Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Boeck sarcoidosis - Medrol... Valaki esetleg szenved hasonló betegségben? fórum

Boeck sarcoidosis - Medrol... Valaki esetleg szenved hasonló betegségben? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. júl. 1. 23:59
Sziasztok! Nálam tavaly aprilisban diagnosztizaltak a betegseget, oktoberben kezdtek el kezelni steroiddal. Azt hiszem ami a betegtajekoztaton van mellekhatas, azt mind kipipalhatom: cukorbetegseg, magas vernyomas, magas pulzusszam, izuleti gyulladasok, izomgyengeseg, faradekonysag, almatlansag, teljesen megkopaszodtam, a borom hartyavekonysagura kopott, tele volt az arcom piros foltokkal, holdvilagkep, hihetetlen merteku vizesedes, emiatt a borom 5 centis savokban szetrepedt, ami ugye orokre megmarad, begyulladt a keresztcsontom es olyan merteku csontritkulasom lett marciusra, hogy elrepedtek a bordaim mar attol, hogy lehajoltam a zoknimert. Ja es persze osszeroppantak a csigolyaim, osszesen 8, ami miatt se jarni, se ulni, se semmit nem tudtam, a leirhatatlan fajdalomrol nem is beszelve. Ezek utan ujra kellett tanulnom jarni, ulni, mozogni, 3 honapot toltottem korhazban, 1 honapja vagyok itthon es meg kozel sincs vege... Es persze sosem leszek kepes ugyanazokra a dolgokra, mint a steroid elott...szoval ha barkinek van mas valasztasa, semmikepp ne szedje be ezt az alattomos gyogyszert :(
2014. máj. 5. 20:35

Sziasztok, 56 éves vagyok. Közel 20 éve diagnosztizálták nálam a boeck sarcoidosist. Betegségemből fakadóan kíváncsi lennék, hogy van-e olyan betegtársam aki esetleg bányában dolgozik vagy dolgozott. Ha igen, szeretném felvenni vele a kapcsolatot. Kérem jelentkezzen és írjon ide vagy az alábbi e-mail címre: janosamv@gmail.com

Köszönöm! Minden betegtársamnak kívánok hosszú és tünetmentes éveket.

31. evi4
2013. szept. 16. 12:28
Sziasztok! 54 éves vagyok.1995-ben állapították meg nálam a boeck szindrómát.Akkor kaptam rá medrolt, 1 évig szedtem, fél év alatt elmúlt. Én fél adagokat vettem , szerencsémre nem voltak mellékhatásai. Viszont 2012.ben ismét jelentkezett ez a betegség, a bőrőmön, ill az orromon jött ki, megműtötték, mint rossz indulatú daganat, de ez lett belőle/tehát visszajött/Most megint el kell kezdenem a szedést, lőkésszerüen fogom kapni.azt mondta az orvos meglátjuk, hogy lesz a továbbiakban.Kérdésem, akinek van, ill volt, hogy bírta ? Szükség van-e ilyenkor betegácsira, vagy simán lehet mellette dolgozni/ most a rosszullétekre gondolok.
2013. ápr. 6. 08:07

33 éves nő vagyok, decemberben állapították meg nálam a sarcoidozist. Kb. két hónapja kezdtem el szedni a medrol, először 64 mg-ot naponta.

Szándékosan nem olvastam el a lehetséges mellékhatásokat, mert olyankor az ember magába beszéli.

Amik nálam jelentkeztek: az első szem után iszonyú gyomorfájás, és mintha a májam ki akart volna ugrani a helyéről, de mindez 10 perc után elmúlt. Magas vérnyomás (az addigi 100-ról 120-130-ra ment fel, tudom, ez semmi, de ha megszoktad a 100-as vérnyomást…). Vizesedés, pattanások, holdvilágkép, híztam 5 kg-ot, de aztán elkezdtem odafigyelni a táplálkozásra, és leadtam 3-at. Idegesség, remegés, álmatlanság.

Ezek a rossz hírek. És ebből a vérnyomás és a kerek arc zavar a leginkább. Bár a környezetem nyugtat, hogy nem látszik, de szerintem csak megszokták. A vízhajtó sokat segít.

Viszont! Azóta csökkenthettem az adagot először 32 mg-ra, majd 20 mg-ra. Határozottan könnyebben lélegzem, nem fulladok ki. És javulnak a leleteim.

Szerintem az is nagyon sokat segít, hogy nem betegségként gondolok az állapotomra, és nem hagyom, hogy a családom, környezetem is így tekintsen rá! A mellékhatásokkal sem törődöm, el fognak múlni, ha abbahagyhatom a szteroidot.

Kitartást mindenkinek, és tényleg javaslom, hogy a „gyógyulásra” koncentráljon mindenki, ne pedig a mellékhatásokra!

2012. nov. 13. 20:05
6 és fél éve állapitották meg nálam a boecket.1 évig szedtem a medrolt.5 éven keresztűl tűnet mentes voltam.A tegnapi napon csináltak CT-t,mert megint ki jött rajtam az elő jele.Sajnos,igazam lett kezdődik minden előlről.Medrol,mellékhatások
2012. júl. 25. 18:10
Nekem 1 évig a Medrol szedése javitott a betegségen,soha nem mondta az orvos hogy hagyjam abba.Rengeteg mellékhatásom lett tőle,DE KI KELL BÍRNÍ.NEM SZABAD FEL ADNI.
27. MANCIKA123 (válaszként erre: 26. - Ági967)
2012. júl. 25. 11:20

nem mondtuk meg,nem mertük...de a mostani ct eredmény ugyanolyan rossz lett mint az előző és azt javasolta a doki hogy szüneteltesse a medrolt...

pont jól jött ki...

2012. júl. 24. 22:20
Meg mondtátok az orvosnak,hogy abba hagyta a férjed a szteroidot.Ha igen,mit szólt
25. MANCIKA123 (válaszként erre: 24. - Ági967)
2012. júl. 24. 22:13
Bocsánat amiért most vàlaszolok.azt hogy melyik osztályra azt nem tudom csak azt, hogy a kezelöorvosa valami arab doki. Aleid shadi a neve. Most voltunk ctn és a nagyok nem vâltoztak semmit sem.
2012. júl. 22. 19:37
Szia.Nekem a Medroltol sok ízületi gyull.lett,nagyon meghíztam főleg hasra,hullott a hajam,súlyos cukorbeteg lettem,súlyos pikkelysőmőröm lett,depressziós lettem.1 évig szedtem a Medrolt,sokáig 64 milligrammot,utána fokozatosan vitték le az adagot.NEM SZABAD NÉHA BE VENNI BELŐLE.Melyik osztályra jártok a Korányiba
23. MANCIKA123 (válaszként erre: 22. - Ági967)
2012. júl. 22. 16:21

Húúú akkor nehéz lehet.ha megkérdezhetem mik lettek a bajaid?A férjem 1 éve szedi a medrolt,de kb,2 hónapja abbahagyta magától,és néha bevesz fél szemet...én mondtam neki,hogy ez igy nem jó ...

neki 20 éve van sok izületi gyulladása,és ahogy abbahagyta a medrolt mindene begyulladt,és ezért vesz be néha belőle.

Neki sok kicsi és 2 nagy csomo van a tüdején,és a sok kicsi 24 db egész jó vissza huzódott,a 2 nagy meg meg sem mozdul,ezért hagyta abba a medrolt,mert azt mondja nincs értelme szedni.

Jobbulást neked is.

2012. júl. 22. 12:54
Szia.Nekem minden mellékhatás kí jött a Medroltol mikor kellett szednem.Nem szabad abba hagyni a szedését.Nekem is bármikor rosszabodhat az állapotom,és akkor vissza állitanak a Medrolra.Tőbb mint 6 éve állapitották meg a betegségemet,de előtte fél évig semmilyen orvos nem tudta mi a bajom.KITARTÁST A FÉRJEDNEK.Nekem ezenkívül még 5 betegségem van.3 a Medrol óta.
2012. júl. 22. 12:46

[link]

betegségem után egy weboldalt kezdtem....

szarkoidózis témában,

20. MANCIKA123 (válaszként erre: 19. - Ági967)
2012. júl. 22. 12:38
szia nagyon sajnálom amiért neked is szenvedned kell,borzalmas ez a betegség.a férjem is ebben szenved de nincs nála javulás.
2012. júl. 18. 14:41
45 éves vagyok.2006 májusába szövettannal igazolták a boeck sarcoisomat.Azóta a Korányiba járok kontrollra.Medrolt 1 évig szedtem,pokoli volt.Minden mellékhatás ki jőtt rajtam.Még most is vannak a gyógyszer miatt problémáim.pedig azóta már 5 év el telt.Sokban segitett a gyógyszer.de nagyon sok rosszat csinált.Amivel életem végéig együtt kell élnem.
18. MANCIKA123 (válaszként erre: 17. - Janka83)
2012. máj. 23. 17:33

A férjem 41 éves és a Korányiba járunk.

Ma mondta pont,hogy most felfüggeszti a medrol szedését mert elege van,juliusban megy ct re kiváncsi hogy mit fog mutatni a ct,hogy nöttek e a csomok.

2012. máj. 23. 15:20

Ha esetleg találtál valamit, kérlek mindenképpen írd meg! Mi is nyitottak vagyunk bármire a gyógyulás érdekében.

Mennyi idős a férjed, hová jártok dokihoz?

16. MANCIKA123 (válaszként erre: 15. - MANCIKA123)
2012. máj. 23. 11:25

A sok mellékhatást ne is említsem,szóval borzalom.

Jó lenne más megoldás a steroidon kívül,ez után kutatok éppen.

Jobbulást a tesódnak!!!!!

15. MANCIKA123 (válaszként erre: 14. - Janka83)
2012. máj. 23. 11:23

Szia!

A férjemnek már 2009-ben észleltek valamit a tüdőszűrőn,de csak 2011-ben kezdte kezeltetni magát.

Ez hiba volt sajnos,de másképp nem lehetett.

Szóval már lassan 1 éve medrolozik,de sajnos mindig azt mondják neki,hogy a 24 kicsi csomo kisebbedet,de a 2 nagy semmit sem változott,stagnált.

Szóval nem tudom mi lesz vele,nagyon sajnálom és izgulok érte.

2012. máj. 22. 20:12

Szia! Az én tesóm is szedi a Medrolt. Neki is van egy csomó mellékhatás: szédül néha, jöttek ki rajta kis piros pöttyök(amik a melegben még rosszabbak, és most meg van duzzadva az arca, és a térde is vizesedik. Szörnyű betegség ez, de amikor visszahívták a tüdőszűrés után, a legrosszabbtól tartottunk. (rosszindulatú daganat)Ahhoz képest ez sokkal "jobb" diagnózis. Ő 3 hónapja szedi a bogyókat és látszik szépen a röntgenen, hogy kisebbednek a foltok a tüdején. A dokik szerint kb még 3 hónap. Biztosan nagyon nehéz neki, de remélem hamar elszáll és túl leszünk rajta. Ezért imádkozom... Nem tudom igazából, hogy segít-e, de egy általános immunerősítés nem árt ebben a betegségben. Mi azt olvastuk, hogy az Aloe Vera Gél erre nagyon hasznos, már két flakonnal megivott, most szünet, aztán veszek neki ismét egyet.

A férjednél mik a tünetek? Mióta szedi a Medrolt, és kb. meddig kell még neki? Sok erőt és kitartást kívánok!

13. syria (válaszként erre: 12. - MANCIKA123)
2012. máj. 22. 17:50

Talán későn ment orvoshoz.

Mindig mondják, hogy a bajt az elején kell elcsípni.

12. MANCIKA123 (válaszként erre: 11. - Maco792)
2012. máj. 21. 20:58
Szia!TE akkor megusztad.....szegény párom meg szedi a medrolt és szenved.
2012. máj. 21. 18:33
Szia. Nekem volt. Első fokú,de nem mentem bele a steroidos kezelésbe. Első foknál az esetek 70 százalékában felszívódik. Egy ideje tünetmentes vagyok,és ez így is marad. :)
10. MANCIKA123 (válaszként erre: 4. - Janka83)
2012. máj. 21. 17:27

húúú most nézem nektek még friss a dolog 3 hónapja vették észre...

űhát nekünk már 2009-ben is megvolt a baj,csak a bolond férjem tavaly ment el dokihoz,szóval ezóta szedi a medrollt

9. MANCIKA123 (válaszként erre: 4. - Janka83)
2012. máj. 21. 17:25

szia!

Nekem a férjem szenved ebben a betegségben,és medrollt szed rá,és nagyon sok mellékhatás elöjött neki....rossz nézni szegényt ahogy szenved.

neked a tesód mit kapott rá?

2012. máj. 21. 17:23
Tudom hogy mi a medroll,bocsi de ahogy feltettem a kérdést elnyomtam valamit
7. 2545157c39 (válaszként erre: 6. - Syria)
2012. máj. 21. 17:19
Köszi sosem hallottam még :O
6. syria (válaszként erre: 3. - 2545157c39)
2012. máj. 21. 17:11
2012. máj. 21. 17:10
Én nem, de a Medrol egy szteroid gyógyszer neve, nem magáé a betegségé.
4. Janka83 (válaszként erre: 1. - MANCIKA123)
2012. máj. 21. 17:09

Szia Mancika!


A testvéremnek diagnosztizálták 3 hónappal ezelőtt a tüdő sarcaidodisát. A Medrolt meg gondolom a kezelésre értetted?

Ha esetleg tudok valamilyen kérdésre válaszolni vele kapcsolatosan, akkor szívesen teszem.

Szép napot!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook