Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te hogyan éled meg ha a gyereked, unokád több száz, több ezer km - re él tőled? fórum

Te hogyan éled meg ha a gyereked, unokád több száz, több ezer km - re él tőled? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. nov. 29. 04:48
nalam ez kizart,mert egy varosban elunk.
2014. szept. 3. 17:42
Szarul őszintén mondom a tesóm is messze van és a férjem családja is .
2012. máj. 29. 12:07

Sziasztok!

Az én fiam (16) tavaly augusztusa óta él Németországban. Saját döntése volt, ott abban amit csinál (sport) több lehetősége van. Nem is nagyon akar már visszajönni, ill. később tovább akar menni más földrészre.

Én is, és ő is szerintem jobban viseljük, mint gondoltuk. Soha nem panaszkodik, legfeljebb arra, hogy fáradt, meg kevés az ideje tanuni, meg pihenni. Na jó, a kaja nem nagyon ízlik neki, nem főznek túl jól, vagy nem az ő ízlése. (családnál lakik)

Hála a netnek és a skypnak, napi kapcsolatban tudunk lenni! Persze nekem nagyon rossz, ha beteg, vagy valami sérülése van, hogy nem tudok ott lenni vele. Hála Istennek elég ügyesen megoldja a dolgait, attól függetlenül, hogy itthon meglehetősen ki volt szolgálva. Ki kényeztesse, ha nem anyja?

Azt gondolom egyébként, hogy nekünk szülőknek, azt kell támogatni, amit a gyerekünk szeretne, mert az ő életükről, jövőjükről van szó.

103. 4c1a787e8f (válaszként erre: 102. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 29. 08:46
No bammeg: kulturális
102. 4c1a787e8f (válaszként erre: 101. - 298b15dfdd)
2012. máj. 29. 08:45

Olvassa el a sok ezoterikus, mert ki teremtette a földet, meg mit akar az isten topic indítója is, meg olvassák el azok, akik lelkiismeretfurdalás nélkül tanálcsolnak betegeknek, kismamáknak, szülőknek olyat, hogy ne oltass, meg ne adjál neki antibiotikumot akkor se, ha az orvos mondta, és hasonló bölcsességeket..


Ha ilyen témák mellé nem fér bele egy olyan párbeszéd, amit itt normális hangnemben lefolytattunk alant, akkor töröljenek csak ki, nem hiszem, hogy nagyon hiányozna a dolog, hálistennek mér a kultúrális akadémia összejövetelein is van módom beszélgetni, nem csak itt...


Anális szexről, szado mazo szexről bármit lehet orrba szájba, de arról írni, beszélgetni, hogy elmennek fiataljaink, mert mást szeretnének már nem lehet.

Nagyon is van létjogosultsága az okok boncolgatásának, és a vélemények ütköztetésének. Itt is, és bárhol máshol.


A vallás meg úgy került ide, hogy valaki kérdezte, hogy vajon hogyan tudnánk erős nemzet lenni. Erre írtam én az önmegtartóztatás, és késleltetett fogyasztás képességét... Így kanyarodtunk oda.


Ha nekem ezért, amit ide leírtam - de akár az ellenoldalnak is - magyarázkodni kéne, no az lenne igazán szomorú...

101. 298b15dfdd (válaszként erre: 98. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 28. 17:12
Olvasd el a fórumszabályzatot!
100. 298b15dfdd (válaszként erre: 99. - C33bd8536b)
2012. máj. 28. 17:10
Ámmen!
2012. máj. 28. 17:00

Nézd, szíved joga kételkedni a pedofil és más botrányok valóságában, vagy megnyugtató magyarázatot keresni rájuk. Én inkább hiszek a sokezer áldozatnak, vagy a saját szememnek-fülemnek, mint összeesküvés elméleteknek. Ez meg az én szívem joga.


De ebbe ne menjünk bele, szerintem. Nem is tudom, hogy jön ide ebbe a topikba a vallás. Hiszen a gyerekeink többségében nem azért mennek messzire, mert a hitet keresik. Azt bárhol megtalálhatják, ha szükségét érzik. Hanem a boldogulást. Vagy a boldogságot.

98. 4c1a787e8f (válaszként erre: 97. - 298b15dfdd)
2012. máj. 28. 16:41

Mert szerinted én nem ezt írtam az előbb??


Fontos a vallás, nade a FÓRUMSZABÁLYZAT!!

97. 298b15dfdd (válaszként erre: 96. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 28. 16:37
Lehetőleg nem menjünk bele tartsuk tiszteletben a szabályzatot,meg a vallás iránt elkötelezetteket is,mert van akit ebben a cudar világban csak az tart életben.
96. 4c1a787e8f (válaszként erre: 90. - Bionet58)
2012. máj. 28. 16:26

Hát ha még tovább mennénk ebben a témában... De ezt nem ezen fórumon tesszük, mert nem vagyunk öngyilkos tipusok..

Mert aztán még én is átmennék itt kersztényellenesbe, aztán megcáfolnám saját magamat.. Öregisten mentsen...

95. 4c1a787e8f (válaszként erre: 93. - C33bd8536b)
2012. máj. 28. 16:23

Nem kell szőnyeg alá söpörni.


Ettől viszont az érték még érték. Attól, hogy ezek az emberek nagy bajt csináltak, attól még a Te unokád, meg a Te saját elkövetett hibád nem lesz kisebb. Sem az enyém.


Akik hibáztak, azok meg bűnös emberek. Ezt, ha keresztény szempontból írjuk, akkor azt mondanám, hogy Jézus azt mondta: "Nem az egészségeseknek van szüksége orvosra, hanem a betegeknek". Tehát ezen nincs semmi kiakadnivaló. Már nem magán a bűnön, hanem azon a tényen, hogy ilyen van, lehet bármelyik egyházban is..


Vannak arab, és zsidó barátaim is. Szoktunk olyat játszani, hogy egy bizonyos erkölcsi normát ki hogy fogalmaz meg az ő vallásával.. Döbbenetes, hogy az alapok mennyire ugyanazok.


Azonkívül azért felmerül bennem az is, hogy vajon ezen "hibázó" papok, apácák vajon tényleg önszántukból lettek-e azok. Ha én egy olyan szervezet tagja lennék, aki nagyon le akarja járatni az egyházat, akkor bizony küldenék oda ügynököket.. Akik (egy jó fedésben dolgozó kémhez hasonlóan) adott jelre robbantanak.. Mint a hírszerzőknél.. És az egyház bizony tényleg nagyon "fontos" szervezet politikailag is, fontosabb sok országnál..

Vagy, ha éppen nem beépítettről van szó, akkor nagyon könnyű a leggyengébb láncszemet megtalálni, megzsarolni, és általa bomlasztani...


Tehát azért én ezektől a hírektől nem esek össze.


A bombázások elől való menekülést nem kell visszasírni, de tanulni lehet belőle.. Jelesül, hogy mindenből ki lehet jönni. Ma túl hamar rohannak családok a vesztükbe..


A jelenlegi kormánytól meg nem vagyok elájulva, ennél azért alaposabb ismereteim vannak a témáról..

94. 06718ca650 (válaszként erre: 89. - Bionet58)
2012. máj. 25. 22:25
hát én ellenkezőleg látom. errefelé sok ember nagyon is jól látja a dolgokat, de tény hogy vannak olyanok akiket említettél. ide azért engedték a multikat mert ha éhbérért is legalább munkát adott. egy lepukkant iparkörnyéken ez is valami. tény hogy nem kelle, de mennek melózni mert enni kell. akkor is ha rámegy az életed.
93. c33bd8536b (válaszként erre: 88. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 25. 17:52

Ne aggódj...A mai kormányzat mindent megtesz a "vallásos élet" helyreállítása érdekében. Pont ezért aggódom az unokám jövendőbeli neveltetése miatt. De végülis, nekem könnyű...ők még mindig hazajöhetnek.


Nem akarlak megsérteni vallásos érzelmeidben, csak leírom a véleményem. Nem, szerintem az egyház nem hülye...nagyon is okos...ma is képes többmillió embert manipulálni. Végülis milyen egyházról beszélsz? Szerinted a katolikus egyház pedofil botrányait szőnyeg alá kellene seperni?


Az én nagyanyám is menekült apámmal a bombázások elől, és nem volt mit enni adnia neki...de nem hiszem, hogy ezt kellene visszasírnunk.

92. c33bd8536b (válaszként erre: 83. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 25. 17:36

Hát Thaiföldre én is kiköltöznék.:)

Nyaraltam ott...nehéz volt hazajönni...megismertem egy angol tagot, aki 6 éve nyaralni ment oda...most is ott él. Ha elfogy a pénze, bemegy Bangkokba egy hónapig angolt tanít, aztán visszamegy Phuketre...néhány hónapig elég a pénze.


De azért Thaiföldet csak nem akarod összehasonlítani Afganisztánnal? Értékrend szempontjából?

91. c33bd8536b (válaszként erre: 84. - Bionet58)
2012. máj. 25. 17:29

Nekem írtad ezt? Van egy "válasz" gomb, katt rá, egyszerűbb. Feltételezem, nekem írtad, mert van itt egy ilyen:


"Ami pedig az általad említett országokat illeti, nagyobb az összetartásuk, egymás iráni érzésük, felelősségvállalásuk nálunk. Nekik hazájuk van, amit védenek, megalkuvás nélkül."


Lévén, hogy én többek között Afganisztánt említettem, figyelmedbe ajánlanék egy ugyancsak aktuális cikket:

[link]


Bizony nagy az egymás iránti érzés arrafelé. Csak ne légy nő, vagy lánygyerek....

90. bionet58 (válaszként erre: 88. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 25. 09:26

Ennél tökéletesebben le sem írhattad volna.

Már csak az kívánkozik hozzá, hogy mi is keleti, szkíta nép vagyunk. Több ezer éves történelemmel, és hazával itt ahol vagyunk. Nem kellene megalázkodnunk. És itt nem az alázatról beszélek, mert annak lenni kell. Az élet, a munka a hivatás,stb.alázatának.

Egyébként még avval sincs baj, ha valaki meg akar valamit szerezni. A baj avval van, hogy mindenféle érték adás nélkül akarja megszerezni. Nem veszi figyelembe, hogy kivenni csak annyit lehet, amennyit beletesz. Ez vonatkozik az Univerzumra, az országra, a szűkebb - tágabb közösségekre is.

89. bionet58 (válaszként erre: 86. - 06718ca650)
2012. máj. 25. 09:19

Tökéletesen igazad van. Mi egy nagyon türelmes nemzet vagyunk. Egyébként már magával a választásokkal, meg a tájékozódással van a baj. A szavazáskor nem az emberre, hanem a pártra szavaz a többség, vagy utasítja el az embert a pártja miatt. Még az önkormányzati választásokon is.

Tájékozódni meg csak a médián keresztül tájékozódik, sokszor még a saját szemének fülének sem hisz. Azonkívül rendkívül feledékeny, és ezáltal igen rövid távot vesz figyelembe az elmúlt évekből.

Ami az összefogást, és a cselekvést illeti, nos arra is van lehetőség, csak itt is a rövidtávú egyéni érdekek szerepelnek. Mégpedig alig 1- 2 évesek. Lehetne ezt sokáig boncolgatni. Például ahól élek olyan erős összefogás alakult ki, hogy nem lett egyetlen multi sem beengedve. A volt közvetlen lakhelyemen, szintén összefogtunk egy ellen, és nem engedtük be, és egy másikat távozásra kényszerítettünk. Ha ez országos szintű lehetne, akkor a pénz itt maradna, nem vinnék ki. Igaz az adósságot fizetnék, de nem mindegy, hogy mennyi marad az országba. Mert most szinte semmi. Akkor mi a fenét várunk? Miből finanszírozzák az állami feladatokat?

Egyébként meg sikerült szétzülleszteni az egészségügyet, és a nyugdíjjat. Az alaptörvényből ugyanis kivették a kötelező részt. Ma amit beszednek, az már nem járulék, hanem adó. Ilyenformán nem jár semmi, csak adható.

88. 4c1a787e8f (válaszként erre: 86. - 06718ca650)
2012. máj. 25. 08:01

Valahogy úgy, hogy saját magunk le tudjunk mondani dolgokról egy távolabbi cél érdekében. Ne a sok hülye vibráló kütyü legyen a státusz jelképe már általánosban is, hanem a befeketett energia/képesség/eredmény hányados, és az ezáltal elért ÖRÖM.. Ami igazi öröm, és nem a pillanatnyi szerzés öröme...


De ez a hajó sajna már elment, mert annyira átitatott mindent a "szerezd meg mert neked ez jár" szemlélet, hogy én már visszautat nemigen látok.


Ennek remek jó alapja volt az ország vallásos életének lejáratása, leépítése, az előző fél évszázad lelkülete, illetve léleknélkülisége. Nem arról van szó, hogy az egyházak tökéletesek lennének - hiszen nem is ez a dolguk - hanem az, hogy megmutassák azt a szemléletet, hogy ha hibázunk is, (mert hibázunk), akkor azt nem lecarjuk, hanem elgondolkozunk rajta, és terveket szövünk, hogy legközelebb ez kevésbé legyen így..


Ja meg azt is, hogy ha valamit szeretnénk is "megszerezni", akkor előbb le kell ahhoz mondjunk valamiről, meg kell dolgoznunk érte, és nem csak úgy "járnak" a dolguk. Szóval tudjuk legalább késleltetni az igényeinket, sőt akár le is mondani róluk, ha az kell...


No ez az utolsó miatt lett az emberekben mindenféle módszerrel elültetve az, hogy az egyház, meg a vallás úgy am block hülye, pedofil, lúzer, meg minden... Mert az utóbbi szemlélet, ha csak egy kicsit is fog valakin, abból már nem lesz a nyugati világ feltétlen kiszolgáltatottja, és az meg már nagy baj ám...


Tudod nagyanyám a szétlőtt lakásból a háború után a fél éves nagynénémmel, az élete romjain lesétált vidékre a rokonokhoz, megalázkodott, várta 4 évig haza a férjét a fogságból... Aztán kezdték előről. És nem nekivezették az autójukat a szembejövőnek, mert nem tudták fizetni a hitelt, vagy mert nehéz volt, és nem volt a gyerekeknek számítógépük...


Valahol nagyon elcsúsztak itt ma a dolgok..


És azon emlegetett "keleti" népek még ezt jobban tudják.. Nem feltétlenül erdélyi, vagy magyarországi téma ez, hanem úgy általában erurópai. Előbb-utóbb dőlni fog a vár, ott nyugatabbra is.. A kelet meg marad. Persze a mi szemünkben szerényen-szegényen és egyszerülen, de marad..

2012. máj. 24. 19:52
én Kárpátalját imádom, de az életet ugyanolyannak látom ott mint itt. bár már jó pár éve nem jártam arra, akkoriban talán még nehezebb volt arrafelé.
86. 06718ca650 (válaszként erre: 84. - Bionet58)
2012. máj. 24. 19:47
csak halkan kérnék tippeket arra hogyan legyünk nem megalkuvó ország. persze szép eszmék nagyon amiket leírtál, és hidd el sok sok ember ilyen, csak nem harcol, hanem melózgat, éldegél, sokan a létminimumon.
85. 06718ca650 (válaszként erre: 84. - Bionet58)
2012. máj. 24. 19:45
senki nem egyforma, még az elszakított területeken sem. :)
2012. máj. 24. 09:54

A valaki az, akinek lelke van, akinek hazaszeretete van, aki tenni akar, és tud szűkebb tágabb környezetéért. Oda el kell jutni. Tény, hogy erre a szintre kevesen jutnak el. Azonkívül az a valaki, aki ismeri ősei történelmét, és a szerint viselkedik más nemzet polgáraival szemben, akik a sajátjukat hangoztatva nézik le. Na ezt találni meg bizonyos zárt büszke erdélyi, székely, kárpátaljai, délvidéki kis városokba, falvakba.

Vannak hazánkba művészek, átlag emberek akik ezt megpróbálják, nincsenek a tömegek által egyszerű helyzetben. Mert mind a két oldalon a hangosak a hangadók, és a hang nem biztos, hogy érzést is takar. Ami pedig az általad említett országokat illeti, nagyobb az összetartásuk, egymás iráni érzésük, felelősségvállalásuk nálunk. Nekik hazájuk van, amit védenek, megalkuvás nélkül. Nekünk csak országunk, mert megalkuvó, gyáva népnek elveszik mindenét. Ennyit erről, végül is közel sem ez a téma.

Félre értések elkerülése végett, én is csak törekszem a lába nyomába érni ezeknek a kíváló EMBEREKNEK. A nagyon elenyésző MAGYAR TERÉZ ANYÁKNAK, APÁKNAK.

83. 4c1a787e8f (válaszként erre: 82. - C33bd8536b)
2012. máj. 24. 07:15

Nemsokára költözik Thaiföldre a barátunk, és minket is hív...

Értsd meg, nem mindenkinek ugyanaz az értékrendje. Ez nem baj, csak fogadd el.

Olyat is ismertem, aki Mongóliában élt egy darabig, jó, nem örökre..

82. c33bd8536b (válaszként erre: 81. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 23. 15:52
Persze...de senki sem vágyik álmaiban Afganisztánba, vagy Mongoliába. Iránba?
81. 4c1a787e8f (válaszként erre: 80. - C33bd8536b)
2012. máj. 23. 15:24

Nem ő találta ki, mi monduk neki itt egy-két sorral lejjebb..

Már megszoktuk, hogy nem vagyunk valakik, mert az a valaki, akinek a villogás kell.

80. c33bd8536b (válaszként erre: 79. - Bionet58)
2012. máj. 23. 15:08

Miért, te azt hiszed, keletebbre nincs fogyasztói társadalom?

Nem igazán hiszem, hogy valakit is a nyomorban élő keleti társadalmak vonzanak.

79. bionet58 (válaszként erre: 78. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 23. 10:12

Látod érdekes ez. Már kettőtöktől olvasom, hogy az értékek miatt inkáb keletebre mennétek. Végül is akkor ez a túlfűtött fogyasztói társadalom, ami nagyon-nagyon szűk kiváltságos embereknek jó. Még csak nem is rétegnek, már egyre inkább teher. Aztán egyszer csak bedől, és ottmarad a sok hontalan, és lehet, hogy visszaút sem lesz. Nemrég voltam Pesten egy bankszektornak tartott pénzügyi tanácskozáson. Ahol is az elemzők, bankközi tanácsadók, mind ezt prognosztizálták. Ők is azt mondták, hogy evvel a fogyasztói társadalommal már az a baj, hogy nem tud igazi értéket teremteni, és adni.

Most kezd egy új réteg úgymond felnőni erre a szintre, hogy értéket hozzon létre. A kérdés csak az, lesz - e rá elég idő. És ez mind a konferencián hangzott el, dióhélyban.

78. 4c1a787e8f (válaszként erre: 73. - CS.CS)
2012. máj. 23. 07:44

Érdekes, nekem is jutott eszembe, hogyha mennék, lehet, hogy nem nyugat felé, hanem kelet felé mennék... Vagy haza, Udvarhelyre, vagy még keletebbre... Nem az hiányzik ugyanis elsősorban, ami nyugaton megvan, hanem az, ami keletem MÉG megvan...

Bár egy kis pénzt is hozzánkvághatna valaki.. vagy legalább hagyják, hogy dolgozhassak...


Az én családomban is vannak külföldön, és a szülők, bár nem mondják, rosszul viselik. Elfogadják, de fáj.

77. neseva (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2012. máj. 22. 09:59
A szomoru az, hogy ha boldogulni akarnak menniük kell. A lányom 2o éve él külföldön, van egy 14 éves unokám is. Tartjuk a kapcsolatot. Eleinte elviselhetetlenül nehéz volt, de tudomásul kell vennem, hogy boldog szerető családjával. És csak ez számít
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook