Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek a munkakeresésnél lehet hátrány a túl fiatalos külső? fórum

Szerintetek a munkakeresésnél lehet hátrány a túl fiatalos külső? (beszélgetős fórum)

1 2
36. bibity
2014. jún. 4. 11:01
Szia, én kicsi vagyok és szőke... A férfi kollégák azonos végzettségűek ellenére néha kiszolgálónőnek néznek... Állítólag felvételemkor a két jelentkező közül azon filóztak, a szőke vagy a barna legyen... a szőke jött be, de szerintem ez is diszkrimináció...
35. moonlight13 (válaszként erre: 34. - De Luca)
2012. máj. 19. 19:51
:(
34. de Luca (válaszként erre: 33. - Moonlight13)
2012. máj. 19. 19:12
2 és fél éve folyamatos a leépítés :-D
33. moonlight13 (válaszként erre: 32. - De Luca)
2012. máj. 19. 19:09
Nincs ott még valami szabad hely? :)
32. de Luca (válaszként erre: 30. - Moonlight13)
2012. máj. 19. 18:41

Ez azért nem ügyesség kérdése, hanem inkább a szerencséjé. Annyiban támogattam csak magam, hogy sosem megyek olyan helyre jelentkezni, ahová vállalkozói kell, vagy ki kell öltözni és kerülöm a jutalékos dolgokat is.

Most műszaki előkészítő vagyok egy ép.ipari cégnél, sokmindenben én egyeztetek az irodaházunkba jövő cégek magyarországi vezetőivel, mert én rendelem a bérlemény felépítéséhez az összes motyót. Cégneveket nem akarok írni, de a történet szempontjából mindegy is, szóval oda akarok kilyukadni, hogy egy komoly céget még partneri szinten sem érdekel, hogy ki hogy néz ki. A saját embereiket is a tudásuk miatt vették vel, ezért sikeresek.

Egyébként az egész irodaházunkra jellemző, hogy csak és kizárólag a bérlő cégek vezetői adnak a megjelenésre, mindenki más - pár csinosabb lányt leszámítva - farmerben, pólóban, sőt szépidőben rövidgatyóban feszítenek. :-)

31. moonlight13 (válaszként erre: 29. - De Luca)
2012. máj. 19. 18:23
Megkérdezhetem, milyen jellegű munkákra vettek fel?
30. moonlight13 (válaszként erre: 28. - De Luca)
2012. máj. 19. 18:21
Akkor ügyes vagy! :) Manapság nagyon nehéz elhelyezkedni!
29. de Luca (válaszként erre: 25. - <Mona>)
2012. máj. 19. 13:44

Igazából nem lepődnék meg rajta, ha ez valahol gond lenne. Szüleim mondogatták régen, amikor ez még egyáltalán nem volt elterjedt (18 éve furattam ki, akkor még jóformán senkinek nem volt), hogy ebből még gond lehet a fősulin meg az egyetemen, pláne állásinterjún, de soha senki nem tette szóvá.

Egyébként komolytalannak tartom azt a céget, ahol ennyire számít a külsőség. Eddig minden állásinetrjúmon a szakmai rátermettségemet és alkalmasságomat nézték és ilyen irányú kérdéseket is tettek fel.

El nem hanyagolható egyébként, hogy a munkahelyeim többségén olyan munkát végeztem, hogy egy halom emberrel kellett találkoznom, és még így sem szóltak bele a megjelenésembe.

28. de Luca (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2012. máj. 19. 13:37
Természetesen mindenhová, különben fel sem hoztam volna példának :-)
27. Hitta (válaszként erre: 24. - Moonlight13)
2012. máj. 19. 12:24
Én se hiszem, hogy ez lenne a konkrét oka annak hogy még nincs munkám. Tudom, hogy a fiatalokat manapság jobban preferálják, csak azon aggódom, hogy ha valaki 18 évesnek sem néz ki, akkor akkor előfordulhat, hogy társítanak hozzá különféle előítéleteket (túl fiatal, komolytalan, nem hiteles stb.)
26. moonlight13 (válaszként erre: 25. - <Mona>)
2012. máj. 19. 11:47
Én is úgy vettem észre, hogy a legtöbb helyen nem nézik jó szemmel! Vagy meg sem mondják, csak nem vesznek fel, és kész!
25. <Mona> (válaszként erre: 19. - De Luca)
2012. máj. 19. 10:54
A mecde'-ben pl marhara le kellett volna ragasztanod vagy kivenned.No,ezt nem onnan tudom,hogy oriasi karriert futottam be naluk,csak sokszor lattam anno ragtapasz itt-ott,orron,fulon stb. es megkerdeztem,hogy megis miert-hat mert nem neztek joszemmel...
24. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Hitta)
2012. máj. 19. 10:52

Esetleg egy kis sminkkel "öregítheted" magad!

Szerintem sem biztos, hogy azért nincs állásod, mert sokkal fiatalabbnak nézel ki! Amúgy is szerintem inkább a fiatalokat alkalmazzák szívesebben manapság! Inkább az a fontos, hogy talpraesett legyél, és az interjún a nekik tetsző válaszokat add! Időnként nagyon "kellemetlen" kérdéseket tudnak feltenni!

23. moonlight13 (válaszként erre: 19. - De Luca)
2012. máj. 19. 10:49
Bocsánat, azt megkérdezhetem, hogy az aranykígyóval az orrodban azért felvettek valahová dolgozni?
22. ÁllásPingvin (válaszként erre: 1. - Hitta)
2012. máj. 18. 13:23

Gratulálok a genetikai adottságodhoz! Ez tényleg lehet előny és akár hátrány is álláskereséskor. A hátrány kockázatát csökkentheted azzal is, hogy ha nem kérnek a pályázatban fényképes önéletrajzot, akkor küldd anélkül. Ha behívnak, meggyőzheted a munkáltatót a képességeiddel, és biztos lehetsz benne, hogy eszébe sem fog jutni, hogy jóval fiatalabbnak nézel ki.

Természetesen vannak olyan állások, ahol (pl. valamilyen tanácsadói munka)hitelesebbnek tűnhet egy olyan személy aki korosabbnak néz ki.

Ha nem hívnak be állásinterjúra, az nem biztos, hogy ezen ok miatt van. Nagyon sok összetevője van egy sikeres pályázati anyagnak, amit a legtöbb jelentkező figyelmen kívül hagy.

De ez már egy másik történet...


Ui.: Szerinted SP sikeres? Mennyinek néz ki? 14? :)

21. Hitta (válaszként erre: 19. - De Luca)
2012. máj. 18. 08:13
Jó ilyen példát is hallani, köszönöm, hogy elmesélted :)
2012. máj. 17. 22:01
Lehet, munkaadó-vezető függő.
2012. máj. 17. 15:29

Saját tapasztalatból mondom - és ezen én is meglepődöm mindig - lényegtelen külsőségekkel nemigen foglalkoznak a munkaadók. Példának azt tudom mondani, hogy én eddig mindig egy nagy aranykígyóval az orromban mentem interjúra (2 éve mondjuk elhagytam egy buliban, de az más kérdés) és soha senkit nem zavart, még arra sem kérdeztek rá, hogy munka közben is így akarok-e létezni.

Az meg végképp nem lehet hátrány, ha fiatalnak látszik és jól néz ki :-)

18. Hitta (válaszként erre: 16. - Mosolyka2)
2012. máj. 17. 12:48

Remélem én is fiatalos anyuka leszek majd :)

Egy kalappal neked is, remélem sikerül mind a kettőnknek :)

17. Hitta (válaszként erre: 14. - Hatan)
2012. máj. 17. 12:23

Köszönöm a biztatást, aranyos vagy :)

Ezt a magas homlok - okos ember összefüggést még nem is hallottam :D

2012. máj. 17. 12:17

Szia ! Már egy ideje munkát keresek csak nem kapok. 27 éves vagyok, de kb. 17 évesnek néznek ! Szeretem a vagány, fiatalos dolgokat, de nem hiszem, hogy ez hátrány. Már megszoktam, amikor a lányommal a játszótéren megjegyzik, hogy ilyen fiatalnak ekkora gyereke van, jókat röhögök magamban. 3 éves egyébként a kislányom, de inkább néznek tesójának mint anyjának :))

Ha már eljutsz az állásinterjúra / engem nem is igen hívnak, nem tudom hol a hiba / akkor nem hiszem, hogy az érdekli hány éves vagy, elbeszélgetve pedig úgyis látják, hogy érettebb vagy.... Sok sikert az álláskereséshez, ránk fér :(

15. 67c816cf2e (válaszként erre: 1. - Hitta)
2012. máj. 17. 12:10
Szerintem ez nem! :)
14. Hatan
2012. máj. 17. 12:06

Szerintem annyi más dolog lehet "hátrányos" pl:. gyerek(ek), férj, (hallottam olyat, hogy azért nem vettek föl valakit, mert a férje nevét vette fel!) család, lakhely távolsága, iskolázottság-diploma, nyelv hiánya, jogosítvány nincs, gyakorlat nincs ...stb.

Ha még ebbe is belekötnek, akkor nincs igazság a földön.

Legyél csinos, olyan ruhát vegyél fel ami az egyéniségednek és az adott munkakörnek megfelel, és TE ÉREZD kényelmesen magad. Nincs rosszabb, mint amikor szorít a cipőd, és emiatt feszengsz.

Ha magadnak megfelelsz, magabiztos vagy, akkor az látszani is fog rajtad, már félsikered van.

Egy tuti önéletrajz és mehet az álom munka.

A frufrud miatt ne aggódj, ha kell és jól áll, miért ne legyen? Egyébként a magas homlok az okos emberek sajátossága.

Ne aggódj.

Sok sikert kívánok!

Szia.

2012. máj. 17. 11:57
Szerntem nem.
12. Hitta (válaszként erre: 9. - Hatan)
2012. máj. 17. 11:56

:D :D :D

semmi gond

11. cel (válaszként erre: 1. - Hitta)
2012. máj. 17. 11:55

Csak a munkáltatótól függ, hogy annak tartja, vagy sem.

Elvileg a külső, a kinézet nem lehet választási szempont ott, ahol nem a külső a fő szempont (modell), de ugye ez csak elv. A gyakorlat más fán terem.

10. Hitta (válaszként erre: 7. - Mano0176)
2012. máj. 17. 11:54

Igen igazad van, az apró kiegészítő dolgok mint például a frizura sokat változtathat a megjelenésen.

Ami szerintem még "nem tesz jót" az a frufrum, de hát elég magas a homlokom, ezért muszáj... :)

Biztos ügyes lehetsz :D Köszönöm :)

2012. máj. 17. 11:47

Nálam is hátrány volt, hogy "pár évvel" fiatalabbnak tűntem.


Igaz, azt a cumit nem kellett volna magammal vinnem, és a pártedlit is levehették volna a nyakamból...

:DD

/Elnézést az off-ért./

8. Hitta (válaszként erre: 6. - Fülemüle01)
2012. máj. 17. 11:46

Én sem bővelkedem az állásajánlatokban :/ De pozitívan állok hozzá egyenlőre :) Egyébként én is remélem, hogy ez nem nyom sokat a latba,de hát kitudja...

Sok sikert Neked is!

7. mano0176 (válaszként erre: 1. - Hitta)
2012. máj. 17. 11:44
Az első benyomás sokat számít,de az interjú alatt kiderülő dolgok még többet számítanak.Szerintem egy a személyiségednek megfelelő komolyabb ruha és egy kicsit komolyabb frizura sokat segítene. Érdemes változtatni, természetesen csak ha nagyon szeretnéd az állást! Te is jobban fogod magad érezni hosszútávon. Ezeket magamból indulva írtam le neked.Üzletvezető lett belőlem és 20 emberkét irányítottam :)Sok sikert!!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook