Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pedikűr, manikűr, műkörmös vagyok. Kérdéseitekre szívesen válaszolok. fórum

Pedikűr, manikűr, műkörmös vagyok. Kérdéseitekre szívesen válaszolok. (beszélgetős fórum)


2017. nov. 24. 06:51
Szia! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy melyik vállalkozási forma felel meg legjobban egy pedikűrösnek? magyarul, ha van főállás, mellékállásban csinálnám. Köszönöm.
2013. szept. 3. 20:38

Szia!

Most szeretnék egy műkörömépítő tanfolyamot elvégezni. (kézápoló és műkörömépítő)néven fut a tanfolyam. Az a kérdésem, hogy van különbség a műkörömépítő és a manikűrös között? vagy műkörmös-manikűrös? Sajnos nem vagyok igazán tisztában a kifejezésekkel, műkörmöm is még csak 1x volt esküvőre 4 éve. Köszönöm a válaszod!

2013. máj. 3. 06:39

Szia

Bár nem túl aktív a fórum azért megpróbálok itt kérdezni.

Most végzem a tanfolyamot, pár nap és vizsga. Utána szeretnék dolgozni, helyet is találtam, vállalkozóit is kiváltom ezek nem okoznak gondot.

Az egészségügyi alkalmassággal kapcsolatna szeretnék kérdezni. Régebben tuti kellett, de most amikor a vállalkozóit kitöltöttem ez nem volt feltétel. Ez megszünt? Ha nem akkor honnan vegyek olyan eü. könyvet amibe bepecsételik hogy okés vagyok stb?


A kozmetikusom mondta, hogy most volt náluk a szalonban ellenrzés és semmi orvosi papírt nem kértek.

26. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Bionet28)
2012. máj. 22. 22:17
Ha megírod priviben, megköszönöm.
25. bionet28 (válaszként erre: 22. - Tuqu)
2012. máj. 22. 22:00
A gomba az általábban zöld, barna, sárga szokot lenni, és egyszere nem szokot az öszes köröm be gombásodni. A zselé okozta elszineződést természetesnek tartom, mert ugyan is az uv lámpával rá van ugy mond égetve a körömre, a zselé. A nail prepp (gomba ölő), primer (zsirtalanító), Base gel (egy tapadást elősegitő gél) ez mind nem az a szer ami meg akadályozná, azt, hogy a körmöd nem tudjon be színezödni. Azt viszont érdemes lenne ki probálni, hogy más szint alkalmazva, változik e a körmöd szine amint nő le.
24. bionet28 (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2012. máj. 22. 21:52
Akkor már meg is van a probbléma gyökere, Az antibiotikum hatására sajnos a körmünk, hajunk tud ilyet produkálni, hogy nagyon töredezik. Tudni illik, van rá külső segítség, a szak boltban árusítot hidratáló köröm erősítöt tudok ajánlani privátban.
23. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Bionet28)
2012. máj. 22. 19:30
Irodai munka. Attól nem törhet. Egyébként azután kezdett töredezni, amikor egyszer egy csomó antibiotikumot megetettek velem az orvosok. Előtte soha nem tört a körmöm.
22. tuqu
2012. máj. 22. 18:27
Az én kérdésem az lenne, hogy a gél lakk alatt miért lesz, ill. mitől lesz kissé narancsos árnyalatú a köröm? Vagy csak, mert red orange szín volt felvéve és valamennyit beszívott volna belőle a köröm, ezt azért tartom valószínűtlennek, mert alatta ugye nail prepp meg primer meg base gel?Félek, hogy vmiféle gomba lehet? Kérlek segíts!
2012. máj. 21. 22:00
Mivel foglalkozól? mennyire vanak igénybe véve a körmeid? Mennyire vannak ki téve a vegyszerek káros hatásainak?
20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Bionet28)
2012. máj. 21. 19:38
De mindig másik körmöm, nem ugyanaz! Van amikor több is egymás után.
19. bionet28 (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2012. máj. 20. 22:27
Az akkor lehet, hogy egy nagyon régi köröm sérülésből ered. Ez sajnos vissza nyulhat olyannyira a gyerek korba, hogy nem is emlékszel.
18. CS.CS (válaszként erre: 15. - Bionet28)
2012. máj. 20. 20:38
Az jó, köszönöm. Én is így olvastam több helyen, de leginkább a bőrre, meg a szervezetre. Azt, hogy a körmöt is ennyire befolyásolja nem gondoltam.
17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Bionet28)
2012. máj. 20. 10:15
Sajnos általában már az eleven körömnél. Olyankor alig várom, hogy lenőjön, és ne akadjon be mindenbe!
16. bionet28 (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2012. máj. 20. 00:12
Szia, hol törik már a szabad szél, vagy még az eleven köröm? Szabad szélnek azt a köröm szakaszt nevezűk ami már le nött, vagy amit francia manikűrnél fehérre festenek.
15. bionet28 (válaszként erre: 11. - CS.CS)
2012. máj. 20. 00:09
Az nagyban, hiszakkor nincs kitéve a kemikálé káros hatásainak.
14. bionet28 (válaszként erre: 10. - Pahet a vadász)
2012. máj. 20. 00:08
Pl. vérszegénység, a, e, d, vitamin hiány. És a körmünk az első hirnöke az ilyen problémáknak, nem véletlen korházba nem veszik jó szívvel ha valakinek lakozva van a körme, mert vér keringést mindent itt tudnak első körben ellenörizni.
13. bionet28 (válaszként erre: 9. - CS.CS)
2012. máj. 20. 00:06
nyugodtan.
12. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bionet28)
2012. máj. 19. 19:18

Szia!

Arra van valami ötleted, hogy akkor mit tegyek, ha a körmöm vizszintesen törik be?

11. CS.CS
2012. máj. 19. 17:04
Az is segít a körömnek is ha teljesen áttérek a természetes tisztálkodó, és tisztító szerekre?
10. Pahet a vadász (válaszként erre: 7. - Bionet28)
2012. máj. 19. 07:22
de a vérképből mi derülhet ki?
9. CS.CS (válaszként erre: 6. - Bionet28)
2012. máj. 18. 16:51
Értem köszönöm, répát szoktam enni, meg citromot is. Azt még nem is hallottam, hogy be is dörzsölhetem vele. Megteszem, és ha van még kérdésem akkor kérdezek.
8. Pahet a vadász (válaszként erre: 7. - Bionet28)
2012. máj. 18. 07:09
mostanában nem volt. De éppen aktuális lesz, más ok miatt is.
7. bionet28 (válaszként erre: 5. - Pahet a vadász)
2012. máj. 17. 23:48
Szia, mikor volt értékelve utoljára a vér képed? Lehet, hogy belső tényező okoza, első sorban mindenkép egy vér képet kéne nézetni, ha ott minden stimmel akkor tovább lépünk külső segítséggel.
6. bionet28 (válaszként erre: 4. - CS.CS)
2012. máj. 17. 23:32
Nagyon erös az A vitamin hiány, most itt a szezonja napi2-3 répát érdemes el rágcsálni, meg a vitamint szedni. Ebben az esetben, hogy ez hatásos is legyen elötte valami zsirosat kel enni, mivel a bét carotin a répábol, meg az a vitmin, csak zsirban oldodik. Meg minden nap egy szelet citrommal be kell dörzsölni a körmök felületét, és várni mig meg szárad.
2012. máj. 17. 09:58

Szia,


nekem a körmeim puhák, ebből adódóan nem tudom megnöveszteni sem, mert rögtön letörik. Mosogatás v fürdés után annyira puha a vég, hogy vissza tudom hajlítani. Erre van valami megoldás? Körömerősítő lakk nem használ...

2012. máj. 17. 09:52
Be is szakad, és rétegekbe törik válik szét és jön le.Szokott fájni is.
2012. máj. 16. 23:27
Milyen jellegű a töredezés? Beszakad? Lemezes? Barázdás? Sajnos ezek hiányába nem tudok okosat mondani. Írd meg légyszíves, milyen formán törik.
2012. máj. 16. 15:15
Nekem nagyon töredezik a kezemen a körmöm. Mit tegyek, mivel kezeljem?
2012. máj. 16. 13:28

Gyerekkori álmom vált valóra, a pedikűrözéssel. Természetesen a másik kettő témában is válaszolok a feltett kérdésekre.

Szerencsére nagyon elfoglalt vagyok, evvel együtt iparkodok hamar válaszolni minden felmerülő kérdésre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook