Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Személyiségi jogok megsértése? Szerintetek? fórum

Személyiségi jogok megsértése? Szerintetek? (beszélgetős fórum)


26. becseiagi (válaszként erre: 25. - Becseiagi)
2014. júl. 3. 10:39
Tudom, már nem létezik iwiw, de azért leírom, hogy idővel törölték. Kaptam egy e-mailt tőlük, hogy faxoljam el a lányom anyakönyvi kivonatának másolatát nekik, és így törölték nagy nehezen. :)
25. becseiagi (válaszként erre: 24. - 17edc27aec)
2013. jan. 16. 12:14
Sajnos hiába meríti ki, nem történt azóta sem semmi. Időnként jelentem az adatlapot, esetleg kapok a gépháztól egy mailt, hogy intézkednek. Ennyi...
24. 17edc27aec (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2012. máj. 11. 15:32
Ezt a topicot már olvastam, és pont ugyanez volt a szövege, pedig évekkel korábban íródott. Ott írta is valaki, hogy ez bőven kimeríti a személyiségi jogok sértését!
23. becseiagi (válaszként erre: 22. - Bcicus)
2012. máj. 11. 15:24
Nem a faceről van szó, hanem az iwiw-ről. Írtam már nekik egy halom levelet, de semmi reakció nem volt a részükről! :(
22. Bcicus (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2012. máj. 11. 13:45
Írj a portál üzemeltetőjének egy levelet, hogy törvénytelenül használják kiskorú gyermeked adatait és képeit, le fogják törölni.
21. homern (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2012. máj. 11. 13:38
ha facebook és társairól van szó akkor csak írni kell az üzemeltetőnek és pár órán belül törlik az adatlapot.máshol nem tudom hogy megy :S
2012. máj. 11. 13:33
A lényeg megtörtént: a kifogásolt fényképek lekerültek az oldalról. Nekem ennyi elég volt.
19. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - Timycat)
2012. máj. 11. 13:28
rákerestem:)
18. timycat (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2012. máj. 11. 13:06

Ez a magyar Btk-ban nincs és hasonló sem... de tök jó, mert akkor akivel "szemben álltál" kb ugyanannyit értett a joghoz, mint aki neked linkelt


ezért írtam a hsz-omban, hogy mi is sokszor erre hajazunk, hogy a másik fél hót mák jogi téren, megkapja a letolót, összef0ssa magát és meghátrál


Jelen esetben sem látok olyan utat -ahol nem több a leves, mint a hús- amivel rövid időn belül ezt meg lehetne oldani csak az "irgum-burgum, ejnye-bejnye nem lesz ennek jó vége..." kezdetű mondatok hangos, artikulált közlése a másik féllel, ill leírt formában

17. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - Timycat)
2012. máj. 11. 13:01
Ezt az hivatkozást kaptam, és le is vették a kifogásolt fényképfelvételeket.
16. 0e45280179 (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2012. máj. 11. 12:58
Hány éves? 12 év alatt úgy tudom amúgy sem regisztrálhat senki, kérd a közösségi oldalt, h törölje.
15. timycat (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2012. máj. 11. 12:57
wow, leborulok előtted. Ezt honnan tudod? :o
2012. máj. 11. 12:56
A jelenlegi jogrendszer a névhez, képmáshoz fűződő jogokat a polgári jog keretében "védi" gyakorlati érvényesíthetősége a 0-hoz közelít :S ilyenkor szoktunk mi fenyegetőzni, irgum-burgum negyed hivatalos leveleket írni, hátha a másik fél teljesen járatlan a témában és berezel és leveszi a képet, megszünteti az oldalt
13. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Timycat)
2012. máj. 11. 12:53
a szerb büntető törvénykönyvből;)
12. timycat (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2012. máj. 11. 12:52
jelen esetben ez sem áll meg
11. timycat (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2012. máj. 11. 12:52

:O ez az én Btk-ban a hűtlenség (állam elleni bcs, mielőtt valaki azt hinné házasságtörés)


Honnan vetted ezt???

2012. máj. 11. 12:47
A zaklatás biztos, hogy nem áll meg. A szerb büntető törvénykönyv pedig nálunk nem hatályos...
9. becseiagi (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2012. máj. 11. 12:37
Megírnád, ha nem itt akkor priviben, hogy mi volt és mi lett, hogy mik voltak a lépések? Hasonló helyzet volt a mienkhez képest?
2012. máj. 11. 12:19
Egy évvel ezelőtt végigcsináltam...
2012. máj. 11. 12:13
Köszönöm az eddigi hsz-eket! Nagyon jók, amiket írtál Zsóka54, köszike! Ebből már azt hiszem kiindulhatok! :)
2012. máj. 11. 12:11

Ez pedig a másik:

"BTK 176/A. §

(1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő. "

5. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2012. máj. 11. 12:08

Idézem: BTK 145. szakasz:


Más iratának, arcképének és felvételének jogosulatlan közzététele és mutogatása


"(1) Aki személyes jellegű iratot, arcképet, fényképet, filmet vagy fonogramot

közzétesz vagy mutogat annak a személynek a hozzájárulása nélkül, aki az iratot

összeállította vagy akire az irat vonatkozik, illetve akit az arckép, fénykép vagy film

ábrázol, illetve akinek a hangját a fonogram őrzi, vagy más olyan személynek a

hozzájárulása nélkül, akinek az engedélyét a törvény értelmében kérni kell, és ezzel e

személy magánéletét lényegesen megsérti, pénzbüntetéssel vagy egy évig terjedő

börtönbüntetéssel büntetendő. "

4. Szücsi (válaszként erre: 2. - Reload)
2012. máj. 11. 12:06
ráadásul kiskorú a sértett, biztosan lesz valami megoldás!
2012. máj. 11. 12:05
Szia. én nem nagyon értek hozzá de szerintem nem szabad kiskorú gyermeknek sem a képét,sem az adatait megadni sehova engedély nélkül.már csak azért gondolom mert a hiradóba is mindig kitakarják a kisgyerekek arcát.Meg egy csomo pedofil is van az ilyen oldalakon
2. reload (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2012. máj. 11. 11:45
Szerintem ez kimeríti a név- és képanyaggal való visszaélést. Olvasd el a hivatkozó jogszabályt, egyértelműen le van írva, esetleg a jogiforum.hu-n szakképzett jogásztól is tudsz tanácsot kérni.
2012. máj. 11. 11:37

Lassan 10 éve, hogy elváltam a volt férjemtől; abból a házasságból született egy kislányom. Kb. 3-4 éve nem találkoztak már, előtte is csak zűrünk volt vele. Decemberben lemondott az apa a kislányomról visszavonhatatlanul, így a férjem végre örökbe fogadhatta a gyermeket. Már csak az új anyakönyvi kivonatot várjuk, a Gyámhivatali határozat már meg van az örökbefogadásról.

2 éve a biológiai Apa csinált egy közösségi portálon egy oldalt a kislányomról. Azon az előző neve szerepel a kislányomnak, és a lakhelyéül Budapest van beírva. A lányomnak semmi köze nincs ahhoz az oldalhoz, nem is ott lakik, és már a neve is megváltozik. Jogilag semmi köze nincs az ex-emnek már a kislányomhoz. Többször kértem, hogy törölje, de nem hajlandó, nem tudom miért. A lányomat is és a férjemet is nagyon zavarja ez az oldal, és a lányom kis barátait eddig meg is tévesztette.

Kérdésem: Feljelenthetem személyiségi jogok megsértése miatt az ex-férjemet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook