Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dévény torna- fájdalom fórum

Dévény torna- fájdalom (beszélgetős fórum)


30. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Pillangó81)
2012. máj. 15. 12:56

Értem!

Ha kell akkor sajnos meg kell acéloznod a szívedet, de nyugtasson, hogy csak néhány alkalom az egész.

2012. máj. 15. 12:28
A kisfiúnkon nagyon nagy "elváltozás" nem látszik. Mostmár megvizsgáltattuk neurológussal is és ő is alátámasztotta, h. le vannak tapadva az izmok egy kicsit és néhány alkalom terápia jó lenne. Pl. a gyerekünk nem szeretett hason feküdni, de mostmár egyre többször fordul hasra és nézelődik (1 alkalmon vagyunk túl).
28. trapiti (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2012. máj. 11. 23:02

Egész más. A babaúszás célja - amellett hogy egy csomó jótékony hatása is van - elsősorban az, hogy baba és mama jól érezzék magukat.

A DSGM egy gyógykezelés, elsősorban szülési oxigénhiányos sérülések korrigálására.

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2012. máj. 11. 22:59

Igen, ezt is értettem.

Azt nem tudtam, hogy erre a tornára, hogy jut el valaki.

Tényleg azt hittem, hogy hasonló a babaúszáshoz.

26. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2012. máj. 11. 22:58

Értem!

Akkor sajnos a fórumindítónak el kell viselnie:(

25. trapiti (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2012. máj. 11. 22:56
Nálunk a családon belül is van olyan eset, ahol látható volt a probléma, legalábbis a szülőkön kívül mindenki számára az volt... a szülőknek nem volt ez fontos, most utólag már bánják, a második gyereket már vitték, és őt kezelik is... tehát attól hogy látható a baj, még nem biztos, hogy a szülőknek fontos, vagy eljutnak oda hogy kezeltessék is...
24. trapiti (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2012. máj. 11. 22:54
Ha a szomszéd javasolja, attól még senki nem fogja elkezdeni kezelni. Elviszi, a szakképzett gyógytornász megvizsgálja és eldönti, van-e valami amit kezelni kell. Ez nem úgy működik mint valami babatorna ahová elviszed és beiratod... Ha nincs semmi gond, azt is megmondják, mert sok a valós probléma, nem szorulnak rá, hogy problémamentes babákat kezeljenek.
23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2012. máj. 11. 22:51

Ha valakinek javasolják ezt a tornát, akkor gondolom látható a probléma. Ha orvos ajánlja, akkor kell, de ha a szomszéd mondja, akkor nem vagyok benne biztos, hogy szükséges.


Ezért kérdeztem ki ajánlotta? Miért?


Ha szükséges, akkor szükséges ezt elfogadom, de ha valaki csak azért viszi a gyerekét ilyenre, hogy ő is elmondhassa, hogy hordta a gyerekét, akkor nem értem meg...

2012. máj. 11. 22:45

Azért írtam, mert a DSGM kezelésre nemcsak súlyosan sérült gyerekeknek van szükségük, ezért lehet hogy olyan problémákkal is kezelnek gyerekeket, amik más szemében nem problémák, vagy nem foglalkoznának vele.


Amikor mi jártunk (és azóta is néhányszor) sokszor kaptunk olyan véleményt, hogy minek kínozzuk a gyereket, amikor láthatóan semmi baja... az nem fordult meg a véleményalkotók fejében, hogy talán azért nincs baja, mert kezelik... Tehát lehet, hogy egy kívülálló szerint kisebb izomtónus probléma, vagy mozgáfejlődésben mutatott elmaradás nem annyira fontos, hogy kezeljék, hiszen "majd kinövi" meg "más is megtanult járni" stb. Mások szerint viszont fontos ezekkel foglalkozni. Én ez utóbbival értek egyet több ok miatt is.

21. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2012. máj. 11. 22:39

Nem tudom. Nem ismerem ezt a tornát, és azt sem tudom, hogy a fórumindító gyerekének szüksége van e rá. Remélem válaszol.


"Persze hogy kinek mi mennyire fontos, azt maga tudja..." Ezt nem értem miért írod.

20. trapiti (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2012. máj. 11. 22:29
Én azt értem belőle, hogy nem nagy baja van, de szükség van rá. Persze hogy kinek mi mennyire fontos, azt maga tudja...
19. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2012. máj. 11. 22:25

"Nincs, hála a jó Istennek, olyan nagyon nagy baj, de ajánlották ezt a tornát,


Ezt írta. Ebből én azt értem ki, hogy nem lenne fontos ez a torna.


Gondolom majd válaszol a fórumindító.

18. trapiti (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2012. máj. 11. 19:44
Nyilván nem szórakozásból viszi senki! Egyébként meg még mindig annyira kevés a DSGM-hez értő gyógytornász, hogy anélkül is épp eléggé leterheltek, hogy ok nélkül kezelgessenek egy gyereket...
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Pillangó81)
2012. máj. 11. 16:07

De ha nincs baja, akkor miért vitted erre a tornára? Miért kínzod, akkor? Ki ajánlotta? És miért?

Vagy van baj, de nem nagy? Ez mit jelent? Milyen baj van?

16. Bcicus
2012. máj. 11. 13:48
Ha le van tapadva az izam akkor fáj. Az én fiam nem sírt, de ő a ritka kivétel.
15. Hedi13
2012. máj. 11. 13:04
Szia! A kisfiammal három hónaposan kezdtük a tornát és ő is végig ordította az összeset. Szívszorító volt, de megérte, állíthatom. Ne aggódj Te sem, normális ha sír. Nem érti, hogy miért "piszkálják", természetes, hogy sír. Kitartás, te legyél erős, a babád nem is fog rá emlékezni. :)
14. trapiti (válaszként erre: 13. - Pillangó81)
2012. máj. 11. 12:59
Az biztos, hogy érdemes végigcsinálni, és nem szabad a sírás miatt feladni!!! Lehet még kezelés után is egy kis izomláz szerű fájdalom, arra is nagyon jól bevált nekünk a Viburcol ill. a homeopátiás Chamomilla golyók...
2012. máj. 11. 12:56
Húúú, Anyukák! Azt hiszem, egy szót sem szólhatok ezeket a töréneteket olvasva. Köszönöm a bíztatást.
12. 14672fd2e5 (válaszként erre: 10. - Csikibaba)
2012. máj. 11. 11:38
Köszönjük!!
2012. máj. 11. 11:07
Az én kislányom újraélesztett baba volt súlyos oxigénhiánnyal. Két hónapos korától másfél éves koráig kezelte Dévény Anna heti 2-3x, közel 90 órát zokogott végig... Fájdalomra én kezelés előtt-után Viburcol kúpot adtam, az sokat segített.
10. csikibaba (válaszként erre: 8. - 14672fd2e5)
2012. máj. 11. 09:12
Hősök vagytok, könnybe lábadt a szemem... :) Sok sikert a kicsi-nagy lánykádnak a sporthoz, az élethez!! :)
9. csikibaba (válaszként erre: 5. - Pillangó81)
2012. máj. 11. 09:11

Enyémnél ugyan így van, teljesen megértelek!!! Szerintem ha nincs nagy gond (alapvetően nálunk sem volt, csak kis letapadás), akkor néhány alkalom után látványos lesz a fejlődés!

Kérdezd meg,h nem lenne-e elég fél óra? Mi heti egyszer fél órát járunk, amíg szépen mászni nem kezd. Az még 2-3 hét lehet.

2012. máj. 11. 09:04

Szia!


Mi 4 hónaposan kezdtük a Dévényit.Kislányom agyvérzéses baba volt,szinte teljes bal oldala le volt bénulva.Még a kis arcocskája is.Először hetente 3-szor jártunk, utána persze ritkábban,kb 2és fél éves volt mikor abbahagytuk.


Sokat sírt ő is ,én is vele, de végig csináltuk.


Teljesen helyre jött,most már 10 éves, és pont tegnap volt atlétika versenyen.Senki meg nem mondja mi történt vele.


Szerintem csináljátok végig.Néha muszáj keménynek lenni,az ő érdekében.


Minden jót és sok erőt kívánok.

7. 2100
2012. máj. 11. 08:56

..nekem egy ismerosom(akkor mar volt kb 26 eves) jart Deveny Annahoz ez volt vagy 16 eve, neki is le voltak tapadva az izmai, neki is fajt, de sokat segitett rajta, sot nekem is megtanitotta azt a fajta masszazst igy minden nap otthon is massziroztatta magat.

Igy en is csak ajanlani tudom, hogy tartsatok ki ( a fajdalom tenyleg a letapadt izmok kimozditasatol van, igy ez a fajta technika csak a javara valik- es a fajdalom annak a jele, hogy jo helyen jar a gondozo keze)

2012. máj. 11. 08:50

Szia!


Az én kislányom is végig sírta, ordította majdnem az összes kezelést, de nálunk is megérte. Neki annyira le voltak tapadva az izmok, meg feszesek is voltak, hogy minden mozdulat fájt neki, még az is ha öltöztettük. A tornának köszönhetően 3 hósan ide-oda forgott, 4 hónaposan már négykézláb állt, mászott, 6 hónaposan 3 hetesen feláll és 8 és fél hónaposan már magától segítség nélkül járt.


Azóta is egy örökmozgó, ugri-bugri kislány, jövő hónapban lesz 3 éves. Azóta megszülettek az ikertesói is, velük is jártam párszor, ők is sírtak végig. Sajna külföldre költöztünk, így nem tudtuk folytatni, de nekik is sokat segített. A kisfiam féloldalas volt, a kislányom meg nagyon hipotón, de rendben vannak mindketten.


Ki kell bírni a sírást sajnos, nekem is a szívem szakdat meg mindig, de neki ettől jobb lesz és ez a legfontosabb. Kitartás!

2012. máj. 11. 08:50
Elmondta a gyógytornász, h. mi várható... nem ez a baj, csak nekem csordult ki a könnyem attól, ahogy rámnézett a gyerekem. Nincs, hála a jó Istennek, olyan nagyon nagy baj, de ajánlották ezt a tornát, jót akarok a gyereknek persze, de nagyon rossz volt látni őt,mert amúgy meg abszolút nem sírós gyerek.
2012. máj. 11. 08:43

Szia, ne aggódj, ez ˝normális˝. Valószínűleg a picidnek le vannak tapadva az izmai (enyémnél ez volt), vagy valamilyen asszimetria lehet - a tornász jobban tudja :)

A lényeg, h a fizikai akadályok moatt nem megy a picinek a mozgás, és amikor a tornász mozgatja, feszül, húzódik neki - valójában nem igazán fájdalom ez, inkább kellemetlen feszítés, meg persze olyat forszíroznak, amit őkelme nem akar, ezért sír. A tornász ezt nem mondta el?


Én kisfiam is rettentően sírt először, most már csak a végén, mikor elfáradt. Második alkalom után forgott oda-vissza, most a negyedik után kúszni kezdett és már négykézláb hintázik :) Nekünk megérte, bár lelkileg megterhelő. A tanácsom, h ha folytatjátok, acélozd meg a lelked, gondolj arra,h jót tesz, és próbáld elfolytani, elkergetni az idegességet, mert a kicsi megérzi és jobban sír, rosszabbul érzi magát.


Kitartás! :)

2012. máj. 11. 08:42

Szia.


Az én kicsim (aki ma már 5 éves nagyfiú) is végigsírta, sőt nem csak elsőt.... De nagyon megérte...

Szerintem ettől jobb nincs, komolyan mondom. Mi azért próbáltuk meg a fiam nem fejlődött rendesen..nem tartotta a fejét ha hasra tettük, nem fordult...elősször csak sima gyógytornával kezdtük, de semmi hatása nem volt. Ekkor elkezdtem kutakodni a neten, és ott találtam meg a "Dévény módszert". Felhívtam őket, adtak egy gyógytornász elérhetőséget a közelünkben, és elmentünk.

Tényleg végigsírta az egészet (és mondom még később is sírt), de ha hiszed ha nem, már másnap ha hasra tettük gyönyörűen emelte a kis fejecskéjét. Aztán nagyon gyorsan elkezdett fordulni is, azt hiszem kb. 4-5 alkalommal voltunk csak, mert azt mondta a gyógytornász, hogy ennyi elég, beindult aminem be kellett indulni.

Nagyon hamar kúszni kezdett, és 10 hónaposan már járt. Nagyon elven, örökmozgó kifiam lett, ami miatt a mai napig hálás vagyok a módszer kitalálójának. Nem tudom mi lett volna ha nem találom meg ezt a módszert.

Azóta ha az ismeretségi körömben ilyen problémát látok, felhívom a figyelmet erre a módszerre.

Szóval teljesen normális ha sír a kicsi, de szerintem nem csak amiatt mert fájhat esetleg (hisz nálunk le voltak tapadva az izmai, azt kellett maszírozni), hanem azért meg is vannak ijedve egy idegentől. Hidd el megéri!!!

Mi miatt kell a gyerkőcödnek ez a módszer??

2012. máj. 11. 08:42

Szüksége van rá a gyerekednek?

Beteg?

2012. máj. 11. 08:32
Sziasztok! Segítsetek!!! Dévény torna első alkalmat a gyerekem végig ordította, visította. Ez normális??? Megéri az eredményt, hogy ennek a kínzásnak tegyem ki a gyermekemet??? Kérlek írjátok le véleményeiteket.Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook