Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Javító dolgozat fórum

Javító dolgozat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
144. doxikri (válaszként erre: 143. - Pan Dóra)
2012. jún. 11. 12:58
Igen, ilyenek a pasik. De ha végigküzdi, hát tegye! :) Én segítek neki!
143. Pan Dóra (válaszként erre: 135. - Doxikri)
2012. jún. 10. 07:27

Sajátos nevelési igényű. Azt hittem, talán diszkalkuliás (számolási zavar), ezért írtam, amiket írtam a felmentésekről.

A tanácsaim viszont ennek ellenére is érvényesek.

Az osztály / iskolaváltás nem megfutamodás, én is felajánlottam a fiamnak, de ő sem akart hallani róla - ezek a férfiak!!! :))) Azt mondta, megoldja, és együtt végigküzdöttük a 4 évet. Segítséget csak tőlem fogadott el, 4.-ben volt hajlandó heti 1 órát magántanárhoz menni.

142. kitrákotty (válaszként erre: 139. - Doxikri)
2012. jún. 10. 05:39

Ennek ellenére miért akarjátok mindenáron itt tartani a gyereket? (meg ő is magát?)

szép dolog, hogy nem akar megfutamodni, de saját magának az ember nem ellensége!

írtuk már, hogy nem ebben az osztályban van a helye, humán beállítottságával.

megpróbálhatnád egy másik - párhuzamos osztályba - íratni.


írtam privit is.

141. 91d4989ab9 (válaszként erre: 136. - Doxikri)
2012. jún. 9. 19:27

tudom hogy nincs rá pénzed de tényleg keress neki egy tanárt nyárra



nem érdekel hogy utálsz vagy sem, és te se ezzel törödj, hanem a gyerekkel


egy másik tanárhoz vidd el kérd meg hogy mérje fel mi nem megy neki, reálisan


ott eldölne minden!


hogy a gyereked nem tudja vagy a tanára volt a hülye


szerezz rá pénzt, akárhonnan...

140. 91d4989ab9 (válaszként erre: 134. - Migerben)
2012. jún. 9. 19:24
általában reálisan szokták érezni ezt, aki szart irt tudja hogy szar, aki jót az tudja hogy jót.
139. doxikri (válaszként erre: 131. - H.Ancsi)
2012. jún. 9. 18:52

Megyek, Ancsi!

Pont ma beszéltem egy másik anyukával is (az ő fia jó matekos, bár ő is rontott) és ugyanezeket mondja, mint Dani. A tanár lekezelően, degradálóan beszél velük, semmibe veszi őket és azokat, akik láthatóan szegényebbek, még jól meg is alázza! Fasza tanár...35 éves, se férj, se gyerek, anyukával él...gondolom, két lábbal a földön.

138. doxikri (válaszként erre: 134. - Migerben)
2012. jún. 9. 18:49
Ő tökéletes, nem látod!?
137. doxikri (válaszként erre: 132. - 91d4989ab9)
2012. jún. 9. 18:49
Jó volna, ha lassan leszállnál a családom ócsárlásáról, Tökéleteske! Jó lenne, ha nem is szólnál itt hozzá semmihez!!!
136. doxikri (válaszként erre: 128. - Pan Dóra)
2012. jún. 9. 18:46
Ezt én is javasoltam a fiamnak, de azt mondta, ő nem akar megfutamodni...ezt becsülöm benne. Felkészül, pótvizsgázik és ha átmegy, akkor felvállalja a következő nehéz évet is! Reméljük, az jobban alakul. Amúgy hétfőn beszélek a suliban az ofővel erről az egészről.
135. doxikri (válaszként erre: 126. - Pan Dóra)
2012. jún. 9. 18:44
Ilyet biztos nem írtam...mi az az sni?
134. migerben (válaszként erre: 132. - 91d4989ab9)
2012. jún. 9. 16:26
Érezhette úgy. Te még sosem voltál így? Nem hiszem.
2012. jún. 9. 16:25

Sziasztok!

végigolvastam amit eddig írtatok.

Számomra egyértelmű, hogy a gyerek nincs jó helyen. Tudom mit beszélek, én annak idején idealista humán beállítottsággal végeztem el a közgazdasági szakközepet, mert a szüleim így látták jónak. Szenvedtem. Nem bukdácsoltam, csak nem voltam a helyemen. Volt tanáraim a mai napig emlegetik, mennyire látszott ez rajtam.


Talán az iskolaváltás lenne a legjobb. Ha helyben nincs megfelelő intézmény, néhány km-rel arrébb lehet. A kollégium sem ördögtől való, meg a bejárás sem.

132. 91d4989ab9 (válaszként erre: 121. - Doxikri)
2012. jún. 9. 16:19

hogy érezhette elég jónak a gyerek ha egyes lett? hidd el komoly bajok vannak a fiaddal, vidd el legalább egy órára egy másik tanárhoz hogy ő mit mond róla, mint független, nektek is biztosabb lenne róla a képetek,



tudom hogy az apuka tanitja de ezek szerint apuka se tudja...

131. H.Ancsi
2012. jún. 9. 15:48
Csatlakozom az előttem szólókhoz, mi az hogy ő már most megmondja, hogy ki nem fog érettségizni, mi az hogy van olyan feladat , amit nem javit ki???? Itt egyértelmü számomra a rosszindulat, ne hagyd annyiban, kérj vizsgálatot!!!!
130. Pan Dóra (válaszként erre: 129. - Karolinna)
2012. jún. 9. 14:10

remélem, az anyuka olvassa az írásinkat, és tud belőle profitálni. Én szurkolok, hogy minden jóra forduljon, mert tudom, milyen dolog, ha egy gyerek az igyekezete ellenére sem tud megfelelni az elvárásoknak.

Az én fiam is hadilábon állt a matekkal középiskolában, csakhogy neki olyan tanára volt, aki reggel 7-kor beült a terembe, és 3/4 8-ig a diákjai rendelkezésére állt... 4 éven keresztül, minden tanítási napon...

129. Karolinna (válaszként erre: 128. - Pan Dóra)
2012. jún. 9. 13:31

:-)


Ilyen típusú vizsgákkal pozitívak a tapasztalatok. Érdemes egy osztályból többen menni, általában sikeres a kimenetele. (ismerek én is pozitív eredményekkel záruló példákat)

128. Pan Dóra (válaszként erre: 127. - Karolinna)
2012. jún. 9. 13:24

De jó, hogy Te is ezt írtad! Én már a vita elején javasoltam ezt, de valaki nekem jött, mint egy faltörő kos, hogy hülyeségeket beszélek :(

Igen, ez lenne az egyik megoldás, ha valóban biztosak abban, hogy a gyerek tudása eléri szükséges szintet.


Aztán volt már arra is példa, hogy középiskolás szándékosan nem ment el pótvizsgázni, mert az alatta lévő évfolyamot más tanár tanította, aki ugyan nem kért kevesebbet, de sokkal emberségesebb, megértőbb és segítőkészebb volt...

127. Karolinna (válaszként erre: 125. - Doxikri)
2012. jún. 9. 12:58

Az 5 bukást és ezt az átlagot irreálisnak tartom.


Van lehetőség arra, hogy független bizottság részvételével vizsgázzanak a diákok (pontosan ilyen esetekre találták ki). Érdemes ennek a lehetőségnek is utána nézni a neten. Ott az alapvető tudást mérik.

126. Pan Dóra (válaszként erre: 125. - Doxikri)
2012. jún. 9. 12:52
Ha jól emlékszem, azt írtad, hogy a gyermeked sni. Nincs a szakvéleményen valami kitétel a matekkal kapcsolatban? Vagy úgy általában, az írásbeli munkák értékelésével kapcsolatban?
125. doxikri
2012. jún. 8. 20:11

Azt hiszem már mindegy. Ma kiosztotta, az összes dogája karó lett, mindegyik egy pont híján nem lett kettes, bár vannak feladatok, amiket nem javított ki. A gyerek megbukott. Ennyi.


Ja. Nem kérek semmiféle degradáló megjegyzést. Maga a bukás ténye nem érdekel, készülünk a pótvizsgára, de ha az sikerül, ennél a tanárnál fog a gyerek továbbtanulni. Közölte az összes kettes és bukott tanulóval, hogy felesleges bármit csinálniuk, mert úgysem jutnak el az érettségiig....öten, buknak... az eddigi ötös tanulók 3-sak lettek, az osztály többi része, kettes......gyakorlatilag a 21-es létszámú csoportból, mindenki rontott a félévhez képest, a két bukott helyett, most 5 bukik, de 4-en még írnak egy dogát, akiknek kétséges a kettes.

124. kitrákotty (válaszként erre: 122. - Doxikri)
2012. jún. 8. 13:51

A mi sulinkban 15 munkanapja van a tanárnak kijavítania a dolgozatokat. Ha később javítja ki, a diák eldöntheti, hogy kéri-e a jegyet.


Benne van a házirendben, a ti iskolátok házirendje is bárki számára hozzáférhető, így utánanézhetsz.


(más kérdés, hogy ha pl. nálunk a diák "számonkéri" a tanáron, hogy 15 napon túl osztotta ki a javított dogákat, akkor azt mondja a tanár: jól van fiam, nem vagy köteles kérni a jegyet, ez esetben vegyél elő papírt és írsz újat!)

123. Pan Dóra (válaszként erre: 122. - Doxikri)
2012. jún. 8. 07:32
Ezért már, úgy gondolom, lehet reklamálni. Nálunk az iskola pedagógiai programjában benne van, hogy a tanár a dolgozatokat köteles 1 héten belül kijavítani és kiosztani, és aki ezt nem tenné meg, jól fejbekólintanák...
122. doxikri
2012. jún. 7. 17:23
Eltelt 2 és fél hét...dolgozatok sehol....
121. doxikri (válaszként erre: 120. - H.Ancsi)
2012. jún. 5. 12:22
Nem tudják....parázik mindegyik, mert ha az első nem sikerült, akkor a többit állítólag már nem veszi figyelembe....az volt több mint 2 hete, azóta írtak 2 másikat, ami viszont elég jól sikerült neki. Hát a franc tudja...kíváncsi vagyok, mikorra javítja ki.
120. H.Ancsi (válaszként erre: 119. - Doxikri)
2012. jún. 4. 21:44
és hogy érzi a gyerek, hogy sikerült?
119. doxikri (válaszként erre: 116. - Juhászné52)
2012. jún. 4. 17:50
A dolgozatot még mindig nem javította ki a tanárnő...azóta írtak még kettőt, de azokat sem. Jövő héten vége a sulinak.
118. e57e061615 (válaszként erre: 117. - Juhászné52)
2012. jún. 3. 16:54
Már megtörtént kollektív leosztás formájában.
117. Juhászné52 (válaszként erre: 115. - E57e061615)
2012. jún. 3. 16:48
Vigyázz mit írsz! Ancsika majd téged is kioszt! ;-)
2012. jún. 3. 16:46
A dolgozat sikerült?
115. e57e061615 (válaszként erre: 113. - Pan Dóra)
2012. máj. 31. 10:50
Igen, pl. a matek elég jól mérhető objektíven (szemben mondjuk a rajzzal vagy irodalommal), szóval nem is kellene annyira a tanárt szidni, hogy benne van a baj, mert nem ő írta a feladotok megfejtését, a pontokat pedig mindenkinél ugyanúgy számítja.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook