Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet reggelizni a vastagbéltükrözést megelőző nap reggelén? Pécsiek? Mi a szokás? fórum

Lehet reggelizni a vastagbéltükrözést megelőző nap reggelén? Pécsiek? Mi a szokás? (tudásbázis kérdés)


25. Regin_a (válaszként erre: 24. - Regin_a)
2014. máj. 5. 22:57
Rosszul irtam, bocs, tartsd be a 10 percet. Nekem negyedórát mondtak
24. Regin_a (válaszként erre: 21. - Mandulacska2)
2014. máj. 5. 22:54

Miután legyűrted

Tudom hogy nagyon rossz, de nincs mit tenni, mert ha nem tiszta a beled nem lát jól a doki és még morogni is fog, hogy nem ittad rendesen

Mindjárt itt a reggel, túl leszel rajta, csak bírd ki!

23. 25e8e91ef4 (válaszként erre: 22. - 581c677a42)
2014. máj. 5. 20:28
Nagyon bátor vagy, hogy bevállaltad a kettőt egymás után!
2014. ápr. 22. 20:45
Nos, megvolt nekem is(Szeged-SZTK), és leírom részletesen, hogy az én példám is bátorító lehessen másoknak. Gyomor és béltükrözésre is elő voltam írva egyszerre. Féltem, rettegtem, mint állat. Behívtak, vetkőzzek le, a vastagbéllel kezdjük. Farmer, bugyi le, lyukas sexi naci fel, zokni marad. Ágyra felfeküdni jobb oldalamra. Magzati póz. A dokinő benyúlt az ujjával a végbelembe, így érzéstelenítette. Aztán bedugta azt a csutorát. Az ujjamra kétszer feltettek gondolom valami pulzusmérőt, ami pár másodperc alatt megmérte a pulzusom. Majd a hátamra fektettek óvatosan, és ekkor beadta a dormicumot az asszisztensnő. A dokinő aranyos tündéri volt, mondta ne izguljak, még a kezemet is megsimogatta, kérte, vegyek pár mély levegőt. Na ezután nem sokra emlékezem, ez a dormicum jó cucc lehet, néha ránéztem a kamerára, szép rózsaszínű volt minden ahogy kell, a dokinő mondta hogy szépen kipucolódtam, és szép a belem. Dejó! :) Egyszer volt egy távoli nagyon tompa érzésem, az is egy kanyarnál szerintem de nem fájt. Abszolút. Majd mondta hogy már kész is vagyunk. Rögtön utána a gyomortükrözés, amit már eddig kétszer csináltak, és érdekes, ettől tartottam kevésbé, mégis ez nehezen ment egy kicsit a végén. Mondták, hogy lassabban vegyem a levegőt, lazítsak kicsit, próbáljak ne öklendezni...hát könnyű mondani...a lényeg az is megvolt. A torkom még most is szúr, kapar és nyeléskor tompán fáj, jól megizélgethették, remélem ez még belefér, a nyálam abszolút alig folyt, ami meglepett, mert eddig mindkétszer ömlött. Azért a végén tényleg jött ki valami epés, savas cucc, lehet az marta fel...szóval vastagbéltükrözést én bódításban abszolút ajánlom, dormicummal totál kibírható. Sosem gondoltam, hogy ezt fogom leírni, de a gyomortükrözés rosszabb volt... pfff...pedig eddig ennek ellenkezőjét bizonygattam. Persze bódítás nélkül lehet szar lett volna a lenti is. A vastagbéltükrözés hála negatív szóval úgy tűnik irritábilis bél szindrómám van, a gyomortükrözésnél meg kis rekeszsérvet állapítottak meg, meg nyelőcső refluxot, epés reflux, kis foltos gyulladás, szóval ott van egy kis baj, de kezelhető, kaptam rá gyógyszereket. Egyszóval érdemes megcsináltatni mindkettőt, ha kell, de túlaggódtam a vastagbélkolonoszkópiát. Köszönöm aki gondolt rám és szurkolt! :)
2012. máj. 20. 17:22
Ha még vagytok, szeretnék kérdezni. Most kezdtem inni ezt a sós löttyöt, amit meg kell innom. SZinte ihatatlan. 10 perc, mire egy pohárral legyűröm, de 10 percenként kell innom. Mitől számítsam a 10 percet? MIután már legyűrtem?
20. mandulacska2 (válaszként erre: 19. - Zseba)
2012. máj. 20. 09:41
Szia . Remélem, nem csináltam rosszat. Pirítóst ettem. Most már csak délben levest fogok enni, és a sós folyadékot kell majd meginnom. Hát csak legyűröm majd. De előző napokban is kekszet, pirítóst, főtt krumplit, párolt húst ettem. Pénteken mondjuk ettem banánt, hogy fogja a székletet, mert sajnos ez a betegség hasmenéssel jár, és nem szeretném, ha még a végbelem is kirepedne tükrözés előtt.
19. zseba
2012. máj. 20. 08:48

Szia!

Én így tanultam és így is csináltuk az előkészítést: a vizsgálat előtti 2-3 napban rostmentes diéta, sok folyadék fogyasztás! A vizsgálatot megelőző nap reggelén lehet reggelizni (nem sokat), délben már csak üres leves, utána meginni a hashajtót és a délután folyamán rengeteg folyadékot inni!!!

18. vikucka (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2012. máj. 20. 08:42
Nekem a megelõzõ nap ejfeltõl nem lehetett enni. Ittam azt a cuccost (fleet), fõztem huslevest, leszurtem, es majdnem 5 liter folyadekot megittam. Persze feküdtem es nem neztem a teve paprikat.
2012. máj. 20. 08:38

ez nem szokás kérdése és mindegy, hogy pécsi-e valaki, vagy pesti, vagy mucsaröcsögei.. A végbéltükrözés az végbéltükrözés. Kérdezd meg a dokit előtte, hogy mik a teendők tükrözés után és biztos felvilágosít. Nem fog megharapni... Hülyeség ilyen kérdéseket itt feltenni, mert mindenki mást mond. Az orvos szerintem több és biztosabb tanáccsal tudna ellátni, hisz ezzel foglalkozik, ehhez ért.

Sok sikert és jobbulást!

2012. máj. 20. 08:27
Ne aggódj, kibírod, mint ahogy az előzőnél is megcsináltad! Minden jót kívánok neked!
2012. máj. 20. 08:23
Én is már hetek óta diétázom más miatt, azt hittem ki sem bírom, de egyre jobban alkalmazkodott a gyomrom és ment a dolog. Pedig korábban 4 óránként muszáj volt mindig ennem, különben puffadtam hányingerem lett stb. És most, hogy "koplaltam", nem éreztem semmi ilyet.
14. Dócy
2012. máj. 20. 08:22
Mondjuk én reggeliznék,bár ilyenkor nem nagyon ajánlott, de mivel az este se nagyon ettél... és aztán tényleg csak folyadék.szűrt gyümölcslé/piros színű nem lehet/,fekete tea, vagy kávé,húsleves leve.Nekem a zt mondta a doki, h capuccinot is ihatok.
13. mandulacska2 (válaszként erre: 11. - Judit6006)
2012. máj. 20. 08:09
ok. köszi.:) Hát igyekszem. Az a baj, hogy vastagbélgyulladásom van, és hát a héten is már végig diétáztam, mert nem vagyok jól. Tegnap este is csak pirítóst ettem. Most ha még csak folyadék lenne holnapig+még a vizsgálat is, hát nem tudom.
2012. máj. 20. 08:09
Jó az erőleveskocka, csak még azt is szűrd át.Én is DM-es Alnatura kockából csináltam, de amikor átszűrtem, volt a szűrőben zöldségdarálmány.
2012. máj. 20. 08:08
Nem, pesti vagyok. Ct kolonográfiám volt nemrég, de azt is ugyanúgy készítik elő.
2012. máj. 20. 08:07
Told ki a reggelit, mintha sokáig aludtál volna, ennyit lehet trükközni szerintem. A folyékony dolgokat pedig váltogasd: víz, sós leves, nagyon világos tea.Aztán csak eltelik a nap.
9. mandulacska2 (válaszként erre: 7. - Judit6006)
2012. máj. 20. 08:06

Az ilyen leveskockák, mint erőleveskocka, zöldségleveskocka jók?


Neked mikor volt tükrözésed? Pécsi vagy? Az a baj, hogy a weben is kerestem erről, de mindenhol mást írtak.

8. mandulacska2 (válaszként erre: 4. - Dócy)
2012. máj. 20. 08:05
A hashajtón csak az van, hogy azt hogy kell meginni.
2012. máj. 20. 08:04
Lehet pl.pirítóst vajjal, de aztán már egész nap csak vizet, nagyon világos teát vagy szűrt levest szabad fogyasztani.
2012. máj. 20. 08:04

A jelenlegi orvosom elég fiatal. Úgy volt, hogy 5 éve volt egy tök jó dokim. Ő elment az onkológiára. Aztán kontrollra mentem vissza, volt egy doki, az meg olyan semmilyen volt, tök fapofa. Utána meg ehhez írtak be recepcióra, de ő meg nem tükrözhet, mert ő még gyakorol. és mivel volt már tükrözésem, úgy gondolta, már tudom, hogy megy ez. Lehet, rámenősebben kellett volna kérdeznem, de orvosi szobában volt az egész, nem sima rendelőben.


Kábítás szokott lenni, de én az 1. alkalommal is éreztem mindent. :((Valami injekciót adnak.

5. Dócy (válaszként erre: 3. - Mandulacska2)
2012. máj. 20. 07:42
Mit mondott az orvos?Lesz vmiféle fájdalomcsillapítás?Kábítás?
2012. máj. 20. 07:40
Orvos nem látott el utasítással?Vagy a hashajtó nem írja?
2012. máj. 20. 07:39
Ja, és ha esetleg valaki tudja. November végén szültem császárral. Valahol olvastam, hogy ez fájhat tükrözés közben. Igaz ez?
2012. máj. 20. 07:38
HOlnap megyek vastagbéltükrözésre. A múltkor a dokim nem nagyon mondta el, mert időponton kívül mentem hozzá, nagyon sokára kaptam csak időt, így az orvosi szobában beszéltünk. Volt már egyszer tükrözésem, de 5 éve, és már nem emlékszem. Azt meg hogy ma még egész végig csak folyadékot igyak, hát szörnyű lenne. Valami sós folyadékot kell majd délután meginnom hashajtóként.
2012. máj. 20. 07:37
Lehet reggelizni a vastagbéltükrözést megelőző nap reggelén? Pécsiek? Mi a szokás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook