Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor lehet a CASCO-t felmondani? Vannak-e rá különleges szabályok? fórum

Mikor lehet a CASCO-t felmondani? Vannak-e rá különleges szabályok? (tudásbázis kérdés)

2012. máj. 15. 18:14

Ezt találtam, sajnos egyértelmű:


Kedves Érdeklődő!


A casco biztosítás szerződés felmondása az alábbi módok szerint történhet:



- Évfordulóra történő felmondás esetén: a casco biztosítás kötvény szerinti évforduló napja előtt legkésőbb 30 nappal, a biztosító társasághoz be kell érkezzen a felmondás.


- Érdekmúlás –eladás- esetén az adásvételi szerződés másolatával lehet a casco biztosítás törlését kérvényezni a biztosító társaságnál.


- A gépjármű forgalomból történő ideiglenes kivonás esetén a casco biztosítást szüneteltetni lehet a kivonás időtartamára. Ezt bejelenteni a biztosítónak, a forgalmi engedély másolatának az eljuttatásával lehet.


- A jármű forgalomból történő végleges kivonásánál a kivonási igazolás másolatának a biztosítóba való eljuttatással lehet kérni a casco biztosítás megszüntetését.


Ha a casco biztosítása esetleg díj nemfizetés miatt szűnne meg, abban az esetben a biztosítónak joga van követelni a biztosítási év hátralévő részének a díjkülönbözetét!

23. Pan Dóra (válaszként erre: 22. - Aville)
2012. máj. 15. 12:41

A 60 nap letelt :( Tehát, ha a biztosító követeléssel áll elő, akkor "csak" a 2 havi díjat követelheti?!


Mindezek után újra el kell küldenem a felmondást, vagy díjnemfizetés miatt megszüntetik? Bocsánat, hogy ilyen értetlen vagyok! :(

22. Aville (válaszként erre: 18. - Pan Dóra)
2012. máj. 15. 12:22
60 napot. Az végülis jogos, mert a biztosító akkor kockázatban állt. Tehát ha abban a 60 napban történik vmi az autóddal, akkor a biztosítónak kötelessége szolgáltatni.
21. Nala63
2012. máj. 15. 12:18
Hányinger ez az egész,de jól kitalálták a kis emberek zsebére:((
20. Fishyke (válaszként erre: 18. - Pan Dóra)
2012. máj. 15. 12:17
Így, ahogy Aville írja:))
19. Nala63
2012. máj. 15. 12:16
Igen sajna így van.Nem lehet csak évforduló előtt, mint ahogy a lakásbiztosítást sem.Ha nem fizeted akkor behajtják!!Hiába mész be, ez törvény,a biztosítóknak meg bevétel,nem fognak engedni!!
18. Pan Dóra (válaszként erre: 15. - Fishyke)
2012. máj. 15. 12:15

Köszönöm, ezt tudom, és ettől fordult fel a gyomrom, ezért fordultam ide segítségért, hogy mit lehet tenni. :(

Egyébként az mondták, hogy a kockázatvállalásuk 60 nap. Akkor ezek szerint, ha mégis kenyértörésre kerül a sor, annyit követelhetnek, vagy a 4 hónapot?!

17. Aville
2012. máj. 15. 12:14

A vagyonbiztosítási szerződés általában egy évre szól. A biztosítónak jogában áll beszedni a díjat. A gyakorlatban azonban a teendő:

Ne fizesd ki a díjat, a biztosító díjnemfizetés miatt törölni fogja a szerződést. Ebben az esetben viszont a biztosító még 60 vagy 90 napig (szerződéstől, biztosítótól függően) kockázatban áll, erre az időre jogában áll beszedni a díjat. Ezt jogában áll behajtó céghez kiszervezni is akár. Most a biztosítók erre mennek rá. Javaslom, h amikor törölték a szerződést és kérik a respirora (türelmi időre) a díjat, azt fizesd majd akkor ki.

Bármiben tudok segíteni, szólj. Biztosítóban dolgozom. Ja, még annyi, hogyha a türelmi időszakban ne adj isten kár éri az autódat, akkor nyugodtan menj a biztosítóhoz, még akkor is, ha nem fizetted ki a díjat. A kiutalt összegből levonják az esedékes díjat és a többit utalják. :)

16. Daphnee (válaszként erre: 14. - Pan Dóra)
2012. máj. 15. 12:13
Személyesen nem lehet bemenni? hátha akkor sikerül.
2012. máj. 15. 12:10
Cascot sajna ilyen esetben csak évforduló előtt 30 nappal lehet felmondani, ha nem fizeted, díj nem fizetés miatt szűnik meg, és akkor a biztosítónak jogában áll követelni a biztosítási év hátralévő részének a díjkülönbözetét:(
14. Pan Dóra (válaszként erre: 13. - Daphnee)
2012. máj. 15. 12:09
Méltányosságot kértem a soron kívüli felmondásra, de lesz...ták :( Júniusig 4 hónapos lesz az elmaradás.
2012. máj. 15. 12:01

Sajnos van olyan biztosító aki átadja behajtónak ha nem évfordulókor mondod fel. Én kifizetném még ezt a 2 hónapot, vagy nem tudom mennyit.

Egyébként meg nem értem őket, fel szokták mondani ha valaki nem tudja fizetni arra hivatkozik.

12. 728bc799e2 (válaszként erre: 10. - Pan Dóra)
2012. máj. 15. 12:00
nagyon szívesen! ez pontosan így van, ahogy leírod! a biztosító fura egy lény! :D volt már nekem is velük problémám, de nekem a kötelezővel kapcsolatban! Még most is megy a hajcihő!
11. 9f98008a3b (válaszként erre: 10. - Pan Dóra)
2012. máj. 15. 11:54

Hát persze!


Ne legyen lelki furdalásod!


Szép napot! ☼ :)

10. Pan Dóra (válaszként erre: 8. - 9f98008a3b)
2012. máj. 15. 11:53
Köszönöm mindkettőtöknek az utolsó két választ, ez egy kicsit megnyugtat, mert én is úgy látom, hogy mivel belőlünk élnek, ezért nem engednek kiszállni a rendszerből :(((
9. 728bc799e2 (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2012. máj. 15. 11:50

szüleimnek majdnem 9 hónapig küldözgették a leveleket, miután már nem akarták fizetni!

semmi nem lett belőle!

sőt, a biztosítós tanácsolta, hogy ezt csak így lehet, mert nem hagyják úgysem felmondani...

8. 9f98008a3b (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2012. máj. 15. 11:49

Volt már hasonló, ott sima biztosítás volt.

Megkérdeztem a csajokat, nincs semmi, ha nem fizeted.


Végrehajtónak úgyse adják, ahhoz kevés az összeg!


Köcsögölnek!

7. Pan Dóra (válaszként erre: 5. - 9f98008a3b)
2012. máj. 15. 11:47
Még a fenyegetésig nem jutottunk el :) De úgy gondolom, hogy mivel ezt nem kötelező fizetni, ha nem tudom, akkor abbahagyom - de szerintük nem így van. Ezért kérek tanácsot.
6. 9f98008a3b (válaszként erre: 4. - Pan Dóra)
2012. máj. 15. 11:44
Akkor nem tudom, mit vacakolnak! :S
2012. máj. 15. 11:44

3 hónap után mondanak fel mindent.


Törölni fogják ha nem fizeted, amúgy mivel fenyegetnek a fordulónapi törlésen kívül???

4. Pan Dóra (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2012. máj. 15. 11:43
nincs hitelem, a kocsi az enyém
2012. máj. 15. 11:42
Sajnos, eljutottunk odáig, hogy nem tudjuk tovább fizetni a casco biztosítást. Úgy gondoltam, hogy 1 hónap után a biztosító automatikusan felmondja a szolgáltatást - mint régen, de nem ez történt. Ezért írtam nekik, hogy nem tudom fizetni, vegyék semmisnek az egészet. Visszaírtak, hogy csak évfordulókor lehet felmondani, vagyis fizessem be a júniusig esedékes majd 30 ezret, és akkor újra tárgyalnak velem. Mit tudok tenni?! Kérem, segítsetek!
2012. máj. 15. 11:40

Ha nem kell, mond fel!


Ha hitelhez kötött, akkor fizetned kell, amíg köti a szerződés.

2012. máj. 15. 11:39
CASCO felmondása - tanácsot kérek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook