Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjasként dolgozni fórum

Nyugdíjasként dolgozni (beszélgetős fórum)

1 2 3
86. 2caf8744b6 (válaszként erre: 85. - A0c1361e44)
2012. jún. 8. 16:56

A munka helyre gondoltam, nem arra, hogy vége az életünknek.

Ott igen!!! Dolgoztunk eleget most a fiatalokon van a sor.

Eszemben sincs meghalni!!!!!!!!!!!!!

Bocsánat rosszul írtam.

85. a0c1361e44 (válaszként erre: 81. - 2caf8744b6)
2012. jún. 5. 21:11

Ez elég bénán hangzik.


Eljárt az idő felettük...Jó, hogy nem temessék el magukat.

84. 2caf8744b6 (válaszként erre: 82. - Kormi47)
2012. jún. 5. 21:06

Igen az alapokat meg kellett teremtenünk.

És most élni kellene a nyugdíjból. Meg próbáljuk.

A fiataloknak kell a munkahely mert akkor nem tudják nekünk fizetni a nyugdíjat.

83. kormi47 (válaszként erre: 59. - Tixtina)
2012. jún. 5. 20:35

Az 59-re vélemény:

Jómagam 48 évet dolgoztam. Felsőfokú végzettségem van. A rendszerváltás után sokszor 12-14 órát is dolgoztam, de sajnos nem Bt-ben, Kft-ben stb, hanem közalkalmazotti területen. A nyugdíjam 85000 alatt van. Pedig keményen dolgoztam, emberekkel foglalkoztam és fizettem a járulékokat is. Természetesen nem én vagyok az egyedüli, aki kemény munkáért sem kap magasabb nyugdíjat.

A nyugdíj függ attól is, ki mikor ment el nyugdíjba. Pl én sajnos nem az 1997-évektől, hanem előtte. Tehát nem estem bele a kiemelt nyugdíjba. Mindentől függetlenül ezen nem parázom, ez van. Ezt adta a rendszerváltás. Rosszkor voltam rossz helyen. Ezen szoktam elgondolkodni.

82. kormi47 (válaszként erre: 79. - Megmondom a tutit)
2012. jún. 5. 20:25
Egyetértek. Jómagam is 65 éves elmúltam. 48 évet dolgoztam, és szerettem a munkám, a munkahelyem. Ma is dolgoznék, - de akkor a fiataloknak mikor lesz munkahelyük? Igen kevés a nyugdíjam, majd a fele a 150000,- Ft-nak, de akkor is át kell adni a helyet a fiataloknak. Az én véleményem szerint a nyugdíj előtt állóknak az lenne a munkahelyen a dolga, hogy betanítsák az utódokat, és nyugodt szívvel, felemelt fejjel menjenek el nyugdíjba. Igen szűkösen élünk, kettőnk fizetése annyi, mint fentebb jeleztem, de mi már a hosszú, kemény munkával telt évek alatt azért az "alapokat" megteremtettük, 3 gyermeket diplomásként felneveltünk. Az utódom és a volt kollégáim mai napig is felhívnak, kérdeznek ha valamit nem tudnak. Ez a munkahelyi utóéletem. Kívánom ezt másoknak is. Adjuk át a helyet az utódoknak, a fiataloknak.
2012. máj. 22. 14:00

Igazatok van!!!!! A nyugdijasok adják át a helyüket a fiataloknak.

El járt az idő felettünk.

Csak kicsit tőbb lenne a nyugdij!!!!!

80. tixtina (válaszként erre: 79. - Megmondom a tutit)
2012. máj. 21. 23:09

Az én férjemnek bizony van kiadása,nem is kevés,mert kicsi gyerekeket nevel-és bizony-iskola,óvoda nem kevés pénz-ezen kívül a négy féle gyógyszert szed,stb.Így nem dúskálunk a 150-es nyugdíjban.

Persze,vannak egyedül is-de ott van az unoka,segít a gyerekeinek a könnyebb megélhetéshez.

Ergo a nagypapa segíti a gyermekeit,unokáit,hogy ne nélkülözzenek.

Nem tartom soknak egyáltalán!

2012. máj. 21. 22:41

Nem vagyok már mai csirke a magam 65 évével, de azt látom, hogy sok magam kora beli nem bír félreállni. Annak akinek nincs megélhetési gondja és nyugdíjas ne menjen már vissza dolgozni! Tudomásul kell venni, hogy eljárt az idő. Nekem sincs sok nyugdíjam. Közelébe sem jár a 150.000-nek. Akik itt azt írták, hogy az nem sok, nem a mai világban élnek. Egy kicsit nézzenek már körül. Családokat tartanak el fiatalok, fizetik a hitelt, stb. sokkal kevesebből. Egy nyugdíjasnak már nem lehet annyi kiadása, mint azok akik gyerekeket nevelnek.

Tudom én, hogy sok miért nem tud leállni. Mert csak ott érzi magát fontosnak. Otthol már csak egy öreg szatyornak tartja magát. Nem tudja lefoglalni magát rendesen. Tessék elmenni önkéntes munkára, nem a fiatalabb generáció elől elvenni a munkalehetőséget.

78. Bcicus (válaszként erre: 77. - Hot-rot)
2012. máj. 21. 21:12
Így van, nagyon szeretik.
77. Hot-rot (válaszként erre: 76. - Bcicus)
2012. máj. 21. 18:08
Akkor biztosan szeretik a kollégái.
76. Bcicus (válaszként erre: 75. - Hot-rot)
2012. máj. 21. 14:24
Akit én ismerek, minden munkát megcsinál másokét is akik elfelejtik (fiatalok) vagy le se tojják és 1 nappal határidő elött felhívják, hoyg nem tudná e megcsinálni a plussz pénzt persze ne ő kapja érte. Mindennki tiszteli a tudását. Fiatalosabb mint sok 40 éves a gondolkodása.
75. Hot-rot (válaszként erre: 74. - Bcicus)
2012. máj. 21. 14:22

Én ennek is pont az ellenkezőjét láttam.

Nagyon rendes ember volt a volt főnököm, de igazán már nem tudott haladni a korral. A tulajdonos a barátja volt, nem akarta megsérteni. Aztán eladta a céget. Egy darabig még megtartották, de nem bírta már a tempót. (Már javában nyugdíjas volt.) Így hát elküldték. Na még olyan sértődöttséget nem láttam. Hogyha szépen elmegy, mindenki tisztelettel nézett volna rá, így nagyot csalódtunk a viselkedésében. Tudni kell időben abbahagyni!

74. Bcicus (válaszként erre: 71. - Hot-rot)
2012. máj. 21. 13:23
Azért mert van ilyen nem jelenti, hoyg mind ilyen. Van akit a vezetői is kérnek, hoyg maradjon ,mert szüksége van rá.
73. Hot-rot (válaszként erre: 72. - A0c1361e44)
2012. máj. 21. 12:23
Én sem azt mondtam, hogy ő azért volt ilyen mert nyugdíjas volt. Egyszerűen nem bírta elviselni, hogy már nem kell a cégnek, nélküle is elboldogulunk. Tehát, hogy menjen nyugdíjba, végleg.
72. a0c1361e44 (válaszként erre: 69. - Hot-rot)
2012. máj. 21. 12:13

Az említett kollegina nem azért volt ilyen, mert nyugdíjas! Hanem azért, mert ő ilyen. Nekem is van egy kolléganőm, aki fiatalabb nálam és azt élvezi, ha az ő hazugságai kapcsán mást leszúrnak. Ő is elhitette magáról, hogy pótolhatatlan, itt retteg a fél cég, mert napokon belül szülési szabadságra megy:) mi meg boldogok vagyunk, mert megszabadulunk (nagyon rövid időre 6 hónapra) ettől a rosszindulatú dögtől, aki még úgy sem tudta kivívni a szimpátiánkat, hogy terhes lett. Még az utolsó napjait is azzal tölti, hogy olyan kolléga alá tesz, aki csak szívességből marad 1 hónapig még a cégnél, ahelyett, hogy elment volna már 2x annyiért az új munkahelyére.

Tehát ez nem a korból, hanem a gerinctelen jellemből fakad.

2012. máj. 21. 10:57

Komolyan sokszor szánalmas és felháborító, hogy még ügyvédek, közjegyzők, orvosok, egyetemi tanárok között is van olyan, aki nem látja be saját magától, hogy már nem kellene a szakmájában tevékenykednie.

Volt nálunk egy orvos. Senki nem kötötte az orrára, hogy baromi nagy hülyeségeket művel már. Aztán az aszisztense is otthagyta, mert nem vállalta, hogy az orvos hülyesége miatt emberek élete legyen a tét. Össze-vissza írt fel orvosságokat, stb.

A másik egy közjegyző volt. Örökösödéssel kapcsolatban jártam nála. Hogyha nincs ott a titkárnője egy! értelmes mondat nem került volna bele az irományba.

Sajnos egyetemi éveim alatt is tapasztaltam, hogy nem merik megmondani a tisztelt Dr. Valakinek, hogy már ne tanítson, mert nem megy neki.

70. Hot-rot (válaszként erre: 66. - A0c1361e44)
2012. máj. 21. 10:52
Én csak akkor fogok nyugdíj mellett dolgozni, hogyha a megélhetésem függ tőle.
69. Hot-rot (válaszként erre: 68. - Bcicus)
2012. máj. 21. 10:48

Ahol én dolgoztam, volt egy nyugdíjas dolgozó (számvitel). Piszokul féltette a munkáját, mert át kellett volna adnia a munkát, de semmilyen információt nem volt hajlandó megmutatni másnak. Nem működött együtt senkivel. Végül a cég vezetői belátták, hogy milyen és már nem dolgozik ott. Azt hitte, hogy pótolhatatlan. Nem volt az.

Nem csak a miniszoknyás frissen végzettekről van szó. 40-50 éveseknek sincs munkájuk.

Nagyon értékelném, (bár én sem fizikai munkát végzek), de végre azokat az embereket is megilletné a tisztességes megélhetés, akik csak fizikai munkát végeznek. Nem tudtak, nem akartak, vagy nem bírtak tanulni. Ne nézzük már le őket!!!!

68. Bcicus (válaszként erre: 64. - A0c1361e44)
2012. máj. 21. 07:15
Na igen ez is igaz. A munkáltatónak nem érné meg a nyugdíjast alkalmazni, ha nem lenne jobb a munkára mint más, hiszen ugyan annyiba kerül, viszont esetlegesen gyakrabban lehet beteg.
67. a0c1361e44 (válaszként erre: 65. - 9536810fa1)
2012. máj. 21. 06:00

Én is a második legidősebb vagyok a cégnél:)

Bár én 1 évvel vezetek, mert 44 vagyok.

És csak bízom benne, hogy nem akarnak lecserélni.

Mondjuk nálunk 27 éves a legfiatalabb munkavállaló is, mert nálunk szükség van némi tapasztalatra annak ellenére, hogy én azt gondolom, hogy minden munka betanított munka.

66. a0c1361e44 (válaszként erre: 61. - Hot-rot)
2012. máj. 21. 05:51

És még téged is meg foglak érteni, ha nyugdíj mellett fogsz dolgozni, hiszen a te kereseted után és a befizetett nyugdíj járulékod után nem leszel jogosult magas nyugdíjra.


És annak ellenére megértenélek, hogy az ilyen kevés fizetés egy életen át azt jelzi, hogy a végzettségért sem kellett sokat dolgozni.


Valaki említette az egyetemi vezetőket. Hát azért, hogy valaki egy ilyen állást betölthessen nem elég egy egész életen át fizikai munkát végeznie keményen.


Ha mindenki végezné a dolgát és nem mástól sajnálná azt, amit elért, akkor sokkal előrébb lennénk. Én azt is elhiszem, hogy egyszerűbb irigykedni, mint végig járni a dolgozó nyugdíjas útját, de ez esetben javaslom, hogy csendben magában puffogjon mindenki vagy tegyen azért, hogy az ő nyugdíja is legyen jó magas.

65. 9536810fa1 (válaszként erre: 64. - A0c1361e44)
2012. máj. 21. 05:44
... ez bizony pontosan így van. :) Tudod,milyen sokszor gondoltam arra, hogy jönnek a szépek, a fiatalok, és engem menesztenek... ma már nem agyalok ilyenen.. a tudást, a tapasztalatot, a széleskörű ismereteket normális munkaadó nem váltja fel egy rövid szoknyára. A fiatalok többsége pedig kb. ennyi értéket képvisel, aki pedig többet, azt bizony kiválasztják, és dolgozik. A 45 évemmel, én vagyok a második legidősebb a cégnél, tehát csupa értelmes, tehetséges fiatallal dolgozunk együtt. :)
64. a0c1361e44 (válaszként erre: 61. - Hot-rot)
2012. máj. 21. 05:39

Igen, én elég jó indulatú vagyok és épp ezért nem sajnálom a dolgozó nyugdíjastól azt amit megkeres.


Én pedig változatlanul azt hangoztatom, hogy nem a nyugdíjas a hibás ha őt alkalmazzák és nem az itt acsarkodókat. Vagy tud valamit amit az itt jelenlévők nem vagy a munkáltató gondolja ezt.

63. Bcicus
2012. máj. 20. 23:01
Igen az a baj, hoyg sokan azt gondolják ezt a nyugdíjat csak úgy ajándékba kapják, pedig nem. Aki kevés nyugdíjat kap keveset is fizetett be. Így is aránytaalanul keveset kapnak akik sokat dolgoztak sé kerestek is. Havi 150-200ezres nyugdíj baromira nem sok. Nem könnyű megélni belőle.
62. Bcicus (válaszként erre: 51. - Hot-rot)
2012. máj. 20. 23:00
Pl egyetemeken, főiskolákon a professzorok stb.
61. Hot-rot (válaszként erre: 55. - A0c1361e44)
2012. máj. 20. 19:34

Mond ezt annak, aki 60-70 eft-ért még túlórázik is. Bizony-bizony és sokan vannak ilyenek. Ahol én dolgoztam a fizikai dolgozók ennél többet soha- hangsúlyozom SOHA, nem vittek haza. Pedig nagyon sokat, keményen dolgoztak és így is örültek, hogy van mit dolgozniuk. Nem egy közölük diplomás, de a legtöbbnek érettségije van.


A KSH 216 eft-os átlag bére a valóságtól nagyon messze van.

Tudom, hogy mennyibe kerül fenntartani egy lakást, két kicsi gyerekem van, azt is tudom, hogy mennyibe kerül az élelmiszer.

Én veled ellentétben nem kívánok neked semmi rosszat, látom benned buzog a jóindulat.

A véleményem továbbra is az, hogy egy bizonyos nyugdíj összeg felett, nem engedném, hogy munkahelyen kereső tevékenységet folytasson a nyugdíjas. Saját vállalkozást az engedném.

60. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - Df2a740c00)
2012. máj. 20. 19:29

Igen, csak a korukra gondoltam.

Hogy őszinte legyek én is elcserélném a koromat egy 22 évessel, pedig én csak 2x vagyok idősebb:)

Mármint a csere csak úgy jöhetne létre, hogy a régi külsőmet kapjam vissza:)



Igen, nehezebb a fiataloknak mostanság, de ha azt mondom, hogy minden szempontból jobb volt az a rendszer, akkor azt fogják mondani, hogy most amiatt tartunk itt, meg azt, hogy én nem szeretek dolgozni, ezért szerettem azt a korszakot, ugyanis akkor a semmiért kaptak fizetést az emberek (az én szüleim megdolgoztak érte egyébként), most meg kemény munkáért csak, stb.


Szegény pályakezdők nem a nyugdíjasok miatt nem kapnak állást, hanem azért, mert egyszerűen nincs munka.

2012. máj. 20. 18:37

Aztán,ha netalán azzal jön valaki,hogy vannak kisnyugdíjasok,60-70 ezret kapnak,stb.

Azt is vegyék figyelembe,hogy ezért a magasabb nyugdíjért az illető keményen megdolgozott,és fizette a magas járulékokat!

Több,mint 40 év munkaviszony,és nem kevés tanulás van mögötte-ezen is el lehet gondolkodni!

2012. máj. 20. 18:30

Hol magas a 150-200???Ilyen árak,és rezsiköltség mellett??!!

Egy másfél szobás lakás téli gázszámlája,ha nem akar megfagyni az ember,akkor 30 felett van jócskán,és még nincs benne a többi:OO-gyógyszerek rengeteg pénzbe kerülnek-több,mint egy tízes egy hónapban.

Mert egy idős ember,bizony nem kicsattanóan egészséges!Tisztelet a kivételnek.

57. df2a740c00 (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2012. máj. 20. 18:05

"Szerintem a legtöbb nyugdíjas (akár dolgozik, akár nem) szívesen elcserélné a korát egy harmincassal ha lehetne."


:) a korát lehet, a problémáit már kevésbé:) Hiába hitte azt a szüleink korosztálya, hogy nekünk majd jobb lesz, sajnos tévedtek, sokkal nehezebb, mint annak idején nekik volt. És ezt ők maguk is készséggel beismerik, legalábbis a környezetemben.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook