Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Borzasztó gyomorfájás - Lehet a Szűz Tea fogyasztása miatt? fórum

Borzasztó gyomorfájás - Lehet a Szűz Tea fogyasztása miatt? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 6. 12:07

Sziasztok, én is szedtem "szűz tea" kapszulát (500 mg), én nekem is fájt a hasam. Az dietetikus ismerősöm azt mondta, hogy a szűz tea valójában a zöld tea "marketing neve", nincs semmi különbség. Így inkább azt ajánlotta, hogy zöld teát igyak, vagy olyan kiegészítőt szedjek, amiben nem ilyen brutál mennyiségben van benne, mert a vesémet is megterhelheti. napi 50-100 mg kivonatot tartalmazó készítmény bőven elég.

Zsuzsi

16. Lia71 (válaszként erre: 9. - Jeanqska)
2012. máj. 22. 12:31

Szia!Szerintem neked nem a szűzteától fáj agyomrod,teljesen mástól vannak ezek a panaszok.Vagy túlsokat ittállbelőle és a gyomrodat megterhelte volna?,Én a kapszuláját szedem de csak is este veszekbe 1 kapszulát,nekem jó.

Jobbulást kívánok!

2012. máj. 22. 11:49
Sok sikert a vizsgához, és ügyesen szedd rendbe magad!
14. Jeanqska (válaszként erre: 13. - 08f14c3a49)
2012. máj. 22. 11:41

Köszönöm, aranyos vagy!

Remélem én is, hogy jobban leszek (mondjuk még ma), mert szombaton nyelvvizsgázok, és kellene az erő a koncentráláshoz.

Megyek úgy is gyógyszertárba, kérek majd vitaminokat is.

Én még csak pár napja ittam, de ezért is kár volt.

13. 08f14c3a49 (válaszként erre: 12. - Jeanqska)
2012. máj. 22. 11:30
Ez attól van, hogy nem engedi felszívódni a vitaminokat, ásványi anyagokat a hashajtó hatásának köszönhetően. Mg, és B1, B2, B6, B12 vitaminok, folsav kellenének neked. Először én is fogyni vágyás miatt használtam ( 1 hónapig), de mivel mindent kihajtott, töredezett a körmöm, a hajam, és fáradt voltam.Úgyhogy befejeztem. Jó, akkor, ha az embernek székelési gondjai vannak, de rájöttem, tartósan nem jó használni. Remélem jobban leszel:-)
12. Jeanqska (válaszként erre: 11. - 08f14c3a49)
2012. máj. 22. 11:08

Úgy érzem, nincsen erőm, még ülni is rossz, nem még mászkálni. Enni kellene valamit, de étvágyam sincs.

Az tuti, hogy abbahagyom az ivását.

2012. máj. 22. 10:48
Lehet, mivel vizet von el, ettől hasmenést, meg állandó pisikélést-bocs nem tok szebben fogalmazni- okoz.Ha fogyni szeretnél, hosszútávon ne alkalmazd, mivel a hasmenés miatt gátolja a vitaminok, ásványi anyagok felszívódását. Székrekedésre jó, ha nem akar az ember hashajtót szedni. Én is alkalmaztam, rettentően felfúvódtam, és a káliumszintem ijesztően csökkent. Akkor abba is hagytam. Alkalmanként jó, rendszeresen nem ajánlott.
10. Jeanqska (válaszként erre: 8. - Mkjudit)
2012. máj. 22. 09:12
Remélem, h "csak" a tea miatt fáj a gyomrom.
9. Jeanqska (válaszként erre: 6. - ElErIm77)
2012. máj. 22. 09:11

Én is próbálkoztam régebben a kapszulával is, de brutálisnak tsrtottam, bár attól nem fájt a hasam.


Nem is hascsikarásosan fáj a gyomrom, hanem többnyire a gyomorszájamnál érzem, néha kicsit lejjebb. Étvágyam sincs nagyon.

Borzalmas éjszakán vagyok túl emiatt, úgyhogy azt hiszem nem kísérletezek vele tovább, hogy vajon meddig fáj a gyomrom. :)

2012. máj. 22. 09:04
Gyomor és hasfájás,hascsikarás az két különböző dolog. Hascsikarásod lehet tőle az biztos, nekem a gyomrom nem fájt tőle, a kapszulától sem.
2012. máj. 22. 07:53
igen
2012. máj. 22. 07:40
szia.én kapszulában szedtem,mert meginni nem tudtam, annyira nem izlett..én mikor azt szedtem, nekem a hasam fájt tőle,hascsikarást csinált,nem kicsit..és pár nap mulva az oldalam,mintha a vesémet bántotta volna..
5. Jeanqska (válaszként erre: 4. - Jeanqska)
2012. máj. 22. 07:21
úgy értem várható, hogy megszokja a szervezetem, és elmúlik a hasfájás vagy továbbra is erre lehet számítani? Csak mert akkor inkább nem iszom.
4. Jeanqska (válaszként erre: 2. - Judit87)
2012. máj. 22. 07:20

Köszi, ezt nem is tudtam. Ez nagyon rossz.

És elmúlhat, ha tovább iszom, vagy hagyjam, és ne igyam többet?

2012. máj. 22. 07:19

Öt napja kezdtem el inni a Szűz teát, az ajánlott reggeli és esti fogyasztás helyett csak reggel (tegnap előtt este is ittam),és tegnap estétől borzasztóan fáj a gyomrom. Hol erősebben, hol gyengébben.

Van valakinek - akár hasonló - tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2012. máj. 22. 07:19
Igen lehet.
2012. máj. 22. 07:15
Borzasztó gyomorfájás - Lehet a Szűz Tea fogyasztása miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook