Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » (Nem) a ruha teszi az embert? fórum

(Nem) a ruha teszi az embert? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
154. cirmoscicajaj (válaszként erre: 153. - 9ec59d8582)
2012. jún. 23. 10:48
pontosan,kedves...
2012. jún. 23. 01:23
Lehet valamit félreértettem a téma lehetne: a pénz teszi az embert. Arról is lehet beszélni. Öltözhetsz paradicsommadárnak, felszegheted az állad a divatos cuccban, ha a szemeden látszik, hogy sz@réletű vagy, a mosolyod tetteted, az életed üres, ahogy te és akár előfordul akár nem , hogy csóró leszel tudod, hogy a barátaid 99%-a lesz@rná a fejed ha nem lenne mit a tejbe aprítani, és ott hagynának megrohadni ahol vagy, mert a cuccaiddal mértek. Meghalsz az eltűnt pénzed és az elnyűtt ruháid képében mert ami azután marad az egy semmi és senki.
152. o.andi
2012. jún. 23. 00:26
ez kamu...dehogynem
151. 9ec59d8582 (válaszként erre: 107. - Cirmoscicajaj)
2012. jún. 22. 23:30
Pontosan. Senki se parázzon az üzletekben. Lehet a ruhája turiból, oda szívesen benézek mert biztos nem jön szembe velem az utcán ugyanaz a darab. Nem tellett csak kínai sportcipőkre, de átázott egy szezon alatt és cuppogott, zengett belé a parkoló két tömb között XD, aztán vettem acélbetétest(behozza az árát). De igazából évek alatt megszólták párszor, van, hogy megnézik de túlnyomórészt lehet észre sem veszik. Ha látják, hogy feszélyeztet az öltözködésed biztosan igyekeznek lealázni, mert vannak akik az úrisegget szeretik nyalinkázni. Nem egy öltönyösnél lehet iszonyat szájszagot érezni :S meg lehet figyelni :D, aztán láttam valami nőt, fodrászhoz biztos járt, meg a kisugárzása alapján szélhámosféle lehetett, de a körmeiről nem tudtam levenni a szemem, mert nem reszelte meg a stilettot (hegyyes köröm). Szóval ha nem lenne annyi lóvéjuk, lehet ők lennének az igazán lepukkantak, mert az ápolatlanságot álcázzák a cuccaikkal, így fordul elő, hogy a legújabb divat szerint öltözik, de ragyavert az arca, miközben otthon is simán el lehet tüntetni a mitesszert. Ha nem lyukas a ruha, ki van mosva, akkor tiszta lelkiismerettel be lehet térni a boltba. A plázás takony eladó pedig megnézheti nyugodtan a bakancsomat, bárkinek a cipőjét, mert boxolom és csillog mint a Salamon... *-*, orrbakínálnám vele, hogy jól lássa ( a törvény) és önvédelemre tökéletes, majd ha egyszer meg akarják erőszakolni hazafelé, csak leshet és csámpázhat a tűsarkú topánkájában. Van aki azzal is tarol, de azok a dögös csajok és nem az ilyen buta nagyképű libák.
2012. máj. 22. 10:48
milyen az a tanyabicikli?
149. Puerh
2012. máj. 22. 10:17
Én (és sokan mások is) szívből jövő hányingert kapok a mai ízléstelen befuttatott ruháktól, amit mások vagy tetszésből hordanak vagy mert tényleg tetszik nekik. Mire jó a gerinc és egyéb bántalmakat okozó magassarkú cipők, a seggbe vágó nadrág (vagy éppen a lassan földig érő hátsó része, amibe a nagy dolog elvégzése is kényelmesen menne)?. A másik meg a tanyabicikli...A legalacsonyabb ár 60.000 ft, de a Spar-ban van majdnem 100.000-ért is. Ennyire válság van és mégis majdnem minden fiatal ilyen biciklikkel mászkál, ami igazából falura való.
148. cirmoscicajaj (válaszként erre: 145. - Mr.President)
2012. máj. 18. 20:22
na azt én is utálom mikor a biztonsági őr vagy az egyik eladó rámakaszkodik! mintha lopni akarnék.kellemetlen!
2012. máj. 18. 08:28

Nálunk érdekes a helyzet, a férjem "melósruhás", villamosmérnök de saját vállalkozása van, és ő is dolgozik, nem teheti meg, hogy csak dolgoztat.

Úgyhogy nap közben a városban simán melósruhában rohangál, ügyintéz (bank, posta, munkaügyi központ ha alkalmazott kell). Van, hogy engem is a "hóna alá csap", mert ilyenkor két ügyintézés között megejtjük a bevásárlást (én is itthon dolgozom, de könyvelőként). Ebből kifolyólag én átlag ruhában vagyok, ő melósban, mondjuk sose láttam, hogy vele ezért lekezelően bántak volna bárhol. (Méregdrága butikokba nem járkálunk, az átlag ügyintézésre gondoltam.)

2012. máj. 18. 08:23

Elég nagy baj, hogy a mai világban tényleg a ruha teszi az embert.


Amúgy számomra a műköröm közönséges. Tényleg igényes nőkön még nem láttam.

145. Mr.President (válaszként erre: 71. - Homern)
2012. máj. 18. 07:45
A MM-ban még a biztonsági őr is rám ragadt mint a vadász kutya ,ami szagot fogott, pedig tiszta melósruhába mentem be, cash-el a zsebembe. Nem is tudom, mire gondolt, talán begyömöszölök a zsebembe egy lapostévét?
144. a0c1361e44 (válaszként erre: 143. - E57e061615)
2012. máj. 17. 22:12

Pont ezért lepett meg a kijelentés.

Mosogatok naponta. Na jó hét közben nem túl sokat, mert 3-an vagyunk és főzés főleg csak hét végén van. Vasárnap megcsinálom a körmeimet (reszelgetem, lakozom, stb.) és következő vasárnapig szépek a körmeim. Persze én nem növesztem hosszúra, de nem a mosogatás miatt, hanem mert sokat gépezek és zavar.


Tehát nem csak a műköröm a szép és ápolt, hanem a sajátunk is szép. Ezt is lehet színezni, díszíteni.


És valóban, ettől nincs időtúltengésem, de belefér az időmbe simán.

Mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen.:)

143. e57e061615 (válaszként erre: 132. - A0c1361e44)
2012. máj. 17. 22:07

Nekem nem az ütött szeget a fejemben, hogy miért hordaná mindenki, hanem a skatulya határa.

"ma már nem csak a plázacicák viselik, hanem mindenki akinek nincs ideje a mosogatás helyett körmöt lakkozni."

Vagyis ha én lakkozom a körmöm, akkor időtúltengésben szenvedek? Vagy nem mosogatok? (Nem mintha egyik szükség, másik dicsőség lenne.) Gumikesztyű? Egy hadsereg után is el lehet mosogatni vele, a színes, mintás körömnek sem lesz baja, ill. jelentem, a házilag bepöttyintett műkőnek sem, és a bőrt is kíméli. Még továbbmenve, a teljesen natúr kezet és köröt sem bántja.

142. Betyárninja (válaszként erre: 141. - D731d9b203)
2012. máj. 17. 21:51
Ápoltság és a stílus többet mond, de a ruha is sokat elárul a viselőjéről ;)
2012. máj. 17. 21:48

Szerintem nem a márka teszi az embert feltünővé,hanem a stílusa,hordjon bármilyen ruhát magán,és tudja azt viselni.

Mellesleg a tiszta ruha fontosabb,mint a rajta látható márkanév....

140. Betyárninja (válaszként erre: 137. - A0c1361e44)
2012. máj. 17. 21:38
A stílusa a lényeg nem a pénze, igaz.
139. a0c1361e44 (válaszként erre: 116. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 17. 21:37

Én egyformán viselkedek mindenkivel. Nem érdekel, hogy a nadrágja pl. 30 ezer forint, főleg akkor nem ha úgy sem áll jól neki.


Sosem tudott meghatni, ha valaki a címkékre játsza az eszét.

2012. máj. 17. 21:37
ami alatta van, az a lényeg. :)
137. a0c1361e44 (válaszként erre: 136. - Betyárninja)
2012. máj. 17. 21:35

Ezzel sem értek egyet.


Nem attól jól öltözött valaki, hogy 150 ezer forintos az öltönye.


Csak egy ballagás: ugyan az az öltöny az összes fiún az osztályba és mégsem néz ki benne jól az összes. És miért nem? Mert nem olyan a megjelenésük, nem tudják viselni.


Én meg azért hordom a régebbi nadrágjaimat is pl. mert szeretem őket, jól állnak. És általában nem olyat veszek, ami kimegy a divatból 2 hónap alatt.

136. Betyárninja (válaszként erre: 116. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 17. 21:11

Szerintem a jól öltözöttség pénzfüggő dolog, nem tudom hogy vagytok vele...


Mikor mit engedhet magának az emberfia, olyan ruhát vesz. Van olyan cuccom is (nadrág pl.) ami több éves, ki nem nőttem de még mindig hordom mert nincs pénzem vadonat újra. :\

135. 06718ca650 (válaszként erre: 134. - Beatav)
2012. máj. 17. 20:57
én is így vagyok a munkásruhás uracskámmal. :)
134. beatav
2012. máj. 17. 20:55

Biztosan számít (valakiknek) a ruha,de én büszkén simulok a munkásruhába öltözött férjemhez (aki munkából jön éppen) a környékbeli boltban is és nagyon élvezem a képmutató majmok fejét ahogy elképednek az összképen! :-D

Igazából nekem fel sem tűnik ha valaki vállalja az utcán is ,hogy fizikai munkát végez.

Az már rosszabb amikor egy "öltönyös" tárgyalásra valaki melegítőben vagy agyonhasznált farmerben érkezik. (van amikor nem illik!)

2012. máj. 17. 20:13

El nem tudom képzelni, hogy hol jártok,hogy hol néznek le így embereket.


Én sosem öltözök úgy márkásan, hogy lássák a ruhám drágaságát. A címkéket rögtön leszedem, ahonnan lehet, mert nem szeretek hirdetőtábla lenni. A reklámért fizessenek, ingyért senkit nem reklámozok:)


Én akárhogy öltözök mindig kedvesek velem, sosem néznek le, sosem küldenek el az olcsó cuccokhoz, stb. Még sosem szóltak rám, hogy ne fogdossam a ruhákat és akkor is nagyokat köszönnek, ha a vásárlás nélkül megyek ki a boltból. Annyit meg sosem változtat rajtam egy fodrász (mert mindig ápolt a hajam), hogy utána magukból kifordulva viselkedjenek velem.


Igen valaki írta, hogy számít a megjelenés. Szerintem is nagyon számít, a ruha meg annyiban számít, hogy annak szépnek, tisztának, ízlésesnek kell lennie és akkor nincs miért ez alapján kategorizálni.

132. a0c1361e44 (válaszként erre: 46. - 0e45280179)
2012. máj. 17. 19:34

Lehet szép is igen, de miért is viselné mindenki?

Nekem sosem volt és nem is lesz.

Szépek a körmeim és mosogatok is.

131. c33bd8536b (válaszként erre: 127. - E57e061615)
2012. máj. 17. 17:04

Erdélyi vagyok....Romániában élek...azóta kell mindenhol kitenni az árakat, amióta beléptünk az EU-ba. Addig is ki kellett, de még elment.


Tavalyelött Skóciában nyaraltam. A legkisebb szendvicsnek is kint volt az ára. Londonban is. Nem is tudom, miért ne lenne természetes ez. A vásárlók töbségének számít az ár. Ha ennyi megveszem, ha amannyi nem veszem meg.

130. e57e061615 (válaszként erre: 128. - Agis)
2012. máj. 17. 16:34

Tuti, hogy ki vannak rakva, mert tényleg rendesen büntetnek ezért is. Vagy az említett módon, vagy egy kicsi "kirakóson". Egy sín, amiben lehet cserélni a műanyag elemeket, amin számjegy vagy teli színezés van. A ruháknál inkább a nyomtatott lista szokott lenni, mert több darabnak kell szerepelni, az utóbbi egy-egy modelles, készletes áru mellett szokott lenni (pl. cipő, porcelán).

Igazából azért sem feltétlen feltűnő, mert valaki ki sem tudja olvasni a kirakatból, de abban már nem lehet belekötni, mert nem az üzlet hibája, ha rossz a fogyasztó szeme.

129. e57e061615 (válaszként erre: 122. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 17. 16:28
Lehet, de elég ócska trükk.
128. agis (válaszként erre: 127. - E57e061615)
2012. máj. 17. 16:27
Valoszinuleg itt is ki vannak teve (minden kirakat sarkaban van egy feher lap...gondolom azon vannak az arak)...csak eddig nem figyeltem ra.
127. e57e061615 (válaszként erre: 123. - C33bd8536b)
2012. máj. 17. 16:25
Nem tudom hol laksz, de EU-ban ez mindenhol így van.
126. agis (válaszként erre: 121. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 17. 16:24
Ezek az arak szerintem teljesen atlagosak...:)
125. agis (válaszként erre: 122. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 17. 16:24
Ezekben az uzletekben negyedevente vannak kirakatrendezesek, es altalaban ejszaka csinaljak, hogy reggelre "meglepetes" legyen:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook