Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Másodfokú ítélet ellen mit lehet tenni? fórum

Másodfokú ítélet ellen mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. júl. 14. 00:34

Másodfokú ítélet ellen pillanatnyilat semmit.

Talán egy-két év múlva, amikor a gyermek betölti a 10. életévét, akkor lehet újra tárgyalást kérni, ahol meghallgatják a gyermeket (szakértők), hogy kivel szeretne élni.

43. 6350755685 (válaszként erre: 38. - Mamma2)
2012. júl. 14. 00:31

Eléggé anyagiasnak tartom a hozzászólásodat... Én legalábbis, ha a gyermek szempontjából nézem, lehet, hogy szivesebben élnék a 4 testvéremmel egy szobában, mint a rokkant nagyanyámmal, akit esetlegesen ápolni is kell (vagy egy fél szobában az apámmal).

De ha az anyagiakat nézzük, akkor bizony elég sokaknak nem is kellene egyáltalán gyereket szülniük.

Lehet, hogy nekünk is ki kell költöznünk majd a kertbe, miután megszületik a második gyerek, mert sajnos csak két nagy szoba van a házunkban. Igaz, hogy még ez az egy csepp fiam is állandóan közöttünk alszik... :))

2012. júl. 13. 23:51
Változott valamit a helyzet mostanában?
41. zsanci79 (válaszként erre: 38. - Mamma2)
2012. jún. 19. 09:40

Ez durva.....ez is tipikus magyar ember, hogy elsőként csak a rosszat feltételezzük az emberről. Döbbenet.

Sok mindenről írt, befolyásosságról, stb...de mindebből az jön le neked, hogy fáj a foga a segélyre és minden szava hazugság.

40. honeywald (válaszként erre: 30. - Mamka1)
2012. jún. 19. 08:29

Ezekután nem csoda hogy az apának ítélik.. 2szobában 5gyerekkel halál, te sem gondolod komolyan hogy ez bárkinek jó. amig kicsik hagyján, de mi van ha kicist is nagyobbak lesznek? semmi magány, semmi elvonulás?

Az, h a párod másik két gyermekét is te neveled ill közösen rendkívül kedves és jo gesztus tőled azért. Egy anya képes eldobni a gyermekeit, hát milyen sátáni lélek lehet benne????

39. honeywald (válaszként erre: 1. - Mamka1)
2012. jún. 19. 08:02

Az anyának minden joga megvan arra a törvény szerint,h a gyerek vele élhessen.


Gyermek elhelyezésével kapcsolatosan:


A bíróság döntésének alapjai

Törvényi alapelv, hogy a gyermekelhelyezés során mindig a kiskorú gyermek érdekére figyelemmel, jogait biztosítva kell eljárni. Ezen túlmenően a bíróságnak - a döntését megelőzően - a lehetséges összes körülményt gondosan meg kell vizsgálnia .

38. mamma2 (válaszként erre: 37. - 74f8c12b8e)
2012. jún. 19. 07:17
Valamit nagyon félre értelmeztek!-szerintem az úgy van, hogy a hölgynek volt már 2 gyermeke és a 3. a közös a volt férjjel/élettárssal/! A jelenlegi párjának is van 2 gyermeke akiket /2+2/ együtt nevelnek albérletben....és a "közös"kislányt neveli az apja, ill. a nagymama akit a bíróság helyezett el, másodfokon is az apánál!- szerintem a bíróság jól döntött!!! 250ezerből élnek ennyien, albérletben??? - mennyi jut kajára, ruhára, stb...na meg a rezsi???? /lehet, hogy rosszhiszemű vagyok, de szerintem a +családi pótlékra és a nevelési segélyre fáj a foga/....véleményem:-jobb lenne, ha békén hagyná a kislányt, békében nyugalomban felnőni az apa és nagymama mellett!!!
37. 74f8c12b8e (válaszként erre: 26. - Mamka1)
2012. máj. 17. 10:55
Szerintem is csak az lehet,hogy túl kicsinek találják az életteret ennyi gyerekkel:(
36. 74f8c12b8e (válaszként erre: 34. - Mydnight)
2012. máj. 17. 10:54
csak ahhoz az egyhez van köze. A másik 2 gyerek a topiknyitó jelenlegi párjáé
2012. máj. 17. 10:50

Már értem, mert az a közös.

Sajnos itt azt is nézték, hogy hány gyereket nevelsz, hol és mennyiből. :(

34. mydnight (válaszként erre: 22. - Mamka1)
2012. máj. 17. 10:47

Nézd, ez öt gyerek, egy két szobás lakásban, plusz a két felnőtt.

250e forint albiban, öt gyerekkel, sajnos meglehetősen kevésre jön ki. :(

Ez már egy kicsit billenti a dolgokat.

Azt azonban nem értem, hogy hogy hogy a három közül csak egyet vett magához???

33. Mamka1 (válaszként erre: 28. - Jstefan)
2012. máj. 15. 12:46
Köszi az őszinte hozzászólásod.de én úgy gondolom ha írok egy ilyen fórumra és tanácsra várok hát ha tud valaki okost tud mondani szerintem a minimum az őszinteség amúgy sem vagyok egy hazudozós fejte de azért köszi és azt is hogy úgy törsz pálcát felettem hogy nem is ismersz.Nekem nem a pénzre van szükségem mert a pénzt én is és párom is szerencsére meg keressük amiből a gyerekeket fent tudjuk tartani.Hajléktalan már csak azért nem lennék mert nekem is és a páromnak is van lakása csak jó pár 100 km-re innen és mind a ketten ragaszkodunk ehhez a helyhez.De azért köszönöm.
2012. máj. 15. 12:38
Ja értem bocsánat, a jelenlegi párod gyerekei, így már oké, hát szerintem akkor azért ítélték oda az apának mert sok ott a gyerek nagyon, ilyenkor az új párodat nem vizsgálták, hogy alkalmas-e?
31. 2545157c39 (válaszként erre: 30. - Mamka1)
2012. máj. 15. 12:36
Igen akkor ez így valóban érdekes, a másik 2 gyerekéhez mi közöd? Miért nem ő neveli? És akkor miért a közös gyerek kell neki? Hogyan adta neki a bíróság a közös gyereket ha a másik 2 gyereke nálad van? Ez így nagyon kusza.
30. Mamka1 (válaszként erre: 29. - Zsanci79)
2012. máj. 15. 12:33
Nekem van 2 és a kislány a közös és jelenlegi párom 2 gyermekét is én nevelem mert az anyjuk eldobta.
2012. máj. 15. 09:48

Most nem értem, azt írod "a lányomnak és még rajta kívül 4 gyereknek szüksége van rám és a támaszomra".

Tehát, jól értem, hogy a közös kislányt vették el Tőled, de apuka előző házasságából született gyerekei meg Nálad maradnak????? Ez hogy?????

28. jstefan (válaszként erre: 22. - Mamka1)
2012. máj. 14. 22:34
A bíró nagy valószínűséggel azért döntött így mert 5!!! gyermeket nevelsz albérletben, ahonnan ha el kellene költöznöd hajléktalan lennél!!! Ez bőven elegendő ok hogy az apa biztosabb lakása miatt neki ítéljék a közös gyermeket. Ezenkívül lehetnek még egyéb problémák amit itt nem írtál le őszintén. Nagyon sok esetben sajnos nem a gyermeket hiányolják a válás esetén, hanem a családi pótlékot, és az egyéb kedvezményeket.
27. Mamka1 (válaszként erre: 21. - 2545157c39)
2012. máj. 14. 21:35
Aduász szerintem ahogy írtam már bíró ügyvéd jó barátsága mert azt hallottam hogy peren kívül is oltotta az ügyvéd a bírót.
26. Mamka1 (válaszként erre: 18. - Hannapanni)
2012. máj. 14. 21:28
Ő meg mondta tavaly nyáron azért csinálja mert nekem van a jelenlegi párom.Tudta hogy hol lehet bántani és ezért véleményem szerint bár mi árat meg fizetett érte.Jelenleg is elmondhatom magamról hogy elég erős nő vagyok ahogy mondani szokás tuskót lehetne hasogatni rajtam idegileg még úgy ahogy bírom és nem is engedhetem meg magamnak az össze omlást mert a lányomnak és még rajta kívül 4 gyereknek szüksége van rám és a támaszomra.Így ezzel a tudattal próbálok erős lenni.Köszönöm a másik üzenetet.
25. 2545157c39 (válaszként erre: 24. - Mamka1)
2012. máj. 14. 20:42
Akkor fellebbezzetek, mit mond az ügyvéded?
24. Mamka1 (válaszként erre: 16. - E676663877)
2012. máj. 14. 20:40
Mindenbe jó véleménnyel volt rólam apuka pszichésen rosszabb véleményt kapott.Ügyvédje a tudtunk nélkül kért még egy véleményt amin én nem is vettem részt és így amit az apukára írt az mind rám írta a második véleménybe ezek előtt is érthetetlenül álltunk.
23. Mamka1 (válaszként erre: 17. - Alidamolnar)
2012. máj. 14. 20:32
Igen ezt már mi is átrágtuk száz ezerszer pénz beszél kutya ugat ahogy mondani szokás.Ezt mindenki értse úgy ahogy gondolja....
22. Mamka1 (válaszként erre: 15. - Mydnight)
2012. máj. 14. 20:24

Albérletben 2 szobás lakásba/ami tudom ennyi embernek nem palota és nem is szándékozunk ekkora lakásba maradni/ lakok saját 3 gyerekemmel és párom 2 gyerekével /amit hátrányként róttak fel mert fel vállaltam még 2 gyereket mert anyucinak nem kelletek/ és párommal.Havi keresetünk is 250ezer körül van.Sem az iskolában sem a család gondozó /akit mellesleg apuka szabadított rám mikor elköltözött/ sem talál bennem kifogást még sehonnan nem jött panasz.Amit a bíróság kérésére le is írtak.Hát ennek tudatában én sem értem.

Apuka édesanyjával 1 és fél szobás önkormányzati lakásba lakik.És a fél szobában van a ő és ezek után a kislány is.Fegyver hát nem tudom menyit számít ez de a bíró /aki a város egyik legbefolyásosabb bírója/ és az ő ügyvédje puszi pajtások....

2012. máj. 14. 19:57
Nekem ez olyan furi, mivel nyeert a kedves apuka, kellett lennie egy aduásznak...
20. Mamka1 (válaszként erre: 13. - 3b1a5ec920)
2012. máj. 14. 19:24
Hidd el semmi nincs mit anyagilag mit erkölcsileg minden rendben van ezért nem értem.
19. Mamka1
2012. máj. 14. 19:21
Az ügyvéd azt mondta 2 év múlva vagy ha valami van gyámügy vagy a gyerekjóléti szolgálathoz forduljak.
2012. máj. 14. 15:18

Sokáig én is úgy hittem, csak nagy gubanc esetén "veszik el" az anyától a gyerekét.

Ma már tudom, hogy ez nem így van. Az ismeretségi körömben 4 olyan nő van, akivel ez megesett. Mindegyik normális és szereti a gyerekét/gyerekeit. Van akinek az a "bűne", hogy háromévi folyamatos éjszakázás után (szívbeteg gyerek mellett) testileg és lelkileg kikészült. Idegösszeroppanás, és kész. Ha a kórház idegosztályáról mész válni, esélyed sincs... Vagy van, aki elköltözött, de az iskola miatt nem tudta vinni a gyerekeket (az apa nem egyezett bele az iskolaváltoztatásba), a pereskedéssel ment az idő, és maradtak a gyerekek.

Vagy az anya egy hónapra albérletbe ment, mert nem bírta a férje dolgait, természetesen a válásig nem vihette el a gyerekeket (jó kis terror volt náluk), onnan pedig egyértelmű volt: hát elhagyta a gyerekeit!


Egy közös van az összesnél: egyik anya sem tudta, hogy a férje nem fogja hagyni, hogy magával vigye a gyerekeket, illetve nem segítettek abban, hogy a nő ne készüljön ki teljesen. Mind a válás bejelentésére "gőzölt be"


A pszichológus pedig nyugodtan mondhatja ilyenkor azt is, hogy mindkét szülő egyformán alkalmas, ha a suli miatt vagy más okból az apánál helyezik el.

2012. máj. 14. 15:15

Nem lehet, hogy "pénz beszél...." alapon működik ez is? Úgy értem, akinek több pénze volt jobb ügyvédet fogadni.

Csak úgy gondolkodom hangosan...

2012. máj. 14. 15:06
Valami csak történt, hogyha nem nálad helyezték el a gyereket. A pszichológus mit írt Rólad?
15. mydnight (válaszként erre: 8. - Mamka1)
2012. máj. 14. 14:00

Magyarországon az esetek döntő többségében az anyánál helyezik el a gyereket. Óriási ellenszélnek, és alapos indoknak kell lennie, hogy másképp történjen.

Főleg másodfokon is.

Legfelsőbb bíróság, ha a bírósági döntés ellen fellebbezésnek van helye.


Jó anya vagy, azt mondod, készséggel el is hiszem. Akkor miért döntöttek így? Mi volt az apa "fegyvere"?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook