Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyógyszertári asszisztens vagy az általános ápoló szak a nehezebb? fórum

Gyógyszertári asszisztens vagy az általános ápoló szak a nehezebb? (beszélgetős fórum)

15. Zamila
2012. máj. 19. 19:20
Eu jó kérdés,de ártani nem árthat:))
2012. máj. 18. 21:24
És mind kettőnél kell hepatitis védő oltás a tanfolyam megkezdése előtt?
2012. máj. 18. 20:47

Szerintem az ápolói SOKKAL nehezebb fizikálisan.


Szellemileg egyik sem könnyű és nagyon felelősségteljes személyiséget kíván mindkettő.

12. Zamila (válaszként erre: 11. - Zsuzsu 12)
2012. máj. 18. 19:59
Nem.Nekem úgy van a képesítésem,hogy ált.ápoló és aszisztens.Nem tudom,hogy külön lehet-e.
2012. máj. 18. 19:47
És az ápoló és az általános asszisztens ugye nem ugyanaz?
10. Zamila
2012. máj. 18. 19:42
Én ápolónő vagyok,tény,hogy ez nem szakma,hanem hivatás.Szerintem sokkal érdekesebb mint a gyógyszertári asszisztens,bár finnyás embereknek nem való,rengeteg testi-lelki mocskot látsz,a másik hátulütője,a 12 órás műszak,az éjszakázás,nincsenek ünnepek folyamatos munkarend van.
2012. máj. 18. 19:41
A gyógyszertári nehezebb, és nehezebb vele elhelyezkedni is.
2012. máj. 18. 19:29

Én tanultam gyógyszertári asszisztensnek,nem sikerült megszeretnem és szerintem értelme sincs,nehéz vele elhelyezkedni,ha nem végzed el utána a szakasszisztensit is.

Az ápolói szakma annál szebb,viszont oda nagy elhivatottság,emberszeretet kell és empátiás készség,csak akkor válaszd ha úgy érzed,mindez megvan benned.Én már nagyon megbántam hogy nem azt választottam a pedagógusi suli és a kereskedelmi pálya helyett,nekem az nagyon bejönne,minden készségem meglenne hozzá,de már késő bánat....

A másik:ápoló mindig kell valahová,könnyebben találsz magadnak munkahelyet ha elvégzed.

Bármelyiket választod,sok sikert kívánok hozzá.

7. katie_rose (válaszként erre: 6. - Zsuzsu 12)
2012. máj. 18. 19:16
Én 4 éve végeztem ott, de nem kellett semmilyen alap végzettség hozzá. 2 év volt a suli és azt már én is modul rendszerben tanultam. Nagyon szerettem amúgy, de volt nekem is gyógyszertan. :) Meg biokémia, biofizika, nőgyógyászat, anatómia, stb. stb. :)
6. zsuzsu 12 (válaszként erre: 5. - Katie_rose)
2012. máj. 18. 19:14
Értem.Köszi. Gondolom fiziotherápiás asszisztens szakra csak úgy lehet menni ugye ha van egy alap általános asszisztens képzésed már? Legalábbis én így tudom , hogy valami elő képzettségnek kell lennie
5. katie_rose (válaszként erre: 4. - Zsuzsu 12)
2012. máj. 18. 19:11

És fiziotherápiás asszisztens szakra jártam meg gyógymasszőrnek tanultam. (megy egyetemre is jártam :D ).

Tesóm csecsemő ápolónak tanul. szóval nem konkrétan ezekre a szakokra jártam,de van rálátásom.

Több olyan tárgy van,ami azonos pl. az anatómia vagy a pszichológia. Persze vannak eltérések is. Talán az ápoló szak gyakorlatiasabb, kevesebbet kell számolgatni pl. (de ott is kell azért)

4. zsuzsu 12 (válaszként erre: 3. - Katie_rose)
2012. máj. 18. 19:08

:((

Te jártál valamelyikre esetleg?Majdnem ugyan az modul is?

3. katie_rose (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 12)
2012. máj. 18. 19:05
Mindkettő magolós, az ápolók is tanulnak gyógyszertant . :)
2012. máj. 18. 19:03
Bocsi rosszul írtam a címet már jeleztem a moderátornak
2012. máj. 18. 19:01
Mind kettő tetszik csak nem tusok melyik nem annyira nehéz magolós:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook