Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik a válóper menete? fórum

Hogyan zajlik a válóper menete? (tudásbázis kérdés)


17. Manilu (válaszként erre: 3. - *Aja*)
2012. máj. 19. 23:52
Én tavaly augusztusban adtam be,január 3-án volt az első tárgyalás,mindenben megegyeztünk,mindent lepapíroztunk és március 23.án volt a második tárgyalás...isten malmai lassan őrölnek...
16. Dina68 (válaszként erre: 1. - Kookai)
2012. máj. 18. 17:03
vagyon megosztásnál nézik,ki mit hozott a közösbe,az maard az övé,és mi az,ami a házasság alatt keletkezett közös vagyon.
15. Dina68 (válaszként erre: 1. - Kookai)
2012. máj. 18. 17:00
Szintén javaslom a közös megegyezést,költségkimélő.
14. Dina68 (válaszként erre: 6. - Kookai)
2012. máj. 18. 16:59
Kérheti ha nálad nem biztositott a megélhetésük,személyiség fejlődésük.Pici baba anyukánál marad általában még a 3éves is.Én javaslom a közös megegyezéses válást,midnenkinek úgy jó.Én úgy váltam gyerekkel,válóper után el is mentünk ketetsben ebédelni.Én úgy voltam vele,szültem neki egy gyereket,éltünk x évez együtt,mindenkinek jár a békés,intelligens válás.
2012. máj. 18. 15:41
Szerencsére nekünk nincs gyerek és megoldjuk közjegyzőnél Romániában. De nálunk is harc van. Azt mondtam, hogy soha nem szabadulok meg tőle...
12. *Aja* (válaszként erre: 11. - Maya80)
2012. máj. 17. 23:59

Sajnos nálunk nem rajtam múlott, hogy nem ez a háborúskodás van.

Kértem én a gyerkőcre való tekintettel, kértem az X évünkre való tekintettel, hogy ne csinálja ezt de már csak azért is...

11. maya80 (válaszként erre: 4. - *Aja*)
2012. máj. 17. 11:21
Hihetetlen, hogy két felnőtt ember szerelme mivé tud válni...
10. *Aja* (válaszként erre: 9. - Kookai)
2012. máj. 17. 11:12
Írtam privit.
9. kookai (válaszként erre: 8. - *Aja*)
2012. máj. 17. 11:02
Ezek nagyon rosszul hangzanak....elmeorvossal O is fenyegetett... Ez hogy zajlott. Amugy fel es 3,5 evesek.
8. *Aja* (válaszként erre: 6. - Kookai)
2012. máj. 17. 10:58

ÓÓÓ hát mindent kitalálnak sajnos, hogy náluk helyezzék el pl. ellenem elmeorvost, rendőrségen is feljelentett (alaptalanul).


Magyarán: a férjed megbántottsága, gerinctelensége és fantáziája szab határt annak, hogy milyen indokkal kéri, hogy a kicsik nála legyenek elhelyezve!


Egyébként mekkorák???

2012. máj. 17. 10:43

dr. Landes Judit

Tel: 06-1-386-6280

1111 Bp, Bertalan Lajos u. 11.


Jó ügyvéd, olvass utána a neten és ha jól emlékszem, tavaly itt egy másik fórumon is volt róla szó.

2012. máj. 17. 10:41
Koszonom a segitsegeteket....igyekszem majd kemenynek lenni, bar most nem erzek magamban sok erot!Milyen esetben kerheti a ferj hogy a pici gyerekeket nala helyezzek el?
2012. máj. 17. 10:36
En mar regen es gyerek nelkül, jo ügyveddel valtam el. De nem volt leanyalom az biztos. Szivesen ajanlanam az ügyvedet, de sajnos tavaly meghalt. Kemenynek kell lenni Neked is, különben a ferj atgazol rajtad, ügyved ide-oda!
4. *Aja* (válaszként erre: 2. - Maya80)
2012. máj. 17. 10:26
Hát igen ez lenne az ideális és az ésszerű, de sajnos ilyenkor a legtöbb férfi megbuggyan és semmire nem hajlik :S
2012. máj. 17. 10:22

Szia,


Hát fel kell keresni egy ügyvédet és ha szerencséd van akkor te adod be a válást, így te leszel a felperes és az úgy egy fokkal jobb. Nem tud akadályozni annyira, mintha ő lenne az.

Az illeték most 30ezer forint.


Ja kb. a beadástól számítva elég "hamar" 1 hónapon belül kitűzik a tárgyalást (kicsi gyerekek lévén)

Számolni kell most azzal is h július-augusztusban törvénykezési szünet vagy mi van, akkora nem tűznek ki tárgyalásokat.


Mivel két kicsiről van szó előreveszik a gyermekelhelyezést, utána lesz a vagyonmegosztás és végén a válás.

A gyerekelhelyezésnél hoznak egy ideiglenes határozatot, bár nem tudom a férjed is szeretné e a gyerekeket.


Ha gondolod írj privátban, ha az úgy neked jobb én is most vagyok benne :S

2012. máj. 17. 10:22
Kifizetődöbb, ha peren kívül megegyeztek, mert az ügyvéd százezreket elvisz; feleslegesen.
2012. máj. 17. 10:11

Jo valoperes ugyvedet keresnek Budapesten valamint szeretnem megtudni azoktol akik mar tul vannak ezen hogy mi a menete.....hogyan kezdjek neki?

Eleg bonyolult vagyonmegosztas es 2 picike gyerekunk van.

Nagyon dorzsolt agilis ugyvedre lenne szuksegem. :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook