Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan vegyem rá magam, hogy naponta 5-ször étkezzek, és el tudjak fogyasztani 2 liter vizet? fórum

Hogyan vegyem rá magam, hogy naponta 5-ször étkezzek, és el tudjak fogyasztani 2 liter vizet? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 22. 13:09
Nagyon egyszerű betartani az étkezést is. Ha arra gondolsz, hogy megeszel 10 óra körül egy túró rudit, azt kell észrevenned,hogy már meg is volt a tízóraid. Sokszor keveset. A vizet pedig erőltetni kell sajnos..de hamar hozzá fogsz szokni mindekettőhöz, és utána már jelezni fog a szervezeted is, hogy na most uzsonnaidő van :)
17. Kolli1987 (válaszként erre: 15. - Zsu05)
2012. máj. 22. 11:08

Szia Zsu!

Ajálom figyelmedbe, hoy menjél fel az orvosi lexikonra és ott kitudod számolni, hogy neked mennyi a kalória beviteled. Ott kitudod találni az étrendedet. Én a következő képpen állítom össze az étrendemet. A minimum alapanyagcseéhez szükséges kalóriát veszem alapúl.

Reggel és délben eszek tartalmasat, este csak fehérjét illetve olyan gyümölcsöket amik nem emelik fel a vércukor szintemet.

2012. máj. 22. 10:53
csakis akaraterővel. én kirakom reggel a mhelyen a 1,5 l-es vizesflakont és mivel örökké az orrom előtt van, elfogyasztom bent. A többit otthon. 5x nem tudok étkezni, egyszerűen nem megy. :-(
15. Zsu05 (válaszként erre: 5. - D940a253b8)
2012. máj. 22. 06:14
Szia gytina. Hogyan mérted ki, hogy mekkora adagok legyenek az ételek? Én is így szeretnék fogyni, de nem tudom mi alapján mérjem ki, hogy az ne legyen sok és ne hízzak tőle hanem fogyjak. A vízzel nincs problémám, de most én is ki akarom ezt a napi 5-6x étkezést próbálni csak félek, hogy az ellenkezőt érem el vele ha rosszul adagolom az ételt.
2012. máj. 21. 10:13

Szia!


Kezdetben ezt sajnos egy kicsit eröltetni kell és nagyon nagyon tudatosan csinálni.

Ha dolgozni mész akkor mindig készítesz magadnak kis adagokban ételt, hogy legyen tízóraid, ebédet és ha sokáig vagy bent akkor uzsonnád is és vacsira is készítsd el előre, mert ha fáradt az ember legalábbis én hajlamos vagyok inkább nem enni. Kezdetben nem kell sokat enned tízóraira uzsira hanem csak egy pár falatot, hogy hozzá szokjál, késöbb már követelni is fogja a szervezeted. Tapasztalatból beszélek. :)

Inni meg úgy tudsz, ha fogsz egy két literes üveget tele töltöd vízzel és rá írod, hogy igyálé meg és utána szem előt tartod. Tudat alatt hat ez és inni fogsz belőle, vagy ha ez nem válna be akkor az, hogy fél óránként tudatosan iszol 1-2 kortyot.

Sok sikert hozzá, ha lenne még kérdésed akko írj nyugottan nekem szívesen segítek. Ez az üveges módszer idős beteg embereknél is használtam már sikerrel.

2012. máj. 21. 09:04
Úgy, hogy erőlteted pl. a vizet, aztán ha jól emlékszem, 2-3 hónap volt, hogy megszoktam, és igényeltem, pedig de utáltam én is.
2012. máj. 21. 08:56

enni úgy tudsz 5-ször, hogy mindig nagyon kis adagokat eszel. tartsd be a 3 órákat, állítsd be a vekkert.

az ivás, hm... lehet, hogy sokan nem értenek velem egyet, de a napi 2 liter nem szentírás. ha nagyon nem kívánod, ne erőltesd, a szervezeted jelzéseit fogadd el. Mindenesetre ne várd meg, míg szomjas leszel, és minden étkezés előtt (de nem közvetlenül előtte) nyomj le pár kortyot.

ha sokat izzadsz, az is segít. sport, szauna, sze*...

11. Mazsinka (válaszként erre: 6. - 17edc27aec)
2012. máj. 21. 08:35
Igaz. :)
2012. máj. 21. 08:18
Néha egyék egy pár db ropit vagy kekszet és attól garantáltan szomjas leszel. :)
9. c906e7f5a1 (válaszként erre: 4. - C906e7f5a1)
2012. máj. 21. 08:15
*víz ivásban
8. Aville (válaszként erre: 2. - Nikletty)
2012. máj. 21. 08:15

Pontosan. Vizet kirakni, telefont beállítani. A vizet meg is felezheted, h ne sokkoljon. Mármint, h csak 1 l-t teszel ki, annak nap feléig el kell fogynia. És akkor jöhet a következő. Ha nem fogyózol, akkor a tízórai, uzsi bármi lehet, egy jóreggelt keksz, túrórudi, tejszelet, joghurt, amit szeretsz.

Hejj, de jól tudom elméletben!!! :)))) De mikor szigorú diétán voltam, nekem a telefon segített.

2012. máj. 21. 08:12

Én is az ivásra tudok javaslatot tenni. Legyen szem előtt, és tudd, hogy azt meg kell innod a nap folyamán, és természetesen a táskádban is legyen mindig. Egyébként én sem ittam sokat régebben, és így szoktam rá. Egy idő után már magadtól szomjas leszel és meg fogod inni "kényszer" nélkül is.

Enni imádok, szóval az nem tudom, hogy milyen, ha valaki nem eszik rendszeresen. Nem tudom, hogy mivel kéne rávenned magad, de talán, ha az is lenne mindig előtted. Pl. főétkezések között valami gyümi az asztalodon, amit eszegethetsz.

2012. máj. 21. 08:11
Gyönyörű ez a magyar nyelv:DD
2012. máj. 21. 08:11
A folyadékkal egyet értek az előttem szólóval ,én is így csinálom ,kirakom az üveget (2l)és iszogatom egész nap.Már 3-4 liternél járok .Az étkezést úgy oldottam meg , amikor megyek dolgozni és itthon is , hogy előre kiporciózom az az napit , reggeli,külön edény, tízórai .... és viszem magammal ami aktuális . Tudatosan figyelem az időt és próbálok kb ugyanakkor enni .Csak az elején nehéz , utána már tök könnyű .De tényleg hatásos , mióta így csinálom nem vagyok farkaséhes és a jelentős súly többletemből lement 7kg.
2012. máj. 21. 08:10

Csak a vízivásban tudok tanácsot adni. Nekem is nehezen ment, kb. napi 7-8 dl folyadékot ittam kv-val, levessel együtt.

Amikor egy betegség miatt muszály volt inni, reggel kimértem a másfél l vizet egy flakonba és bármennyire nem kívántam, fél óránként ittam 2-3 kortyot. Nekem 2 hónap kellett, hogy természetessé válljon a dolog és azóta megiszom a napi 1,5-2 l-t.

2012. máj. 21. 08:07
Ha olyan a munkahelyed, akkor mindig legyen az asztalodon(szem előtt) egy üveg víz, vagy valamilyen folyadék. És a táskádban is hordj magaddal egy fél literes flakont. A kolléganőmnek bevált. :)
2012. máj. 21. 08:05

Szia

én a folyadékot úgy csinálom, hogy kirakom az üveget, vagy kancsót, és folyton a szemem előtt, vagy mellettem van (attól függ otthon, vagy melóhelyen vagyok), és annak el kell fogynia!


Az evést hát azt nem tudom, tuti nemekem sem igen jönne hogy ötször egyek ha valaki nem szól...

esetleg állítsd be mobilt hogy szóljon, hogy most kapjál be pár falatot...

2012. máj. 21. 08:04
Hogyan vegyem rá magam h 1 nap 5* étkezek, és el tudjak fogyasztani 2l vizet,? mert nem vok se ivós se evős tipus .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook