Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Társadalmi ügy fórum

Társadalmi ügy (beszélgetős fórum)


1 2
35. Remoni
2012. máj. 18. 19:54

Elolvastam a hozzászólásokat, nem egészen világos miért indult a fórum.

Mindenesetre ez egy nyílt fórum, ha téma fel van dobva,akkor gondolom véleményt nyilvánítani és gondolatokat leírni is szabad.

Fanatizálni nem mindenkit lehet, és nem is azonos a félelemkeltéssel, vagy mondjuk inkább azt, hogy a félelemkeltés egy nagyobb halmaz.

A szektákba lépő tagok általában fiatalok. A prevencióhoz, a felvilágosító munkához fontos tisztázni azt a réteget, akik a veszélyeztetettebbek. Biztos léteznek erre pszichopatológiai adatok, esetleg konkrét statisztikák, először azokat kellene elemezni.

Különbséget kell tenni a drogokkal és az egyéb tudatmódosító eszközökkel (pl. hipnózis) manipuláló szekták között. Az előbbi ugye könnyebben fogható és büntethető, míg a második már nehezebben. Azt gondolom, hogy nem csak azon kell gondolkozni, hogy a már fanatizált áldozatot mi módon lehet menteni, a legfontosabb az lenne, hogy el se jusson odáig, hogy áldozat legyen. Tény szerintem, hogy a vallás felé nyitottabb, netán vallásos családok gyermekei nagyobb veszélyben vannak, mert őket már eleve fanatizálták, így nem áll tőlük távol ez az attitűd.

Szóval a legfontosabb a prevenció akár az edukáción belül. Sőt leginkább ott és minél korábban.

2012. máj. 18. 19:12
Ha este több az átérző ember, írjatok!
2012. máj. 18. 15:38

Szóval a fórum témája nem az, hogy vajon léteznek-e szekták és ugyan filozofálgassunk már kicsit az élet értelméről...nem!

Olyan embereket várok, privátban, akik cselekvőképesek. Az eddigieknek itt is köszönöm szépen!

2012. máj. 18. 15:23

Ha a bíróság, rendőrség és pszichiátria hitelesebbek nektek, mint a kizártak névvel vállalt vallomásai, akkor olvassátok ezt:

[link]

31. one euro (válaszként erre: 30. - 6b006fc769)
2012. máj. 18. 15:13
Oké:))))
30. 6b006fc769 (válaszként erre: 29. - One euro)
2012. máj. 18. 15:08

Én aztán senkire.:) Nem én indítottam a topikot.


Szerintem nem biztos, hogy amit valaki ilyen pejoratív módon szektának tart, az valóban az is de az is előfordulhat, hogy ártatlannak tűnő gyülekezet valójában szekta.- Nincs sem elég ismeretem, sem elég bizonyítékom, hogy állást tudjak foglalni bármilyen csoportosulás tekintetében.

29. one euro (válaszként erre: 28. - 6b006fc769)
2012. máj. 18. 15:02
Nem kötözködni szeretnék ,de konkrétan kire gondolsz ?
2012. máj. 18. 14:59

ezek nem az én szavaim, de erre gondolok:


"Köznapi és szűkebb értelemben a szekta szó olyan, általában vallási (tágabb értelemben esetleg társadalmi) csoportra utal, mely törvénybe ütköző, illetve a társadalom egy jelentős részének számára szélsőségesen destruktív nézeteket vall (például gyilkosság-öngyilkosság szükségessége, fizikai önfeláldozás), illetve ilyen cselekedetekre hív fel, vagy pedig a társadalom által „konstruktívnak” minősített elveik ellenére az illető kisközösség tagjai (különösen vezetőik) mégis destruktív gyakorlatot folytatnak. Például: Azok a vallási/tágabb értelemben társadalmi csoportok, melyek a zaklatásig vagy a törvényességet túllépve követik, üldözik azokat a tagjaikat, akik kiléptek szervezetükből."

2012. máj. 18. 14:49
A Pygmalion-hatás,ez olyan amilyen személynek tartanak mások téged,az fogja szabályozni a feléd megnyilvánuló reakciódat.Ennek gyakran SEMMI köze nincs a valódi karakteredhez .pl. ha valaki szélhámosnak tart téged,ez a személy akkor is vészjósló jeleket keres ,ha becsületes vagy és jó dolgokat teszel :))Szekta -jelenség,mit jelent nálad?
2012. máj. 18. 14:47
Ja bocs, hogy így kiírtam, de az első hozzászólás alapján egyáltalán nem tűnik úgy, hogy a családon belüli erőszak nem célkérdés. Így meg legalább tiszta víz kerül úgy a pohárba, hogy nincs megnevezve az inkriminált társaság illetve szerintem nem is kell megnevezni, mert maga a jelenség - ha valós, akkor valódi probléma.
25. 6b006fc769 (válaszként erre: 21. - Timycat)
2012. máj. 18. 14:42

Kérj privit.

Igazából ő azért indított fórumot, mert a szekta-jelenség áldozatai érdekében szeretne cselekedni, illetve megóvni az embereket, hogy áldozatokká váljanak.

2012. máj. 18. 14:41

Csak az a baj, hogy én tényleg egészen másról írok, úgyhogy légyszi a családon belüli erőszakot itt hagyjuk.

Aki szeretne és képes arra, hogy más problémáján segítsen, illetőleg tenni akaró értelmes ember, az keressen meg privátban.

23. one euro (válaszként erre: 21. - Timycat)
2012. máj. 18. 14:41
Ez olyan ,mintha eleve lemondanál róluk :(
22. timycat (válaszként erre: 21. - Timycat)
2012. máj. 18. 14:40
hupsz javítom: szóval ha a sértett tagadja a "bántalmazást", ezért nem csak szabályozni kell....
21. timycat (válaszként erre: 15. - Sz.Izolda)
2012. máj. 18. 14:38

Az új tervezetben elméletileg benne van a lelki sérülés okozása a családon belüli erőszak tényállása keretében.


De ez is azon bukhat el, ha a sér"bántalmazást" szóval nem csak szabályozni kell, hanem figyelmet felhívni, tájékoztatni az embereket a jogaikra, lehetőségeikre, biztosítani őket abban, hogy nem hurcolják meg őket, hanem komolyan kezelik az ügyüket.

Én abban látom e téren a problémát, hogy aki már ilyen helyzetbe került, nem valószínű, vagy csak kis százalékban fog segítséget kérni. Azokról nem is beszélve, akik ilyen helyzetbe születnek bele, ebben szocializálódnak

20. Sz.Izolda (válaszként erre: 19. - 6b006fc769)
2012. máj. 18. 14:26

Ezen nem nekünk kell agyalnunk. Ez a törvényalkotók feladata. A figyelemfelhívás, hogy erre szükség lenne, az a miénk.

(Majd írj privátban az előzőekre)

19. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - Sz.Izolda)
2012. máj. 18. 14:23
Hogyan bizonyítanád? Sajnos ezen bukik a történet.
18. Sz.Izolda (válaszként erre: 16. - Sz.Izolda)
2012. máj. 18. 14:20

Bár Te most másról írsz, mint én, az is fontos téma lenne.

De ha lehet, arra írjatok, ami az 1. hozzászólás volt.

17. timycat (válaszként erre: 15. - Sz.Izolda)
2012. máj. 18. 14:19

Nem, személyesen nem ismerek ilyet, vagy nagyon jól tagadnak :S


Korábban szakmai gyakorlat-munka során láttam ezt-azt :(

16. Sz.Izolda (válaszként erre: 15. - Sz.Izolda)
2012. máj. 18. 14:19
elírtam: btk-ba...
15. Sz.Izolda (válaszként erre: 13. - Timycat)
2012. máj. 18. 14:18

Mármint kicsoda ez a személy? Ismeretségi körödben van?

Hát, ezért is lenne jó, ha bekerülne a bzk-ba a lelki erőszakkal manipulálás, ami büntetendő lenne, még ha azt is hazudja a sértett, hogy nem történt meg. Ha bizonyítható, akkor büntessék.

14. 6b006fc769 (válaszként erre: 13. - Timycat)
2012. máj. 18. 14:18
Na igen...:(
13. timycat (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2012. máj. 18. 14:16
Vagy egy olyan személy, akiből már minden önbecsülést kivertek :( aki váltig állítja, hogy a bordája lépcsőn leesés közben tört el és a gyereken az újabb kék-zöld folt meg biciklizés közben keletkezett, mert ők ilyen "ügyetlenek" :(
2012. máj. 18. 12:20

Aki írt, annak köszönöm.

Köszönöm, ha más is ír.

11. Sz.Izolda (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2012. máj. 18. 11:41

A legtipikusabb eset, hogy vidékről felkerül egyetemre a fiatal, nem ismer senkit, egy főtéren (Blaha, Móricz) megszólítják "kedves, szeretetteljes" kicsit idősebb, de fiatal emberek, akik jajj de érdeklődnek a gondolatai felől.

Aztán jön a többi...:(

10. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - Sz.Izolda)
2012. máj. 18. 11:36
nem kell, hogy sérültek legyenek, sokszor elég, hogy egyszerűen egyedülálló és/vagy idős legyen, szegény...:(
9. Sz.Izolda (válaszként erre: 7. - 6b006fc769)
2012. máj. 18. 11:31

Igen, látod, ez a baj. Csakhogy. Kik a sértettek? Nagyon sok esetben kiskorúak voltak az évek során: ha nekik azt mondják, ezt mondd, azt is fogja mondani. Kik még a sértettek? Sokszor pszichés betegek, pszichiátriáról kerültek eme "nagyszerű" emberek közé. Harmadik verzió: csupán sérült emberek. Borzasztó, hogy a törvény nem őket védi.


A megelőzés az én célom is, így Neked is írok privátban.:)

8. Sz.Izolda (válaszként erre: 6. - Aa84065182)
2012. máj. 18. 11:29
Köszönöm, írok privátban.:)
7. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - Sz.Izolda)
2012. máj. 18. 11:26

Ilyen ellen viszont nem tudsz fellépni.:(

A törvény a kényszerítésnél pl. szankcionálja azt, ha valakit akár fenyegetéssel rávesznek olyanra, mi nála jelentős érdeksérelmet okoz... de ha a sértett azt mondja, hogy ő azt akartja, akkor hiába tornázunk a rávevő ellen, bármilyen fórumon, sajnos.


Egyébként tényleg jó ötlet a sértetté válás megelőzését megcélozni. Sőt, az egyik legjobb ötlet.;)

6. aa84065182 (válaszként erre: 1. - Sz.Izolda)
2012. máj. 18. 11:24

Tehát ha jól értem, online (vagy nem online?) szeretnél segítőket, akik önkéntesként család- és ifjúságvédelmi ügyekben segítenének? Téged vagy egy már létező szervezetet?

Szívesen segítek, ha tudok, de kérlek fogalmazd meg konkrétan, hogy mit szeretnél!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook