Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretnék börtönbe menni !!! fórum

Szeretnék börtönbe menni !!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. márc. 18. 15:43
Végig olvastam a hozzászólásokat, válaszokat. Hááát...nekem is sántít egy kicsit ez a történet. A falu szélén lakik, de a szomszédban ott a net...segítséget nem kért senkitől - bár kapott az elmondásai szerint- gondolok itt az Önkormányzatra, NAV-ra, stb. Az írásából, válaszaiból (helyesírási hibák nélkül ír, választékosan fogalmaz)nem egy buta nőről van szó. Számomra hihetetlen, hogy ne találta volna meg a segítség valamilyen formáját ha utána néz, érdeklődik.Sok esetben a segítő kezet nem is kell kérni, csak el kell fogadni. Megérteni viszont megértem a problémáját, átérzem a baját. Én is túlvállaltam magam, a devizahitelesek csapdájába kerültem, pedig senki nem kényszerített a hitelek felvételére. Már évek óta nem tudtam fizetni, a gyermekeim elől pedig titkoltam. (Özvegy vagyok, egyedül neveltem Őket.) Törvénytelen úton kerítettem pénzt, de lebuktam. Így én várhatóan tényleg megyek is a börtönbe. Hozzá teszem, meg is érdemlem. Ennyit a Fórum indítójának, de olvastam hogy már törölte magát. Talán a szomszédasszony olvassa.... Szóval be lehet abba a börtönbe kerülni Fórum nélkül is.
2012. máj. 21. 11:31
A forum indító is úgy járt mint én.Becsületes akart lenni ezért ment be a szolg.-hoz,és a végén még őt büntették meg.Amugy mi értelme lett volna előbb bemenni,ha úgysem tudja fizetni?Ha meg nem tudja fizetni miért ment be?Én csak azért is hallgattam volna a gázról.Élhetetlen ország és még én legyek becsületes? a f.szt!Nekem is egyik rossz jön a másik után.A volt "barátok" lesajnáló tekintete (a hová süllyedt tekintet).de mindig azt mondom fel kell állni.De már én sem tudok.de ez van,és az ember tudja,h nem tudnak rajta itt segíteni csak néha az is jól esik ha kiírhatja magából az ember a gondot.Higgyétek el az is sokat segít néha.
80. megi04 (válaszként erre: 79. - Megi04)
2012. máj. 20. 23:04
JOGÁSZOK!!! (ezt elfelejtettem odaírni)
79. megi04 (válaszként erre: 78. - 9b10f3d7ff)
2012. máj. 20. 23:03
Nem tudom...Magamból kiindulva,ha átjönne a szomszéd,hogy segítsek,akkor nem a hoxára küldeném,hanem keresnék neki egy olyan oldalt,ahol jogi tanácsokat osztogatnak....
78. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 72. - Megi04)
2012. máj. 20. 22:57

Az említett eset előtt is volt már sajnos, több eset.

Volt aki töröltette magát, de a stílusából rájöttek, hogy ugyanarról a személyről van szó újból és újból.


Nekem furcsa, hogy este is a szomszédtól, ma reggel is a szomszédtól netezik valaki.

Ha igazat mondott, akkor nem kellett volna megfutamodni...szerintem.

2012. máj. 20. 16:02
helyesbitek a gyerekek nevére
2012. máj. 20. 16:02
mindent irasatok le a navetekröl pl. gyerekek akor nem terhelik a házra
75. Ágio8405 (válaszként erre: 69. - B235ac96d5)
2012. máj. 20. 15:58
Nem csak itélik hanem választhatod azt. pl parkolási büntetést vagy bármi iylet ledolgozhatsz. A topic inditó irta hogy betegek igy nem hiszem hogy a közmunkát meg tudnák csinálni.
74. 2a69f78972 (válaszként erre: 73. - 06718ca650)
2012. máj. 20. 15:14

Igazad van!

Ahol én lakom, itt sincs közmunka.

Pedig lenne mit csinálni!:(...csakhogy, pénz sincs.

73. 06718ca650 (válaszként erre: 69. - B235ac96d5)
2012. máj. 20. 15:04
közmunkára sajnos nem minden településen van lehetőség.
72. megi04 (válaszként erre: 70. - 2a69f78972)
2012. máj. 20. 14:39

Igen. Én is így vagyok vele! És igazad van...:( A hülyeségekre mindig több a vevő!!!!

Valahogy...nem azzal van a baj,ha valaki panaszkodik...(Én is utálom,ha kigúnyolnak valakit!)Csak,mivel a fórum előtt derült ki egy aljas csalás...Talán ezért kaptam fel a vizet!

71. megi04 (válaszként erre: 68. - 2a69f78972)
2012. máj. 20. 14:35

Persze! Ilyen is van! De te nem azt kezdted írni,mik a problémáid,hanem beszélgetni akartál-gondolom-hasonló cipőkben járókkal.. Ebbe belefér a kérdés is..

De az anyagiak,sajnos sok emberben csak a tüskét fúrják mélyebbre..:((

70. 2a69f78972 (válaszként erre: 67. - Megi04)
2012. máj. 20. 14:12

Közben még eszembe jutottak dolgok.


Nekem ennek a fórumnak a címe keltette fel az érdeklődésemet, aztán itt ragadtam.

Segíteni tárgyi értelemben nem tudok, mert a gyerekemet istápolom lehetőségeim szerint, a jogszabályokat meg nem ismerem.


Érdekes hely a Hoxa!

Ha valaki fórumot indít, mert a feneke lyukán nőtt egy bibircsók, vagy kitálalja egy fórumon a pasija ondójának a színét, szagát, esetleg "értekezést" ír az anális szexről, akkor a fél társaság ráugrik a témára és pillanatok alatt születik 816 oldal és nagy cimboraságok születnek.


Viszont ha valaki az életéről mesél, mert Uram bocsá' neki az a probléma és ki szeretné beszélni magából, akkor - tisztelet a csekély kivételnek - de leginkább csalónak van nézve és titulálva.


Szerintem ha valakit átvernek, abban Ő is hibás!

Én, ha valakin segíteni szeretnék (mert tudnék), akkor nyilván megfelelően körbejárnám a témát és nem a vakvilágba feladnék valamennyi pénzt.

69. b235ac96d5 (válaszként erre: 16. - 2fe2d6a602)
2012. máj. 20. 13:34
Én úgy tudom, hogy megint van ilyen, hogy ha nem lehet behajtani a tartozást, akkor közmunkára ítélik az adóst.
68. 2a69f78972 (válaszként erre: 67. - Megi04)
2012. máj. 20. 13:33

Hát ezt már soha nem fogjuk megtudni.


Annak idején, én véletlenül akadtam a Hoxára, mert kerestem valamit.

Bele-bele nézegettem, olvasgattam.

Aztán amikor nagyon foglalkoztatott valami, - nevezetesen, kíváncsi voltam gerincműtöttek tapasztalataira,- regisztráltam és feltettem az engem érdeklő kérdést.

Megszületett rögtön az elején az első és egyetlen fórumom.

Szóval, van ilyen!

De azt is el tudom képzelni, amiről Te írsz!:(

67. megi04 (válaszként erre: 66. - 2a69f78972)
2012. máj. 20. 13:16

Sziasztok!

Tudod,az a baj,hogy senki nem tűnik annak...

Ebben a rohadt világban,sok-sok embernek van ilyen problémája,és sokszor a tehetetlenség dühít a legjobban,hogy nem tudsz/tudok segíteni...

Nem gyanúsítgatni akarok!!!!

Csak sajnos "ismertem" itt olyan embert,akiért a tűzbe tettem volna a kezem,és volt olyan naív ember,aki-bár maga is szegény-segített neki,most meg sehol nem találja...

Ha csinálnánk egy közvélemény kutit,akkor bizony sok emberről kiderülne,hogy éppen csak alig él..

Sok naplót olvasván,rendesen elszégyenlem magam,hogy én mit sírok,mikor máshoz képest arany életem van!

Emberek kerülnek utcára gyerekekkel..:(((!!!!

Ha beszélgetni akarok,jövök,beszélgetek..Egy idő után,esetleg megkérdezem,van-e valaki,aki ebben,vagy abban tanácsot tud adni?..

De nem úgy lépek be,hogy leírom,mi bánt..

Van egy autista fiam,és egy rakás hitelem...

Erre olvasok olyanról,aki elvesztette a fát,a másik fogyatékos,és a párja otthagyta egy..másik nőért...

Most akkor mit panaszkodjak??? A szomszédasszony miért nem javasolta,hogy nézzen utána a neten??? Mi,esetleg jobban tudjuk a törvényeket,mint a jogászok???

Ez pont olyan,mikor valaki felteszi tudatbázisban: "A gyerekemnek fáj itt-ott,szerintetek mit csináljak?"-Bakker! Vidd orvoshoz!!

Nem akarom bántani a fórum indítót!!!!!!

Szívből sajnálom!!!

Ahogy a többi embert is,akinek sajnos nem tudom megoldani az életét!

66. 2a69f78972 (válaszként erre: 63. - Megi04)
2012. máj. 20. 11:46

Nem ismerem, nem védeni akarom, de elképzelhető, hogy valaki kerül olyan helyzetbe, hogy nincs árama, számítógépe vagy internetje, de van lehetősége azt valahonnan igénybe venni.


Nekem is volt olyan, - igaz nem az anyagiak miatt,(...egyenlőre) - hogy a függőben levő ügyeimet, a fiam laptopjáról intéztem, mert nem volt gépem.


De kétségtelen, hogy vannak, akik szélhámosok, nekem "Kiútkereső" nem tűnt annak.

Bár az lett volna, akkor egy szomorú történettel lenne kevesebb!:(

2012. máj. 20. 09:00
Kívánom neked,hogy rendeződjön az életetek!!!
2012. máj. 20. 08:41

Köszönöm mindenkinek a segíteni akarást, az őszinte aggodalmat.

Amikor ide beregisztráltam, tényleg csak azért tettem, hogy ezt az én nagy bajomat leírhassam.

Nem is tudom, hogy miért? Talán csak hogy ismeretlenül, ismeretleneknek elmondhassam a történetünket.

Mert nagyon elvoltam keseredve.

Arra nem gondoltam, hogy a regisztrációval esetleg valamilyen gyanúba keverem magam.

Nem akartam semmit kérni, csak egy kicsit panaszkodni, beszélgetni.

De nem volt jó ötlet, mert az írásképességem nem elég a fórum beszélgetéseihez és sokan azt hihették, hogy nem akarok válaszolni.

Azért adtatok egy pár hasznos tanácsot, a jövő héten elkezdek utánajárni. Köszönöm.

A történet sajnos igaz, ilyet nem lehet kitalálni, ezt az élet írja.

Nem hiszem, hogy annyira kirívóak lennénk a bajunkkal. Sokan vagyunk így.

Tegnap egy ismerősünk még azt is ajánlotta, hogy a mozgáskorlátozottaknak van valamilyen szervezetük, hozzájuk is lehetne a párommal fordulni. Mindent megfogunk próbálni.

Követtünk el hibákat, de csak azért, mert akkor más megoldás nem volt. Itt a gázra gondolok.

Tudom, hogy nem mentség, csak magyarázatnak mondom el, hogy amikor az embernek amúgy sincs pénze, akkor örül, hogy nem jön csekk. Szerintem nagyon kevesen reklamálnának. De nem herdáltunk. Nyáron a napon melegítettük a kádban a vizet és abban fürödtünk, sokszor, nagyon sokszor nyilt tüzön főztünk. Csak hát jöttek a telek...

A párom és én olyan emberek voltunk, hogy inkább mi segítettünk emberen, állaton, amíg tudtunk.

Sokaktól vissza is kaptuk, vannak barátaink, rokonaink, de nem tehetjük a nyakukba a mi életünk terhét, már így is több segítséget kaptunk, mint amire számítottunk és ők sem gazdag emberek.

Kedves Jukió, hogy a kérdésedre válaszoljak, jól vagyok ! Csak nagyon könnyen elfáradok, szívritmuszavaraim vannak, de azt mondták, hogy ez megfog szűnni, a pajzsmirigy okozta és majd rendbe jön. Szedek rá gyógyszereket.

Most, hogy ezeket leírtam, kérem a törlésemet, ezért már nem fogok tudni válaszolni, sajnálom!

Azért töröltetem magam, hogy tényleg ne gondoljátok, hogy hátsó szándékom volt.

Köszönök mindent, jó egészséget kívánok mindegyikőtöknek.

63. megi04 (válaszként erre: 60. - 2a69f78972)
2012. máj. 19. 22:38
Az ilyesmi nem poén (ha valaki szélhámos) hanem nagyon jó lehetőség! Hidd el,sokan vannak!!! És sajnos sokan be is dőltek már!! Mit tudsz róluk? Egy nick nevet?? Sokra mész vele! Lehet,hogy nincs igazam,akkor bocsánatot kérek,de érdekes,ahogy Enissa a net jótékony hatásáról írt,egyből kiderült,hogy csak a szomszédtól ír a fórum indító.....Csak fura..
2012. máj. 19. 21:12

[link]


Hát ebbe érdemes beleolvasni!

61. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 60. - 2a69f78972)
2012. máj. 19. 21:06
Leírtam privátban.
60. 2a69f78972 (válaszként erre: 58. - 9b10f3d7ff)
2012. máj. 19. 20:53

Ezt azért nem értem!

Mi a poén ebben bárkinek is - szerinted - ha nem akar pénzt kérni és úgy tűnik nekem, hogy nem.

Remélem nem tévedek !:(

2012. máj. 19. 20:34
Leülni nem lehet, a tartozás marad.
58. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 49. - 2fe2d6a602)
2012. máj. 19. 20:15

Tudod az a baj, hogy nem egy emberrel találkoztam már a hoxán, aki előkerült a semmiből,és leírta a problémáját,és kiderült szélhámos.


Nem mondom,hogy Te az vagy,csak aki megégeti a kezét, óvatosabb lesz legközelebb.


Kívánok Nektek erőt, kitartást a problémátok megoldásához.


Írtad nem voltál még segítséget kérni, tedd félre a büszkeséged, és kérj. Ami jár azt fogadd el.

2012. máj. 19. 20:12

Most sajnos mennem kell, mert szívességből írogatok itt a barátnőmnél és a gyerekeket le kell fektetnie.

Holnap jövök és mindenre igyekszem válaszolni.

Szép estét, jó éjszakát mindnyájatoknak!

56. 34c48a3825 (válaszként erre: 54. - 2fe2d6a602)
2012. máj. 19. 20:10
És most hogy vagy?
55. 34c48a3825 (válaszként erre: 51. - 2fe2d6a602)
2012. máj. 19. 20:09
És mi a te betegséged?
54. 2fe2d6a602 (válaszként erre: 47. - 34c48a3825)
2012. máj. 19. 20:09
Pajzsmirigyrákkal operáltak 5 hónapja
53. 34c48a3825 (válaszként erre: 49. - 2fe2d6a602)
2012. máj. 19. 20:08

Menj be az önkormányzathoz, írj kérvényt mindenre, amire csak lehet.

Ezután menj el az Apeh-hoz, illetve a per miatt a jogsegélyért is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook