Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalt anyukák!!!Csecsemőnek hol érdemes jó és olcsó babakelengyét vásárolni? fórum

Tapasztalt anyukák!!!Csecsemőnek hol érdemes jó és olcsó babakelengyét vásárolni? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 24. 14:11
Mellszívó: Én kaptam kézit, kölcsönöztem gépit de a leghatásosabb az volt ha magam fejtem le és akkor nem kellett a sterilizálással foglalkozni. ( Vagyis csak azt a bögrét forráztam le, amibe fejtem.
13. Drienke (válaszként erre: 8. - Evikeb)
2012. máj. 24. 14:09

Így van, cumisüvegből én vettem két drágábbat és két olcsót.


Tejtárolásra és kis dobozokat vettem, igaz nem nagyon használtam akkor őket, de most abba fagyasztottam le a céklát, a cukkinit... stb.

12. sabea
2012. máj. 24. 06:48

Én is ajánlom neked a vaterát, teszveszt, apród és jófogás oldalakat. Itt nyugodtan nézelődhetsz, felmérheted az árakat, kínálatot. És az is nagyon hasznos, ha összebarátkozol egy helyi anyukával és megkérdezed, hogy mi hol olcsó a városodban vagy környékén. Nálunk pl. van babaturi és baba expo is időszakonként.

Bizonyos dolgokat nyugodtan vehetsz használtan, mert nem használódik el. Pl.: ruhák az első évben, bútorok. Babakocsit nagyon körültekintően válassz, mert ez az egyik legdrágább tétel és nagyon kellemetlen, ha végül egy nem praktikus, nehéz szerkezetet veszel. Ha szeretnéd, küldök egy használható babakelengye listát neked, amiben szempontokat is írok.

Ha megszületik a baba, érdemes bejelentkezned a DM BabaBónusz programjába, mert az ottani kuponakciókkal és egyéb kedvezményekkel olcsóbban vehetsz pelenkát, kozmetikumokat, tápszert, cumisüvegeket, stb. Hasoló program indult nemrég a Rossmannban is.

Írj nyugodtan és segítek tanácsokkal, ha szeretnéd. Kétgyermekes anyuka vagyok.

11. -Bigyóné- (válaszként erre: 2. - Kacsa118)
2012. máj. 21. 08:34
TATA! :)
10. -Bigyóné- (válaszként erre: 9. - Evikeb)
2012. máj. 21. 08:33
Köszönöm szépen a kimeritő választ! Valahogy én is igy gondolkodom! Első baba lesz,nem akarok túlzásokba esni! Nem visszük nagyba,nagyon sok mindent kapunk,de például fürdőlepedőt és társait újjat akarok venni!
2012. máj. 21. 08:04
Ja, és mielőtt bármit megveszel, csak azért mert szép, aranyos, olcsó vagy rajta van valamilyen netes kelengyelistán, gondold meg tényleg kell-e. Egy csomó minden nem kell, mert sosem fogod használni.
2012. máj. 21. 07:57

Mi babakádat az Ikeában vettünk 1800-ért, egyébként újat max kiságyból érdemes venni, azt is csak akkor, ha több gyereket akartok, nálunk már nem az első nyűvi:)

Ruhát újat, max egy-egy darabot vegyél méretenként, a többi használtan is jó, mi a neten kívül bababörzékre is eljártunk, ahol nagyon jó állapotban vettem olyanokat, amin látszik, hogy nem vagy csak egyszer-kétszer volt a gyerken, és már 100Ft-os darabártól van.

56-osból ne vegyél sokat, mert marha gyorsan kinövi, nekünk nem volt csak 3 db, mert nagy babára számítottunk, az első nem is tudta hordani, a második korán jött, ő kicsi lett, és amikor hazahoztuk még kétszer körbeérte az 56-os, de két hét alatt így is kinőtte...

Szóval nagyobbat vegyél.

Cumisüvegből érdemes beruházni valami jobbfajtára szerintem, még akkor is ha lesz tejed, és szoptatni fogsz (mert a lefejt tejet elviheted magaddal, és etethetsz vele pl, vagy apa is kelhetegyszer-egyszer éjjeli etetéshez), mert nem mindegy hányszor bukik a gyerek csak azért, mert sok levegőt nyelt, és emiatt át kell-e öltöztetni huszonkettedszer is egy nap. Még véletlenül se egyesével vedd, úgyis kell két kicsi két nagy legalább, plussz mellszívó, tejtároló viszont csak akkor, ha nagyn sok felesleges tejed lesz, ezt meg ugye előre nem lehet tudni.

2012. máj. 21. 07:44
Szio....a ruhafalva.hu is nagyon jó ruhák vannak...nagyob gyerköcöknek is....nagyon kedvesek,és korrektek,én is már többször rendeltem a kislányomnak náluk,igaz ö már nagyobbacska...:))
2012. máj. 21. 07:27
Mi is így vettük a kiságyaz pelenkázóval - hibátlan állapotban. A formatervezett babakád 2000 volt a brendonban sok ezer.
2012. máj. 21. 07:26
Vaterán, teszveszen vannak ruhacsomagok, egy új áráért akár 5-6 ruhát is vehetsz. Turiba is jó áron vannak és hibátlanok.
2012. máj. 21. 07:24
Én babakocsit kiságyat vaterán vettem.20 ezerért olyan babakocsit vettünk,ami szinte új volt.10 ezerért pedig nagyon jó állapotú pelenkázós kiságyat.
2012. máj. 21. 07:23
nézd végig a helyi kínálatot és dönts utána. turiból is érdemes vásárolni, az újat is ki kell mosni használat előtt, az újszülött méretet egyébként is maximum két hónapig használják. meg még vatera teszvesz jófogás stb.
2012. máj. 21. 07:16
Merre laksz? :)
2012. máj. 21. 07:07
Tapasztalt anyukák!!!Csecsemőnek hol érdemes jó és olcsó babakelengyét vásárolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook