bcicus (válaszként erre: 1. - Petra11)
2012. máj. 22. 20:50
Nem, kifejezetten elítélem.
62. e85d563ad5 (válaszként erre: 61. - Megi04)
2012. máj. 22. 19:55

Én sem rólad írtam a megállapításom, csak elolvasva a hszeket, szinte a megkövezését akarják valakinek, akiről csak annyit tudnak, hogy szopizás mellett az 1 éves gyereknek nem ad húst.

Biztos, hogy komolyabb téma, mint a takargatás, de vannak mindkét témánál jóval súlyosabb problémák, amik felett könnyedén szemethúnynak.

61. megi04 (válaszként erre: 60. - E85d563ad5)
2012. máj. 22. 19:45

Esetleg te értesz valamit félre...

Nem mondom,hogy normális vagyok,de ilyen kérdést SOHA nem tennék fel,mert leégne a bőr a pofámról! De van,akinek ez központi probléma!

60. e85d563ad5 (válaszként erre: 58. - Megi04)
2012. máj. 22. 19:43

Jó neked, hogy ennyire komoly poblémáid vannak csak. :)


Vagy pedig rohadtul félreértesz...

59. e57e061615 (válaszként erre: 58. - Megi04)
2012. máj. 22. 19:15

Anyám borogass! :/

Csak takaróval ne!

58. megi04 (válaszként erre: 56. - E85d563ad5)
2012. máj. 22. 19:08
Mert szerinted az,hogy "mivel takarja be a 8 hónapost alvás közben?"-az mennyire központú probléma???:)
57. e57e061615 (válaszként erre: 42. - Megi04)
2012. máj. 22. 19:04
A paleosok pont szeretnek kapszulákat kapkodni.
56. e85d563ad5 (válaszként erre: 55. - Megi04)
2012. máj. 22. 18:27

Nehogy már az lehessen a legkomolyabb problma egy 1 éves életében, hogy anyatej mellett nem kap húst. :)

De szép is lenne!

55. megi04 (válaszként erre: 53. - E85d563ad5)
2012. máj. 22. 18:23
Márpedig ha te itt KOMOLY problémát keresel,ami VALÓBAN komoly,akkor vagy eltévedtél,vagy törlik a fórumot!:)
2012. máj. 22. 18:12
A kisfiam utálja a húst.Nem mi neveltük belé,a párom nagy húsevő én minimális húst ettem,ma már egyre kevésbé.Az oviban elég sűrűn van hús ,ott sem nyúl hozzá,ha mégis a szájába kerül,öklendezik tőle.Ilyen is van,éppen ezért nem eröltetem neki.Viszont gondoskodom,hogy megfelelő vitaminhoz jusson ,hála istennek makk egészséges:)
2012. máj. 22. 18:10

1 éves gyerekről van szó, aki szopik, ami az egyik legtökéletesebb táplálék, és a legújabb kutatások szerint, fél éves koráig nincs is másra szüksége a csecsemőnek. Rengeteg pozitív hatása van a későbbiekben is az anyatejnek a gyerekre nézve.

A zöldségek, gyümölcsök, magvak az anyatej mellett tökéletesen fedezik egy ilyen kicsi szükségletét.

Nekem van olyan ismerősöm, aki vega, és mindkét gyerekét vegának neveli, és a gyerekek erősek, a nagyobb már iskolás, dicséretes mind a tanulmánya, mind a magatartása alapján. Egészségügyi megfontolásból nem esznek húst.


Vannak akik vallási meggyőződésből nem esznek, pl. Krisnások, adventisták.

Amúgy ha a leghosszabb életre googlizik valaki, kijön, hogy az adventisták átlag felettiek.


Hozzáteszem, én nem vagyok vega, sem adventista, nem reklámozni szeretném.


Minden gyerek kiszolgáltatott a felnőttekkel szemben, és vannak sokkal nagyobb problémák, amin fel lehetne háborodni, mint a húsmentes életmód.

52. Bella 13 (válaszként erre: 41. - Petra11)
2012. máj. 22. 18:07

Ezzel semmi baj nincs.

Az enyém meg a teát nem itta meg soha.

Kétszer próbálkoztam, kiköpte.


Egyébként a Fiam keresztanyja is vega, de nem a hagyományos értelemben, mert a tésztán, sajton és sült krumplin kívül más nem hajlandó megenni. Még megfogni sem hajlandó a hústermékeket, szalámit.

Már előre félek, hogy mi lesz, ha terhes lesz, mert annyira egyoldalúan táplálkozik, hogy az biztosan nem egészséges!

És azt sem tudom, hogy fog a gyerkőcnek húst adni, ha még felszeletelni sem hajlandó!

51. megi04
2012. máj. 22. 18:03

A japánok a szóját,szójával eszik...makk egészségesek...Nálunk ösztrogént termel a szója,ezért nem egészséges mindenkinek...

Nem jó ebbe belemenni...Úgyértem más népek kultúrájába...

50. megi04 (válaszként erre: 49. - Winny)
2012. máj. 22. 18:01

Indiában órák hosszát meditálnak...ITT nem...

Szóval...ez nem igazán tökéletes példa...

Az eszkimók halat esznek hallal...nyersen...Mi ettől hetekig fetrengenénk a kórházban...Szóval...

49. winny (válaszként erre: 1. - Petra11)
2012. máj. 22. 17:58

Nem vagyok vega!

Indiában egy mrd.ember nem eszik húst és élnek.

Azért mert számunkra elfogadhatatlan nem biztos,hogy rossz.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook