Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy készítsem el a spenót levelet 9 hónapos babának? fórum

Hogy készítsem el a spenót levelet 9 hónapos babának? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jún. 25. 20:42
Nekünk a Trappista sajtot ajánlotta a védőnő 8 hónapos kortól, nagy szereti is a kisfiam.
2012. jún. 3. 12:46
Én úgy tudom, sajtot már 8 hónaposan lehet adni, meg túrót is. Bár az én kisfiam még csak 6 hónapos. De ha volt tejcukorérzékeny a családban, akkor óvatosabbnak lehet lenni. Elsősorban a soványabb sajtokat lehet adni szerintem.
2012. máj. 31. 22:45

Sziasztok!Én nemrég csatlakoztam ehhez a portálhoz, és rákerestem a 9 hónapos babákra, így kerültem ide. Az én kisfiam is imádja a spenótot, 1 gerezd fokhagymát adtam már neki, és pároltam a spenótlevelet. Mi a véleményetek a sajt adásáról ebben a korban? Mert elvileg lehetne, a védőnő viszont nem javasolja...

Előre is köszönöm!

2012. máj. 18. 19:02
Írjatok nyugodtan másról is, nagy élvezettel olvasom. Sosem indítottam még ilyen hosszú életű fórumot. :D
2012. máj. 16. 22:19
na igen, ilyen gondunk nincs, na de azért két kamasszal nem unatkozom:))) de ez már tényleg messze van a spenóttol, amit bevallok nőiesen nagyon utálok:)))))
37. homern (válaszként erre: 36. - H.Ancsi)
2012. máj. 16. 13:42
Dehogy vagy! Egy ilyen felállással én is megelégednék mint amit most leírtál :)
36. H.Ancsi (válaszként erre: 29. - Homern)
2012. máj. 16. 13:39
nekem lehet szerencsém van, nekem éppen kamaszkok a gyerekek, de szerintem egy kezemen megtudom számolni, hogy hányszor vettek életükben pld. chipset. Üditőt meg egész egyszerüen nem veszek, nem mondom hogy soha, de nagyon ritkán, általában ha vendégeink vannak. Megszokták az ásványvizet, ill. csapvizet. Csokit sem nagyon esznek, mert a minden nap veszek valamit helyett,kitaláltam, hogy ha normálisan viselkednek, zsebpénzként megkapják az árát. Ez nekem nagyon bejött, gyüjtögetik a pénzüket -ők persze sajnálják édességre költeni:)- vagyis édesség is alkalom szerüen van. Egy dolog van, ami egy időben nagyon ment volna ha hagyom az energia ital, na abból semmit nem engedek nekik:))) gonosz anya vagyok:)
35. homern (válaszként erre: 34. - UjFehérAnna)
2012. máj. 15. 16:08

Örülök,hogy jól sikerült és ízlett neki.Én nagyon nem szeretem,a párom szokta megkóstolni ha a kicsinek készítem,mert rosszul leszek tőle.A gyerek meg imádja,képes lenne napokig spenóton élni :)


Igazad van,1 éves kora után bőven ráér a sóval ismerkedni.



Arra még kíváncsi lennék hogy az egyik hozzászólónak miért nem tetszett a burgolyapehellyel való sűrítés,de lehet ezt már nem tudom meg :)

2012. máj. 15. 07:34
Köszönöm a válaszokat, jó kis beszélgetés lett egy egyszerű kérdèsből. :) Végül krumplival együtt főztem meg a spenót leveleket só és foghagyma nélkül és finom lett, ízlett a kicsinek is. Egy kis reszelt sajttal ízesítettem és úgy tényleg nagyon finom lett. Én is azért nem sózok, mert egyszerűen szeretem a zöldségek ízét. A felnőtt ételeinket azért megsózom. Majd ha már azt eszi amit mi( kb 1 éves kor) akkor majd megismerkedik a sóval.
33. homern (válaszként erre: 32. - Ee1dc9ba06)
2012. máj. 14. 23:42
igen,és ez már a kicsikre is igaz :( érdemes lenne mindenkinek egyszer látni,hogy a semmi csoki,desszert,semmi cukros ital szellemében nevelt gyerekek hogy vetik rá ész nélkül magukat az pl az ovis szülinapokon az édességre :( az utolsó falatig válogatás nélkül képes néhány gyerek magába tömni mindent,mert fogalma sincs mikor lát ilyet legközelebb :S és ez nem túlzás sajnos.
32. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 29. - Homern)
2012. máj. 14. 23:37
Persze... meg amúgy is, minél jobban tiltanád, annál jobban kívánná.
31. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 30. - H.Ancsi)
2012. máj. 14. 23:36
Igen. Megfigyeltétek, milyen sok a gyomorbeteg ember mostanában? Elképzelhető, hogy nem megfelelően táplálták kiskorukban őket. Lehet, hogy hülyeség, de én betartom a mostani szabályokat, hátha....:))
30. H.Ancsi (válaszként erre: 28. - Ee1dc9ba06)
2012. máj. 14. 23:33
igen, ezen már én is sokat gondolkoztam, bár nem kifejezetten a tejjel, hanem gyakorlatilag mindennek kapcsolatban, a génkezelt, agyonturbózott zöldségek, husok, tartósitott mindennel kapcsolatban. Az tény, hogy amit mi eszünk, az össze sem hasonlítható azoknak az ételeknek a minőségével, amit a nagyszüleink ettek, és hogy amiket mi eszünk, az valójában mennyit árt, esetleg használ az majd csak évtizedek mulva derül ki, már ha kiderül:)
29. homern (válaszként erre: 26. - H.Ancsi)
2012. máj. 14. 23:32

:)

Meg én úgy vagyok vele,hogy amíg gyerek próbálom az egészséges dolgora szoktatni,amikor kamaszodik úgyis megy majd a feje után,bele sem gondolok mi mindent fog összeenni :D nem fogok a kezére csapni hogy tegye le a chipseket meg a cukros üdítőket,ez egy ilyen korszak,van egy olyan érzésem hogy hiába beszélnék neki...de majd egyszer hátha belátja hogy nem is olyan rossz az amit gyerekként látott :)

28. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 12. - H.Ancsi)
2012. máj. 14. 23:27
Nekem az a félelmem ezzel kapcsolatban, hogy a problémák esetleg később, felnőttkorban jönnek majd elő. Nem vagyok tudós a témában, ezért nem akarok okoskodni, de talán nem véletlenül találták ki, hogy ne adjunk tehéntejet a gyereknek 1 éves koráig.
2012. máj. 14. 23:26
Lehet kapni sómentes ételízesítőt, és olyan cukrot, amit a baba is ehet.
2012. máj. 14. 23:19
na ebben egyetértünk, az agyoncukrozott teáról valóban nehéz őket leszoktatni, én rosszul vagyok a látványtól is,ahogy pakolják bele a cukrot -ritkán isznak teát:)-
25. homern (válaszként erre: 24. - H.Ancsi)
2012. máj. 14. 23:06
Nem vettem sértésnek,nem szoktam olyan könnyen megsértődni,szívesen olvasok az enyémtől eltérő véleményeket is.A válogatósságot a nagyon erőteljes ízekre írtam.Ha valaki pl sok cukorral adja a teát,a gyerek később már nem issza meg kevesebbel.Nem jó,de így szokja meg és a normál ízesítés neki keserű,míg egy olyan gyereknek aki máshogy kapta,nem.Ezzel azt hittem nem írtam hülyeséget,de mindenki máshogy gondolja.
24. H.Ancsi (válaszként erre: 23. - Homern)
2012. máj. 14. 22:59
igazad van, biztos félreolvastam:) a válogatós lesz a gyerek, ha sót kap, és mi a sok, azért ezen még vitatkozhatnánk, de nem hiszem, hogy ez erről szól. Egyszerüen ez a véleményem és nem Neked irtam, hanem ahhoz szóltam amit te irtál, én nem enném meg a sóskát , sőt semmi egyéb főzeléket ha nincs benne só,nem SOK, de só. Sajnálom, ha személyes sértésnek vetted a véleményem, nem annak szántam, csak kicsit feláll a hajam néhány divatos , áltudományos dologtól, ami ma menő -nem neked irom, hanem általában-.
23. homern (válaszként erre: 21. - H.Ancsi)
2012. máj. 14. 18:45

Nem azt mondtam hogy ne kapjon sót,hanem azt,hogy kap másból eleget,legalább azt ne sózzuk ami finom anélkül is (pl spenót :) azért van különbség a valódi mondandóm és aközött amit te adtál a számba ,nem ? :)


kap a gyerekem cukrot is , de pl nem kap minden áldott nap ilyen-olyan agyoncukrozott gyerekdesszertetek,pépeket.nem bio cuccokat veszünk,kimegyünk a piacra zöldségért,másért multiba és kész :)

gyakran főzünk zsírral(mangalica),mert úgy finomabb :)

olyat nem írtam sehol hogy együnk sok zöldséget,de most hogy mondod ,akár mondhattam volna én is :D


ja,és fertőtleníteni sem fertőtlenítettem soha semmit,fél éves koráig néha a cumiját..az antibakteriális szappanokat egyenesen bojkottáltam :D


tuti nekem szántad amit írtál?semmi sem stimmel,nem is írtam ilyeneket :D

22. homern (válaszként erre: 19. - Gkreka)
2012. máj. 14. 18:34
a krimplipehelybe hogy kerülne só?? bioboltban nézd meg,sima szárított natúr krumpli,ha vízzel elkevered olyan állaga lesz mint a krumlipürének.
21. H.Ancsi (válaszként erre: 16. - Homern)
2012. máj. 14. 16:33

igazad van, mindenki maga dönti el, hogy mit és hogyan csinál. Csak tudod egy egészséges gyereknél elképzelni nem tudom, hogy pld. húsleves az ebéd és ő nem kap belőle,mert tul van sózva. Az hogy válogat, vagy nem az szerintem nem függ össze az általad emlitettekkel. Sőt ez az egészet mint mondtam, kissé túldramatizáltnak tartom. Ne sózzunk, ne cukrozzunk, zsírt még véletlenül se, fertőtlenitsük még a szappant is, ennek az ég világon semmi értelme, szerintem. Én pont azt tapasztalom, hogy azokkal a gyerekekkel van sok probléma, akik csak bio, meg kizárólag aniallergén és egyéb jó üzletet hozó dolgoknak hódolnak. Na és őszintén, ha teljesen egészségesen akarnánk élni, el kellene mennünk egy lakatlan szigetre, ahol kizárólag a saját magunk által termesztett zöldeket ennénk, és saját tenyésztésü állatokat tartanánk.

Azt mondod együnk sok zöldet, ez tényleg jó lenne, de ugye tudjuk, hogy mennyi szeméttel kezelik a még bionak is mondott zöldség és gyümölcseinket. A husokról ne is beszéljünk.... Bocsánat, hogy kicsit eltértem a spenóttol:)))

20. mandulacska2 (válaszként erre: 18. - Mkriszti81)
2012. máj. 14. 16:09
Hát pedig van egy sós íze, ezért ha teszel ételbe fokhagymát, figyelj, mennyi sót teszel bele, mert a fokhagymának is van egy enyhe sós íze. Ha gondolod, ne hidd el, de ezt még a párom mondta mindig, ő majdnem szakács lett, és amilyen preciz, nem hiszem, hogy téved. Próbáld ki pl. ubisalit.
19. gkreka (válaszként erre: 9. - Homern)
2012. máj. 14. 16:05
igazad van a só kérdésben. de ezek után hogy ajánlhatod a krumplipelyhet?!
18. mkriszti81 (válaszként erre: 17. - Mandulacska2)
2012. máj. 14. 14:44

fokhagyma sós?????

maximum ha sós lében teszed el....

2012. máj. 14. 14:34
A fokhagyma tudtommal sós is, úgyhogy ha tesz az ember pici fokhagymát az ételbe (persze miután már lehet), akkor plusz só nem is kell.
16. homern
2012. máj. 14. 14:24

Igen,szüksége van a szervezetnek bizonyos mennyiségű sóra,de mivel így is a szükséges mennyiség 10x-esét fogyasztjuk( azok is akik odafigyelnek,mert olyanban is van amiről nem is gondolnánk) megkapja a baba anélkül is azt a pici adagot belőle,hogy az ételeit külön megsóznánk.

Mindenki úgy sóz ahogy gondolja,csak utána nem kell csodálkozni hogy a gyerek válogatós lesz.

Nagyon jól ki lehet váltani zöldfűszerekkel és egészségesebb is.

15. mkriszti81 (válaszként erre: 14. - Mkriszti81)
2012. máj. 14. 14:03
nagykönyv szerint 7-8 hótól
2012. máj. 14. 14:02

a bébikajákban is van minimális mennyiségű tengeri só

az én lányom a só nélkül készített főzeléket csak nyámmogta, a bébiételeket és a mi kajáinkat viszont szinte rágás nélkül nyeli - és mi sem eszünk sósan, kimondottan figyelünk, hogy ne együnk sokat

de valamennyire még a szervezetnek is szüksége van


spenót a főzelékek bevezetése óta adható, én úgy tudom

2012. máj. 14. 13:53

Hány hónapos kortól lehet adni babának spenótot?


Sókérdés: én se adnék sót babának. Minél későbbre kell tolni a só, cukorfogyasztást. De ezt mindenki maga dönti el.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook