Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hipoallergén tápszerek miért vénykötelesek nálunk? fórum

A hipoallergén tápszerek miért vénykötelesek nálunk? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 4. 19:47
Szerintem azért vényköteles, mert inkább a szoptatásra akarják szoktatni az anyákat, Ha sak úgy simán kapható lenne, többen fordulnának esetleg ehhez.
2008. márc. 7. 21:18
Mert-állítólag-olyan összetételű a hatóanyaga, amit a magyar gyógyszertörvény vénykötelessé tett.--Nem tudom így van-e valóban, a védőnéni mondta. Igaz nekünk nem vált, a lányom nem szerette, így jött a Mildibé1....
2008. febr. 27. 23:30

Furcsa, de én is inkáb tápszert adtam, mint másnak a tejét, amikor szükség volt rá, megjegyzem, védőnéni tanácsára.

Azt hiszem, azért vényköteles, mert marha drága az előállításuk...így, aki kéri, annak felírják minden további nélkül, és, még talán valamivel kedvezőbb az ára, mint egy recept nélküli hagyományos tápszernek.(legalábbis nálunk így volt...az árat illetően, lehet, hogy tévedek)

2008. jan. 9. 18:18
hát szerintem nem ez az oka.nem mindenhol lehet más anyatejet venni,pl nálunk ilyen nincs,és ugy hallottam,ahol van is fizetni kell érte.másrészt had döntsem már el én,hogy adom e más tejét a gyerekemnek, vagy sem.érdekes,hogy ez csak nálunk lenne szempont?én ugy tudom,hogy a kettes számu tápszer is vényköteles ha hipoallergén.leggalábbis kereskedelmi forgalomban nem találkoztam vele,csak simával.
3. dee7182d35 (válaszként erre: 2. - Ansza)
2008. jan. 8. 07:40
Én azt hallottam 3 éve,hogy az anyataj pótló tápszer,az 1 számú azért receptköteles,hogy az anyukák gondolják meg 2-szer is,hogy ezt veszik-e,vagy elmennek az ingyenes anyatejért.Nem tudom igaz-e,de az tény,hogy a kiegészítő tápszert viszont szinte bárhol megveheted.
2008. jan. 7. 19:24
Német és Szlovák ismerősök csak lestek,mikor mondtam,hogy nálunk jópár babatápszert csak receptre lehet kapni.Kinnt bemennek egy nagyobb áruházba,vagy egy gyógyszertárba és megveszik simán,sőt,még tanácsokat is adnak hozzá.Nálunk is könnyebb dolga lenne sok anyukának,ha nem kéne mindig receptért a dokihoz menni,ráadásul igy is elég sokba kerülnek.Vajon ezek a szabályok,törvények kiknek az érdekeit szolgálják?vagy ez még mindig a múlt rendszerből maradt ránk,hogy minden szigorú szabálynak van alávetve,és az orvos,gyógyszerész, védőnő a hatóság?nyugaton miért működik ez is másként?
2008. jan. 7. 19:17
A hipoallergén tápszerek miért vénykötelesek nálunk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook