Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejt donáció esetén közjegyzői nyilatkozat fórum

Petesejt donáció esetén közjegyzői nyilatkozat (beszélgetős fórum)


7. 001269bfc9 (válaszként erre: 5. - Osztrovszki)
2012. máj. 21. 15:45
Okés! Drukkolok Neked!
2012. máj. 21. 15:34

[link]



Szia!Itt minden kérdésedre választ kapsz!Sok sikert kívánok

5. osztrovszki (válaszként erre: 3. - 001269bfc9)
2012. máj. 21. 15:30
Szia szabici, köszönöm, orvosom már van. kifejezetten a közjegyzői nyilatkozat érdekel. Tartalom, a nyilatkozattétel körülményeire vagyok kiíváncsi, milyen dokumentumok kellenek hozzá. Üdv.
4. osztrovszki (válaszként erre: 2. - Nika35)
2012. máj. 21. 15:29
Szia Nika35, igen ezt tudom. Engem kifejezetten a közjegyzői nyilatkozat és annak körülménye érdekel. Pl, hogy kell-e valamilyen módon igazolni, hogy milyen rokonsági fokban állok a donorral? Üdv.
3. 001269bfc9 (válaszként erre: 1. - Osztrovszki)
2012. máj. 21. 15:24

Szia!

Van már orvosod? Én régebben ahhoz jártam, aki a Rippel házaspárnak "csinálta" a babát, és meg tudom adni az elérhetőségét.

Csak írj egy privátot és szívesen segítek!

2012. máj. 21. 15:17
A módszer Magyarországon 1997 óta szabályozott, addig semmiféle előírás nem rögzítette a petesejt adományozással kapcsolatos előírásokat. Az 1997. évi CLIV. törvény IX. fejezet 170-182 § rendelkezik a donációról, ám annak egyes hiányosságait azóta a honatyák pótolni kényszerültek. A legtöbb vitát a donor anonimitásának elrendelése váltotta ki, így a 2005. CLXXXI. törvénymódosítás lehetővé teszi, hogy családtagok és közeli hozzátartozók az általuk meghatározott donor részére tegyenek felajánlást, melyről együttes megjelenés alkalmával írásos nyilatkozat készül.
2012. máj. 21. 14:33
Sziasztok, a címben szereplő témában kérném a segítségeteket. Mi a protokoll? Felhívom a közjegyzőt, elmondom hogy mit szeretnék.... Kell valamilyen okirattal igazolni a rokonság meglétét? A közjegyzőnek kell valamit vizsgálnia ilyenkor, vagy csak az aláírásunk hitelességét? Köszönöm előre is a segítséget, üdv.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook