Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek milyen arckrém vált be a száraz bőrre és érzékeny-száraz arcbőrre? fórum

Kinek milyen arckrém vált be a száraz bőrre és érzékeny-száraz arcbőrre? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
110. grizus
2013. dec. 6. 04:03
Ismeritek a Bielenda krémeket?
109. grizus
2013. dec. 6. 04:02
Zelka, a Helia-D forgalmazza és a Szappanmanufaktúra gyártja. Nem drága, nincs benne káros anyag, finom az illata. DM-ben kapható.
2013. dec. 5. 13:31

Hélia D - száraz bőrre, ezt használom már időtlen idők óta és nem kerül iszonyú összegekbe.

...és magyar.

2013. nov. 6. 18:48

Édesmandula olaj

Kiváló a száraz, érzékeny és irritált bőrre, melyet -saját tapasztalatom szerint is- kiválóan puhít, felfrissít.


Sárgabarackmag olaj

Kifejezetten hatékony érett, száraz, érzékeny és gyulladt bőr esetén.


Avokádó olaj

Rendkívül tápláló, ezért nagyon jót tesz a vitaminhiányos, száraz és érett bőrnek. Ekcéma esetén is gyógyír!


Ligetszépe olaj

Nedvességpótló, ezért kiváló száraz, érett bőrre, pikkelysömörre, ekcémára.


Csipkebogyómag olaj

Lassítja az öregedési folyamatokat, szövetregeneráló, kiváló a száraz, érett, napégette és fakó bőrre.


Ezek bázisolajok, ezek keverhetők pl. sheavajjal, kakaóvajjal, ricinus olajjal, növényi glicerinnel, makadámiadió olajjal, méhviasszal, aloe verával, lecitinnel, illóolajokkal.

2013. nov. 6. 08:56
Bioderma
2013. nov. 6. 08:55
Sziasztok! Én már nagyon sok féle arckrémet kipróbáltam, de még mindig nem találtam meg az igazit. :( Vettem BB alapozós krémet, de úgy látszik az arckrémem nem megfelelő, mert folyamatosan hámlik az arcom, ha meg bekenem ezzel a BB-vel, akkor meg főleg... A vízhiányos bőrnek vannak ilyen tünetei, hogy hámlik az arcom? Már nem tudom, mit próbáljak még ki, tanácstalan vagyok. Mostmár nem használom a BB-t sem, először meg kell találnom az arckrémemet. :)
2013. szept. 3. 18:51

Hidegen sajtolt olaj: kókusz, édesmandula, avokádó, argán, olíva..

Sheavaj, kakaóvaj

Fontos, hogy vizes/nedves bőrre vizes kézzel vigyük fel, alaposan, de kíméletesen masszírozzuk be az olajokat, vagy a shea vajat.

A sheát és/vagy kakaóvajat az olajokkal (persze használhatunk egyet vagí kettőt is a felsoroltakból, ami éppen van otthon) kell össze is olvaszthatjuk vagy vízfürdőben vagy a Napon, mikor egynemüvé válik, tehetünk még bele jó minőségű illóolajat is.

Tehetünk bele deszt.vizet, vagy bármilyen virágvizet is, de akkor már emulgeálni kell, és tartósítani (pl.E vitamin, propolisz). Így nappali krémnek is használható, víz/virágvíz nélkül inkább éjszakára használjuk.

2013. aug. 29. 21:35
Nekem eléggé száraz a bőröm és Rosa Graf Rosana Day-t használok. Innen szerzem be: [link]
102. keettee
2012. jún. 25. 16:47
100% szűz kókuszolaj
101. mkjudit (válaszként erre: 99. - Anna0129)
2012. jún. 25. 16:34
Balea Med 24 órás intenzív hidratáló- dm-ben veszem
2012. jún. 25. 15:42

Sziasztok

nekem is nagyon száraz a bőröm. Sokféle krémet kipróbáltam már. Nekem ez segített: rengeteg folyadékbevitel (főleg víz!! de nyáron sok sok gyümölcs, főleg dinnye, sárgadinnye, minden ami sok vizet tartalmaz), és használok nappali krémet is a NeoStratától. Nálam jobb a helyzet azóta, kb egy éve, hogy használom. Nem olcsó a krém, de nekem segített. Kicsi kis adagokat kenek fel naponta, és úgy viszonylag sokáig elég.

2012. ápr. 9. 12:05
Nekem nem jó a zsíros krém, hiába száraz a bőröm. Olyat keresnék aminek magas a víztartalma. Tudtok ajánlani?
98. 2100 (válaszként erre: 97. - Lilibeth59)
2012. ápr. 9. 07:49

..nem merek kiprobalni olyat sem, amiben olaj, vaj, viasz van- olajostol is hasonlo gondjaim voltak (piros foltok, pattanasok)...

pedig tini korban egyaltalan semmilyen pattanasom nem volt...

most pedig barmit merek rakenni, mindig ugyanaz az eredmeny...de mar nagyon vizhianyos nehol, latszik szegeny arcbor allapotan, hetente csinalok egy holttengeri iszapos arcpakolast (remelem a so nem szivja ki a nedvesseget az alsobb retegekbol- nem ertek hozza), de ez igy keves..

97. Lilibeth59 (válaszként erre: 95. - 2100)
2012. ápr. 8. 17:14

Nem mind zsíros, van olyan körömvirág krém, ami körömvirág olajos kivonatát tartalmazza, valamint kakaóvajat, méhviaszt, kamilla- és zsályakivonatot stb.

Gyorsan felszívódó, kiváló hámosító, gyulladáscsökkentő krém. Száraz bőrre, sebekre, napégés esetén kiváló. Arcra is lehet kenni, szép, puha lesz tőle a bőr.


A legtöbb körömvirágkrémmel ellentétben nincs benne kőolajszármazék (paraffin, vazelin stb.), így nem tömíti el a pórusokat. Továbbá parabénmentes (egészségkárosító tartósítószer), nincs benne színezék és illatanyag (csak illóolaj).


A legtöbb házi készítésű krémmel szemben ebben a krémben van víz is, ettől lesz igazán krémes állagú, és gyorsan felszívódó. Ráadásul lecitinnel, a legtermészetesebb emulgeáló anyaggal készül, mely máshoz nem hasonlítható, bársonyos bőrfelszínt biztosít.

96. Pico13
2012. ápr. 8. 13:21
Én is azt hittem,de mivel gyulladáscsökkentő ezért még a pattiknak is jót tesz!Néha próbáld ki!
95. 2100 (válaszként erre: 92. - Pico13)
2012. ápr. 8. 08:24
Koszi a valaszt, csak egyeduli bajom az a koromvirag kremekkel, hogy zsirosak (hogy kioldodjon a viragbol a hatoanyag tartalom), igy ezert nem merem hasznalni.
94. 2100 (válaszként erre: 93. - Princesse84)
2012. ápr. 8. 08:23
elore is koszi (mert nagyon szaraz egyes helyeken a borom, hamlik is mar egyes helyeken- de, ha barmit kenek ra, nem viseli el a borom, pattanasos lesz)
93. princesse84 (válaszként erre: 91. - 2100)
2012. ápr. 6. 20:53
Anyukámnak van ilyen kevert +érzékeny bőre, és neki van egy bio arckrém (amit mellesleg tőlem kapott karácsonyra :-) ), ami bevált és azt mondja nagyon jól hidratálja. Az ára mondjuk kicsit borsos, de úgy gondoltam az arckrém egy olyan dolog talán amiért tényleg megéri. Ha gondolod elküldöm a márka nevét privátban (mert látom itt okosít a felirat, hogy ne reklámozzak, csak nem tudom pontosan mi számít annak, még új vagyok itt) :)
92. Pico13
2012. ápr. 5. 14:51

Szia!

Én most körömvirág krémet használok,nagyon jól hidratál...

91. 2100
2012. ápr. 5. 14:38
Kevert arcbor melyhidratalasara mit ajanlotok?
2012. ápr. 5. 14:14
Köszönöm :)
89. Nirvi (válaszként erre: 88. - Anna0129)
2012. márc. 28. 22:05
Bio boltokban pl. vagy itt a neten is sok webáruházban van! Ha neten is rendelnél, akkor írd be a gugliba és biztos kiad pár weboldalt.
2012. márc. 28. 22:03
És ezt a krémet hol szerzed be?
87. Nirvi
2012. márc. 28. 21:51
Nem tudom írta-e már valaki mert nincs időm visszaolvasni, de nekem a shea vaj nagyon bevált és nem csak arcra! A kezemen is szoktam használni, nagyon jó! :)
2012. márc. 28. 21:41
Esetleg márkákat tudtok küldeni privire?
85. 92422a8764 (válaszként erre: 1. - 6b94deaef4)
2012. márc. 19. 22:11
Aloe vera soft skin cream /LR/:))
84. Lilibeth59 (válaszként erre: 83. - Cel)
2012. márc. 19. 21:54

A finomítatlan olajos krémek jók, szőlőmagolaj, barackmagolaj, finomítatlan napraforgó olaj,mandulaolaj, argánolaj, makadámia dió olaj, szűz olívaolaj stb., nem utolsó sorban a kókuszolaj. Ezeket mind használhatjuk, kinek mi felel meg, vagyis a bőrének mi a legmegfelelőbb.

Nagyon jó sheavajjal keverve, kakaóvaj, méhviasz, ezek mind használnak, ellentétben a kőolaj származékos krémekkel. Sajnos, a gyógyszertárakban is kőolaj-származékos krémeket, kenőcsöket lehet kapni, még a babáknak is ebből keverik ki a popsikenőcsöt pl. Szégyen....

Itt vannak még a 100 %-os illóolajok, a levendula, rózsa, rózsafa stb., ezek használata is attól függ, kinek milyen a bőre.


Nem csak a krém számít, hanem az is, hogy mivel tisztítod a bőröd!


Még valami: hogyha áttérsz a természetes bőrápolásra, adj időt a bőrödnek, hogy tisztuljon. Évek hosszú sora alatt rengeteg mérget kapott, idő kell, hogy kitisztuljon ezektől. Nem megy egyik napról a másikra, de megéri türelmesnek lenni.

Ez vonatkozik a hajápolásra is.

Végül is minden ott kezdődik, hogy mivel mosol, mivel tisztálkodsz, aztán jön az, hogy milyen arckrémet, testápolót, dezodort, hajfestéket, balzsamot, lakkot, fixálót stb. használsz.

83. cel
2012. márc. 19. 21:14
Szőlőmagolajos arckrémet használok, nagyon finom és nagyon jó, pont mint régen az valódi szőlőzsír az ajakra:)
82. Lilibeth59 (válaszként erre: 81. - F16feffa10)
2012. márc. 19. 19:21

Az első krémedben a víz után a második összetevő a

Cyclohexasiloxane-

Mi is az a Cyclohexasiloxane?


Mik is azok a sziloxánok?

Műanyagok, szilikon vegyületek. A víz után ebből van a legtöbb a krémedben... a többi összetevőt is érdemes áttanulmányozni, nem csoda, ha száraz, hámlik a bőröd a szilikon tól, hiszen nem tud lélegezni!


A harmadik krémed sok glicerint (is) tartalmaz, amely nedvszívó, vízelvonó, a bőrből vizet von ki, ezáltal azt kiszárítja.


Felejtsd el ezeket a "krémeket", kukába velük!



A kozmetikában a ciklohexa sziloxánt és a ciklopenta sziloxánt főleg hajkondícionálókban és arckrémekben alkalmazzák lágyító adalékként, és azért, hogy jobban kenhető és lágyabb legyen a krém.

Még nem bizonyította senki, hogy mérgezőek lennének, de az biztos, hogy arckrémben való alkalmazásuk nem ajánlatos.

Hajápoló termékekben elfogadható egy kevéske mennyiség, mert növeli a haj fésülhetőségét.


Az Eucerin egy durva kőolajszármazék!


Eucerin

Gyapjúzsír (5%) és paraffinolaj, valamint egyéb kőolajszármazékok keveréke, bőrkímélőbb, mint a többi kőolajhulladék, viszont rovarirtónyomokat tartalmazhat

2012. márc. 18. 22:25
Loreal L'oreal Triple Active hármas hatású hidratáló nappali krém száraz bőrre, illetve Eucerin száraz-érzékeny bőrre, kiegészítésképp Florena olívaolajos hidratáló arckrém (ez a Müllerben potom összegért kapható, nekem nagyon bevált). Ezeket váltogatva használom, mert úgy vettem észre, egy idő után már nem úgy reagál a bőröm, ha huzamos ideig csak az egyikkel kenem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook