Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy rák: mennyi a valószínűsége, hogy kiújulhat? :( fórum

Pajzsmirigy rák: mennyi a valószínűsége, hogy kiújulhat? :( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
82. Zsuska13 (válaszként erre: 81. - 826302286d)
2018. febr. 18. 19:30

Köszönöm, hogy megosztjátok velem.Én nagyon félek, kedd óta csak lézengek, nem tudom felfogni...Van több nehezítő tényező is a bajokon felül.

A lányom iszonyatosan ellenáll, hogy segítse a család. Senkitől(!!!!!!- szószerint) nem fogad el segítséget. Meghallgat mindenkit, de ő dönt, még úgyis, hogy lehetnének rövidebb" utak"; lehetőségek. Természetesen maximálisan mellette állunk.Pénteken megy a külföldi utcába egy orvoshoz. Ezt is egyedül intézte és nem mehet senki vele....Papilláris arcomat a diagnózis. 1 cm feletti " daganatokkal". Májusban érettségi...a felvételiről már ne is beszéljünk. Titeket mikor műtöttek?; a felfedezése után?...jaj nagyon sok kérdésem lenne...Olyantól aki végig csinálta...aggódom érte és féltem őt nagyon.Kérlek, ha tudtok beszélni velem jelezzétek.köszönöm szépen

81. 826302286d (válaszként erre: 80. - Anni9273)
2018. febr. 18. 16:54
Tökeletes leiras,pontosan nekem is igy törtent minden.Papillaris carcinoma,mütetek,jod izotop.Tulmüködes,hormonpotlas es betablokkolo.100% tulelesi arany.
2018. febr. 17. 22:26
Kb.5 éve volt nekem, 35 évesen.Megműtötték, kivették mindkét lebenyt és kaptam jódnyeletéses sugarat a sote-n.Minden rendben, csak egész életemben hormonpótlást kell kapnom.Magasan tartják a hormonszintet,mintha túlműködne a pm-em.Ettől kicsit feszült vagyok, különösen menses idején.Ez egy jóindulatú, rosszindulatú daganat.Szépen túl van rajta az ember, jár a kontrollra és éli tovább az életét. Ha kell dokikról infó, írj privit és kitartás!
79. Zsuska13 (válaszként erre: 78. - Joe1252)
2018. febr. 15. 19:15
Szia, szívesen felvenném a kapcsolatot veletek.Kedden tudtuk meg, hogy az imádott egyetlen gyermekemnek rosszindulatú daganata van. Szeretnék valakivel beszélni erről.Köszönöm.Jobbulást és kitartást
2018. febr. 14. 11:08

Sziasztok!


Igaz, hogy már egy ideje nem írt ide senki, de azért megpróbálkozom.

A páromat nemrég mûtötték meg pajzsmirigy rosszindulatú papilláris fajtájával. Nemsokára megy >jódkezelésre<.

Nagyon szeretnék olyan személlye írni, beszélni, aki hasonló helyzetben van...

2015. okt. 10. 17:06
Sziasztok. Szeretném leírni a történetemet, hátha segít másoknak is. Egy erős fejfájás miatt elküldtek MRI-re, ahol feltünt hogy van a pajzsmirigyemen egy göb.A dokik azt mondták, sokaknak van, semmi baj, félévente nézessem meg a labort, és évente menjek el UH-ra. Elmentem fél év múlva a helyi kórházba, ahol 4 hónap múlva sem lett meg a labor eredmény, mert nem volt hozzá felszerelésük.....Csak vártam..utána elmentem egy másik / hozzám 1 órányi autóútra levő/ kórházba Debrecenbe.Azóta bármi van oda járok. Először is fogalmam sem volt, hogy van valami bajom a pajzsmiriggyel, a háziorvosom minden torokfájásnál és nyelési nehézségnél évek óta csak augmentint írt fel. Debrecenben kértem időpontot a felfedezéstől számított egy évvel későbbi ultrahangra. Amikor végre eljött az idő,mert ugye pár hónapot várni kell mire bejut az ember lánya, majdnem 4 cm-es a göb, a vérvétel nomrál működést mutatott. Azonban mondta a doktornő aki végezte az UH-t, hogy el kellene mennem beszélni egy endokrin orvossal, kérjek időpontot......Remek, újra kb fél évet kellett volna várnom, de felkerestem a netről kipécézett Db-i dokit, felhívtam a saját telefonján, h szerintem baj van, amilyen hamar tud, szakítson rám pár percet. Pénteki nap volt hétfőn már nála voltam. Mondta, hogy el kell mennem szövettanra, utána többet tud mondani. Pár hét várakozás, és elkészült a szövettan. Minden oké, negatív. De mondtam neki, hogy zavar a dolog, kiakasztott lelkileg, hogy szövettant kellett csináltatnom, ezért műtétet kértem. Egy hihetetlenül korrekt sebészt fogtam ki, aki szépen és jól dolgozik,műtét kész. Elküldték a kivett bal lebenyt szövettanra, nem csak a göböt vették ki, hanem a bal lebenyt teljesen.A kontroll előtt átvettem a papíromat, a szövettani eredményt és mintha rám esett volna egy tank..PAJZSMIRIGY ROSSZINDULATÚ DAGANATA......32 éves nő vagyok, gyermekem nincs, jelenleg párom sem..A sebész 3 hét múlvára előírta a jobb lebeny eltávolítását is, vagyis most, hogy begyógyult a sebem, kiderült, hogy rosszindulatú volt, és újra műtét..Plussz a tudat, hogy fogalmam sem volt...Rákos voltam? És most? A jobb oldalival nincs baj..azt mondják, de miután kivették kiderül..Szeretnék kisbabát, és eszem ágában sincs kipurcanni, de gondoljunk bele, ha nem sürgetem a vizsgálatokat, ha nem kérek műtétet, mivel a szövettan először nem mutatott ki semmit, a göbből legalábbis, az egész pajzsmirigyem volt rosszindulatú..Ha én nem igyekszem mindennel, lehet h késő......Elvileg nincs áttét, mert nem tört ki, nem jutott a véráramba, és nem terjedtek szét a rákos sejtek..Megelőzés képpen műtenek újra a másik lebeny miatt.Akinek fontos az egészsége, és aki élni akar, tegye meg magáért a lehető legtöbbet. Ne várjon, küzdjön, keressen lehetőséget, hogy minél előbb kiderítse amit szeretne mert nekem majdnem késő lett......
76. 3da8f53e4a (válaszként erre: 75. - A0c1361e44)
2012. júl. 11. 06:19
Gondolok/gondolunk rád!!
75. a0c1361e44 (válaszként erre: 73. - 3da8f53e4a)
2012. júl. 5. 07:00

Szia:)

Nem tudok semmit. Jövő héten elmegyek gégészhez és endokrinológushoz is, addíg bízom benne, hogy nincs semmi bajom. Sajnos a régi leleteimen nem találtam semmi erre utaló bejegyzést, csak egy 2000-ben kérszült UH-n van annyi írva, hogy a nyirokcsomók normális méretűek és szerkezetük is normális.

A műtét óta sokszor fájnak ezek a nyirokmirigyeim és be is szoktak dagadni. Gondolom ebben az állapotban 3 cm-esek is vannak, de sosem aggódtak a dokik, így talán most sincs miért aggódni.

Ha problémás, akkor gondolom kiveszik de, hogy ezt mi alapján döntik el, nem tudom.

Jelentkezek, ha tudok valamit. Ma megyek háziorvoshoz és neki is megmutatom a leletemet.

74. a0c1361e44 (válaszként erre: 72. - D164004016)
2012. júl. 5. 06:56

Köszi!

Én nagyon bízom benne, hogy nincs problémám:) Jövő héten megnézetem.

Jelenkezek, ahogy voltam vizsgálaton.


Normál méretű a pm-em? Akkor megint növekedett. Ez azt hiszem szintén nem jó hír. És annak ellenére, hogy normál méretű, kell a 200 mg letrox. Ez is érdekes. Na majd a doki megmondja mi történik.

73. 3da8f53e4a (válaszként erre: 71. - A0c1361e44)
2012. júl. 5. 06:13

Szia :(

és most mit tudnak csinálni Irisz? :(

2012. júl. 4. 14:59
szia irisz!normál méretüek a pm-ek!sajnálattal olvasom hogy neked viszont problémád van! :(( remélem a régi papirjaid meg vannak"jobbulást kivánok!és én is várom az erdményed!
71. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - 3da8f53e4a)
2012. júl. 2. 21:17

Szia!

Igen, voltam és semmi jó:(

A fejbiccentő izomnál nagyobbak és tömöttek a nyirokcsomóim, mind a két oldalon van egy-egy nagy az egyik oldalon 18 mm a másik oldalon 19 mm, így további kivizsgálás lesz. Még nem döntöttem el, hogy endokrinológushoz menjek vagy gégészhez. Az UH-s orvos elég bunkó volt, mert nem vittem a régi papírjaimat, így a kérdéseimre nem is válaszolt.

Most egy kicsit ki vagyok akadva, de azért bízok benne, hogy nem kóros.

70. 3da8f53e4a (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2012. júl. 2. 18:58

Szia irisz! Voltál?


Mikor lesz eredmény?

69. a0c1361e44 (válaszként erre: 68. - D164004016)
2012. jún. 30. 14:18

Nam ez az:)

Így már tuti nem kell aggódni:))))


Ez náhány évete talán belefér az idődbe és akkor nem kell stresszelni.

Egyébként mit mondtak mekkor a pm-ed? Normél méretű, szerkezetű?


Én is megyek UH-ra hétfőn, mert a műtét előtt nézték utoljára, tehát 3,5 éve. Már épp ideje van.

2012. jún. 29. 21:02
Helló!meg csinálták az UH-t és a RTG is.negativ mindkettő!:))
67. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - D164004016)
2012. jún. 24. 16:09

Ez jó hír!:)


Bár én még elmennék nyaki UH-ra. Mármint nem csak mennék, hanem megyek is:)


Neked is minden jót!

2012. jún. 24. 15:11
KEDVES KÉKIRISZ!MEG VAN LABOR:TSH 2,79!TEHÁT EZ JÓ!A HIBÁT MÁSHOL KELL KERESNEM!CSÓK NEKED ÉS JÓ EGÉSZSÉGET KIVÁNOK NEKTEK!!
65. a0c1361e44 (válaszként erre: 63. - 3da8f53e4a)
2012. jún. 21. 05:50
Szuper!:)
64. 9bbc382386 (válaszként erre: 63. - 3da8f53e4a)
2012. jún. 20. 23:03
Jó hír! :)
2012. jún. 20. 13:18

Sziasztok, most kaptam a jó hírt, hogy egyenlőre jól van. Beszélt a dr-ral is, megvizsgálta és nem találtak nála most semmi változást.


(csak sikerült rávenni, :)) én is megcsináltattam a pm-re a saját vérvizsgálatomat, ennek hatására csak bejelentkezett ő is:) )

62. 388b941089 (válaszként erre: 61. - Zsé58)
2012. máj. 15. 09:13
Teljesen igazad van!!
61. zsé58
2012. máj. 15. 05:31

Nem vagyok rosszindulatú, de ha valakinek nincs

egy órája félévente, vagy évente, hogy kontrollra

menjen a pm-el, akkor nincs mit beszélni.Nem létezik olyan munka, ami fontosabb lenne az egészségnél. Azt hiszem első az egészség, utána a munka. Ha nem vagy egészséges nem tudsz dolgozni. Én nyolc éve járok ellenőrzésre, félévente. Majd írd meg, hogy remélem" minden rendben".

60. 9bbc382386 (válaszként erre: 50. - D164004016)
2012. máj. 14. 15:52

A tüneteid túlműködésre utalnak:idegesség,nem alvás,fogyás.

Majd számolj be az eredményről!üdv

59. a0c1361e44 (válaszként erre: 58. - 3da8f53e4a)
2012. máj. 14. 15:45
Perszehogy rendben lesz!:)))
2012. máj. 14. 15:05
Lányok, nagyon szépen köszönöm a hsz-ket!! Remélem rendben lesz minden. ... jó egészséget kívánok nektek!!
57. 388b941089 (válaszként erre: 56. - D164004016)
2012. máj. 14. 14:19

Nem azt kértem, hogy fedd fel a kilétedet. :)


Úgy gondolom, hogy egy vérvétel, ami kb. 15 perc várakozással együtt, mindenki életébe belefér. És szabadság márpedig van. :)))

2012. máj. 14. 13:07
Kedves vanessa7!Nem szeretném fel fedni a ki létemet senki elött!mert nem ide tartozik!de a hét minden napján 12 órában dolgozom az ország különbözö területein, szak értőként és ezért nehéz össze hozni!!Csak ennyi a gond!De ha volna ideje az orvosnak akkor jöhetne velem is és volna időnk út közben beszélgetni.szabadság nincs,betegszabiért kirúgás jár!Ez a mai magyar valóság show!!
55. 388b941089 (válaszként erre: 54. - D164004016)
2012. máj. 14. 12:51
mit dolgozol, hogy ennyire nehéz időpontot egyeztetni az orvossal?
2012. máj. 14. 12:17
Kedves kék irisz!Nagyon szépen köszönöm a lelki támogatásodat!És lexinek is külön köszönöm hogy lehetöséget kaptam tőle hogy meg ismerjem más emberek véleményét és tanácsát ez ügyben!mielőbb meg próbálok el jutni az orvoshoz de a munka beossztásom és annak helyeinek állandó változásának köszönhetöen nehéz idö pontot egyeztetni.de ez tudom csak kifogás egyesek szerint...de ilyen az élet.jó egészséget kivánok mindenkinek
53. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - D164004016)
2012. máj. 14. 11:15

Igen, valószínű, hogy az akkori "tudomány" alapján kezeltek.

Ugye nem érzed úgy, hogy bántani akarlak? Eszembe sem jutott! Csak sajnos elég nemtörődöm a legtöbb endokrinológus. A betegnek semmi felvilágosítást nem adnak, nem ismerik fel a tüneteket és egy kicsit sem érdekli őket, hogy a szerintük nem pm-hez tartozó tünetek miért jelentkeznek.


A lényeg, hogy időszerű elmenned egy ellenőrzésre. Nem hiszem, hogy gondod lenne, mert akkor nem éreznéd jól magad, de azért nem árt.


A nénikémet 30 éve műtötték és őt nem kezelték utána. Ennek meg is lett az eredménye: 120 kg, epe műtétje volt, majd nőgyógyászati is, valamint izületi gondjai is vannak és persze a szokásos magas koleszterin, cukorbetegség. És az a legnagyobb baj, hogy ezeket mind külön kezelik, amikor lehet megoldódna a pm. kezelésével.


Egy másik fórumban már leírtam, de ide is leírom:

kb. 50 évvel ezelőtt a dokik nem tudtak semmit a pm-ről, nem tudták, hogy az anyagcsere irányítása a szerepe és azt sem tudták, hogy a hiánya mit okozhat és azt sem gondolták, hogy az eltávolítása megterheli a szervezetet, így a műtétet ambuláns végezték és helyi érzéstelenítéssel. A beteget leültették, kapott érzéstelenítőt, elvágták a nyakát és kivették a megnagyobbodott pm-et, majd a beteg haza mehetett. Kezelést nem kapott a beteg, így hamarosan meghalt.


Túlélésed miatt ne aggódj! Nem lesz gond, de szerintem nézesd meg magad és ha magas a TSH-d, akkor kérj gyógyszert.

Neked is jó egészséget! Én köszönöm jól vagyok:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook