Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás pajzsmirigy alulműködéssel, kinek sikerült már? Megosztanád tapasztalataidat? fórum

Fogyás pajzsmirigy alulműködéssel, kinek sikerült már? Megosztanád tapasztalataidat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2022. febr. 19. 00:16

Sziasztok!

Van itt még valaki?

Nem először merül fel nálam pajzsmirigy probléma, de a mostani a legdurvább.

Legutóbb 3 éve amikor a harmadik gyereket terveztük tűnt föl, hogy rám nem jellemző módon nem akar összejönni.

Hamar kiderült, pajzsmirigy gyulladásom van, 16 volt tsh-m.

Viszont szépen javult magától, nem kaptam se gyógyszert, se pótszert, nyomonkövettük, helyrejött, jött a baba is, azóta 2 éves, minden rendben.

Szülés után jobban néztem ki, mint a terhesség előtt, de a szoptatás alatt durván felszaladt egy 20-as.

Most kb 2. hónapja született meg az elhatározás, hogy visszanyerem a korábbi versenysúlyomat.

Bele is álltam a rég bevált low carb (majd hogy nem keto) diétába és a másfél órás edzőtermi edzésekbe, minden második nap, cardio - súlyzós kombinálva.

Viszont 5 hét után szikra eredmény se sehol...

Gyanús lett hiszen volt már tapasztalatom épp ezért vált be régen ez a módszer, mert nagyon hamar megmutatja, hogy ha jól csinálja az ember.

Kértem egy vérképet és bizony alacsony a T4, T3 és a tsh-m 60 (nem elírás HATVAN) fölött van.

Azonnal rá is állított a doki pótlásra, jelenleg 100mcg-vel indítunk, plusz 2 hetente vérvétel.

Se a diétával, se az edzéssel nem akarok leállni, de kicsit elkeseredtem, most hogy azt látom sokaknál ez a "puff bekapom az extra hormont" azért nem hoz egyértelmű javulást.

Kinek mennyi idő volt beállítani a megfelelő pótlás mennyiségét?

48. King86
2020. jan. 17. 22:52

Sziasztok.

Rég nincs itt senki, de gondoltam írok, hàtha segít valakinek. Én pm alulműködéses, pcos, IR beteg vagyok, hatalmas súlyfelesleggel. 10+ hónapja vàltottam életmódot, eddig 28 kgt sikerült fogyni, bàr még messze a vége. Reményeim szerint 3,5-4 év alatt lemegy az összes felesleg.

Nekem a zsír alapú, szénhidràtszegény étrend jött be.

Tsh- m amúgy 8 felett volt, mikor diagnózist kaptam. Nem szedek gyógyszert semmire.

Lassan haladok, de azért működik.:)

47. horakulum (válaszként erre: 40. - Mandy40)
2019. dec. 20. 12:12

Kedves Mandy!


A többiek egészsége védelmében hozzászólnék.


Kérlek, ne mosd össze a gluténmentes és laktózmentes fogalmakat a szénhidrátmentes étkezéssel és ne is tanácsolj szh.mentes étkezést pm.alulmukodoknek, mert nem feltétlen szerencsés.


A testünk sejtjeinek jóval több mint 90%-szénhidrát felhasznalo. A pm.nek szh.ra van szüksége hogy átalakítsa a t4 hormont a biológiailag hasznosuló t3-má. Sokan pont attól válnak pm.alulmukodokke hogy elhagyják a szh.ot...


A glutén buzafeherje, a laktóz tejcukor, és ver-agy gát ateresztokepesseget befolyásoljak, a bélrendszer állapota meghatározó.


Gyógyulást mindenkinek!

46. kkrisztina72 (válaszként erre: 45. - 12d083b51b)
2017. febr. 3. 09:13
Köszi,Hópihe épp infót gyűjtök
2016. jún. 10. 07:44

Ezeket tegnap találtam, ha esetleg valakinek segít, vagy akárcsak egy mondat is hasznára lenne!

Hiszem, hogy ha nem csak az orvos által felírt gyógyszerektől várjuk a megoldást, de akár helyes táplálkozással, a jól megválasztott ételekkel, vagy éppen azok elkészítési módjának változtatásával... szóval, ha valakinek segít, gondoltam ide rakom a linkeket:


[link]


[link]

2016. jún. 8. 15:30

Sziasztok!


Tavaly nyáron kezdtem fogyókúrázni, szerencsére nem volt sok plusz rajtam a terhességek után,de a tíz kiló az tíz kiló. Két hónap durva diéta és sok mozgás segítségével leadtam. A sportolás azóta része lett újra az életemnek, illetve az étkezésre is odafigyelek. Ezek után derült ki hogy pm alulműködésem van. Megkaptam a szokásos gyógyszert rá, és egyelőre nem tapasztaltam gondot miatta. Remélem így is marad!

43. nojjka
2016. jún. 8. 11:05
rólam is most derült ki a pm alulműködés meg inzulinrezisztencia. Szintén nehezen fogyok, egyáltalán nem áll arányban az, amilyen életmódom van, és ahogy kinézek, úgyhogy kivizsgáltattam magam. A budai endokrin központban kaptam rá gyógyszert, meg megy majd a 160 g diéta. Amit biztatásként mesélek, hogy biztos egyénfüggő minden, de én úgy jutottam el dokihoz, hogy barátnőm, aki velem mindig kb egy súlyban volt vékonyabban és vastagabban is, ledobott kb 10-15 kilót az elmúlt év során, ugyanezzel a diagnózissal. Kezeltetni mindenképp érdemes, főleg, ha babát is szeretnél esetleg, szerintem járj utána.
2016. jún. 3. 13:05

Látom 2,5 éve áll ez a fórum...

De hátha valaki még néha erre fog járni és tud jó tanácsokat adni.

Idáig nem foglalkoztam a pajzsmiriggyel,de most el vagyok kenődve,mert tegnap voltam vércsepp analizisen mert csináltam egy olyan fogyókurát ami nagyon sok emberen segít és én hiába is tartottam be tényleg mindent én nem fogytam semmit...és szóval ezen a helyen/nem kevés pénzér/tudtam meg hogy pajzsmirigy alulmükődésem van és ezért bár mit is csinálok nem fogok fogyni míg nem járok utána és nem kezeltetem...esetleg hátha van aki kicsit pozitiv irányba el tud mozdítani hogy nincs minden veszve....

2014. febr. 1. 16:22
A titok lényege a szénhidrát elosztásban van. 3 éve diagnosztizált pajzsmirigy beteg vagyok( alulműködés) és fogytam 30 kg-ot. Nem vagyok sem lisztérzékeny, sem laktózérzékeny. 160 g-os CH diétát használom és egy héten kétszer járok fitness-elni.
2014. febr. 1. 15:37

Sziasztok!

A fogyás egyetlen módja,ha szénhidrátmentesen étkeztek! Nem nagyon publikálják, de aki pajzsmirigy alulműködéssel küzd az valószinűsíthetőleg lisztverzekeny is! Aki viszont liszterzekeny, az néhány honap múlva tejcukor érzékeny is lesz!

Sajnos ezt nem szívesen tedzik közzé, de nekem ezz gasztroenterologus mondta, ki is vizsgált, s igaz! Én 12 éve szedek gyógyszert, az afagomat mióta liszt és laktózmentesen élem, s persze mozgok is mellé, azóta csökkenteni kellett csak!

Én azt mondom, főzzetek glutén és laktózmentesen s a helyzet sokkal jobbá válik!

Remélem tudtam segíteni!

Üdv, Mandy

39. Niki34
2014. febr. 1. 15:02
Sziasztok! Szeretnék csatlakoznia a fórumhoz. Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van letrox 75-öt szedek. A betegség miatt az utóbbi másfél évben felszaladt rám 10 kiló. Ezt nagyon szeretném leadni mert még nincs gyerekem és nem szeretnék terhesen még tovább hízni. Jelenleg 81 kg vagyok és 172 cm magas. A diéták közül a 90 naposon kívül még melyik vált be? Nagyon drasztikusba nem szeretnék belefogni, nem szeretném ha így a lombik program előtt megzavarodna a szervezetem és rosszak legyenek a labor eredményeim. Köszönöm ha elolvasátok és válaszoltok Niki
38. Guru28
2013. dec. 29. 22:44

A legkisebb dózisú Letrox-nak a felét szedem naponta! Egyik lebenyem nem fejlődött ki. A gyógyszer mellékhatása, hogy már legalább 3 kg-ot fogytam! Rohadtul zavar! Valaki tud segíteni?


mozesg18@gmail.com

37. szöszi71 (válaszként erre: 36. - B235ac96d5)
2012. máj. 15. 13:49
Köszi!:)
36. b235ac96d5 (válaszként erre: 35. - Szöszi71)
2012. máj. 15. 12:39
Köszönöm! Szorítok neked!:)))
35. szöszi71 (válaszként erre: 34. - B235ac96d5)
2012. máj. 15. 10:10

Szia!


Ügyes és kitartó vagy! Csak így tovább!:) Ilyen akaraterővel tuti, hogy eléred azt a súlyt amit szeretnél. Nálam is lassan megy a fogyás, de annál biztosabb:)

34. b235ac96d5 (válaszként erre: 30. - 6ee0ffb012)
2012. máj. 15. 08:52

Sziasztok! Nekem is évek óta pm. alul működésem van.

Euthyroxot kapok én is. Az utóbbi 15 évben nagyon meghíztam és depresszióval is kezeltek. Aztán 2010-végére sikerült ebből kilábalnom és elhatároztam, hogy ha törik, ha szakad, a kilóimtól is megszabadulok! Ha valaki, akkor ti tudjátok, hogy alul működéssel az ember nem feltétlenül azért hízik fel, mert állandóan degeszre eszi magát! A lényeg, hogy amikor észbe kaptam, már 92,4kg voltam! Na ez sokkolt! Akkor keresgettem a diéták között.Persze már előtte is voltak próbálkozásaim mindenféle egyéb módon, sikertelenül. Na, de akkor rátaláltam a 90 naposra:) A sok korábbi kudarc miatt, úgy fogtam neki, hogy próba-szerencse! Ez 2011, február 17-én volt . Azóta küzdök folyamatosan és mivel látom az eredményét, hát csinálom tovább. A nem is tudom hányadik kört most kezdtem el néhány napja:))))

Persze, hall az ember olyat, hogy a szeme kikerekedik, hogy hány kilót dobott le x idő alatt, ilyenkor egy kicsit irigykedek, de ha sokkal lassabban is, előbb-utóbb sikerülni fog nekem is:))))

33. szöszi71 (válaszként erre: 24. - Fatka)
2012. máj. 14. 08:05

Szia!


Én sokat mozgom, este nem eszem, csak répát, vagy felvágottat, csirke húst, zöldséget. Gyalog járok a munkahelyre és haza, ha az idő engedi (egy óra), majd heti 3x vagy többször 50-60 perc

B. Alexandra torna. Így sikerül kordában tartanom és még fogyok is. Igaz lassan, de biztosan:) 2 éve sikerült 10 kg-ot leadnom 2 hó alatt:) Még szeretnék 10-et ezen vagyok:) Reggel banánnal és egy pohár vízzel kezdek, így heti 1 kg mínusz van:) Közben szedem a Letrox 50-et napi egyszer, így kordában tudom tartani a pm. működését. Évente egyszer pedig kontrollra kell mennem.

32. angica0901 (válaszként erre: 29. - Fatka)
2012. máj. 12. 09:59

Köszönöm! Igen, első baba lesz, és nagyon hosszú és szomorú út vezetett idáig.

Az én diétám leginkább abból állt, hogy lecsökkentettem az adagjaimat, több zöldséget, gyümölcsöt ettem, este már nem ettem. Hiába próbáltam ki hol ennek, hol annak a diétáját, utána visszahiztam, és leginkább akkor, ha abbahagytam a mozgást. Ezért hiszek én nagyobb mértékben a mozgás hatalmában a fogyást illetően, mint a diétában. De hála az égnek, nekem a zumba nem csupán a fogyáshoz vezető, kötelező utat jelentette, hanem kimondottan élveztem is. Nagyon szeretem a latin zenéket, és a zumba nekem inkább tánc. A másik, akit nagyon szerettem: Czanik Balázs, de, ha ki akartam magam késziteni, akkor beraktam a dvd-be egy kis Tatarek Rezsit. Az utóbbi kettő viszont csak kiegészitő volt, az igazi alapom a zumba volt, és lesz is, amint újra lehet.

31. Skittles (válaszként erre: 30. - 6ee0ffb012)
2012. máj. 11. 20:04
én is Euthyrox-ot szedek, szintén a kevesebb sikerrel, de bízom benne hogy a sok kicsi sokra megy. Tornázol is?
2012. máj. 11. 19:37
Nekem is alulműködik(én Euthyroxot szedek) és fogyózom.Sajnos inkább kevesebb,mint több sikerrel. :(( De nem adom fel!!
29. fatka (válaszként erre: 27. - Angica0901)
2012. máj. 11. 19:12
Gratulálok Neked! Első baba lesz? Hogy diétáztál? Te is elhagytad a kenyeret?
2012. máj. 11. 13:23
Na, hogy ne csak a szám járjon, elmentem edzeni:)
2012. máj. 11. 12:36
Én is 37 éves leszek 3 hónap múlva. Nekem 3 éve diagnosztizálták a pm alult, azt mondták, feltehetőleg erős stressz hatására alakult ki (akkor halt meg apukám). Én T4 50-est szedek, de én nem Magyarországon élek, tehát nem tudom, hogy ez otthon minek felel meg. Hizásra hajlamos vagyok, a hajam is "ritka szép" lett, bár ez utóbbiról nyilván a festés is tehetett. Nekem más tünetem nem volt, talán még egy kis agybaj, de akkoriban amúgy is mindig pattanásig feszült voltam, hiszen akkor veszitettem el aput. Tornával (60perc eliptikus és zumba) és diétával fogytam. Nekem csak akkor indult be a fogyás, ha a diéta mellé tornáztam is. 10kg-ot le tudtam adni, de a súlyom örök küzdelem azóta. Jelenleg állapotos vagyok, amit 68kg-val kezdtem, és érdekes módon az előző havi mérésig még csak 1,5kg-ot szedtem fel, de még messze van a vége.
26. Gumicsirke (válaszként erre: 25. - Skittles)
2012. máj. 11. 12:34

:D igen, kissé merész, először én is tartottam tőle, de nehogy azt hidd, hogy csak 90-60-90 csajok járnak:)

Hmm, na az meg nekem nem való..:D nekem az kell, h akkor legyen 1 óra, amikor megmondják, h mit csináljak és kész:D

25. Skittles (válaszként erre: 23. - Gumicsirke)
2012. máj. 11. 12:26
Láttam a kék zöld foltjaidat a naplódban:))) vagány lehet, mondjuk nekem személy szerint kissé merész, talán, ha meglesz még a -10kg, kipróbálom én is. Én alapjáraton szeretek lent edzeni a teremben, s utána olyan jó érzés...csak elindulni nehéz.
24. fatka (válaszként erre: 19. - Szöszi71)
2012. máj. 11. 12:23
Te mit csinálsz? Diéta?
23. Gumicsirke (válaszként erre: 21. - Skittles)
2012. máj. 11. 12:22

Ne is mondd, én is marha lusta vagyok..az a baj, h utálok mozogni..irigylem azt, aki kedvvel, élvezettel csinálja..én alig várom, h vége legyen:DDD

De most rúdtáncolni kezdtem, ez az első sport, ami tetszik:DD

22. fatka (válaszként erre: 21. - Skittles)
2012. máj. 11. 12:22
Ó de jó Neked!!!23 éves!!!!!! Én már 37 éves vagyok, öregszem.:(:(:(
21. Skittles (válaszként erre: 17. - Fatka)
2012. máj. 11. 12:14

Sokszor én is rá kell beszéljem magam, s az itthon tornázás nem is működik, mert hajlamos vagyok elsunyizni, de ha már lementem terembe, ott becsületesen csinálom.


Nincs még gyerkőcöm, de nagyon szeretnék majd. Még 23 éves szingli vagyok:D

20. Gumicsirke (válaszként erre: 18. - Fatka)
2012. máj. 11. 12:11
Jaj, jó, h mondod, tényleg az is..nekem mondjuk ez most volt nagyon durva, kb negyedannyi hajam van, mint volt, pedig rengeteg hajam volt:(((((
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook