Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha torna közben ropog a térdem az normális? fórum

Ha torna közben ropog a térdem az normális? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. Swatiii (válaszként erre: 33. - 47fe723031)
2009. máj. 7. 09:09

Bár nem erről szól a topik, de:



A tej és a tejtermékek nagyban rontják a kreatin felszívódását! A kreatin monohidrát savas környezetben kreatininné alakul. Ezt a vegyületet a szervezet már nem tudja hasznosítani. A gyomor savas. A kreatin "ellensége". Minél rövidebb ideig van a monohidrát a gyomorban, annál kevésbé roncsolódik. A kreatint ezért szokták - ha a cellvolumizáció a cél - éhgyomorra bevétellel javasolni, sajnos, elég sokan érzékenyek az így bevett kreatinra.


De beszéljük ezt meg inkább PM-ben. Az nem zavarja a többieket.

33. 47fe723031 (válaszként erre: 32. - Swatiii)
2009. máj. 7. 00:48
az izületek között nem köt az meg semmilyen folyadékot. Túl sokat szedsz akkor bevizesedsz, jó esetben a sejttérfogat növelő hatása van így több tápanyagot és vizet vesz fel az izomzatod. Amúgy sem éh gyomorra kell azt, étkezéssel együtt. Edzés után is közvetlen a fehérjeturmixod mellé ill dextrózzal. Szénhidráttal együtt jobban hasznosul. Kúra szerűen szeded akkor is a feltöltő időszakban minden adag mellé érdemes egy 30g dextrózt benyomni.
2009. máj. 6. 23:23

Hát lehet, hogy ökörséget mondok, de hátha valakinek ez fog segíteni.


Nos én 19 éves vagyok és nekem nem csak a térdem "ropog", hanem úgy minden egymáson elmozduló testrészem... Elmentem orvoshoz is, mert már fáj is, és kondizás közben a "hanghatások" és a fájdalom már nagyon zavart. Azt mondta, hogy kalciumot kellene szednem, aztán majd jobb lesz. Nos vettem is egy B-betűvel kezdődő legnagyobb hatóanyag tartalmú gyógyszert, de hatása nem sok volt. Azért egy nagyon picit használt is.

Aztán vettem Creatine-monohidrátot, ami viszont eléggé jó volt, mivel folyadékmegkötő, és nem csak az izomrostok között, hanem az izületek közt is megköti a folyadékot, tehát jobban "olajozza". Így tényleg jobb is volt, nagyobb súlyoknál sem fájdult meg semmim. Viszont nem volt 100%, és ahogy befejeztem a szedését, Ennek az a hátránya, hogy éhgyomorra kell bevenni és nekem eléggé kikészítette a beleimmel együtt a gyomromat is. Hát meg kell mondja, legális szerel nem tudtam megoldani a problémát... Nem bíztatok az én példámra senkit, de nekem tényleg szenvedés volt már. Viszont, ha ti is erre folyamodnátok, akkor nagyon olvassatok utána az interneten -ha már van-, ne vegyetek olcsó vackot és gondoljátok meg 1000X

Nekem 19 évesen már ilyeneket kell használnom. Szóval ti örülhettek még, hogy ennyi ideig húztátok.


Viszont, ha valaki tud jó megoldást, nagyon vevő lennék rá.

2009. ápr. 6. 07:42
Nem az.
30. Binky
2009. febr. 18. 22:10

MBT nagyon drága és nagyon jó...senki ne álljon a cipőm és közém!!!

Nekem térdropogásra, fájdalmakra is jó.

29. Margitnéni (válaszként erre: 25. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 13. 14:50
Doki mondta, hogy legalább ennyit, mert kövér vagyok, és különben semmit nem ér. Akkor még van időm érezni valamit.
28. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 27. - Ritkó)
2009. febr. 12. 23:12
Kezdd el szedni a Proenzit, az a legjobb amit tehetsz. 90 darabosat vegyél.
27. Ritkó
2009. febr. 12. 22:51
Nekem is ropog a térdem, a kisfiam születése után kezdte, és arra fogtam, hogy sokat cipeltem és azért. De én se voltam vele orvosnál, gyógyszert sem szedek rá. Nagyobb baj is lehet még belőle?
2009. febr. 12. 20:46

sziasztok.nekem gerinc problémáim vannak,nagyon fáj!

a reumatológián annyit mondtak hogy egy kicsit balra hajlik,de azon kívül semmi kóros elváltozás nem látható a röntgen eredményen!Gyógyszert csak fájdalomcsillapítót kaptam!:-( Esetleg tudna nekem valaki ajánlani erre valamilyen gyógyszert vagy akár egy gyógyhatású készítményt,bármit!???ami használ és megszüntetné a fájdalmamat?vagy ezzel már együtt kell élnem?

25. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 24. - Margitnéni)
2009. febr. 12. 20:34
Napi 3-at? Az nem túl sok? Egynél többet nem hiszem hogy érdemes bevenni naponta, a szervezet nem tudja hasznosítani. Azért azt ne felejtsük el hogy egy nagyon kikopott porchiányos izülettel csodát nem tud művelni. A sikosító másfél hónap után jelenik meg a porcok között, a porc erősödés három hónap után jelentkezik. Én kétszer szedtem 90 darabot 2004-2005 és 2006-2007-ben 3-3 hónapon át. A 90 darabos 3 hónapi adag.
24. Margitnéni (válaszként erre: 23. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 12. 19:46
Nekem is ropog és fáj is, sőt alig tudok menni, csuklok össze. Nekem is a Proenzi3-at kell szednem, lassan már két hónapja napi 3-at szedek, de még semmit nem vettem észre.
23. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 22. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 12. 19:41
És magam is szedtem a legutóbb több mint két éve és még mindíg meg van a hatása, amúgy 94kg vagyok.
22. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 21. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 12. 19:38
És a proenziben porcépítő alkotórészek is vannak.
21. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 2. - Gyöngyi)
2009. febr. 12. 18:26
A Proenzi 3 is nagyon jó. És nincs mellékíze mint a tengeri kivonatnak. Legalább 3 hónapig kell szedni és 1.5 hónap után jelenik meg az első hatás ami a porcok közti sikosító folyadékot jelenti.
2009. febr. 12. 17:00
És ez a zöldkagyló kapszula mennyibe kerül?
2008. jan. 8. 10:49
Én is megpróbálom.
18. lily3 (válaszként erre: 15. - Masször)
2008. jan. 7. 18:23
Igazad van Masször!Én is vásárolok glükozamin kapszulát.Én fiatal vagyok mégis ropog a térdem,valószinüleg a tornától.
17. ppippa
2008. jan. 7. 18:18
Nekem vagy a biciglizéstől maradt abba, vagy inkább a mágneses karkötőm miatt. Mondjuk előtte se volt vészes, csak azért éreztem.
2008. jan. 7. 17:30
olajozd be
15. Masször (válaszként erre: 12. - Ce91523917)
2008. jan. 7. 17:28

Victiry04!


Nem venném ennyire félvállról ezt a ropogást!

Biztosan állithatom, hogy nem természetes!

Glükozanim hiány okozza - ez a anyag az izeletek "kenőanyaga" ennek hinyában, mint bármilyen surlodó felület kenésnélkül sokszorta gyorsabban kopik. Sokáig nem okoz fájdalmat - ez igaz - de amikor már a fájdalom jelentkezik sajnos nincs igazán segitség.

Amit javasolnék: zöldkagyló kapszula, takarékosabb megoldás a mesterséges glükozamin, illetve puhatestüek - kagylók, csigák, rákok fogyasztása.

A zöldkagyló kapszula szinte minden bio boltban kapható - ha ott esetleg nem találsz akkor állatpatikában is keresheted, a németjuhászoknak szokták adni a diszpláziára ami egy csipő izületi kopás.

14. lily3
2008. jan. 7. 17:06
Nekem is ropog,már elég rég óta.Évek óta tornázom és ez bizony megterheli az izületeket.Kapszulát ,tablettát lehet kapni gyógyszertárban,gyógynövényboltban.A sportolók is szednek.Én mondjuk nem.
2008. jan. 7. 17:06
Nem fáj egyáltalán. Köszi!
2008. jan. 7. 17:05
Ezek csak az izületek miatt van, semmi baj nincs vele, nem kell tenned semmt. Ha fáj is és összecsulki a lábad járás közben, menj el ortopédiára, megtapogatják, csinálnak egy röntgent, nincs-e pockopás. De szerintem semmi baj...
11. gyöngyi (válaszként erre: 10. - Suhi)
2008. jan. 7. 17:05
Hát erre vagyok én is kíváncsi! Hátha van közöttünk valaki aki ért hozzá.
10. Suhi
2008. jan. 7. 16:58
Nekem is ropog, recseg a bal térdem (akkor is ha a lépcsőn megyek lefele. 14 éves koromba vettem észre, mikor rendszeresen jártam úszásra, hogy mellúszásnál "lötyög" a térdem. Azóta ilyen. Orvosnál nem voltam, ezekszerint kellene? :)
2008. jan. 7. 16:55
Nekem is szokott, erre azt mondta az orthopéd orvosom,hogy az izületek közötti folyadék kevesebb.De nekem fájt is erre szedtem glukozamint és nagyon sokat segített....A kissebbik fiamnak néhány hónapos korában vettem észre,hogy a térde ropog, erre azt mondta a védőnő,hogy gyenge izületű.Megilyedtem rendesen és mondtam az orthopédián mikor amúgy is csípővizsgálatra vittem.Erre a doktornő azt mondta,hogy ez hülyeség nincs a gyereknek semmi baja...Mikor már rendesen mozgott el is múlt nála...Lehet,hogy neki még nem volt elég folyadék az izületi porcok között...Nem tudom ezt csak én gondolom így...
2008. jan. 7. 16:49
Na,de eddig nem volt ilyen...igaz, hogy egy éve nem tornáztam.
7. Mocori (válaszként erre: 6. - 4b6a2525df)
2008. jan. 7. 16:48
na ne már!!! Én 27 vagyok.
2008. jan. 7. 16:46

Ha nulla kiló vagy akkor nem normális, hogy ropog a térded:)

A korod alapján normális, hogy ropog.

Esetleg meg kellene röntgeneztetned, hogy milyen károsodás (kopás stb) van benne

2008. jan. 7. 16:46
nekem is ropog, ez izület, nem jöttem még rá, hogy mit lehet tenni. De én is kíváncsi vagyok!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook