Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS küzdelem! fórum

PCOS küzdelem! (beszélgetős fórum)

Figyelem! Ez a fórum összevonásra került, így ezen a linken folytatódik:
PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

2012. máj. 14. 16:48
Régebben nyitottam már egy másik témát, akkor az arról szólt, hogy kisbabát vártam, de komplikáció adódott,ciszta volt a méhemben, és a babám meghalt. Azóta eltelt pár hónap, és én eldöntöttem, hogy utána járok a dolgoknak, így a debreceni klinika szülész és nőgyógyász centrumába időpontot kértem nőgyógyászati endokrin vizsgálatra. március 27-én voltam először, csináltak két pontos terheléses cukor, és inzulin vizsgálatot. A cukrom kifogástalan, jobb mint a normál súlyú embereknek, viszont (túlsúlyos vagyok, 120 kg) az inzulin szintem már 0 perckor is 29,6, ami a megengedett fölött van jóval. 120 perc után 36,8. Szóval inzulin rezisztencia! Csináltak még hüvelyi ultrahang vizsgálatot, mind két petefészkem nagyon sok apró meg nem repedt tüszőt tartalmaz, ami egy idő után cisztává alakul. Menstruációm jó ideje nincs. A méhnyálkahártyám nagyon vastag, 12 mm, vaskos. A kezelőorvosom kiírta a merckformin tablettát, valamint elküldött hormon vizsgálatra. Azt is mondta, hogy nagyon nagy valószínűséggel PCOS! És még azt is mondta, hogy a méhnyálkahártya vaskossága miatt biopsziát kell csinálni, hogy kizárják a méhnyálkahártya daganatot. Elmagyarázta azt is, hogy ezt a biopsziát általában olyan nőknél nem szokták alkalmazni akik még nem szültek gyereket, mert benne van a dologban a meddőség kockázata is. Na erről én hallani sem akartam, kértem, hogy találjon ki más módszert, mert a párommal nagyon vágyunk kisbabára. Ezért, kérésemre írt fel provera tablettát, ami menstruációt idéz elő, amikor lezajlott a menstruációm, megint ultrahang és ha semmit sem változik a méhnyálkahártya állapota, akkor elkerülhetetlen lesz a biopszia, amitől nagyon rettegek. És még valami.... Így utólag már értem, hogy miért halt meg a kisbabám. Azon is csodálkozom, hogy egyáltalán meg tudott fogadni, ilyen egészségi állapot mellett. Mindenesetre az életemet megváltoztattam, diétázom, sportolok, és szedem a merckformin tablettát, és hiszek benne, hogy lesz eredménye. A következő ultrahangtól viszont tényleg nagyon félek. Ha van vagy volt hasonló tapasztalatotok szívesen venném, mind a biopsziával, mind a I.R-rel, PCOS-sel kapcsolatban.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook