Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Colonoskopia-vastagbéltükrözés fórum

Colonoskopia-vastagbéltükrözés (beszélgetős fórum)


1 2
52. Sustain (válaszként erre: 51. - Dzsubit)
2015. jún. 19. 11:51
Legalább 2-3 liter endostar-t kell meginni hogy kitisztuljon a bél de még ez sem tisztít ki rendesen tapasztalatom szerint. Elegendő a tükrözés előtti nap reggelén elkezdeni a hashajtást. Ha mégsem vagy elégedett akkor csinálsz magadnak egy két beöntést pluszban és akkor biztos tiszta leszel.
2015. ápr. 29. 18:30
KJérdésem - hátha tud valaki válaszolni- hogy a 2 l endostar lavage délután, majd másnap hajnalban az egy liter kitisztít rendesen?
2014. ápr. 22. 13:01
Nos, megvolt nekem is, és leírom részletesen, hogy az én példám is bátorító lehessen. Gyomor és béltükrözésre is elő voltam írva. Féltem, rettegtem, mint állat. Behívtak, vetkőzzek le, a vastagbéllel kezdjük. Farmer, bugyi le, lyukas sexi naci fel, zokni marad. Ágyra felfeküdni jobb oldalamra. Magzati póz. A dokinő benyúlt az ujjával a végbelembe, így érzéstelenítette. Aztán bedugta azt a csutorát. Az ujjamra kétszer feltettek gondolom valami pulzusmérőt, ami pár másodperc alatt megmérte a pulzusom. Majd a hátamra fektettek óvatosan, és ekkor beadta a dormicumot az asszisztensnő. A dokinő aranyos tündéri volt, mondta ne izguljak, még a kezemet is megsimogatta, kérte, vegyek pár mély levegőt. Na ezután nem sokra emlékezem, ez a dormicum jó cucc lehet, néha ránéztem a kamerára, szép rózsaszínű volt minden ahogy kell, a dokinő mondta hogy szépen kipucolódtam, és szép a belem. Dejó! :) Egyszer volt egy távoli nagyon tompa érzésem, az is egy kanyarnál szerintem de nem fájt. Abszolút. Majd mondta hogy már kész is vagyunk. Rögtön utána a gyomortükrözés, amit már eddig kétszer csináltak, és érdekes, ettől tartottam kevésbé, mégis ez nehezen ment egy kicsit a végén. Mondták, hogy lassabban vegyem a levegőt, lazítsak kicsit, próbáljak ne öklendezni...hát könnyű mondani...a lényeg az is megvolt. A torkom még most is szúr, kapar és nyeléskor tompán fáj, jól megizélgethették, remélem ez még belefér, a nyálam abszolút alig folyt, ami meglepett, mert eddig mindkétszer ömlött. Azért a végén tényleg jött ki valami epés, savas cucc, lehet az marta fel...szóval vastagbéltükrözést én bódításban abszolút ajánlom, dormicummal totál kibírható. Sosem gondoltam, hogy ezt fogom leírni, de a gyomortükrözés rosszabb volt... pfff...pedig eddig ennek ellenkezőjét bizonygattam. Persze bódítás nélkül lehet szar lett volna a lenti is. A vastagbéltükrözés hála negatív szóval úgy tűnik irritábilis bél szindrómám van, a gyomortükrözésnél meg kis rekeszsérvet állapítottak meg, meg nyelőcső refluxot, epés reflux, kis foltos gyulladás, szóval ott van egy kis baj, de kezelhető, kaptam rá gyógyszereket. Egyszóval érdemes megcsináltatni mindkettőt, ha kell, de túlaggódtam a vastagbélkolonoszkópiát. Köszönöm aki gondolt rám és szurkolt! :)
49. AAnyUU
2013. dec. 30. 23:11

Bocsi, hogy csak most írok.

Szóval adtam...10-et.

A rossz hírért...mert a páromnál vastagbéldaganatot találtak. Azonnal kaptunk új időpontokat, műtéti időpontot és az egész 1,5 hónap alatt lazajlott.

Azóta megműtötték... 2 x. Most már jól van. Kemot kap 2 hetente, még 4 x.

Bizakodunk, mert az azóta végzett CT-n nem találtak semmit, áttét nem volt, szépen gyógyul és jól van.

Az első műtét után is adtam és a második után is...meg az altatóorvosnak és a nővéreknek is...

Fél évi táppénz után most már a padlón vagyunk anyagilag, a csekkek csak gyűlnek és gyűlnek.

De Ő jól van és tul.képpen ez a lényeg!

48. 2145
2013. aug. 30. 12:39
Miért kell altatni? Nekem anélkül csinálták a Ráth Gyögy utcában. Kis kellemetlenség volt. Azt kell csinálni, amit az orvos mond és nincs semmi gond. Egyébként semmit nem adtam, mert ez nem műtét, csak egy vizsgálat. A vérvételért szoktál adni?
47. AAnyUU
2013. máj. 22. 13:20

Páromat jövő héten vizsgálják, altatásban. Szövetmintát vesznek, ha polip látható azt rögtön kiveszik, ha egyéb műtét kell, ki se engedik, kap új, azonnali időpontot.

Szerintetek a sima kolonoszkopiára mennyi "jár" a Dokinak? (Budapesti kórház)

2013. ápr. 7. 13:09

Én is esélyes vagyok erre a vizsgálatra,több hete tartó hasmenés miatt.

Bár szégyellem,de rettegek.....

45. laguna
2013. márc. 1. 16:19
?
44. laguna
2013. febr. 21. 23:10
Azt szeretném kérdezni a colon hidroterápiával mennyire összehasonlítható ez a vizsgálat?Van valakinek összehasonlítási alapja?
2012. okt. 25. 19:13

Sziasztok!

Én is voltam már béltükrözésen és én sem kaptam semmit. Nekem szerencsére nem találtam semmit és nem tudom h ettől-e vagy sem de nekem nem fájt csak kellemetlen volt. Ki lehet bírni de én nem kérnék altatást az tuti. Azzal több baj van mint magával a vizsgálattal. :)

2012. máj. 25. 17:09
Igen,a Semmelweis Sebészeten voltam,ott senkinek sem adnak semmit hogy a fájdalom csillapodjon viszont állítólag sebészeten szokás nem adni de gasztron vagy belgyógyon adnak mindig.
41. tündér74 (válaszként erre: 40. - Petraaa)
2012. máj. 24. 14:36
Nem adtak?! Érdekes kórházak vannak. Megkérdezhetem, hogy melyik kórházban (vagy kb. merrefelé) csinálták meg ezt a vizsgálatot? Persze nem muszáj válaszolnod.
2012. máj. 24. 13:49
Kértem fájdalomcsillapítót de nem adtak...:(Legközelebb tuti h altatásban csináltatom,sajnos 5 év múlva ajánlatos megismételni a kis polipok miatt:(
39. tündér74 (válaszként erre: 38. - Petraaa)
2012. máj. 24. 13:29

A polip általában jó indulatú.

Sajnálom, hogy ennyire fájt.:(

Nem értem, hogy miért nem kértél fájdalomcsillapítót?

2012. máj. 24. 12:21

Iszonyatosan fájdalmas volt,kiabáltam sajnos reflexből,majdnem elájultam.

2db kis 2 mm-s polipot szedtek le semmi mást nem találtak.

Izgulhatok a szövettan miatt?!

37. 2a69f78972 (válaszként erre: 36. - Clau26)
2012. máj. 23. 22:40
Csak egy hangyányit vagy mazochista!:D:D:D
36. Clau26 (válaszként erre: 1. - Petraaa)
2012. máj. 23. 21:08
Most gondolom én leszek itt az aberált,de nekem 2x volt már.Érzéstelenítettek így semmit nem éreztem,viszont kifejezetten tetszett,mert nagyon érdekes volt a monitoron látni a dolgokat.Én bármikor újra kipróbálnám..Szóval ne parázz..
35. tündér74 (válaszként erre: 28. - F1e23b97ee)
2012. máj. 23. 18:59
Ne is mondd!:) Én du. 1 órától este 7-ig tudtam csak meginni az egészet. Úgyhogy jó sokáig fent voltam.:))
34. 2a69f78972 (válaszként erre: 33. - Petraaa)
2012. máj. 23. 15:55

Majd lesz az másmilyen is, csak rendületlenül igyad a - lehetőleg - vizet.

Muszáj meginnod 4-5 litert, mert ha nem, akkor hiába lesz az egész!


IGYÁL !!!

2012. máj. 23. 15:51
Ez volt a 2.adag por,már volt egy wc menetem de még mindig nem tiszta víz jön kifelé,vagy ez normális?még olyan világosbarna(már bocs).
2012. máj. 23. 15:45

Most ittam meg a 2.pohár Picoprep-et.Iszonyú az íze de kibírható,a több liter sós löttyhöz képest biztosan jobb.

Igazából a hasmenés nem igazán visel meg,már megszoktam de a vizsgálattól baromira nagyon félek!!!!!:(

31. 2a69f78972 (válaszként erre: 30. - F1e23b97ee)
2012. máj. 23. 15:39

Jó dolgok ezek !:(


Különösen egy emésztési rendellenességgel bajlódó, érzékeny gyomrú részére.:(

30. f1e23b97ee (válaszként erre: 29. - 2a69f78972)
2012. máj. 23. 15:22

Én vettem egy nagy levegőt és egyszerre megittam 1 dl-t. Utána rögtön kísérőnek a teát.

Mert ha kortyolgattam volna azt a sós löttyöt biztos én is viszont láttam volna :-))

29. 2a69f78972 (válaszként erre: 28. - F1e23b97ee)
2012. máj. 23. 15:20

Nekem csak 2 x 1 dl.-t kellett meginnom. Viszont folyadékot 3-5 litert.


Azt a folyadékot ( enyhén ánizsos ízű) amiből azt a brutál mennyiséget kellett meginni, azt nekem CT (vagy MRI? vagy UH?) előtt kellett innom.

Na attól tényleg kiakadtam, mert az egyetlen íz az ánizs, amitől simán hányok! Utálom!:(

28. f1e23b97ee (válaszként erre: 26. - Tündér74)
2012. máj. 23. 15:10

Nekem csak a lötty megivása okozott némi gondot. A második liter után már a fülemen is jött visszafelé. :-))


Utána pedig nem kellett és nem is tudtam volna mást csinálni, csak egy bizonyos helyiségben 4 órán keresztül egy helyben ültem :-)))))

2012. máj. 23. 15:03

Az én doktornőm azt mondta, lehetőleg azért nem csinálják bódításban, mert a beteg közreműködésére, jelzéseire, szükség van, a belek felfújásánál.

Nekik sokkal könnyebb lenne a dolguk bódításban, ha valaki nem ordibál, de sokkal veszélyesebb is, mert egy beszűkült, vagy elvékonyodott bél, ha túl van pumpálva az életveszélyes!

26. tündér74 (válaszként erre: 24. - Petraaa)
2012. máj. 23. 13:27
Nekem - mivel bódításban végezték el ezt a vizsgálatot - inkább az előző napi előkészület volt kellemetlen.:(
25. tündér74 (válaszként erre: 24. - Petraaa)
2012. máj. 23. 13:22
Átlag fél óra, bár én nem sok mindenre emlékszem:) (dokim mondta)
2012. máj. 23. 10:39
Mennyi ideig tart egy ilyen vizsgálat?
23. saintpaulia (válaszként erre: 10. - Fülemüle01)
2012. máj. 23. 10:00
Neked hol csinálták? Csak nem Nyíregyháza?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook