Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pogácsatorta/óriás pogácsa tortaformában vagy jénaiban sikerülhet? fórum

Pogácsatorta/óriás pogácsa tortaformában vagy jénaiban sikerülhet? (tudásbázis kérdés)


12. macika1957 (válaszként erre: 1. - Aville)
2013. jan. 9. 10:03
Nos-megsütötted a terv szerint?Hogy sikerült???
11. kozmami (válaszként erre: 9. - Abigél)
2012. máj. 15. 22:10
Ez nagyon jól hangzik! :P
2012. máj. 15. 22:07

Közben jött az ötlet, hogy a felső pogácsa lapot sütés előtt szórd meg sajttal, és akkor nem kell a tetejét is megkenni, hanem tényleg úgy fog kinézni, mint egy pogácsa.


Ha megsütöd egybe majd, akkor azért írd meg milyen lett!

2012. máj. 15. 22:05

Egyből lett egy ötletem: süss két pogácsa lapot, és kend meg valamilyen sajtos krémmel, majd a tetejét is, és kész a sós sajtos pogácsa torta. :-)


Amúgy én is hallottam már arról, hogy valaki egyben süti ki (nyersen késsel becsíkozza a tepsibe, hogy hol kell majd vágni), és utána szeleteli fel.


Én még nem próbáltam, de aki igen, meséljen!

8. kozmami (válaszként erre: 2. - Aville)
2012. máj. 15. 21:51

Én ugyanezen filóztam, mivel a férjem pogi függő! :)

De végül arra jutottam, hogy nem lenne olyan jó.

Egyrészt tartanék tőle, hogy a közepe nem sül át rendesen, másrészt a poginak a sült felülete adja az igazi ízét, így meg nem sok lenne abból.

Én pl. a fasírtot is csak kis pogikra gyúrva szeretem, az egybefasírtot nem eszem meg, mert nincs "héja".

Szóval én nem sütném egybe.


És ha esteleg a kis pogikat építenéd utólag egymásra?

2012. máj. 15. 21:20
szerintem az nem olyan,mint mikor ki van szaggatva..másképp sül meg,ha a párod szereti süssél neki két tepsivel.)
6. rohiani (válaszként erre: 1. - Aville)
2012. máj. 15. 21:16
Én krumplis pogit már csináltam egészben (nagy karikába volt nyújtva és úgy tettem sima tepsibe). Jó lett úgy is, de sokkal finomabb kiszaggatva.
5. ujlany (válaszként erre: 2. - Aville)
2012. máj. 15. 21:15
szerintem siman, meg akar kenyersuto gepben is.
2012. máj. 15. 21:15
Okos néni, nem volt kedve pepecselni. Én, ha nincs kedvem szaggatni, derelyevágóval rudakat készítek. Sokkal gyorsabb.
2012. máj. 15. 21:09
Szerintem simán, volt egy szomszéd nénink, ő a pogit tepsibe terítve sütötte és mikor kész volt akkor kockázta fel.
2012. máj. 15. 21:09
Páromnak szülinapjára gondoltam, mert nincs oda az édességért, annál jobban szereti viszont a sajtos-sós sütiket. Megsül? Jó lesz egyben a sima pogi recept? Próbálta már vki?
2012. máj. 15. 21:06
Pogácsatorta/óriás pogácsa tortaformában vagy jénaiban sikerülhet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook