Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bárányhimlő elleni oltás!Beadassuk vagy nem? fórum

Bárányhimlő elleni oltás!Beadassuk vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
99. yanett86 (válaszként erre: 98. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 22. 12:17

Szerintem nem verseny, kényelmi szempont...persze hogy régen korán leszoktatták a gyerekeket, most is így lenne, mint ahogy te írtad textil pelenka lenne most is, mert senki sem mosna szívesen, bár én még mindig a gyerek kényelmi szempontját nézem, utálja a pelenkát és boldogan megtapsolja magát ha pisilt a bilibe! Aki versenyzik az erőltet és nem is fog neki sikerülni, ha viszont a kezdeti próbálkozások eredményesek akkor miért legyen a gyerek továbbra is pelenkás, persze igen időigényes és nagyon odafigyelős a dolog ebben az időszakban, de ez nem egy egészségtelen dolog és nem az a lényege, hogy vagizzunk vele, hanem hogy babócám milyen felszabadultan rohangál amikor érzi, hogy kisgatyó van rajta! Az éjjelit még én sem tervezem levenni addig míg el nem jutunk a teljes szárazságig ez tök normális, ha 3 éves koráig kell akkor addig kell ez nem érdekel, de a nyári nappali hőségben nem bánom, hogy levehetem róla és nem fog mindenhová odapisilni! Nem szólva arról, hogy havi szinten nem kevés pénzt spórol az ember!


A másik, hogy folyamatosan észleli a gyerkőc, hogy mi is történik, néhány nap alatt rájött, hogy miért is csücsülünk a bilire és tényleg ha ráül max 5 perc, de mostanában elég 5 másodperc is és jön a cucc és az elején nem jelezte hiszen nem is tudta, hogy mi történik a pelenkában, míg pelenka nélkül ennek jobban érzékelhető következményei vannak és tényleg kellett még kb 3 nap mire összekötötte a kettőt! Ez a hatalmas mértékű fejlődés tehát annyival egyenlő, hogy meglátja a kutyát és mondja hogy kuta vagy elérünk a lépcsőhöz megáll és nyújtja a kiskezét hogy fogjam meg! Ezekért viszont senki nyomja a tamtamot, hogy nem hagyom a maga idejében fejlődni! Mint írtam mindenki másképp csinálja, mert nincs mindenkinek ideje, energiája erre illetve a gyermek nem biztos hogy összeköti ezeket, mint ahogy az egyik gyerek tudja mi az a kutya a másik meg a cicát "ismeri" Én a próbálkozás lehetőségének kizárását ítélem el, illetve azt hogy jönnek ezek a saját ütemes fejlődéses sztorik, nem tudom aki ezt mondja annak nyilván nincs otthon egyetlen készségfejlesztő játéka sem? Biztos hogy van és szerintem ő is boldog ha együtt játszik a gyermekével egy formabedobóst vagy később kirakóst illetve akkor is boldogok voltunk mindannyian amikor a gyerek elkezdte tologatni a járássegítőt vagy éppen bármi gurulós járgányt vagy egyebet, mert ezek már minden háztartásban megtalálhatók ahol gyerek van! Szerintem senki nem szedi le a gyereket a bébitaxiról még akkor sem ha nem tud rajta menni!

2012. máj. 21. 06:46

Lehet, hogy ez nagyon nem népszerű dolog, de a mai betegség-időket szemlélve, meg mondjuk egy munkahely tűrőképességét szemlélve az sem utolsó szempont, hogy mennyit vagy otthon velük..


Én azért adattam be az oltásokat, amit csak lehetett, mert amíg nem kapta meg őket, hetente volt valami nyűg, amivel otthon voltunk. Eleinte én se nagyon akartam "mérgezni" feleslegesen a gyereket, de aztán beláttam, hogyha nem otthon ülök 4 éves koráig, akkor ez a szükséges rossz. Azóta is oltatom őket influenza ellen is, nem is szoktak komolyabban betegek lenni, néha 1-1 nap valami, meg esetleg télen egy 3 napos valamilyen gyulladás...


És még ez is elég idegölő, amíg az összesen végigmegy, aztán meg rajtunk..


A biliről meg annyit, hogy ez volt az egyetlen dolog, amit nem vártam el sose.. Nekem nagyon nem hiányzott egy perc se, hogy a bilireszoktatással foglalkozzam. Nekem maguktól odaálltak elém, hogy akkor ők holnaptól márpedig a bilibe csinálják. És láss csodát, attól a naptól kezdve sohase pisiltek-kakiltak be, se nappal, se éjjel. Én sose mostam pisis lepedőt, nem rohantam ki a botból pisilni velük, azonnal tudták kezelni a kérdést.


Hiába meséli anyósom nagy hangon, hogy a fiúk már 1-1,5 évesen biliztek, de aztán néha elszólja magát, hogy 3-4 évesen még hányszor cserélt lepedőt.. Ez szerintem egy olyan dolog, amin az anyukák versenyeznek egymással, a nagyszülőkkel, saját magukkal, de a gyerek szempontjából semmi jelentőssége nincs, sőt, jobb, ha hagyják megérni.. Ez onnan jön az a verseny, amikor még komoly gond volt főzni a pelust, és volt összvissz 10 db..

97. yanett86 (válaszként erre: 95. - Tündér74)
2012. máj. 20. 22:42
nem ellenzem a védőoltást, csak már olyan sok minden ellen van és rengeteg különböző nézet van erről! A pelenka dolog meg nem erőltetés kérdése, szimplán nem lesz semmi baja a gyereknek, ha próbálkozik az ember, természetesen játékosan, nem ítélendő el az sem ha nem megy, de mi 2,5 évesen már valószínűleg nem is fogunk emlékezni a pelenkára és csak azért mert egyszer játékosan ráültettem és azóta jól eljátszik rajta és szinte nincs olyan alkalom, hogy fölösleges lenne, már jelzi legugolással, hogy készül valami és már megyünk is bilire max 5 perc és megy minden tovább! DE nyilván nem minden gyereknél megy ez ilyen egyszerűen csak sokszor a megpróbálnit is elvetik a szülők, nem hiszem, hogy bármi baja származik később a gyereknek ebből, hiszen nincs lelki terror és elvárás sincs, de nagyon boldog amikor belepisilt a bilibe és mutatja! Mi megpróbáltuk, bejött!
96. yanett86 (válaszként erre: 91. - E28c748947)
2012. máj. 20. 22:35
DE tud és szépen bilizik, nagyon sok mindent megért mint a többi 16 hós gyerek, tudják mi a kutya, cica, haza, tátá, felismernek rengeteg embert, akkor miért pont a bilit ne tudná felismerni mire való? Nekem fel tudja és mosolyogva ücsörög és amint pisilt bele felugrik megfordul és megtapsolja magát, hogy milyen ügyes volt és már bújik is az ölembe! Sok esetben nem a gyerkőc nem tud bilizni....kényelmesebb pelenkázni, de mint írtam relatív kinek mi jó, na meg minden gyerek más és más, de szerintem nagyon sok ügyes gyerkőc van akit ha jól ismer anyuka akkor kettőjük szinkronja lehetővé teszi a bepisilések nélküli bilizést! Amúgy meg semmi köze a járásnak a bilin üléshez...ülni kell rajta nem szaladni :-) bár amint meg van a termék a fiam már szalad is hozzám, lehet van valami szinkron :-) Tényleg nem kell ettől félni, illetve nem is kell erőltetni, ha a gyerek megérti, hogy anya örül, ha rá ülsz és nézd milyen jót játszunk, akkor meg van a siker, ha nem akkor nem! De egy próbát megér, főleg ha közeleg a 40fok!
95. tündér74 (válaszként erre: 89. - Yanett86)
2012. máj. 20. 09:14

Nem ide tartozik, de szerintem nem baj, ha még egy 2,5 éves gyerkőcöt nem tudott az anyukája "leszoktatni" a pelusról. Ez csak itt Magyarországon probléma, hogy a gyereket minél előbb szobatisztaságra kell szoktatni. Egyébként a gyerekek saját maguktól válnának szobatisztává, ha hagynák őket a saját tempójukban fejlődni.


A védőoltás meg a bilire szoktatás tényleg nem egy kategória. A különbség, hogy amelyik gyerkőcön még 2,5 évesen pelenka van, attól nem fog meghalni (ahogy te is írtad), viszont bárányhimlő szövődményeibe már haltak meg emberek.:( (sajna ismerek ilyen családot)


De igazad van, mindenkinek saját magának kell eldöntenie. Bár néha nemcsak a szívünkre kell hallgatni, hanem a józan észre is.

94. egypt (válaszként erre: 93. - Gavrilo1)
2012. máj. 20. 08:47
Ez érdekes, mi nem kapunk soha behívót és nem is járunk szűrésre.
93. Gavrilo1 (válaszként erre: 92. - Lili74)
2012. máj. 20. 07:27
A tüdőszűrés kötelező és az is volt 18 éves kor felett szerintem mindig. Legalábbis mi rendszeresen kapjuk a behívót, bár lehet hogy nem büntetik ha nem mész el.
92. Lili74 (válaszként erre: 76. - Egypt)
2012. máj. 20. 00:48
Épp pár napja láttam a híradóban, hogy ismét van tbc-s Mo-on, nem is kevés. Nemhogy eltörlik, hanem kötelezővé akarják tenni bizonyos régiókban a tüdőszűrést.
2012. máj. 20. 00:04
16 hónaposan????Atyaég....Még menni sem tud igazán.
90. egypt (válaszként erre: 89. - Yanett86)
2012. máj. 19. 23:41
Nekünk nincs választási lehetőségünk, mivel a gyerekem veszélyeztetett kategória és minden létező oltást meg kell kapnia, mivel rá sokkal veszélyesebbek lennének az adott betegségek. Másrészt 100%-ban megbízom a doktornőben (Dr. Kulcsár Anrea), ha ő azt mondja, hogy egy oltás szükséges és veszélytelen, akkor neki elhiszem.
2012. máj. 19. 23:05
Hát igen mindenki másképp csinálja de ez így van jól, bár még egy utolsó gondolatom lenne, aktuális nálunk 16 hónaposan a bilizés, ez megint egy az alábbiakhoz hasonló szituáció! A fiam nappal már szobatiszta kb 10 nap kellett hozzá, de a környéken nem találok anyukát aki 2,5 év alatt leszoktatta volna a gyermekét a pelenkáról, de az összes védőoltást ami létezik megkapta a gyerek..tudom nem egy kategória, de a 40 fokban pelenkában hagyni a gyereket sem pozitív dolog, szóval mindenki mást vél veszélyesnek rossznak, én azt mondom bízza ezt mindenki az ösztönére, belehalni nem fog a gyerek a védőoltásba, de valószínűleg a himlőbe sem, mint ahogy pelenkában sem hal meg a gyerek még 5 évesen sem, de hol egyiket, hol másikat nem akarjuk a gyerekünknek és ezt nekünk kell eldöntenünk, mindig mindenre lesznek érvek és ellenérvek! A szívünkre kell hallgatni és arra, hogy mitől félünk jobban a friss oltóanyagtól vagy a betegség szövődményeitől! Nálunk eldőlt a kérdés, mert nekünk be kell adatni a kullancs ellenit, mert papa vadász apa is eljár vele néha és csak úgy potyognak ki itthon a kullancsok és lehet szedegetni őket! Doktornéni meg sem említette, hogy adassam be a himlő ellenit, pedig eddig mást sem hallottam tőle...amint bevállaltunk egy nem kötelezőt el lett felejtve a dolog számukra, rákérdeztem és mondták, hogy igen a kullancs elleni után lehet, de ha a családban mindenki gond nélkül átvészelte akkor nem biztos, hogy egetrengető szükség van rá! Sajnos a kevesebb kockázat nem lehet 100% egypt, mert nem telt el még annyi idő, hogy bebizonyosodjon, hogy nem lesznek a későbbiekben nem ismert mellékhatásai, de ugyanakkor aki megtapasztalta a himlő szövődményes bugyrait érthetően bizalmat szavaz az otásnak amit nem mondom tudom azt mondani, hogy rosszul tesz, mert nem lehet tudni! 20 év múlva már meg fogom tudni mondani, hogy jó lesz-e ha beadják az unokámnak!
88. egypt (válaszként erre: 86. - Yanett86)
2012. máj. 18. 18:30
Én úgy gondolkodom az ilyen dolgokban, hogy igaz, hogy kicsi az esélye, de sosem tudhatom, nem pont az én gyerekemnél lesz -e valami gond (allergia-ügyben is ugyanígy gondolom), ezért inkább óvatos vagyok és beadatom. Mivel sokkal kisebb a valószínűsége, hogy az oltástól komolyabb baja lesz, mint annak, hogy a betegségtől szövődmény alakul ki, én a kevesebb kockázat mellett döntök.
87. tündér74 (válaszként erre: 86. - Yanett86)
2012. máj. 18. 12:57

Sajnos annál is lehet súlyos lefolyású a bárányhimlő, akinek tök erős az immunrendszere, nem ettől függ.

Persze az lenne a legjobb, ha mindenki simán átvészelné a bárányhimlőt, vagy egyéb más betegséget, de ez sajna nincs így.

86. yanett86 (válaszként erre: 85. - Egypt)
2012. máj. 18. 12:39
természetesen lehet veszélyes, mint minden, igen amúgy tökre igazad van, hogy ettől még lehet jó dolog, de ha belegondolok millió egy rákos beteg van sajnos, de ettől még nem feltétlenül leszünk mi is betegek! A tüdőgyulladás is veszélyes még is megeshet bárkivel stb! Nem mondom, hogy rossz ez a védőoltás, de én úgy látom, hogy a gyerekemnek elég erős immonrendszere van nem beteges vagy amikor az szépen gyorsan átvészeljük, szóval ha túl lesz rajta akkor ettől még erősebb lesz! LEgalábbis én így látom, na meg itt nálunk nagyon erőltetik és nekem ez nem tetszik a dologban! Nekem ez megint kicsit olyan mint a tehéntej ellenesség, akkora propaganda ment itt nálunk, hogy így meg úgy nem szabad, majd a termelőknél rengeteg anyukával összefutva tapasztaltam, hogy ja igen lehet allergiás a gyerek, kb akkora esély van rá, mint a szénanáthára, illetve, ha allergiás akkor se fog belehalni egy próbálkozásba, de van rá esély, hogy ne hízzon fél kilót a gyerek 1 hónap alatt a tápszertől! Szóval ezek nagyon relatív dolgok, én akkor döntenék, úgy hogy beadatom, ha a gyerkőckém sokat lenne beteg vagy gyengébbnek érezném az immunrendszerét! Na és akkor megint más tészta a kistesó érkezik dolog is , mérlegelni kell, hogy a családban mekkora veszélyfaktora lehet ennek! Mondom mi is apát oltjuk! A fiamat meg ráérek, mert ha egyszer be is oltatom az max a kistesó érkezik miatt lesz! DE ugye ezt mindenki maga dönti el!
85. egypt (válaszként erre: 83. - Yanett86)
2012. máj. 17. 19:40
Gyerekkorban is veszélyes, nem is kicsit. Attól, hogy valakinek anyagilag haszna származik belőle (mindenből haszna van valakinek, vitamin, csodabogyó, élelmiszer, stb...), még lehet valóban hasznos és fontos. neked is ajánlanám a védőoltási szaktanácsadást, őket kell kérdezni.
84. homern (válaszként erre: 75. - Egypt)
2012. máj. 17. 18:42
Tényleg nagyon tájékozott szerencsére,kórházban volt infektológus,ott is biztos sokmindent látott az évek alatt :)
2012. máj. 17. 15:07
Na nálunk is felmerült a kérdés!!! Nálunk apa nem volt himlős vagyis nem tudjuk és én nem a gyereket oltom, hanem apát fogjuk amint szabin lesz! Apának TALÁN nagy baja nem lehet tőle, de bébimnek tuti nem adatom be, tényleg friss oltóanyag még, nem kísérletezek a gyereken! HA nem esik át rajta 10-15 éves koráig akkor majd beoltatom, de addig nem! Van orvoslátogató barátom, szerinte is sok sok előnye származik doktornéninek és aszisztensnek is az oltás eladatásából! Szóval én gyereket nem, apát igen, mert felnőtt korban tuti veszélyes! Ha nem lennének orvoslátogatók akik a gyógyszereket propagandálják akkor bizonytalanabb lennék, de mostanában sajnos sok sok divatgyógyszer létezik!
82. Gavrilo1 (válaszként erre: 81. - Tündér74)
2012. máj. 17. 12:03
Te dolgod, én más hozzáállással bírók. Mások vagyunk. Én szívesen olvasok nagyon különböző anyagokat.
81. tündér74 (válaszként erre: 73. - Gavrilo1)
2012. máj. 17. 11:33
Ahogy egypt is írta, inkább szakemberektől kellene tájékozódni. Nem szoktam olvasgatni egyébként sem ezeket a szendis,nebáncsvirágos,antalvalis stb. oldalakat.
80. egypt (válaszként erre: 78. - Gavrilo1)
2012. máj. 17. 11:09
Védőoltási kérdésekben a szakember a védőoltási szaktanácsadó. Egy sima gyerekorvos vagy háziorvos pedig nem.
79. Gavrilo1 (válaszként erre: 76. - Egypt)
2012. máj. 17. 11:04

Sehol sem állítják szerintem, hogy csodaszerekről lenne szó, legalábbis én pont az ellenkezőjét olvastam.

Itt csak az a kérdés hogy ki számít szakembernek.

Az orvosi továbbképzések nagy részét a gyógyszergyártó cégek tartják és finanszírozzák.

78. Gavrilo1 (válaszként erre: 77. - Egypt)
2012. máj. 17. 10:57
Egyik esetben az orvos szakember a másik esetben a másik már nem az......
77. egypt (válaszként erre: 73. - Gavrilo1)
2012. máj. 17. 10:54

Nézd meg, ki írta a cikket: Nebáncsvirág Egyesület. Totál elfogulatlanul, semlegesen állnak a témához...


"A Nebáncsvirág Egyesület elnöke, dr. Turcsányi Zsolt (vegyes körzetben praktizáló háziorvos)..."


Na ő aztán szakember...

76. egypt (válaszként erre: 73. - Gavrilo1)
2012. máj. 17. 10:44

Nálunk is tervezik az eltörlését. Megjegyzem, nálunk eltűnt a TBC, míg a környező országokban (pl. Ukrajna) van.

Szerintem ne a naturszigeten tájékozódj oltás ügyben, inkább szakemberektől.

Nagyon hiteles, mikor valahol bőszen kampányolnak a gyógyszerek és védőoltások ellen, közben kínálgatják helyettük a méregdrága csodaszereiket.

75. egypt (válaszként erre: 74. - Homern)
2012. máj. 17. 10:38
Ritka az ilyen tájékozott gyerekorvos, szerencsétek van.:)
74. homern (válaszként erre: 58. - Egypt)
2012. máj. 17. 10:34
Ugyan ezt mondta a gyermekorvosunk a kullancs elleni védőoltásra.Én be szerettem volna adatni,de amikor végighallgattam mi hogy van ezzel kapcsolatban úgy döntöttem,hogy tényleg ráérünk jövőre foglalkozni vele.
73. Gavrilo1 (válaszként erre: 72. - Tündér74)
2012. máj. 17. 10:05

Egyáltalán nem nyílvánvaló! Nagyon sok kutató cáfolja !! Pl. nálunk van TBC oltás amelyet már nagyon nagyon sok országban eltöröltek- mert nem megfelelő a hatása és viszonylag könnyen gyógyítható


[link]

72. tündér74 (válaszként erre: 68. - Gavrilo1)
2012. máj. 17. 09:59
Nyilvánvaló, hogy sokkal több fertőző betegség és halál fordulna elő a védőoltások nélkül.
2012. máj. 17. 09:49

Nálunk konkrétan ezért nem ajánlotta a gyerekorvos a rota oltást, mert a többszáz (nem tévedés) nagyon súlyos hányást hasmenést okozó vírus közül csak egy, és sokkal ritkábban fordul elő mint a többi. Nagyon sok esetben rögtön ráfogják hogy rota, pedig utólag kiderül hogy nem is az.Sőt nem is vizsgáltak ismerősöm fiánál hogy az-e a kórházban amikor kiszáradássl bekerült,semmiféle leletén nem szerepelt, de mindenki autómatikusan lerotázta Amikor kérdezték hogy hol a lelet, akkor azt mondták hogy most épp ilyen járvány van.

Meg azt se értem, hogy ha valaki átesik rajta akkor nem kap védettséget, tehát megkaphatja mégegyszer, akkor hogy tudja ezt a védettséget az oltás biztosítani, amely elviekben a vírus legyengített változata ??? Asszem ennek utánanézek, mert érdekel.

70. tündér74 (válaszként erre: 69. - Mons)
2012. máj. 17. 09:22

Persze, ez így van, mindenki maga dönt.:) Nekem fontos volt, hogy megvédjem a gyerekemet a súlyos szövődményeket okozó betegségektől.


Egyébként megállapították konkrétan, hogy rotavírus okozta a gyermeknél a fertőzést? Mert más vírusok is okozhatnak nagyon súlyos hasmenést, hányást.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook