Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kutya kétféle ragaszkodása – mit tudtok róla? fórum

A kutya kétféle ragaszkodása – mit tudtok róla? (tudásbázis kérdés)


5. loch ness (válaszként erre: 4. - H.Ancsi)
2012. máj. 15. 10:29
Kösz szépen a válaszodat. Gondolom, hogy valamilyen más fórumon kellene érdeklődnöm, de nem tudom, hol. A hoxán kívül nem használok mást, nem vagyok túl tájékozott.
2012. máj. 14. 16:24
hát én jól elgondolkoztam ezen, de szerintem a tenyésztés folyamán nagyon nagyon sokat változtak, idomultak a kuttyok. Hogy melyik milyen módon ragaszkodik, ez azért nehéz kérdés, mert szerintem ez már régen nem az ősöktől hozott tulajdonságok, sokkal inkább az ember által alakitott fajták tulajdonságairól szól. Az ember állitólag egy őstől származik, mégis ha belegondolunk mennyiféle van. Valamikor régen bizonyára egyforma tulajdonságokkal rendelkeztek az első háziasított fajták, és mi emberek változtattuk meg őket. Lehet zöldségeket irtam, de hirtelen ez jutott eszembe
2012. máj. 11. 10:45
Hát, pechem van... Pedig szokott fórumozni nem egy tapasztalt kutyakiképző, akiknek biztos van fogalmuk erről a témáról.
2012. máj. 10. 14:05

Konrad Lorenz könyvein nőttem fel, aki még két részre osztotta a kutyafajtákat: a farkastól és a sakáltól származókra. Arról írt, hogy a farkasvérű kutyák ragaszkodása felnőtt ragaszkodás, ezek főleg egyemberes kutyák, hűségesek, de önállóak. Ha elvesztik gazdájukat, soha többé nem fogadnak el senkit igazán gazdájuknak. A sakáltól származók ragaszkodása pedig a kölyökállat ragaszkodása az anyjához, még felnőtt korában is, és másik gazda is meghódíthatja. Volt egy kevert tenyészete is, ahol szépen ötvöződtek mindkét kutyaféle jó tulajdonságai – ebből tenyésztették ki később az eurázsiait.


Úgy tudom, azóta már bizonyossá vált, hogy minden kutyának a farkas az őse. Viszont a kétféle kutyamentalitás ettől függetlenül létezik. Vajon mi lehet ennek az oka, ha mégsem az eltérő ős? A kérdésem az lenne, hogy valaki tudja-e, hol tudnék erről bármit találni, valami anyagot, cikket, könyvet, vagy egy honlapot, ahol ezt megkérdezhetném. Elég sokat böngészem a netet, de ilyen tárgyban még semmit nem találtam.

2012. máj. 10. 14:05
A kutya kétféle ragaszkodása – mit tudtok róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook