Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Biológia gyorstalpaló diétához I. fórum

Biológia gyorstalpaló diétához I. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Biológia gyorstalpaló diétához I.

1 2 3
64. Neathril (válaszként erre: 51. - A81c8ae74a)
2013. júl. 15. 13:50

Szia!


Mindenféle rosszindulat nélkül kérem/kérdem. Ha ezek szerinted nem megfelelő értékek, mik azok és milyen a fogyás szempontjából megfelelő táplálkozás?

63. amta (válaszként erre: 56. - Popppy)
2012. dec. 18. 22:31
"....teljesen elkezdtem hülyülni. De tényleg. Elfelejtettem, hogy már megmostam a hajam vagy sem....ültem a vízben és nem tudtam. Borzasztó." Szakadtam a röhögéstől. Én a multivitaminnal vagyok így. Van, hogy egy nap háromat is beveszek, van hogy egyet se :)
2012. júl. 1. 15:21
Lesz II. rész? Én amióta elolvastam, azóta áttértem az egészséges táplálkozásra, soha nem éhezem, de már sok kilóval könnyebb vagyok. Messze még a kitűzött cél, de már így is jól érzem magam.
2012. jún. 27. 11:54
Igényes cikk:)
60. a81c8ae74a (válaszként erre: 58. - Noncsi22)
2012. máj. 15. 17:57

"Bár ha én testsúlykilogrammonként 1g ch-t ennék,éhen halnék..."


Hát igen...

(erre csak ezt tudom mondani:)

(ja meg ezt:hidd el...más is...:)

59. a81c8ae74a (válaszként erre: 57. - A81c8ae74a)
2012. máj. 15. 17:55
Úgyhogy nem szeretném tovább izmosítani sem a lábszáram,sem a felkarom...:)))
2012. máj. 15. 09:05

Sziasztok!Nekem tetszett a cikk,a lényegét tekintve jól leírja a téveszméket...Bár ha én testsúlykilogrammonként 1g ch-t ennék,éhen halnék...Terhesség alatt 180-at ehettem,5x ettem és az úgy teljesen jó volt.Bár én mindent számoltam.Már máshol is olvastam,h csak a kemény ch-t számolják,nem tudom ennek mi értelme van,tuti belezavarodnék a számolásba...

Most is 5x eszem,nem eszek csak lassan felszívódó ch-t,semmi cukor sok víz.És jól érzem magam,bár már régen nem számolok semmit.Futni szoktam,amit nagyon szeretek,ez nagyon bevált nálam.És szép lassan elérem az álomsúlyt!:)

XOR!Megkérdezhetem minek tanulsz?Talán dietetikusnak?Engem nagyon érdekel ez a téma egyébként...

57. a81c8ae74a (válaszként erre: 55. - AlBundy)
2012. máj. 14. 11:59

:)Köszi.Szeretek futni,de azért nálam is túlzás lenne azt kijelenteni,hogy futó vagyok.:P

Ha gép,akkor max.szobabicikli,bár télen a rossz idő miatt futópadoztam konditeremben.Mást nem,mert már így is passzentosak a női rövidujjúk a karomon,szóval...elég zavaró.:)

(nem mintha a vádlim nem akadályozna egy csőnaci fel és levételében,dehát valami muszáj mozogni...)

56. Popppy
2012. máj. 14. 11:20

Nagyon jó összefoglaló. Tényleg ezt kéne kinyomtatni és minden fogyni vágyónak eljuttatni.


A szénhidrátokról szóló rész kükönösen tetszett. Magamra ismertem, egyszer fogytam 16 kilót a totális megvonás következtében ...de az agyamból is ....teljesen elkezdtem hülyülni. De tényleg. Elfelejtettem, hogy már megmostam a hajam vagy sem....ültem a vízben és nem tudtam. Borzasztó.

55. AlBundy (válaszként erre: 54. - A81c8ae74a)
2012. máj. 14. 11:08

Azért azt túlzás lenne jelenleg kijelenteni.

A futásnál otthonosabban érzem magam a konditeremben, de mondjuk úgy, a futást sem vetem meg..:)

A Te második képed is eléggé jó..:)

54. a81c8ae74a (válaszként erre: 52. - AlBundy)
2012. máj. 14. 10:53
:) Te futó vagy?
53. a81c8ae74a (válaszként erre: 52. - AlBundy)
2012. máj. 14. 10:52
Lehet az én hibám,nem írtam le egyszer sem,hogy mi a bajom...A számokkal van bajom.Ezek annyira kritikán aluliak,hogy nem igen van ember,akire rá lehet ezt húzni.Ha egészséges,ha nem,ha fogyni akar,ha nem.Azt állítom,hogy ezek káros adatok,a jojó effektust elősegítik.És kb. csak itt kezdődne a téma felaprózása.Azért szálltam erre rá,mert kiszúrja a szemem,annyira szörnyű.
2012. máj. 14. 10:04

A ciklikusságot én sem teljesen értem, de attól még nem botrány..:)

Az utolsó általad említett résszel is csak annyi a baj, hogy kijelenteni így, hogy mennyi kell a súlytartáshoz és mennyi a fogyáshoz, nem pontos mert egyénenként változhat..

51. a81c8ae74a (válaszként erre: 50. - AlBundy)
2012. máj. 14. 09:56

Nem mondtam,hogy tilos...


Mindenki kísérletezze ki...Hát lássuk mire is írta:


"Szükséges szénhidrátbevitel alapvetően 2g/tskg.

[...]

Ha esetleg az előző módszer nem jár eredménnyel, dönthetünk a ciklikusság mellett is. Induljunk ki 2g/tskg mennyiségről és 4 nap alatt csökkentsük le 1g/tskg-ra. Utána maradjunk ennél a mennyiségnél 3 napig, majd minden 4. nap egy napra emeljük fel ismét 2g/tskg-ra. Mindenképpen felhívnám a figyelmet arra, hogy ez csak egy becsült érték, egyénenként eltérhet. Kísérletezzünk bátran!"


Ez még egészséges emberekre vonatkoztatva is botrány!Pláne nem adunk meg konkrét adatokat -mint "tudást"- az egész világnak.Mindenestül rossz.


További súlyos tévedés:

"Ez(a 2g-os) csak súlytartáshoz elég, szóval, aki fogyni szeretne, annak érdemes ezt csökkenteni. Nőknél akár 1g/tskg is elegendő mennyiség lehet."

2012. máj. 14. 08:54

Elolvastam a cikket, láttam mennyi hozzászólás van. Azt hittem ostorozzák majd jobban. Szinte csalódtam, hogy a csodadiéták követői nem mondanak ezekre a cikkeknek és benne található tudásnak ellent.

XOR: A számoknál oda van írva, hogy kísérletezze ki mindenki magának. Illetve alapból, hogy ezek egészséges emberekre vonatkoznak. Egészséges emberek simán megihatnak 1 liter/20 tskg vizet..

2012. máj. 14. 06:53

Sziasztok!

Igenis jó a cikk, összeszedett, és hasznos infókat tartalamz-így az ember nagyobb eséllyyel vághat bele egy hosszabb ideig tartó diétába, vagy válthat életmódot sikeresen!!

Magam is többféle divat-diétát kipróbáltam már, (némelyikbe csak belekostóltam) de mindben voltak olyan megszorítások, melyek egy-egy fontos beviteli forrást korlátoztak:( Ígyy magam is arra jutottam, hogy -bár nagyon sok ember fogyott le velük-azért én mégis szeretném, ha a szervezetem nem szenvedne hiányt semmi fontos építő-elemből-így olyan esetleg hosszú időn keresztül tartható diétát keresek, mely eme kritériumoknak megfelel...

48. spinneli (válaszként erre: 1. - Falcngate)
2012. máj. 13. 12:05

Nagyon szépen összefoglaltad a lényeget, hátha eljut a Harcosok étrendje, csokidiéta és egyéb hülyeségekkel próbálkozók agyáig.

Annyival kiegészíteném, hogy az esti evés attól függ, hogy ki mikor fekszik, lefekvés előtt 2-3 órával érdemes utoljára enni, ha valaki hajnali 3-kor fekszik, akkor éjfélkor.

2012. máj. 13. 07:47
szerintem teljesen jó a cikked,nem kimazsolázni kell,hanem felfogni. Jómagam is úgy fogytam,h diétáztam(nem fogyókúra!) és edzettem.És a mai napig is teszem,még ha nem annyit,mint eddig,de szinten akarom tartani magam.mivel egy 2és fél éves kislány anyukája vagyok,elkerülhetetlen,hogy eszek mindenből,de mértékkel.és oda figyelek,hogy a napi 200 hasprés és a gugolás,valamint a biciklizés ne maradjon el.Jó bevallom,amióta engedtem a derékszíjon visszajött 2-3 kg,de szerintem nem rossz a 34 kg-ból.és azt 2-3 kg-ot nem is bánom,mert azt mondták már túl sokat fogytam.nehéz a csontozatom,158 cm vagyok és jelenleg 63-64 kg.anno lánykoromban 67 kg körül mozogtam.és meg kell említenem,hogy inzulinrezisztenciám van,tehát nekem tényleg fontos a kiegyensúlyozott étkezés.már nem számolom a kalóriákat,már tudom,hogy mit és mennyit szabad ennem:)
2012. máj. 12. 23:04
Jó a cikk, köszönöm.
45. Pici Manócska (válaszként erre: 44. - Df09bac22a)
2012. máj. 12. 22:59

és osztom a véleményt(hisz én lennék a párja)

nagyon nagy akarat erő kell hozzá..és iszonyú odafigyelés..

nagyon szép cikk nagy gratula hozzá..

és nyomom követem a naplód és az is nagyon hasznos...

2012. máj. 12. 22:56

Amilyen diétákat itt láttam (baloldalt most is látok) ahhoz képest ez 100× jobb. ;-)

Teljesen egyet értek a cikkel, párom is így fogyott le kb 100 nap alatt 13~14 kg -ot.

Nem éhheztette magát, mindenből minden nap evett, csak kicsivel kevesebbett, és több mozgással.

A napi 5 étkezés hirtelen sokknak tűnik, de ez az 5, NEM azt jelenti hogy napi 5 nagy tál marha pörit bekell vágni, hanem hogy mindig keveset, elosztva a napi szükségletéhez a szervezetendnek.


Gratulálok, remélem sokkaknak segít ez a cikk!


(Azt azért megjegyezném, hogy a rendszeres tesztmozgáshoz, és hogy ne zabáljuk tele magunkat a kedvenceinkből, habos-mázosokból, szükséges az akarat erő és a kitartás.) :-)

2012. máj. 12. 22:30

Úgy osztjátok szegényt, ha ennyire okosak vagytok miért nem írtok cikket? Örülhetnétek, hogy van mit olvasnotok. Az ilyen negatív dolgok miatt tart itt a világ. Nem értem miért nem lehet túl lépni ezeken a kis dolgokon, vagy egyszer szépen megkérdezni hogy mit is akart ezzel. A végzettség meg egyébként sincs kapcsolatban a helyesírással. Valakinek könnyebben valakinek nehezebben megy.


Én örülök annak, hogy megírta ezt a cikket. Még ha a számomra nem is volt nagyon újdonság. Őszintén tudok örülni más jó értelemben vett "feltűnési viszketegségén". Az ilyen "irigyekkel" meg nem kell foglalkozni.


Szóval köszönöm, hogy megosztottad velünk a tudásodat.

42. a81c8ae74a (válaszként erre: 41. - E2add1f84e)
2012. máj. 12. 20:27
Igaz,tudom,hogy nem helyes,de engem zavar az,hogy "zsíron"(vajon)...Tudd be "anyajegynek"...
41. e2add1f84e (válaszként erre: 17. - A81c8ae74a)
2012. máj. 12. 19:42
Lehet, hogy két diplomás leszel:-(((, de a helyesírásodon is lehetne mit javítani!
40. a81c8ae74a (válaszként erre: 39. - Criscito)
2012. máj. 12. 19:40
Ok.:)
39. Criscito (válaszként erre: 37. - A81c8ae74a)
2012. máj. 12. 19:36
Majd este fele megválaszolom, de most mennem kell sajnos.
38. a81c8ae74a (válaszként erre: 36. - Criscito)
2012. máj. 12. 19:27
Az,hogy magas,azt számszerűen jó megadni,mert más a sportolóknál,más a fogyisoknál,meg úgy egyénenként is más.
37. a81c8ae74a (válaszként erre: 35. - Criscito)
2012. máj. 12. 19:25
Ez rendben,de nem ez volt a kérdésem,nézd csak meg!:)
2012. máj. 12. 19:13
Magas*
35. Criscito (válaszként erre: 33. - A81c8ae74a)
2012. máj. 12. 19:10

Magad fehérjebevitel az izmok miatt fontos. Ha egy diéta alatt alacsony a fehérjebevitel, akkor fix, hogy a testünk először az izmainkat fogja lebontani, nem pedig a zsírt, hiszen az izom az, ami óriási energiába kerül a testünknek fenntartani. Pláne, ha olyan fogyókúrát folytatunk, amiben nincs komolyabb edzés. A testünk nem tartja meg azokat az izmokat, amelyeket nem használunk.

Az izmok megtartása meg azért fontos, mert ugye ez adja meg a testünk alakját. Ha több rajtunk az izom, az gyorsítja az anyagcserét is, ami elősegíti a fogyást is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook