Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Napirend kialakítása a baba számára az első hónapokban fórum

Napirend kialakítása a baba számára az első hónapokban (beszélgetős fórum)


24. csajjszika (válaszként erre: 9. - Zazuka)
2009. nov. 27. 15:10

szia!

én is igy vagyok,alig van tejcim és mi 3hetesen vagyunk!lusta nagyon szopizni!én 40percig huzom max.,de a végén már hulla...

aztán kipattannak a szemei és sír.ugyhogy pótlásnak adok neki anyatejet(sogornőmtől).

De nemértem,hogy a fejésnél miért nem jön több,mint 10 és már 3hetesek vagyunk...

23. Laryan
2008. ápr. 9. 09:24
Nagyon fontos,hogy kialakítsunk egy megszokott rendet.Persze nyilván néha el tér tőle kicsit az ember,mert nem tud mást tenni,De nagyon FONTOS!
2007. jún. 25. 09:52
Szerintem az első pár hónapban nemigen lehet napirendről beszélni,már ha valaki igény szerint szoptat.Nálam nem működött,az tuti.Talán ha tápszeres a bébi!
21. Kedveske (válaszként erre: 19. - Nitka)
2007. ápr. 26. 14:17
Az én fiam is 3 hónapos és pont úgy szopik ahogy a tied, szépen fejlődik. Engem nem érdekel ki mit mond, ha nekünk így jó, és a gyerkőc fejlődik akkor mindenki elmehet ahova akar. Van hogy nem is eszik csak cumizik. Rajtam. A cicim nem sebesedett ki engem nem zavar a kicsi megnyugszik. Szerintem hallgass az ösztöneidre és az anyai szívedre.
20. virkó
2006. okt. 27. 20:10
Szerintem ne aggódj,ha szépen gyarapodik!Az én kisfiam se tudott ráállni a 3-4 óránkénti evésre.Volt amikor 2 óra,volt amikor 5 is eltelt két szopi között.Biztos,hogy azért sír mert éhes?Próbáld a szoptatási időt 40 percre szorítani(nem fáj a mellbimbód?)és a két evés közötti idő ne legyen 2 óránál kevesebb.
19. Nitka
2006. szept. 18. 15:12

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncs.

Nekem 3 hónapos a kisfiam, és még mindíg nem állt rá a 3 óránkénti szopizásra. Van, hogy 1,5 óránként enne (bár igyekszem kitoltni ezt az időt, és közelíteni legalább a 2,5 órához. Akkor kibírja, ha nagyot sétizünk... a babakocsiban egyből bealszik, de ha otthon vagyunk, sírva kér enni 1 óra után). Átlagban 1 órán át eszik. A kis nyelvét sajnos fel kellett vágni, mert rövid volt a nyelvféke, de még így is rövid a kis nyelve... Lehet, hogy talán e miatt is nehezebben eszik. Viszont szépen fejlődik, heti 15 dkg-t. Szerintetek ez mennyire természetes? A védőnőm annyira pancser (már bocs :), de semmiben nem tud tanácsot adni. Köszi a hozzászólásokat! :)

18. Fcica
2006. aug. 7. 20:18
Van napirendünk, még ha kicsit labilis is! Sasa kialakította magának, csak egy kicsit befolyásoltam. Gondjaim persze még akad bőven, de legalább ezen túl vagyok. Köszi
17. zazuka
2006. máj. 29. 15:44

Mint mondtam alul, nálunk az egész "vasfegyelem" dolog akkor került bevezetésre, amikor már mindkettőnk (csemetéi+enyém)idegszálai romokban hevertek. Tök tudatlanul álltam hozzá a dologhoz, úgy voltam vele, hogy kipróbálom, hátha bejön.

Ha valakinek jót tesz (és főleg a gyerekének), hogy a kicsi azt csinál, és akkor amikor akar, akkor tegye azt, de ha probléma van, akkor a rendszer megoldás lehet.

16. Hoxa
2006. máj. 29. 11:09

Most még oké, hogy addig legyen ébren, de majd ha mondjuk bölcsibe kell vinni és reggel nem tudod felkelteni, mert este nem volt hajlandó lefeküdni... no akkor lesz majd baj.


Nyilván nem szabad túerőltetni, de valamiféle szabályrendszerre csak kell törekedni, különben az ember lánya is megzakkan.

2006. máj. 28. 23:21
Jah, viszont az éjszakákat csemeteként mindig átaludtam... Rendes gyerek voltam mi? :D
2006. máj. 28. 23:20

Nem akarok okoskodni, de mikor én voltam csemete, anyum mindig hagyta, hogy addig legyek ébren, amíg csak akarok, és semmit nem akkor kellett csinálni, ha éppen ideje volt.


Na nem is voltam hajlandó aludni ebéd után se bölcsiben, se az oviban. De ez nem nevelés kérdése vagy szoktatásé, hanem mert ilyen vagyok, most is 5 órákkal üzemelek általában... Na jó hét végén szoktam 7-8 órát is aludni. :))

13. Hoxa
2006. máj. 28. 23:08
A múlt éjszakát átaludta Benji. De ez nekem annyira fura volt, hogy 3-szor felkeltem megnézni, minden rendben van-e vele. Szóval többször keltem, mintha etenem kellett volna. :)))
12. Hoxa
2006. máj. 26. 18:37

Áthoztam ezt a témát a fórumokhoz, így mehet róla a beszélgetés, nem csak alap infók.

Teljes tapasztalatcsere, meg beszámolók is.


Képzeljétek, tegnap éjjel kimaradt az éjjel 2-3 közötti kajcsi, csak reggel 5-kor ébresztett a lurkó. Pedig már fél 10-kor aludt.

A fene érti ezt.

2006. máj. 26. 13:03

Sziasztok!

Hát nem tudom, de én úgy emlékszem, akkor jártunk mindannyian a legjobban, ha engedtük, hogy a baba igényei szerint teljen a nap. Aztán egy idő után lett benne rendszer. Mondjuk szerencsére az éjszakák nálunk sosem cserélődtek fel a nappallal, a hasfájós időszakot meg kinövik a picik. Nem bántam meg, hogy engedtem őt "diktálni", most két éves, de semmi ebből eredő problémámk nincs, sőt most hogy már neki is megszabott napirendje van, mert bölcsis, néhány nap alatt alkalmazkodott az új helyzethez. (Napirend terén, mert a beszoktatás azért nehéz ügy.)

10. Fcica
2006. máj. 26. 12:17
Nekem is jobban tetszene a vasfegyelem, de em tudom, hogy öt hetesen lehetek-e már szigorú vele. Ráadásul folyton fáj a hasa, így szinte egyébként is majdnem mindig kézben van. Tudom, hogy nem jó megoldás, mert rászokik, de nincs szivem sírni hagyni.
2006. máj. 26. 11:09

Hát skacok, nálunk az eddigi hozzászólásokhoz képest úgy látom vasfegyelem volt.

Nálunk nagyon sok "okos" van a családban, és kérve-kéretlenül nyomják a jobbnál-jobb tanácsokat.

Eleinte az egyik tanácsot megfogadva mindent úgy csináltam, ahogy a baba jelzett. Ennek az lett a vége, hogy se neki, se nekem nem volt jó. Én idegroncs lettem, ő meg folyton éhes, fáradt, nyűgös, rosszkedvű.

Akkor jött anyám tanácsa a képbe, hogy igenis én diktáljam a rendszert, mert ki fogok készülni, és velem együtt a baba is.

Szóval akkor bevezettem a 3 óránkénti evést (nálam 1 hónap után az a csöppnyi tej is elapadt, ami volt) tápszerrel, a délelőtti és a délutáni alvást. Apa melóból való hazaérkezése után 1,5 óra séta a környéken, hazaérkezés, fürdetés, kaja és alvás. Onnantól kezdve a baba kiegyensúlyozott lett, nyugodt, és vidám.

Persze, ha azt láttam volna, hogy a babának ez a rendszer nagyon nem tetszik, akkor módosítottam volna rajta, de nekünk ez nagyon bejött.

Nálunk az volt a baj, hogy 1,5 órán át tartott az etetés, mert a csemete folyton bealudt. Nem ette meg a kellő mennyiségű tejet, mert elaludt és kb. 1/2 óra múlva föl is kelt arra, hogy éhes. Szóval ez nem maradhatott így.

2006. máj. 25. 22:03
Nálunk szerintem ő alakította a napirendet, de vannak szokásai fél 7-fél 8 között kelünk, tejci, fél 10 körül tízórai, 12-13 között ebéd, 16-17 között uzsonna, ha bírjuk akkor már 8-kor fürdünk, vacsi, és hempergés elalvásig. /Nem alszik el egyedül/ Mostmár nem mindig, de 11 hónapos koráig 2x aludt, de és du. Most általában fél 11-től 13-ig.
2006. máj. 25. 20:17
Az en 1.5 evesem napirendje akkor allt helyre mikor tejcsi mellett kezdtem hozzataplalni. Mikor az elso etkezest sikerult kivaltani 9 hosan, akkortol rendezodott a helyzet. Onnantol fix napirend szerint mukodott. 7-8 kozott ebredt, fel 11-tol delig aludt, ebed, aztan porgott 3-ig, aludt megegy 1.5 orat, uzsi, aztan 7-kor vacsi es furcsi, 8 korul irany az agy. En csak a furdes idopontjat rogzitettem elotte, a tobbit leginkabb a fiam hatarozta meg. De rajta is lattam hogy sokkal kiegyensulyozottabb lett mikor tudta hogy mikor mi kovetkezik. Szerintem az eveseket kell megprobalni valamilyen rendszerbe razni, (pl. az ebedet fixen 12 es 1 kozott), s akkor ahhoz igazodik majd a tobbi szepen lassan. Talan egy 4-5 hos babanal mar lehet probalkozni ezzel.
2006. máj. 25. 19:54
Én is írom, hogy mikor mit csinálunk, de egyetlen rendszeres dolog benne a hasfájás és a sírás. Illetve, hogy mindig akkor kezd el sírni, amikor leülünk ebédelni vagy vacsorázni.
5. Hoxa
2006. máj. 25. 18:35

Én néhány hétig írtam, mikor mi történt.

Evett ekkor, ennyit. Aludt ettől-eddig. Kakilt ennyiszer.

Lehet benne némi rendszert felfedezni olykor. Volt amikor láttam, hogy jééé, ez egyre jobb. Aztán teljesen megborult, pedig én semmit nem változtattam. Ő lett például hamarabb éhes, ilyesmik.

Kb. 1,5 hete még úgy nézett ki, haladunk az éjszaka átalvása felé, mert egyre később kért enni éjjel. Most már megint nem. Megint 2 és 3 között ébred.

Most próbálom ki azt, hogy korábban fektetjük, mert eddig volt, hogy 11-ig is elhúztuk. Nem tudom mi a jó, kísérletezünk mi is. :)

2006. máj. 25. 18:33
Ne hidd, hogy mások olyan hatékonyak az első hónapokban! :) Nincsenek szuperanyák, maximum szerencsések. A szerencsések esetében a gyerek igényei nagyjából azonosak a szülőével, de ilyenkor sem az anya ügyesebb nálunk, hanem a gyerek. :)
3. Fcica (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2006. máj. 25. 18:27

Egy kicsit megnyugtattál. A fürdésen kívül nálunk sincs semmi ami két egymást követő nap teljesen megegyezne. Ráadásul a bébi aludni sem szeret. Csodálkozom is, hogy milyen sokáig ébren tud lenni. Remélem azért a későbbiekben egy kicsit rendszeresebb lesz az életünk.

Köszi


Fcica

2. Hoxa
2006. máj. 25. 16:47

Szerintem nem lehet túl kötött, mert max magamat tudom "hozzá kötni", a babót nem. Mert ők ebben a korban nem olyan nagyon alkalmazkodóak. :)))


Mivel nekem a tápszer miatt figyelni kell régóta az étkezések között időt és nem lehet túl gyakran etetni, inkább ehhez igazodtam.

A rendszeresség annyi, hogy este 8-9 között fürdetés, aztán evés, aztán alvás. Reggeli után kis aktivitás, aztán alvás (ha megy). Délután, ebéd után séta. (ez nem mindig jön össze, ilyenkor az erkélyen alvás)

Persze ezek a tervek csak az esetek 50%-ban jön össze. Biztos van, aki sokkal hatékonyabb.

2006. máj. 25. 16:43
Milyen napirendet alakítottatok ki a baba számára az első hónapokban? Mennyire volt kötött a program?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook