Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A kimondatlan érzések... fórum

A kimondatlan érzések... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A kimondatlan érzések...

22. air (válaszként erre: 21. - Kneseva)
2012. máj. 23. 08:39
Ühm ,lehet ...és ezt a jót ,hogyan szeretnéd el magyarázni ? Ettől a perctől érezd magad jól! Hókuszpókusz! :)
21. kneseva (válaszként erre: 18. - Deni plus)
2012. máj. 23. 08:30

Nem hinném, hogy jó példa. A frusztráltság,megélt kudarc élmény,olyan érzés, amit egy cél elérésének lehetetlensége miatt érzünk.A frusztráltság állapotában a lelked soha nem hisz abban, hogy jobban is tudod csinálni..Ebben a helyzetben a teljesítmény jócskán lecsökken. Az optimizmus derűlátó, bizakodó,a dolgok jó alakulásában hívő szemlélet. Sokkal közelebb van a " jó" hoz. Ez az állapot cselekvésre alkalmas.

Nem mennék bele ebbe a témába, mert nem vagyok filozófus, másrészt ez az indítás nem egészen erről szólt.

20. Lysiantus (válaszként erre: 19. - Tommysavalas)
2012. máj. 22. 23:36

Miért létezik ez a fogalom?

Család, munkatársak, barátok, ismerősök? Keresd a kitörés lehetőségét! Járj társaságba, programokra, rendezvényekre! Új ismerősöket, barátokat találhatsz.

2012. máj. 22. 22:07
Mit tennétek városi magány ellen?
18. Deni plus (válaszként erre: 17. - Kneseva)
2012. máj. 22. 21:43
Akkor egy pozitív :" a frusztráltság azt jelenti ,hogy az elméd hisz abban ,hogy jobban is tudod csinálni ,mint a jelen helyzet mutatja .Talán csak egy szerepmodellt kell keresni vagy tanácsot kérni ,hogyan tudnád hatékonyabban megközelíteni a szituációt :))Elég pozitív?
17. kneseva (válaszként erre: 15. - Csipkerózsika)
2012. máj. 22. 20:07
Valahol a Te gondolataid állnak hozzám a legközelebb.Mindenki életében vannak krízis helyzetek, olyan megoldhatatlan, vagy annak látszó problémák, amik alapvetően felkavarják.Egy karrier ketté törése, szülő-gyermek kapcsolat megromlása, halál eset és még sok minden. Ezeket Nekem kell megélnem, nekem kell feldolgoznom. Feldolgozni és nem rágódni, keseregni.Akkor lesz megoldás, ha múltidőbe tudom tenni az egész történetet, kiteszem a pontot utána. Innen kezdődik a felállás, az újra kezdés, építkezés.Azt hiszem ezt hívják optimista életszemléletnek. Nekem az életben ez már többször sikerült.
16. b235ac96d5 (válaszként erre: 15. - Csipkerózsika)
2012. máj. 22. 16:44
Ez így van!:)
15. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - B235ac96d5)
2012. máj. 22. 15:01
A tedd le, lépd át, felejtsd el csak akkor működik, ha sikerül az embernek elfogadnia a helyzetet.
14. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - B235ac96d5)
2012. máj. 22. 14:58
Ez igaz, én is írtam, hogy ez megoldást még egyáltalán nem biztos, hogy hoz. De az az első lépés, ha ki meri valaki mondani. Hogy egyáltalán tudjanak róla, aki érintett a dologban, vagy valaki, aki egyszerűen csak meghallgat. Én azt tapasztalom, hogy az emberek zöme "gyáva" kimondani, mit érez. A párkapcsolatban is mi van? Mindenki a barátnőjének panaszkodik, hogy így meg úgy. De mikor ott a partnere, és vérig sérti, meg sem szólal, csak hagyja, hallgat. Később aztán sírdogál mindenfelé, hogy megbántották. Az a minimum, hogy kimondjuk, hogy ez vagy az a dolog bántó vagy sértő. Máskülönben hogy alkalmazkodhatna, változhatna a másik? A határokat mindenkinek magának kell kirakni. És ha a szavak nem használnak, akkor a viselkedésünkkel kell válaszolni. Megint ugyanazt a gorombaságot vágta a fejemhez? Jó, akkor most már én sem leszek olyan készséges a másikhoz, és meggondolom, hogy mivel fordulhat hozzám...
2012. máj. 22. 14:47

Az biztos és ez is benne van a cikkben, hogy ahhoz, hogy túl jusson valaki a problémáján, több dolog is kell. Például alapesetben egy olyan személyiség, aki nyitott kifelé és képes megosztani a gondjait másokkal és van a környezetében segíteni tudó és akaró, aki meghallja és tesz is érte.

Ugyanis szavakkal hiába mondja valaki, hogy tedd le, lépd át, dobd el, felejtsd el stb. Van úgy, hogy ez nagyon kevés.:)

12. Csipkerózsika (válaszként erre: 11. - B235ac96d5)
2012. máj. 22. 14:35

Olvastam a cikket, nem mondtam, hogy arról szól. Csak példának szántam, hogy ezt meg lehet tanulni: kimondani, elengedni a dolgokat.

A megmentő szerepnek is része a szeretet, tévedés, hogy nem. A különbség a valódi felelősségvállalás és az áldozati szerep között az, hogy a mártír önmagát nem szereti, ezért helyez maga elé mindig másvalakit. Segíteni akar, meg akarja menteni a másikat, csak éppen saját magára nem akar figyelni.

Így hárítja át a felelősséget folyton a másikra, olyan, mintha azt mondaná: Én nem is vagyok fontos, csak érted élek => Te vagy a felelős értem.

Bocs, hogy ennyire belementem, nem erről szólt a fórum.

11. b235ac96d5 (válaszként erre: 10. - Csipkerózsika)
2012. máj. 22. 14:21

Ha tudod, tisztában vagy vele és tény, hogy neked kell vinned, fájdalommal és küszködve, mindennap érzékenyen sajgóan és tehetetlenül, akkor viszed. Szeretetből. Ez egészen más, messze van a "megmentő játszmá"-tól.

A cikk egyébként nem a pillanatnyi megbántódottságról szól. Azzal kezdi, hogy gyerekkoráról...

10. Csipkerózsika (válaszként erre: 8. - B235ac96d5)
2012. máj. 22. 14:13
Ezzel azért vigyázni kell, mert amit sokan felelősségtudatnak tartanak, az gyakran áldozatiság, mártír viselkedés, megmentő játszma.
2012. máj. 22. 14:12

Én amondó vagyok, hogy semmit sem kell, nem érdemes, sőt, nem is szabad cipelni. Itt az érzésekre gondolok, mivel a cikk erről szólt. Ha fáj, ha valaki megbánt, ha te megbántál valamit, azt igenis át kell élni, legtöbbször jó kimondani, és aztán el kell engedni. Nem kell cipelni semmit, ami szükségtelen, vagy rossz.

Az más dolog, hogy az érzéseink kimondásától, elengedésétől nem biztos, hogy megoldódik a helyzet, de legalább felelősséget vállaltunk magunkért, és nem szenvedünk. Ettől lesz felnőtt valaki.

8. b235ac96d5 (válaszként erre: 7. - Csipkerózsika)
2012. máj. 22. 14:11
Lehet, hogy feladattudat, de inkább felelősségtudat:)
7. Csipkerózsika (válaszként erre: 6. - B235ac96d5)
2012. máj. 22. 14:08

"...de vannak olyan helyzetek, szándékosan használtam ezt a szót, amikor az ember ha letenné másokat sodorna vele nagyon nehéz helyzetbe, tehát vinni kell!"


Szerintem ez is feladattudat.

2012. máj. 22. 13:29

Falco, Marduk igazatok van, de vannak olyan helyzetek, szándékosan használtam ezt a szót, amikor az ember ha letenné másokat sodorna vele nagyon nehéz helyzetbe, tehát vinni kell! A feladattudat már más egy kicsit. Szerintem nagyon önostorozó az, aki keresi a gondokat a saját életében csak azért, hogy mártírként feladatnak tekinthesse. Minden ember tisztában van vele, hogy hogyan élhetne ha a nehézségeit ki tudná küszöbölni. Az életre szóló terhet, terheket feladatnak tekinteni?! Hát?

Feladatnak az tekinthető, amit tudod hogyan oldjál meg és megoldod! Ez egyfajta kihívás.Egy cél. De egy lelki teher, aminek igazából a megoldását, a végét, a konklúzióját homály fedi és cipeled, mert vinned kell, mert nem ruházható át senkire,azt nem nevezem se célnak, se feladatnak. De elfogadom, mert nem tehetek mást. Én sem így akartam, de az életem így alakult és segítő kezet nyújtok, amíg mozdulni tudok.Vannak olyanok, akik elfordultak tőlem emiatt, mert az emberek csak a pozitív helyzeteket szeretik. Könnyebb úgy tenni, hogy nem látom sem a problémát, sem a személyt akivel történik.Ezt én semmilyen körülmények között nem teszem meg!Tehát a teher, teher marad, egy megoldatlan helyzet, amit viszek magammal. De nem bújok el, felemelem a fejem és erős vagyok!:)

2012. máj. 22. 11:39
Sziasztok.Szerintem az ami mint feladat azt akkor lehet elviselni ha nem problémának vesszük meg.NE ÚGY ÉRINTSEN MEG,HOGY VALAMI NEHÉZ MERT A MEGFOGALMAZÁS PILLANATÁBAN AZZÁ IS VÁLIK.Bennünk van a teremtő erő és ez az erő lehet romboló is mert a gondolatok megteremtik.Aki befele figyel az felismeri a valóságát anak,hogy mi inspirál az ami örlödik bennünk és felgyorsitja a cselekedeteket a gondolatokat ami csapongó is lehet,meg lehet fékezni a tudattal.Aki falat épit az fél attól amit nem ismer zárkozottá válik,de ki se lát e fal mögül,de senki nem láthatja őt,ki kell ugorni e fal mögül,nem okoz fájdalmat eztán jön a felismerés,hogy nem falják fel a farkasok,a hiénák mert tud vigyázni magára.Meditáljatok és engedjétek el azt ami eddig félelemben tartott.Enged meg,hogy lássanak vagy látni tudj.
2012. máj. 22. 11:00
Együttérzek (én is sokáig tipródtam), de ezt a tehert egyszer csak le kell tenni, különben az életre örökre rányomja a bélyegét. Ebből ki kell lépni, le kell zárni, és egy új életet-ami sajátom- kell kialakítani.
3. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Jucika.mucika)
2012. máj. 22. 10:43

Igen! Ezzel azt gondolom, hogy mindenki így van! Dacol egy darabig aztán, ha a "szembeszél" már túl erős, félrehúzódik és egy kicsit pihen. Én ilyenkor kisírom magam. Azt is mondják, a könnyek megtisztítanak, meg azt is, hogy az istenek ajándékai. Egy biztos, utána könnyebben megy tovább minden.

Jó a cikked, sokakat érintő a téma. Gratulálok!:)

2012. máj. 22. 09:19

Szia!


Nagyon tetszik amit írsz és milyen igaz!:)

Én is sokáig cipelem a terheket, nem beszélek róla, stb. Egy idő után nagyon összegyűlik és úgy érzem összerogyok alatta.

2012. máj. 22. 09:08
Már gyerekkora óta zárkózottan élte meg a szív dolgait. Ha kérdezték, mindig elmondta az adott problémái... negyedét. Igazán soha nem tudta a lelkét kiönteni. A problémák pedig csak gyűltek és gyűltek. Sokszor mondta azt, hogy "Elég, én ezt befejeztem! Ne szóljatok hozzám, ne érjetek hozzám, csak hagyjátok és nézzétek, ahogy tönkreteszem az életemet".

Ugrás a teljes írásra: A kimondatlan érzések...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook