Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen képzettséggel/végzettséggel dolgozhat valaki könyvesboltban? Esetleg, ha egyetemre menne az ember? fórum

Milyen képzettséggel/végzettséggel dolgozhat valaki könyvesboltban? Esetleg, ha egyetemre menne az ember? (tudásbázis kérdés)

13. mosolyka1111 (válaszként erre: 9. - Nalla)
2012. máj. 17. 11:20

Valóban felháborító.

A mi városunkban a Libriben egy középkorú ősz hajú hölgy az eladó, és két harmincas pasi. Mindhárom kulturált, tájékozott és kedves, csak ennek kéne számítania, nem a "dekoratív p..-aságnak".

12. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - Nalla)
2012. máj. 17. 11:17

Barátnőm közgazdasági érettségivel ment könyvesboltba dolgozni, aztán (régi szép idők) elvégeztették vele a könyvesbolti eladó tanfolyamot (két év munka mellett).

Alapból is művelt, olvasott nő.

Azóta már volt más munkahelye is, de amikor a Libri bejött, kapásból felvették hátszél nélkül ezekkel a referenciákkal.

2012. máj. 17. 11:01

Igen, megmondták, persze a hirdetésben ez nem szerepelt...

Főiskolai diplomája van.

2012. máj. 17. 11:01

Ez a helytől függ.

Én annak idején úgy dolgoztam könyvesboltban,hogy pedagógusi diplomám volt,semmi más,nem volt meg a kereskedelmi végzettségem.Azóta csináltam meg a kereskedelmi sulit/eladói-üzletvezetői tanfolyam/.

Szerintem ma már elengedhetetlen hogy ez a végzettséged meglegyen,mindenütt kérni fogják tőled,ma már üzletekben boltokban is csak szakképzett munkaerőt alkalmaznak.A suli egyébként nem nehéz és néhány hónap az egész,ha mindenképp könyvesboltba vágysz,érdemes elvégezned....

Sok sikert!

9. Nalla (válaszként erre: 7. - Timmy0520)
2012. máj. 17. 10:57

És ahhoz (hogy könyvtáros volt) volt egyetemi végzettsége?

Amúgy ha bemegyek egy könyvesboltba, sose nézem, hogy néz ki az eladó. Ha meg esetleg mégis, akkor meg pont nem adok egy "dekoratív picsa" véleményére.

És ezt konkrétan megmondták neki??! Felháborító!

2012. máj. 17. 10:37
szerintem érettségi és kereskedlemi ,mivel eladó kell oda is.
2012. máj. 17. 10:37
A volt párom könyvtáros, plusz volt is könyvesbolti eladói tapasztalata és következő alkalommal azért nem vették fel könyvesboltba, mert nem egy dekoratív picsa. Szóval manapság már bármi megeshet.
2012. máj. 17. 10:32

Könyvesbolthoz én se gondoltam egyetemet, hanem inkább könyvkiadóhoz (továbbgondolva a dolgokat), csak már nem fért ki a kérdés... :)

Közgáz érettségim van, meg irodai végzettségem... Ebben van a tapasztalatom is...

De semmi kereskedelem.

Könyvek szeretete, olvasottság nyílván van, ha ilyesmi érdekli az embert. :)

2012. máj. 17. 10:20

Én dolgoztam könyveseknek, antikváriumnak. Sima érettségi és hozzá érezhető olvasottság, műveltség és főleg a könyvek szeretete elegendő. Mindez biztos belépő a könyvek tágabb világába. Antikváriumba viszont becsüs végzettség szükséges, de az már önmagában is többet ad a könyvek értékelésénél.

Sok sikert kívánok Neked, és gratulálok az elképzelésedhez!!!

2012. máj. 17. 10:19
Létezik ezirányú végzettség, de szerintem nincs túljelentkezés a könyvszakmában. Akár egy érettségivel is megpróbálhatod. Később az üzlet úgyis beirat a suliba.
2012. máj. 17. 10:13
Szerintem nem kell egyetem, esetleg egy eladói, kereskedelmi végzettség jól jöhet ill a legfontosabb: érdeklődés, könyvek szeretete, szélesebb látókör mindenképp jól jöhet. Szóval ha inkább könyvön, mint TV-n szocializálódtál te vagy a nyerő:)
2012. máj. 17. 10:12
Én érettségivel dolgoztam könyvesboltban. Semmi más papírt nem kértek. De egy idióta volt a főnököm, nemsokáig dolgoztam nála.
2012. máj. 17. 10:09
Milyen képzettséggel/végzettséggel dolgozhat valaki könyvesboltban? Esetleg, ha egyetemre menne az ember?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook