Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akik elhagyták vagy el szeretnék hagyni a szénhidrátot és a cukrot, mit esznek, egyenek? Ki lehet bírni hosszabb távon? fórum

Akik elhagyták vagy el szeretnék hagyni a szénhidrátot és a cukrot, mit esznek, egyenek? Ki lehet bírni hosszabb távon? (beszélgetős fórum)


1 2 3
73. marcipan555 (válaszként erre: 17. - Pethoevi)
2012. júl. 8. 10:19

Szia!

Azt irod,hogy eritriolt használsz.Én is ezt használom,csak azt nem tudom miért nem terjed el jobban?Van valami gond vele?OKÉ, nagyon drága, de ha azt nézzük ,hogy 0 szénhidrátfelszivodás,az minden pénzt megér.

2012. júl. 6. 22:56
Magliszt,stevia,nyírfacukor,stb.Jobb édességek,sütik készülnek így mint fehérlisztből... :)
2012. júl. 6. 17:07
De nem túl egyoldalú így a táplálkozás? Se burgonya, se rizs, se kenyér, se cukor...se csokiii :P Palacsinta? Vagy azt lehet? Vagy csak megfelelő liszttel és cukorral?
2012. jún. 28. 07:07
Én másfél éve étkezem így és fogytam 22 kg-ot... Semmi problémám nincs, ha nagyon hiányzik, eszem egy kis csokit. De nem rendszeresen!
2012. máj. 28. 17:18

Sziasztok!

Én is kb.2 hete étkezem így(néha picit vétkezek)és már lement 2 kg. És nem éhezem,nagyon jól érzem magam,akkor eszem amikor akarok,és nincs bűntudatom.Még 10kg-ot szeretnék fogyni,és szerintem fogom tudni ezt az életmódot így folytatni.

2012. máj. 23. 11:04

Sziasztok!


6. napja csinálom, és eddig -3,9 kg! :) Azért azt hozzáteszem, hogy legalább 15-20 kg plussz van rajtam.

Ez a diéta beállni látszik, nem vagyok rosszul már nem kívánom a csokit és társait, pedig eredetileg nagyon édesszájú vagyok. :)


Vettem multivitamin és ásv. anyag komlexumot és igyekszem sokat inni.

67. Natus87 (válaszként erre: 66. - Kistanítónéni)
2012. máj. 17. 10:52
Én is ezt csinálom (10.napja) de nem mertem bedobni ezt a témát, mert nagyon sok az előítélet. :) Szerintem nagyon jó.Vágj bele te is. :)
66. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - Kislany2009)
2012. máj. 17. 10:29

J avaslom olvass utána a paleolit táplálkozásnak. (A hoxán is van ilyen fórum). E szerint nem szabad fogyasztani gabonaféléket, cukrot, burgonyát, rizst, tejtermékeket. Én most ismerkedek vele, nagyon tetszik az elgondolás, és ha nem is teljesen, de jelentős részben igyekszem majd alkalmazni amiket ajánlanak. És nem fogyókúrás célzattal, inkább az egészségem megőrzése miatt. A cukor pedig nagyon káros a szervezetnek, el kell felejteni. Helyette használj nyírfacukrot esetleg kevéske mézet.

Egyébként a zöldségek, gyümölcsök is tartalmaznak szénhidrátot.

65. katie_rose (válaszként erre: 1. - Kislany2009)
2012. máj. 17. 08:08

Szia! Én egy évig csináltam és gyakorlatilag 2 hónap alatt a kitűzött célom alá fogytam 4 kilóval. Most nem csinálom,mert babát várok,de ha megszületett folytatom. sokkal több energiám volt,mert a könnyű kaják nem terhelték le a szervezetem.

Én mindenféle zöldséget, gyümölcsök, tejterméket és húst ettem. Ezekből bármikor és bármennyit. 3 hónap után pedig a kukoricát választottam,mint bűnös élvezetet. Azt ettem saliban, vagy pattogtatva. Sport nélkül (arra nem volt időm) sikerült tartanom a súlyom. most,hogy mindent eszem válogatás nélkül 4 hónap alatt 2 kilót híztam, de a babáért mindent. :)

2012. máj. 16. 22:39

Itt egy lista azokról az élelmiszerekről, amelyek a gyors, közepes illetve lassú felszívódású szénhidrátokat tartalmazzák...fogyókúra, illetve megfelelő életmód elérése esetén főleg a lassú, maximum a közepes felszívódású szénhidrátokat érdemes enni...


Nagyon megemeli a vércukorszintet...

Gyors felszívódású szénhidrátok:


- cukor (szőlőcukor, fehér cukor)

- lekvár, dzsem, befőttek

- cukorkák, kekszek

- cukrozott üdítőitalok (Cola, gyümölcslevek stb.)

- szárított gyümölcsök

- szőlő, érett banán

- péksütemények, torták

- fehér kenyér, kifli, zsömle...

- burgonya, fehér rizs

- puffasztott rizs, puffasztott búza


Közepesen emeli meg a vércukorszintet...

Közepes felszívódású szénhidrátok:


- teljes kiőrlésű pékáru

- tönkölybúza, durumliszt, hajdina, árpa

- barna rizs

- sültburgonya

- zabpehely

- tejtermékek

- gyümölcsök

- cukrozatlan gyümölcslevek

- méz

- tejcsokoládé, fagylalt


Minimálisan emeli meg a vércukorszintet...

Lassú felszívódású szénhidrátok:


- zöldségek

- citrusgyümölcsök

- olajos magvak (mandula, dió, mogyoró, tökmag...)

- bab, lencse, csicseriborsó, szója, tofu

63. Ágio8405 (válaszként erre: 56. - Kislany2009)
2012. máj. 16. 22:39
Ha csak nem sütsz naponta két naponta akkor szerintem egy honapig elég. Ne a cukor árához nézd. hanem hogy mi az aminek a csökkentésével meg tudod venni. Ahogy irtam ha pl cigizel és azt csökkented hamar meg van az 1700 vagy ne vegyél annyi cukros üditöt vagy nem tudom miket fogyasztasz. Sajnos Mo-n joval drágébb az egészséges életmod mint a sima. Ezt mindenki maga kell hogy eldöntse hogy megéri-e és hogy megengedheti-e magának. Sokunk itt nem magunktol találtuk ki hogy ilyeneket eszünk hanem mert muszáj egészségügyi probléma miatt. Vagy fogyokura miatt. Ha veszel 1 kg-ot és ha nem is mindig de néha azt használod már az is számit. (2-3 havonta az 1700 szerintem birható összeg szinte bárkinek)
62. fehér csoki (válaszként erre: 59. - Ágio8405)
2012. máj. 16. 22:36
Küldtem a címet :)
61. Sleek
2012. máj. 16. 22:36

Nagyon sokan akarják elhagyni ezeket a dolgokat. Nem elhagyni kell hanem ledolgozni.:))

Sport pl.

60. Natus87 (válaszként erre: 59. - Ágio8405)
2012. máj. 16. 22:31
Azt én is szeretném tudni. :)
59. Ágio8405 (válaszként erre: 57. - Fehér csoki)
2012. máj. 16. 22:30
1kg? 1000-ért? hol?
2012. máj. 16. 22:29
Drága,viszont egészségesebb leszel.Az édesítőszerek olcsóbbak.Lemondtam egy csomó egészségtlen dologról, felváltotta kevesebb de egészségesebb dolog.(anyagilag kb ugyanott vagyok) Hidd el megéri. :)
57. fehér csoki (válaszként erre: 54. - Ágio8405)
2012. máj. 16. 22:27
Én már találtam 1000Ft-ért is .
2012. máj. 16. 22:26
Elég drága.. azért 1700 Ft-ot egy kiló cukorért sajnos nem engedhetek meg magamnak :( Mondjuk, ha meg tényleg csak sütéshez használnám.., de akár hogy is nézem drága..
2012. máj. 16. 22:24
De még a méz is jó(mértékkel),bár én nem bírom az ízét.
54. Ágio8405 (válaszként erre: 49. - Kislany2009)
2012. máj. 16. 22:19
a xilit is nyirfacukor származék az olcsobb. Ha Bp-i vagy akkor most a legolcsobb a III.kerületi Daubner cukrászdában lehet kapni. 1kg 1700 Ft. De az azért elég pár hétig attol függ mennyit sütsz. én mindig arra gondolok hogy más 2-3 nap alatt elkölt ennyit mondjuk cigire. lehet kapni egyébként bio boltokban is vagy élelmiszer boltokban vagy a drogériákban de ott joval drágább. A sztevia vagy a nyirfacukor kiloja 3000Ft körül van.
53. spinneli (válaszként erre: 35. - Mazsinka)
2012. máj. 16. 22:19

Nem is rád írtam azt a mondatot, hanem áltlaánosan.

:)

52. spinneli (válaszként erre: 40. - Natus87)
2012. máj. 16. 22:18

Negatív?

Miért érzed ezt? Életmódváltással természetesen fogyni fogsz, mivel nagy testsúlyról indulsz (akárcsak anno. én) a folyamat elején gyorsan fogsz fogyni, aztán egyre lassabban.

Ez nem negativizmus, hanem tény, így működik a testünk.

Ha tartod a megfelelő étkezést és mozgást el fogsz érni egy megfelelő kitűzött súlyt.

2012. máj. 16. 22:18

Nyírfacukrot bárhol.Sokkal egészségesebb.

Kb.1000ft/500g

2012. máj. 16. 22:15
A szénhidrátot nem szabd teljesen elhagyni. Szerintem a legfonotsab hogy lecsökkentsd vagy állj le teljesen a fehér lisztböl készült ételekröl. Nagyon jokat lehet sütni egyéb teljeskiörlésü vagy durum lisztböl. Cukor helyett pedig xilit vagy stevia. (A xilit joval olcsobb) Ha ezeket betartod máris sokat tettél az egészségedért.
49. kislany2009 (válaszként erre: 48. - Natus87)
2012. máj. 16. 22:15
Nyírfacukrot hol lehet kapni? Drága? És az ezek szerint jobb, min a sima cukor.. nem ismerem
48. Natus87 (válaszként erre: 47. - Kislany2009)
2012. máj. 16. 22:12
Cukor helyett használj édesítőszereket, vagy ha nem bírod az utóízüket,akkor nyírfacukrot.
2012. máj. 16. 22:08

Húúú... jó sok hozzászólás érkezett.. köszi az eddigieket..

Igazából nem nagyon értek ehhez így nem is tudom mi sorolható a káros (finomított) szénhidrátokhoz és a lassan felszzívódó szénhidrátokhoz, mert írtátok, hogy összekevertem a kettőt. :O


Meg a kalória számlálás.. háát azt nem bírnám számolgatni..


De akkor most mi az a legfőbb amit érdemes elhagyni ami káros? Az "csak" a fehér kenyér, rizs, krumpli meg a cukor? Mondjuk a cukrot elég nehéz szerintem. Nekem kissé kínzás is, mert elég édes szájú vagyok. Nem feltétlen a fogyás a célom, inkább az életmód váltás, bár ha lemenne a 3-4 kiló plusszom, akkor örülnék.. :)

46. Mazsinka (válaszként erre: 41. - 6b006fc769)
2012. máj. 16. 21:49
Nem mondod!
2012. máj. 16. 21:49
...
44. 6b006fc769 (válaszként erre: 39. - Bd55e3f068)
2012. máj. 16. 21:48
ÚÚÚHHH:((
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook