Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egyre nehezebb... fórum

Egyre nehezebb... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egyre nehezebb...

1 2
40. Popppy
2012. jún. 6. 11:57
Ne add fel! Kitartás, az a legnehezebb tudom, de megéri. :)
39. titzi
2012. máj. 25. 16:26

szia!

együtt érzek veled!

azonos problémáink vannak hajszálra!

A lassult pajzsmirigy miatt megváltozott anyagcsere okoz ilyet.kevesen tudjak,hogy sokunk pajzsmirigye nemcsak a jódhiany miatt,hanem a fogászati röntgen miatt is megbetegedhet,ugyanis a pajzsmirigyet nem takarjak olomköpennyel.

38. Lia71
2012. máj. 25. 10:05

Szia!Ne adfel,nagyon sok akarat erő kell hozzá,minden fejben dől el,hogy akarjuk-e vagy sem,megtudod csinálni:)Kivánok hozzá kitartást,és jó egészséget!


Üdv:Lia

2012. máj. 24. 16:26

Inzulinterheléses vizsgálatom június végén lesz.


Köszönöm szépen mindenkinek a bíztatást, nagyon jó hatással vanank rám a szavaitok! =)

36. Bcicus
2012. máj. 24. 15:33
Inzulinterheléses vizsgálatod volt már? A sok gyümölcs nagyon nem tesz jót.
2012. máj. 24. 12:16
Teljesen átérzem a gondjaidat, de sok kitartás kell és akaraterő. További sok sikert.
34. bibity (válaszként erre: 10. - 8b7e22b4a7)
2012. máj. 23. 14:51
mintha csak magamról olvasnék :)
33. Brigi32 (válaszként erre: 9. - Gkreka)
2012. máj. 22. 13:33
Igen, nekem is a végtelen negativitás és erőtlenség jött le a cikkből. Ez nem bántás,lehet akár motiváció is,hogy tényleg pozitívabban állj a dolgokhoz. De ha ennyire el vagy szigetelődve mindentől,akkor nyílván van benend negativitás. H atehetitek menjetek kirándulni hegyekbe, erdőbe, a séta, friss levegő, szép táj kicsit kielndíti az embert.
2012. máj. 22. 13:31
Szia.Nem vagyok szakértő,de nem biztos hogy a betegséged az egyedüli gond.A kolléganőm 20kg-ot fogyott úgy hogy nem is tudott róla hogy szinte nem is termelődik pajzsmirigyhormonja,elsorvadtak a pajzsmirigyei,sikerült neki,lehet nálad más is lehet gond.
31. andelina (válaszként erre: 13. - Mucmuc987)
2012. máj. 22. 13:17
Tudnál esetleg erről bővebben írni? Úgy értem ami a honlapjukon nem olvasható. Mióta csinálod?
2012. máj. 22. 10:02

Ne add fel! Én 18 hónap alatt fogytam 22 kg-ot. Igaz, én 97-ről indultam, de csak 162 cm vagyok.

Kitartás. A lassú fogyás tartósabb!

29. Drop
2012. máj. 21. 18:06
Szia. Csak szép aprólékosan. Nem szabad siettetni, be kell indulni a fogyásnak de én is javaslom azt, hogy ne otthon mocorogj hanem sétálj, gyors tempóban. Vagy bármi más konditerem, aerobik , tánc bármi Először csak 10 percet mocorogj, és minden nap növeld egy kicsit és a tempón is lehet majd. A pajzsmirigyeddel kapcsolatba annyit javasolnék, hogy keres fel másik orvost. Ha az egyik nem segít, menj el másikhoz. Én is körzeti dokit váltottam. És megoldódott a problémám. Én 2,5 hónap alatt fogytam le eddig!!! 9,6 kg.Még nincs vége. Nekem nagyon segít az, hogy a naplómba vagy a cikkemben a sorstársak biztatnak. Te is ezt fogod érezni remélem.
28. a5d5caf7e1 (válaszként erre: 3. - Jógini1)
2012. máj. 21. 17:21

csak helyeselni tudok! várunk a paleolit életmód fórumon,

ha az egészségedet is javítani akarod, és könnyedén fogyni. én 25 kg-val vagyok már kevesebb, és minden labor eredményem sokat javult, már nem kell szedni sem a cukorgyógyszert!!!! sem a pajzsmirigyhormont!

27. a5d5caf7e1 (válaszként erre: 10. - 8b7e22b4a7)
2012. máj. 21. 17:17

pajzsmirigy problémával semmi képpen ne egyen semmilyen szója terméket!

egyébként sem embernek való növény, de betegen még mérgezőbb!

2012. máj. 21. 16:56
Van egy titkos naplóm a kajáról, az elejéről olvasd! Nagyon szívesen beengedlek.
2012. máj. 21. 16:34

Én azt tudom tanácsolni, hogy legelőször ne azt tűzd ki magadnak célul, hogy lefogyj, hanem inkább keress olyan sportot, amit szeretsz és tudsz is csinálni. Ami napi rutinná/hobbivá válhat. Emellett lehet, hogy nem ártana felkeresned egy orvost, mert egy jó diétával már biztos többet kellett volna fogynod.


Azalatt pedig, hogy olyat csinálja, amit szeretsz azt értettem, hogy mi pl. a tesóimmal minden nap elvisszük a kutyákat sétáltatni, és mivel élvezem sosem tűnik fel a megtett táv.


Sok sikert kívánok!!!!! :) <3

2012. máj. 21. 14:51

Azt hiszem, az egyik fő célodat már most elérted :) Nagyon örülök annak, amit írtál!

Sok sikert, és sok türelmet kívánok neked!

23. gkreka (válaszként erre: 20. - Emmaszabo22)
2012. máj. 21. 14:04

Öröm olvasni, hogy ilyen pozitív irányban változtál. Csak így tovább! És pár hónap múlva írj egy cikket a további eredményedről!


+ ne légy türelmetlen magaddal! A lassú fogyás - főleg ha mozgással is megtámogatod - sokkal tartósabb, mint a villámdiéták hatása. Tapasztalatból mondom :)))

22. Böbusz (válaszként erre: 20. - Emmaszabo22)
2012. máj. 21. 12:55

És ez a helyes hozzáállás!!!

Csak pozitívan!!! ;)

Sok sikert!!!

21. Böbusz (válaszként erre: 9. - Gkreka)
2012. máj. 21. 12:52
egyetértek...
2012. máj. 21. 12:32

Sziasztok! Az igazság az, hogy teljesen megfeledkeztem már erről a cikkről, és gombóccal a torkomban olvastam el a hozzászólásaitokat. Sok jó tanácsot olvastam, és mind kipróbálom! Tudjátok azóta rájöttem, hogy "depressziós" is voltam. Talán nem is ez a jó szó rá, de most ez jut eszembe. Azóta meleg van, süt a nap, sokat vagyok oda kint, járunk sétálni a kiskutyámmal, meg a párommal. Újra elkezdtem tervezni a jövőmet, tanulok stb... És úgy érzem kezd helyre jönni a lelkivilágom, és így már nem az étel a legfontosabb napi témám. Nem azon jár az eszem, hogy mit ehetek, mit nem... Sajnos azóta még fényderült 1 tünetre, amit még nem teljesen sikerült orvosolni, de az életkedvem visszatért =)

És igazatok van abban is, hogy pozitívan kell hozzá állnom az egészhez, és nem csodát várni. Elmegyek egy dietetikushoz is, és folytatom a tornát, és a sok sétát. Remélem, hogy a következő cikkem, már egy siker sztori lesz, hogy végre elértem a célomat =)

Köszönök Nektek mindent! =)

19. 21acd87fa3 (válaszként erre: 16. - Loch ness)
2012. máj. 21. 12:13

Mi házat is magunk kezdtünk építeni! :) De a dietetikus és az orvosi segítség ebben az esetben szerintem is létszükséglet lenne. Ilyen alapbetegséggel nem érdemes kísérletezgetni.


Az viszont igaz, hogy mindegy hány kilóról indul az ember, a fogyás soha nem egyszerű. Én fogytam már 82-ről, 75-ről, most 61-ről szeretnék még 3 kilót, de ugyanolyan nehéz, mint az elején. Nem érzek különbséget.


Szóval hajrá, meg lehet csinálni, az biztos, csak akarni kell, és tenni a sikerért! Remélem, a cikk írása óta már változtak a dolgok, és már jobb a helyzet!

18. Anthico (válaszként erre: 8. - Skittles)
2012. máj. 21. 12:12

Ez egy nagyon jó ötlet. Ekkora súlyfelesleggel 2 naponta intenzívebb, hosszabb gyaloglás (mikor érzed, h emelkedik a pulzusod, de még tudsz beszélgetni) nagyon hatásos zsírégető tud lenni.

Ízületeket is kíméli, ami 20-40 kg feleslegnél nagyon fontos szempont, és az ember nem is hal bele minden "edzésbe".

Nem vagyok otthon a pajzsmirigy problémákban, de ekkora felesleggel én is inkább cardiot ajánlanák, azok közül is a kímélőbbet.

17. jázmin2007 (válaszként erre: 1. - Emmaszabo22)
2012. máj. 21. 11:27
szia nekem pajzsmirigy tulmüködésem van és én emiatt fogytam 25 kilot de még igy is 70 kg vagyok én is diétázom ahogy sikerül de nem akar lejjebb menni a kilo néha én is elszomorodok
2012. máj. 21. 11:13

Remélem, most már nem vagy annyira elkeseredve, mint amikor a cikket írtad.

A dietetikus szerintem is nagyon jó ötlet. Neked nem simán túlsúlyod van, hanem olyan betegséged is, ami akadályozza a fogyást. És ha ilyen sokat - és jót - teszel a fogyásodért, és alig megy le valaki, szerintem is segítséget kell kérni, ne kínlódj egyedül. Ha házat akarsz építeni, akkor is hívsz építészt, nem egyedül állsz neki.


Szerintem nem reménytelen a dolog, szóval ne legyél elkeseredve! Ja, és én se ötven kilós vagyok, de több mint szeretném, tehát én is tudom, milyen az, hogyha az ember nem szereti, ahogy kinéz. Persze tudom, hogy neked sokkal nehezebb, de ne keseredj el, keresd a megoldást, és meglátod, sikerülni fog! Még annyira fiatal vagy, ilyenkor a szervezet is jobban tud küzdeni, csak te ne add fel!

15. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 13. - Mucmuc987)
2012. máj. 21. 11:07

Szia!

És mik azok az ételek amiket szabad enned?

Hogy oldod meg az éhség érzet kiküszöbölését?

14. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 11. - AlBundy)
2012. máj. 21. 11:04

Ez szerintem is egy nagyon jó ötlet!

Egy orvossl összeállíttatni a neked megfelelő étrendet.Bár ilyenkor sokszor tudnak kicsit drasztikusat összekapni.

Én ha nagyon éhes vagyok párolok kelbimbót, kevés tartár mártással eszem.Ebből bármennyit lehet.Élő káposztaleves kapszula :),vagy 2db főtt tojás.Mindíg ebédig igyekszek evickélni,mert nálam az a cél, akkor jól lakhatok....utána megint keveset.

Pudingot nem,mert keményítő van benne.De én is sok joghurtot fogyasztok.Nem tudtam,hogy nem jó,majd csökkentem.Pl,ha édességre vágyok 1 mézes Act*viát eszek.

A másik cselem, hogy Inka kávét,3szem édesítő,1.5dl forró víz,és 0.7dl 1.5%-os tejjel felöntve tejeskávé ként iszok szuszra,hogy telítsen egy időre.Kevesebb a kalória értéke mint egy joghurtnak.

2012. máj. 21. 10:50

www.metodic.hu

Valószínű, h nem az anyagcsere típusodnak megfelelően étkezel. Én voltam mérésen. Lassú égetésű szénhidrát típusba tartozom. Nekem tilosak a tejtermékek, kávé, zöld tea. A kávé pl. izgatja a pajzsmirigyemet és hosszú távon túlműködésre serkenti. Mindenkinek tilos a fehér liszt, cukor, fehér rizs (feltéve, ha fogyni akar az ember vagy az egészsége miatt). Végre egy olyan módszer, amely a testem ételekre adott válaszreakcióit méri egy speciális orvostechnikai géppel!

2012. máj. 21. 10:49

Jaj igen.Hozzá fűzöm,én is egy otthon ülő anyuka típus vagyok.Én is csak akkor teszem ki a lábam hazulról,ha boltba kell menni.Nekem leginkább azért alakult így mert Pestre költöztünk.A rokonság, barátnőim ismerőseim mind-mind vidéken.Félek is,hogy nemsokára letelik a GYED,jön a GYES,majd oviba a pici,nem tudom hamarabb megoldani, mert a GYES ideje alatt,új munkát kell nézzek,mert ahol eddig dolgoztam,ott 12-16 óráztam,és nincs senki aki a gyereket hozza és vigye az óvodába.Csak én,mert a páromnak is kötött a munkarendje.Tehát még ez a nagy feladat vár rám,de mindenünk a pici,őérte mindent.

Így én is itthon vagyok,az udvar a mindenem,eléggé hamvába halt volt már.Az adott most új erőr,hogy egy hosszú hétvégén nagytakarítást rendeztünk,minden amit elraktam,hogy jó lesz még valamire,kivágtam.Mert belegondoltam,hogy eldugom, nincs szívem kidobni,de nem használom soha,már évek óta,csak halmozom,mert az ugyan ott marad,csak eltéve,hogy ne lássam.Kidobáltunk mindent,a párom amúgy is ilyen :),jó párosítás vagyunk.2 napig ástuk a kertet,gyönyörűen befüvesítettem,ez a több napon keresztül tartó munka felért egy olyan élménnyel,mint amikor az ember az életét rakja rendbe.Azóta tündér kertünk lett,eddig semmi nem maradt meg benne,most imádják a növények,gyönyörű zöld a fű,bújnak az őszirózsák,a kerítés mentén beültettem orgonával és aranyesővel,amit kiástunk,mert útban volt.Ez a boldogságom,reggel kelek el locsolgatok kint,majd este, újabban csak esténként 7órától,ha végeztem kitakarítok bent.Rohan az idő,főzök,utána irány az udvar és napozok,babócának viszek egy kis meleg vizet a pancsizójába,és ott van végig mellettem.Még a nádat kell feltenni a kerítésre.Van egy rossz asztalunk,te fogjuk csempézni a tetejét kerti asztalnak.Eleinte még ez is lehetetlennek tűnt :).Sokat kellet gyűjtögetni is hozzá.A napozás pedig szinte feltölt erőt ad,szinte elhiszem hogy boldogság hormonokat termel :).Nyiss te is egy fogyinaplót itt.Bár lehet már van,elnézést,még nem nézelődtem.Napozgass te is napi egy órácskát, mert a bentlét olyan depresszióra tudja hajlamosítani az embert.Ez a pár nap borús idő nekem sem tett jót.Meglátod teljesen kizökkent majd a rosszkedvből.

Én is otthon tornázok,szintén Rékára!Jobban is szeretem,mint másokkal.Igyekszek még pár DVD-jét beszerezni.A terhes torna pl. túlsúlynál nagyon jó alapos kímélő torna,mert kifejezetten az a lényege,hogy azalatt az idő alatt a kismama igyekezzen hozni a formáját,mivel ilyenkor nagyon szépen jönnek fel a kilók,igyekszik szinten tartani a pulzus számot.Mikor végeztem, akkor végig hallgatom a többi részt is,erőt ad.

Nincs itt semmi baj az otthoni tornával.Sokszor tudnak mások véleményt alkotni,hányszor hallom,ha este 6 után nem eszik az ember,de ez nem elég,egész nap oda kell figyelni,valószínűleg nekik még nem kellett legalább 10-20kg megszabadulásával küszködni.Ha csak 1-2 kg-ról lenne szó,mi is ilyen könnyen beszélnénk.Aki nagy súlyoktól szabadult meg az már tudja.Nehéz és sok idő kell hozzá,de meg lehet csinálni.

2012. máj. 21. 10:13

Nem vagyok mondjuk orvos, gondolom vele is beszéltél erről, de érdemes lehet elolvasni ezt a cikket:

[link]

A naplódban azt látom, hogy aránylag sok tejterméket eszel/iszol. Mit mondott erről a doki? Mert e szerint a cikk szerint pl érdemes kerülni.

Lehet beszélni kéne egy profi dietetikussal, aki segít összerakni egy olyan étrendet ami "harmonizál" a betegségeddel. Nem biztos, hogy rád ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint egy egészséges fogyni vágyóra..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook