Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Pajzsmirigy rák: mennyi a valószínűsége, hogy kiújulhat? :(

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4

95. Böce2018-02-23 21:52
Ne aggódj, ez a fajta rák nagyon jól gyógyítható, áttét is nagyon-nagyon ritkán van, plusz nálatok korán is kiderült.
Március 9. meg itt van hamar, nem lesz gond.
Minden rendben lesz, ne félj.
(válasz Zsuska13 94. hozzászólására)

94. Zsuska132018-02-23 21:44
Szép estét!; a mai nap elkeserítően sikeredett ( legalább is számomra). Több hete tudjuk, hogy rákos a gyerek.Ma bejutott az onkológiára. Itt elmondta neki egy doktornő, hogy majd meglesz műtve (ki, hol és hogyan erről nem beszélt). Ma kapott időpontot MR-re , de március 9- re....ergo 1 hónapon belül nem jut el műtétig. Nem hosszú ez az idő egy daganatos betegségnek? A kétségbe vagyok esve már enyhe kifejezés mit élek át.köszönöm

93. Zsuska132018-02-21 17:39
Megnyugtatom vele. Kicsit megijedt amikor mondták neki, hogy kb 3 órás műtét lesz.köszönöm, hogy időt szántál ránk
(válasz Böce 89. hozzászólására)

92. Zsuska132018-02-21 17:37
Nagyon sok jó tanácsot kapok tőled.Köszönöm!!
Én készülök ki teljesen, már a vérnyomás probléma lépett fel nálam, de megnyugodott nagyon nehéz.
(válasz anni9273 90. hozzászólására)

91. anni92732018-02-20 21:10
A radiojód meg megtalálja a sejtet, ha máshol van,akkor is,mert még pajzsmirigysejtként működik és felveszi a radioaktív jódot akkor is, ha épp a tüdőben van. Ez egy nagyon jó sugárterápiás eljárás. A kórházi körülmények és a helyi sugárvédelem katasztrofális, de ettől még nagyon jó, hatékony módszer.
(válasz Zsuska13 88. hozzászólására)

90. anni92732018-02-20 21:03
Kicsit feszült vagyok a gyógyszerek miatt.Mint akinek picit túlműködik a pajzsmirigye. Engem korábban is túlműködés miatt vizsgáltak ki, ilyen az alaptermészetem, úgyhogy nem zavar.Pörgős, tevékeny voltam mindig is.Nem természetellenes. Menses előtt hisztisebb vagyok,mint régen.
Neki ez a hormon hiányozna, mert nem lesz pajzsmirigye, a hormon nélkül lenne rosszul. Ez a természetes állapotot állítja vissza.

A műtét nem fájt utána. A nyaki izmok, hátam fájt, de mondták hogy érdemes mozgatni a nyakam, feküdni és az segített. Enni másodszor már aznap kaptam, először a nővér adta, cserébe beitatott kórházi teával,amitől hánytam, mert refluxos vagyok. Második műtéten mondtam, hogy nincs hányingerem, ehetek-e, engedélyt adtak, megettem a kekszemet és nem volt gond.

Ami nagyon rossz, ha a jódkezelés előtt kihagyatják a hormon szedését. Akkor egy belassult, nehezen gondolkodó állapotba kerülsz, az nagyon kellemetlen. A Kékgolyóban ez a módszer, a SOTE-n adnak egy gyógyszert a kezelés előtt és akkor nem a jód előtt kihagyni a hormon szedését. (Velem úgy volt a Kékgolyóban kapom a jódot, úgyhogy hetekre abbahagyatták a hormont, majd egy adminisztrációs hiba miatt mégsem tudták odaadni a kezelést, hazaküldtek sporttáskástul. Akkor a sebészem elintézte, hogy a Sote-n mihamarabb megkaphassam.Az elhúzódott, de ott már nem kell annyira kapkodni,mint a műtétnél.)

A műtétre várakozás nagyon nehéz, az ember alig várja, hogy kivegyék már azt az idegen,veszélyes dolgot, ami belenőtt..., de nem kell aggódni,mert ez egy nagyon lassan szaporodó fajta, jóindulatú rák!Erre gondoljatok!

Jódkezelésen volt olyan néni, aki 35 éve élt ezzel a daganattal úgy, hogy nem engedte magát megoperálni! Néha kapott egy jódkezelést és jól volt.Nem terjedt el.

89. Böce2018-02-20 20:41
Szia!
Nekem is kivették a pajzsmirigyemet, ugxan nem volt rákos, de göbös volt, 4cm-es göbök.
Mütét napján picit fájt a seb, de adnak fájdalomcsillapítót, ne féljetek ettől. Enni aznap nem kaptam, mondjuk nem is kívántam. Inkább csak aludtam jórészt.
Másnap simán ettem-ittam.
Pénteken műtöttek, kedden már otthon voltam:-)

88. Zsuska132018-02-20 20:08
Köszönöm anni a sok biztató és hasznos szavakat. Alig várom, hogy kiszedjék belőle, nehogy át terjedjen bármire, vagy a véráram vigyem valamerre valami rosszindulatú sejtet. A műtét után evés, ivás rendben volt? Kicsit fél mennyire fog fájni neki műtét után. Nagyon telnek a napok és semmi nem történik, mindig csak várni az időpontokra....A gyógyszereket jól viseled?, amit azóta szedned kell?
(válasz anni9273 87. hozzászólására)

87. anni92732018-02-20 16:40
1 cm nem nagy a pappiláris carcinómánál, egy cm alattiakkal nem is szoktak nagyon foglalkozni.
A több göb miatt lehet többször kap sugárkezelést (jódot). De nem lesz semmi baja, az már csak egy megelőzés a kiújulás ellen.Teljes életet fog élni, ne aggódj.
(válasz Zsuska13 85. hozzászólására)

86. anni92732018-02-20 16:37
Szia!

Nekem egy 5cm-es volt,amit kivettek, s már letelt az 5 év. Nem lesz semmi baj. Még gimnazista voltam,amikor anyum mondta, hogy szerinte dagadt a nyakam.Elmentem dokihoz, elhajtottak. Már dolgoztam,amikor a házidokim adott endokrinre meg uh-ra beutalot, akkor már 3cm-s göbv volt a nyakamba, de az endokrinen azt mondták, ezzel nem kell törődni, ez jóindulatú, majd egyszer műtettetem, ha akarom.(Szövettant nem csináltak.De mivel már kis gyerekeim voltak és nem hiányzott egy műtét, annyiban hagytam.) Aztán pár év múlva a házidoki ránézett anyakamra, meglátta,milyen ronda és elzavart a Sote-s sebész ismerőséhez, aki azt mondta, ezt kivesszük, de szerinte nem rosszindulatú.1hónapot kellett várnom és műtöttek. Egyik lebenyt és a középső részt vették ki. Megjött a szövettan, kiderült, hogy papilláris carcinoma, kb. 2-3 hónap múlva kivették a másik részt is, majd kaptam jódkezelést a SOTE-n. Én egy adagot kaptam, van aki 2-szer vagy 3-szor kap. (Országos Onkológián alapból 2-t adnak, kicsit más a protokoll.) Ezzel egy hetet benn kellett lenni kórházban, mert sugároztam és utána is hetekig kellett kerülnöm a gyerekeimet (távolságvédelem, hogy ők ne kapjanak nagy dózist.)Még kórház után egy hétig nem mentem haza a gyerkeimhez és utána is távolságot tartottunk. nekem ez volt a legnehezebb, mert kicsik voltak még.Műtét csak néhány napot vett igénybe, hangommal nem lett semmi gond. Ne féljetek, ebből kijön. Minnél hamarabb műtsék meg, aztán a jódterápián felajánlanak több időpontot, ott tudtok válogatni, hogy az érettségi is beleférjen. De szerintem ilyen esetben tud ősszel is érettségizni.Lehet csúszik egy évet, de ez most fontosabb. Jódkezelés után még egy ideig nem mehet közösségbe (egy-két hét), erre kell figyelni az érettségi időszakkal. Korházban tud tanulni, direkt jó, ha legfoglalja magát. Mellékhatása nincs a jódkezelésnek, max. szájszárasság.
(válasz Zsuska13 85. hozzászólására)

85. Zsuska132018-02-18 22:06
Köszönöm, hogy megosztottad velem.
Ami nyugtalanító még számomra, hogy az endokrinológus azt mondta, hogy az a baj, hogy már nagyobb, mint 1 centi és az sem jó.Minden megváltozott az utóbbi pár napban. Ha véletlen nem erre gondolok, akkor utána lelkiismeret furdalást érzek. Bár ritka, hogy ne ez forogjon az agyamban.Szegénykém tudom, hogy fél a műtéttől és az utána való ébredéstől is.Tud e majd enni,meddig fog fájni neki....de a legfontosabb, hogy meggyógyuljon!
(válasz valeriaria66 84. hozzászólására)

84. valeriaria662018-02-18 21:29
Kb.15 eve mütöttek.A diagnozisom szinten papillaris carcinoma.Miutan kiderült nem sokara mütöttek .Elöször kkvettek a jobb lebenyt.Elküldtek szövettanra,majd par het utan a masik lebenyt is kivettek.A hangszalam kisse megsinylette ,de egy idö utan rendbe jött.A doki azt mondta,hogy szigoruan veve ez nem rak,es 100 % a gyogyulas.Viszont fel kellett keszülnöm az elethosszig tarto hormonpotlasra.Nyugodj meg semmi baj nem lesz .Es ez tenyleg ne csak ugy mondom.Valoszinü,hogy jod izotop kezelest is kap,majd a mütet utan,ami kb.3 nap ,,elzarast,,jelent mig kinem ürül a izotop a szervezetböl.De ha meg eszembe jut valami irok.Nyugodj meg.
(válasz Zsuska13 82. hozzászólására)

83. Zsuska132018-02-18 19:31
Nem külföldi, Kékgolyó utca
(válasz Zsuska13 82. hozzászólására)

82. Zsuska132018-02-18 19:30
Köszönöm, hogy megosztjátok velem.Én nagyon félek, kedd óta csak lézengek, nem tudom felfogni...Van több nehezítő tényező is a bajokon felül.
A lányom iszonyatosan ellenáll, hogy segítse a család. Senkitől(!!!!!!- szószerint) nem fogad el segítséget. Meghallgat mindenkit, de ő dönt, még úgyis, hogy lehetnének rövidebb" utak"; lehetőségek. Természetesen maximálisan mellette állunk.Pénteken megy a külföldi utcába egy orvoshoz. Ezt is egyedül intézte és nem mehet senki vele....Papilláris arcomat a diagnózis. 1 cm feletti " daganatokkal". Májusban érettségi...a felvételiről már ne is beszéljünk. Titeket mikor műtöttek?; a felfedezése után?...jaj nagyon sok kérdésem lenne...Olyantól aki végig csinálta...aggódom érte és féltem őt nagyon.Kérlek, ha tudtok beszélni velem jelezzétek.köszönöm szépen
(válasz valeriaria66 81. hozzászólására)

81. valeriaria662018-02-18 16:54
Tökeletes leiras,pontosan nekem is igy törtent minden.Papillaris carcinoma,mütetek,jod izotop.Tulmüködes,hormonpotlas es betablokkolo.100% tulelesi arany.
(válasz anni9273 80. hozzászólására)

80. anni92732018-02-17 22:26
Kb.5 éve volt nekem, 35 évesen.Megműtötték, kivették mindkét lebenyt és kaptam jódnyeletéses sugarat a sote-n.Minden rendben, csak egész életemben hormonpótlást kell kapnom.Magasan tartják a hormonszintet,mintha túlműködne a pm-em.Ettől kicsit feszült vagyok, különösen menses idején.Ez egy jóindulatú, rosszindulatú daganat.Szépen túl van rajta az ember, jár a kontrollra és éli tovább az életét. Ha kell dokikról infó, írj privit és kitartás!

79. Zsuska132018-02-15 19:15
Szia, szívesen felvenném a kapcsolatot veletek.Kedden tudtuk meg, hogy az imádott egyetlen gyermekemnek rosszindulatú daganata van. Szeretnék valakivel beszélni erről.Köszönöm.Jobbulást és kitartást
(válasz Joe1252 78. hozzászólására)

78. Joe12522018-02-14 11:08
Sziasztok!

Igaz, hogy már egy ideje nem írt ide senki, de azért megpróbálkozom.
A páromat nemrég mûtötték meg pajzsmirigy rosszindulatú papilláris fajtájával. Nemsokára megy >jódkezelésre<.
Nagyon szeretnék olyan személlye írni, beszélni, aki hasonló helyzetben van...

77. *pride*2015-10-10 17:06
Sziasztok. Szeretném leírni a történetemet, hátha segít másoknak is. Egy erős fejfájás miatt elküldtek MRI-re, ahol feltünt hogy van a pajzsmirigyemen egy göb.A dokik azt mondták, sokaknak van, semmi baj, félévente nézessem meg a labort, és évente menjek el UH-ra. Elmentem fél év múlva a helyi kórházba, ahol 4 hónap múlva sem lett meg a labor eredmény, mert nem volt hozzá felszerelésük.....Csak vártam..utána elmentem egy másik / hozzám 1 órányi autóútra levő/ kórházba Debrecenbe.Azóta bármi van oda járok. Először is fogalmam sem volt, hogy van valami bajom a pajzsmiriggyel, a háziorvosom minden torokfájásnál és nyelési nehézségnél évek óta csak augmentint írt fel. Debrecenben kértem időpontot a felfedezéstől számított egy évvel későbbi ultrahangra. Amikor végre eljött az idő,mert ugye pár hónapot várni kell mire bejut az ember lánya, majdnem 4 cm-es a göb, a vérvétel nomrál működést mutatott. Azonban mondta a doktornő aki végezte az UH-t, hogy el kellene mennem beszélni egy endokrin orvossal, kérjek időpontot......Remek, újra kb fél évet kellett volna várnom, de felkerestem a netről kipécézett Db-i dokit, felhívtam a saját telefonján, h szerintem baj van, amilyen hamar tud, szakítson rám pár percet. Pénteki nap volt hétfőn már nála voltam. Mondta, hogy el kell mennem szövettanra, utána többet tud mondani. Pár hét várakozás, és elkészült a szövettan. Minden oké, negatív. De mondtam neki, hogy zavar a dolog, kiakasztott lelkileg, hogy szövettant kellett csináltatnom, ezért műtétet kértem. Egy hihetetlenül korrekt sebészt fogtam ki, aki szépen és jól dolgozik,műtét kész. Elküldték a kivett bal lebenyt szövettanra, nem csak a göböt vették ki, hanem a bal lebenyt teljesen.A kontroll előtt átvettem a papíromat, a szövettani eredményt és mintha rám esett volna egy tank..PAJZSMIRIGY ROSSZINDULATÚ DAGANATA......32 éves nő vagyok, gyermekem nincs, jelenleg párom sem..A sebész 3 hét múlvára előírta a jobb lebeny eltávolítását is, vagyis most, hogy begyógyult a sebem, kiderült, hogy rosszindulatú volt, és újra műtét..Plussz a tudat, hogy fogalmam sem volt...Rákos voltam? És most? A jobb oldalival nincs baj..azt mondják, de miután kivették kiderül..Szeretnék kisbabát, és eszem ágában sincs kipurcanni, de gondoljunk bele, ha nem sürgetem a vizsgálatokat, ha nem kérek műtétet, mivel a szövettan először nem mutatott ki semmit, a göbből legalábbis, az egész pajzsmirigyem volt rosszindulatú..Ha én nem igyekszem mindennel, lehet h késő......Elvileg nincs áttét, mert nem tört ki, nem jutott a véráramba, és nem terjedtek szét a rákos sejtek..Megelőzés képpen műtenek újra a másik lebeny miatt.Akinek fontos az egészsége, és aki élni akar, tegye meg magáért a lehető legtöbbet. Ne várjon, küzdjön, keressen lehetőséget, hogy minél előbb kiderítse amit szeretne mert nekem majdnem késő lett......

76. Lexi382012-07-11 06:19
Gondolok/gondolunk rád!!
(válasz kék irisz 75. hozzászólására)

75. kék irisz2012-07-05 07:00
Szia:)
Nem tudok semmit. Jövő héten elmegyek gégészhez és endokrinológushoz is, addíg bízom benne, hogy nincs semmi bajom. Sajnos a régi leleteimen nem találtam semmi erre utaló bejegyzést, csak egy 2000-ben kérszült UH-n van annyi írva, hogy a nyirokcsomók normális méretűek és szerkezetük is normális.
A műtét óta sokszor fájnak ezek a nyirokmirigyeim és be is szoktak dagadni. Gondolom ebben az állapotban 3 cm-esek is vannak, de sosem aggódtak a dokik, így talán most sincs miért aggódni.
Ha problémás, akkor gondolom kiveszik de, hogy ezt mi alapján döntik el, nem tudom.
Jelentkezek, ha tudok valamit. Ma megyek háziorvoshoz és neki is megmutatom a leletemet.
(válasz Lexi38 73. hozzászólására)

74. kék irisz2012-07-05 06:56
Köszi!
Én nagyon bízom benne, hogy nincs problémám:) Jövő héten megnézetem.
Jelenkezek, ahogy voltam vizsgálaton.

Normál méretű a pm-em? Akkor megint növekedett. Ez azt hiszem szintén nem jó hír. És annak ellenére, hogy normál méretű, kell a 200 mg letrox. Ez is érdekes. Na majd a doki megmondja mi történik.
(válasz black ice 1 72. hozzászólására)

73. Lexi382012-07-05 06:13
Szia :(
és most mit tudnak csinálni Irisz? :(
(válasz kék irisz 71. hozzászólására)

72. black ice 12012-07-04 14:59
szia irisz!normál méretüek a pm-ek!sajnálattal olvasom hogy neked viszont problémád van! :(( remélem a régi papirjaid meg vannak"jobbulást kivánok!és én is várom az erdményed!

71. kék irisz2012-07-02 21:17
Szia!
Igen, voltam és semmi jó:(
A fejbiccentő izomnál nagyobbak és tömöttek a nyirokcsomóim, mind a két oldalon van egy-egy nagy az egyik oldalon 18 mm a másik oldalon 19 mm, így további kivizsgálás lesz. Még nem döntöttem el, hogy endokrinológushoz menjek vagy gégészhez. Az UH-s orvos elég bunkó volt, mert nem vittem a régi papírjaimat, így a kérdéseimre nem is válaszolt.
Most egy kicsit ki vagyok akadva, de azért bízok benne, hogy nem kóros.
(válasz Lexi38 70. hozzászólására)

70. Lexi382012-07-02 18:58
Szia irisz! Voltál?

Mikor lesz eredmény?
(válasz kék irisz 69. hozzászólására)

69. kék irisz2012-06-30 14:18
Nam ez az:)
Így már tuti nem kell aggódni:))))

Ez náhány évete talán belefér az idődbe és akkor nem kell stresszelni.
Egyébként mit mondtak mekkor a pm-ed? Normél méretű, szerkezetű?

Én is megyek UH-ra hétfőn, mert a műtét előtt nézték utoljára, tehát 3,5 éve. Már épp ideje van.
(válasz black ice 1 68. hozzászólására)

68. black ice 12012-06-29 21:02
Helló!meg csinálták az UH-t és a RTG is.negativ mindkettő!:))

67. kék irisz2012-06-24 16:09
Ez jó hír!:)

Bár én még elmennék nyaki UH-ra. Mármint nem csak mennék, hanem megyek is:)

Neked is minden jót!
(válasz black ice 1 66. hozzászólására)

66. black ice 12012-06-24 15:11
KEDVES KÉKIRISZ!MEG VAN LABOR:TSH 2,79!TEHÁT EZ JÓ!A HIBÁT MÁSHOL KELL KERESNEM!CSÓK NEKED ÉS JÓ EGÉSZSÉGET KIVÁNOK NEKTEK!!

1 2 3 4