Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyéni vállalkozóktól szeretnék kérdezni fórum

Egyéni vállalkozóktól szeretnék kérdezni (beszélgetős fórum)


1 2
41. bionet58 (válaszként erre: 40. - Bionet58)
2012. máj. 19. 15:48
Nagyon körültekintően csináld a dolgod. Az álmaid viszont ne add fel.
40. bionet58 (válaszként erre: 35. - Dorkadorka)
2012. máj. 19. 15:47
Akkor ne hagyd magad eltántorítani. Én sem hagytam.
39. dorkadorka (válaszként erre: 38. - Barnaszemű)
2012. máj. 18. 20:13
Szia barnaszemű,igen tudom,felváltva mennénk a férjemmel,tőlünk különösen messze van,de hát.....majd megoldjuk.
2012. máj. 18. 18:19
Szia dorkadorka!Azt tudod ,hogy a nagybani piacra éjjel kell menni?kb.22 órakor elindulsz hajnal 4 re hazaérsz és még el is kell adnod.Ezt se hagyd ki a számításból.
37. dorkadorka (válaszként erre: 36. - Böbusz)
2012. máj. 18. 13:18

Köszönöm,kedves vagy!

Mindenképpen beszélek egy könyvelővel,aki jártas a témában,mert nekem tegnap ezt mondták a munkanélkülibe,lehet hogy csak le akartak koptatni,nem tudom...

36. Böbusz (válaszként erre: 35. - Dorkadorka)
2012. máj. 18. 13:15

Hohó, azért azt kérdezd meg, hogy ha vállalkozóit akarsz kiváltani és 3 hónapja regisztrálva vagy, akkor van-e támogatás???! ÉN ÚGY TUDOM EZ NEM KORHOZ KÖTÖTT!!!!!!!

... Én sok sikert kívánok!!!! :)

2012. máj. 18. 12:46

Köszi a hozzászólásokat.

Na szóval,igen van kereskedelmim az nem akadály ,a munkanélkülibe azt mondták,h 25 év alatti vagy 50 év feletti,ill szakképesítés nélküli embereket tudnak csak támogatni,nah én egyik sem vagyok.

Igen ez a nagy álmom,hogy egy saját üzletem legyen,és most találtam egy olyan helyet,ami (szerintem) nagyon jó környéken van.Az üzlet lakóházak alatt van,mellette egy általános iskola,egy óvoda,egy idősek otthona,és egy egyetem,illetve egy lakópark és ugye nem mellesleg a ház lakói.

Szerintem bevételem az lenne,és hozzáteszem hogy én nem szeretnék milliomos lenni belőle,csak éppen a családi költségvetéshez szeretnék hozzájárulni.A férjem elég jól keres,tehát nem a zöldségüzlet bevételéből kellene kenyeret vennünk.

2012. máj. 18. 11:10

Szóval ahol a lányom dolgozik zöldségesként, ott a tulajdonos férfi fő munkahelye mellett másodállásban nyitotta, annyi pénzből, hogy egy standra való árút tudott venni.

Először volt egy alkalmazottuk az egy standra, mert még a baba pici volt, így a neje nem dolgozott. A zöldséges tartotta őket el, ez komoly hiba, az első naptól kivenni a vállalkozásból. Erre rámehet minden nem szabad.

Az alkalmazott természetesen be van jelentve, az első pillanattól.

Végül is szerencséjük is volt, mert a stand kitermelt két év alatt egy ujjabb standot, ahol már a feleség dolgozik, amikor tud a bölcsis gyerektől. Tehát a másik stand nyitvatartása necces, de még így is jól prosperál.

33. Böbusz (válaszként erre: 32. - Filemon79)
2012. máj. 18. 10:58

Jó olvasni a soraidat. :)

Nem rossz, ha alaposan megfontoljátok!!!

Bizony, létezik ilyen (hogy bejelentett meló mellett másodállásban vállalkozó... és akkor nem kell járulékkot fizetnie maga után)... de részletesebben majd könyvelő adjon tájékoztatást. :D


Sziasztok! :)

32. Filemon79 (válaszként erre: 31. - Böbusz)
2012. máj. 18. 10:55

Én munkanélküli vagyok, és át is néztem már a munkaügyis támogatásokat, de valahogy nem haraptam rá... Azért majd be is megyek és felteszem a konkrét kérdéseimet. Csak ezt a verziót (meglévő állás mellett vállalkozni) eddig még nem hallottam, ezért "csillant fel a szemem". :)

Egyelőre bizonytalanok vagyunk, csak annyira nincs a környékünkön munkalehetőség, hogy egyre inkább az önfoglalkoztatásban gondolkodunk. De nem szeretnénk olyasmibe beleugrani, amiből aztán még több hiány és adósság kerekedik. Na, szóval tájékozódás szintjén vagyunk.


Köszi a segítséget és a tippeket!

31. Böbusz (válaszként erre: 29. - Filemon79)
2012. máj. 18. 10:51

Figyu, mi csak a saját dolgainkat tudjuk, vagy közeli ismerősét...

de én azt mondom: keress meg a közeledben egy könyvelőt. Nem rúg seggbe, kérj tőle szakszerű tanácsot. (Inkább olyat keress meg, akit ajánlanak.) Írd össze az összes létező kérdésed és ő frankó válaszokat ad. Személyreszabottan. :D

Egy kis zsebpénz neki, de SZAKSZERŰ választ kapsz.

Ettől járhatóbb út nincs. :)

Mi hiába írkálunk bármit is... és a netről nem is szólva... :S

KÖNYVELŐ!!! :)

Remélem sikerrel jártok! :)

Te munkanélküli vagy, amúgy? Mert támogatás is igényelhető lenne rád... stb. de ezt majd egy szakember elmondja.

2012. máj. 18. 10:48
dorkadorka, ha nem vagy biztos benne, akkor még járj utána, aludjál rá jó sokat és ha FULL magabiztos vagy és tudsz mindent CSAK AKKOR vágj bele. Ne érjen semmi váratlanul...
29. Filemon79 (válaszként erre: 17. - Böbusz)
2012. máj. 18. 10:48
Köszi! Mi nem boltban gondolkodunk, de nálunk is az van, hogy Gyes után nem találok semmi munkát. A férjemmel közösen tervezzük (még csak vázlat szintjén), hogy vállalkozzunk. Neki van munkahelye (postai alkalmazott). De a munkáltatója ugyanannyi járulékot fizetne akkor is, mint most, hogy simán alkalmazott? Mert az tuti, hogy egy fillérrel se vállalna be többet. És, ha a munkahelyén csak 4 órásban van? Mert ez lenne a cél, hogy ahogy növekszik (remélhetőleg) a vállalkozás, úgy fokozatosan csökkenti az eredeti munkahelyén az órákat, hogy többet tudjon a vállalkozással foglalkozni.
28. 001269bfc9 (válaszként erre: 24. - Bionet58)
2012. máj. 18. 10:46

...aki után ugyanezeket a járulékokat meg kell fizetni minimum. És végzettségének ugyanúgy lennie kell.

Másodjára is azt mondom: boltot nem érdemes másodállásban csinálni! Másféle foglalkozást, mondjuk műkörmös, masszás, edző, mittomén, aminek nincs egy állandó -tól-ig napi nyitvatartása, azt érdemes lehet ilyen formában működtetni.

2012. máj. 18. 10:45
A járulékokat, meg sok más egyéb költséget az első perctől kezdve fizetni kell.
26. Böbusz (válaszként erre: 24. - Bionet58)
2012. máj. 18. 10:43
jah :) ennyi.
25. Böbusz (válaszként erre: 23. - 001269bfc9)
2012. máj. 18. 10:43

Ez ettől összetettebb... hagyjuk. :D Nem merülnék bele a részletekbe.


Lényeg, legyen tőkéje, amit forgathat, mert nem két hónap után fog dőlni a lé...

24. bionet58 (válaszként erre: 20. - 001269bfc9)
2012. máj. 18. 10:43

A vállalkozás van annak a nevén akinek bejelentett munkája van. Magát a boltot, egy munkahellyel nem rendelkező családtag, vagy alkalmazott csinálja.

Persze bejelenteni be kell.

23. 001269bfc9 (válaszként erre: 22. - Böbusz)
2012. máj. 18. 10:41
Mé' szerinted 2 hónap alatt nyereséges lesz???
22. Böbusz (válaszként erre: 21. - 001269bfc9)
2012. máj. 18. 10:40
jó hozzáállás... :D :D :D
21. 001269bfc9 (válaszként erre: 18. - Böbusz)
2012. máj. 18. 10:39
Azt az elején, amíg veszteséges, nem kell még fizetni.
2012. máj. 18. 10:38

Szerintem nem jó ötlet másodállásban boltot nyitni.

Egyáltalán, mi lenne az "első" állás? És napi 4 órában hogy lenne nyitva a zöldséges? :S

Végzettséged van rá? Anélkül nehézkes kiváltani a vállalkozóit...

19. Böbusz (válaszként erre: 13. - Dorkadorka)
2012. máj. 18. 10:38

Milyen követelményeknek??

3hónapig ha regisztrált munkanélküli vagy akkor igényelhetsz támogatásokat... és meg is nyered. De akkor is kell a tőke... amit forgathatsz.

Sokan 2-3 hónap után csodát várnak... :( és eladósodnak.

18. Böbusz (válaszként erre: 15. - 001269bfc9)
2012. máj. 18. 10:36
+szja... :)
17. Böbusz (válaszként erre: 12. - Filemon79)
2012. máj. 18. 10:36

Járulékot nem. :D


Ha van bejelentett melód (akármi), és vállalkozni akarsz mellé, akkor csupán egy papírt kell aláíratni a főnököddel, hogy engedélyezi... hogy ő perkálja a járulékod továbbra is és megengedi, hogy vállalkozást nyiss mellé. Pl. rendőrök, akárkik sokan csinálják így.

No, és akkor a járulékon kívül minden mást kell fizetned.

De azért így könnyebb...

Csak akkor kell alkalmazott, mivel gondolom nem lehetsz egyszerre két helyen. :D

Alkalmazottra lehet támogatásokat igényelni... bonyolult, de lehet karcsúsítani a fizetnivalókon.

16. bionet58 (válaszként erre: 1. - Dorkadorka)
2012. máj. 18. 10:36

Szia!

Avval együtt, hogy a vállalkozás módját jól gondold át, ne hagyd magad eltántorítani tőlünk, ha ez az életed vágya. Akkor viszont nagyon gondold meg egyáltalán a vállalkozás minden formályát ha csak menekülési útvonalként tekintesz rá. Vállalkozónak lenni egy külön életforma.

Egyébként valamelyik társas vállalkozásban van kevesebb rizikó, úgy anyagilag, mint egyéb téren.

Még anyagilag járható út a másod állású egyéni vállalkozás is, ha van legalább négy órás bejelentett állásod, állásotok.

2012. máj. 18. 10:35

Na, akkor én leírom konkrétan:

NAV Nyugdíjalap: 10.800,-

NAV Egészségbiztosítás és munkaerőpiaci akármi: 13.770,-

NAV Szociális hozzájárulás: 32.805,-

Erre jön még a könyvelő díja (alsó hangon 10.000), a bankszámlavezetési díj (ha áfás vagy, és nyitnod kell), satöbbi.

14. dorkadorka (válaszként erre: 9. - Böbusz)
2012. máj. 18. 10:34
Ez sem rossz,mert akkor a férjem lenne a vállalkozó,én meg az alkalmazott,akkor jobban jönnénk ki?
13. dorkadorka (válaszként erre: 9. - Böbusz)
2012. máj. 18. 10:33
Lejárt a gyesem,persze kirúgtak a munkahelyemen,elmentem munkanélkülire.Sajnos nekem nem jár semmi,tegnap voltam megkérdezni.Mert nem felelek meg a követelményeknek.
2012. máj. 18. 10:32

"Jah, meg azt nem mondtam: ha van egy melód, ahol fizetik utánad a járulékot. . . akkor is lehetsz vállalkozó, ÉS AKKOR NEM KELL JÁRULÉKOT FIZETNED. Mert a vállalkozás másodállásban megy. :)"


Tényleg? Engem ez a része érdekelne. Akkor mit kell fizetni, ha valaki másodállásban vállalkozik?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook