Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A gyerekszoba színei, dekorálása fórum

A gyerekszoba színei, dekorálása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A gyerekszoba színei, dekorálása

17. Biga (válaszként erre: 15. - Nestle)
2009. febr. 24. 15:21
Nagyon szuper, hogy külön szobájuk lesz az apróknak. Nálunk még egyben vannak hárman:)) Falvédőket találsz ezen az oldalon: [link]
2008. nov. 1. 17:43
Nálun mindenkinek olyan színű a szobája amilyet kért.Régebben a nagynak egy Pokémon madár volt felfestve és Harry Potter ahogy kvidicsezik a seprűvel majd tavaly ezt már gyerekesnek találta 14 évesen.De ragaszkodott a Harry Potterhez így a mese figurák le kerültek és a szinek lettek ilyenek.Piros a hosszú fal citromsárga a rövid+galéria beépitett ággyal.A 2 törpe még egy szobába lakik náluk is mese figurák voltak a falon Balu és Barátai,de ezt is lecseráltük tavaly.Mivel ők egy szobában laknak de eleve más neműek,ezért próbáltuk az igényeiket összhangba hozni.A kisebbik fiam kapott galáriát és az ő oldala kék lett míg a lányom imádja a zöld színt,így az ő oldala zöld lett.Hát elég sokáig kellett keresni a páromnak ezt a két színt ami megy is egymáshoz.A mi szobánk pedig trombitavirágsárga és meglepő mert a függönyünk rózsaszínű pedig én nem szeretem ezt a színt,de nagyon paszol a szoba színéhez és a butorhoz.Most már csak a kicsik bútorát szeretném gyerek bútorrá dekorrálni csak nem tudom,hogy hol kaphatok hozzá anyagot.Mert az öntapadós tapétától tartok egy kicsit.Ha tudtok valami jó akkor várom szívesen.Szerencsére csak az anyagárat kellett fizetnünk mert mindent a férjem csinált.
15. Nestle
2008. ápr. 5. 16:35
Mi most építkezünk, és szívesen várom a képeket, ötleteket, vagy linkeket a lakás és szobadíszítésekkel kapcsolatban. 2 gyermekem 3 éves kislányom, 9 hós kisfiam)van és mindegyiknek külön szobája lesz. Nyáron költözünk!
2008. márc. 4. 21:51
A mi kislányunk szobája halvány napsárga, a tapétacsík (gőzöm sincs, mi a becsületes neve) macikákkal, lovacskákkal van díszítve, a függönyökön ugyanez a minta szerepel sárga alapon. Szerintem szép, remélem, ő is fogja szeretni, ha majd megszületik.
2008. febr. 11. 12:31
A kislányom jelenlegi szobája rózsaszín(én nem vagyok tőle elragadtatva, de hát ő kérte). Tavasszal költözik a másik(nagylány)szobába, azt piros színűre akarja(eddig). A kisfiam szobája pedig eddigi elképzelés szerint sötétzöld lesz.
2008. febr. 11. 10:26

Sziasztok!

Rá kellett jönnöm, hogy az égből ha nem pottyan le 2-3 millió forint (errefelé ritka esemény,) akkor a gyerekek szobájával kell valamit csinálni.

Egy padlószőnyeget muszáj volt betenni, mert alattunk nem laknak, s hideg volt nélküle.


A falat élénk világoszöldre festettük, így kérték a lányok. Van 3db 2 m-es falfelület, oda terveztem, hogy mindenkinek saját kuckója legyen.

Alul egy sarokszekrény, szemben vele egy sarokasztal, közte egy polc van. A fekvőfelület 1.70m-re került. Ami az ágyuk felett van, oda lehet dekorálni a kedvenc énekeseket...

ki is dekorálták rendesen. Ott bluetech ragasztót használunk. Az egész bútorzat fenyőből van. Szeretik.


Bár most mondták, hogy ha legközelebb festünk, akkor élénk narancssárga legyen. Hiába, változnak az idők...

11. rina17 (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2007. nov. 25. 17:32

Szia!

Hol lehet szép dekorcsíkokat kapni ,amit a neten keresztül is meg tudok rendelni?

Hiába keresem a cogenexten kívül nem találok!

Köszi :rina

10. Tozzi
2007. márc. 23. 21:28
A mi gyerekszobánk kék és hullámmal elválasztva világosabb kék a plafon.Olyan mint egy tenger...A lányszoba piros plafon,citromsárga-piros fal és olyan,mint egy doboz...Nagyon kis helyesek,de igy könnyű jót csinálni:a Párom FESTŐ...
9. Gigi...26 (válaszként erre: 8. - Dorsi)
2006. máj. 26. 19:57

Balázs 4éves, és nekünk is van az a térkép, amin az állatok vannak élőhelyeik szerint. Annyira megtanulta a kifejezéseket, hogy melyik állat hol él, hogy ha barkóbázunk, és pl gyümölcsöket kell kitalálni, akkor is úgy kérdez rá, hogy: "ez a gyümölcs a fán él?" :)


Az ő szobája már nem az első gyerekszobája, kicsit nagyfiúsabb: világos barna 3elemes (polc, szám.gép aztalos, akasztószekrény) a szekrénye, de a polcok persze játékokkal vannak teli. A szám.gép asztalt kis íróasztalnak használjuk még, az az fölötti polcokon vannak a meséskönyvei, színezői, festékei, gyurmái..

Galériás ágya van, ami nagy szám még mindig neki:) Ez helykihasználás szempontjából is jó, alatta kuckó van, ahol csak a kedvenc játékai fogalalhatnak helyet. A fal sima világoskék, az általam csinált decoupage képekkel van tele, meg keretekben az ő rajzaival (nagyon ügyesen rajzol, tényleg). Mi is az ikeában szereztük be a játéktárolókat (van a 3rekeszes lógathatóból is), és a kisszőnyegeket is. Nagyon hangulatos szoba, ez a kedvenc helyiségem a lakásban. Bár a leginkább rendetlen helyiség is..:)

8. Dorsi (válaszként erre: 7. - Zazuka)
2006. máj. 26. 13:50

Szia!


Tuti, hogy leköti. Nekünk is van, csak az előszobafal alján, hogy a négykézlábazó gyerek szintjén legyen! A gyerekeim innen tanulták meg, hogy mely állatnak hol van a természetes élőhelye, meg, hogy egyáltalán milyen állat az. A földrészeket is innen tudják, és a vele összefüggő éghajlatokat is. Annak idején rengeteget kérdeztek előtte üldögélve. Volt, hogy 1-2 órát elbogarásztunk rajta, anélkül, hogy észre vettük volna az idő repülését. A lányom már tud olvasni (másodikos), így ha valami érdekli őket, már ők maguk néznek utána! Így azt is "elértem", hogy sokkal nagyobb a tudásanyaguk, ismereteik a világról, mint a velük egykorú gyerekeknél ez tapasztalható. Így vagyunk a csillagászattal is. Abból is lehet kapni nagyon jó kis csillagtérképeket, naprendszer-, bolygók tablókat.

2006. máj. 26. 11:33

Lehet kapni (én a Libri könyvesboltban vettem) óriási világtérképet gyerekeknek. Minden földrészen az odatartozó állatok, az ott történt eseményekből vannak képek. Mivel tetőtérben lakunk, a gyerekágy a ferdetető alatt van, én oda ragasztotta a posztert. Sokszor van úgy, hogy gyanúsan csöndben van a gyerek, rosszat sejtve bemegyek a szobájába, és nagy meglepetésemre hanyatt fekszik az ágyon, és a képet nézegeti.

Ez ugyan nem babának való, bár a sokszínűsége miatt lehet, hogy a piciket is leköti.

2006. máj. 26. 11:27

Hali!


A mi gyerekszobánkat én dekorálom. Az oldalai kékek a plafon sötétkék (1 lány-1 fiú van, nem ezért ez a szín) , mivel 4m a belmagasság. A falra festettem egy ablakot, amin Micimackó és barátai kukucskálnak be egy faágról. Teret ad, és vidámságot. Festettem még virágokat, hogy elfedjék a gipszelés, illetve előzö szögek nyomait. Rengeteg mobil, gyerekek rajzai, alkotásai vannak fölrakva, hogy közelebb hozzák a plafont. Szeret az edész család itt tartózkodni, sőt a vendégek is itt szoktak kikötni.

5. 33e0394ae2 (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2006. máj. 25. 23:53
A mi szekrènyunk sem gyerek bùtor volt.àttapètàztam minden ajtòt narancssàrgàra meg kèkre.Mindenki kèrdezte,hogy hol vettem az ùj bùtort:)))
2006. máj. 25. 22:09

Nekünk a gyerekszoba kékes, van egy Bella Uno és párja Bella Duo festék, amit két rétegben kell felvinni a falra, így olyan mintha márványos lenne, de a kékkel olyan mintha felhők lennének. Középen dekorcsík, ja és a padlószőnyeg is kék 101 kiskutyás


Sokféle árnyalat van ebből a festékből, nekünk narancssárga, anyuéknak bordósvörös/világos/, mert ezek inkább pasztellszínek. Nem olcsó és nem könnyű felvinni/mi csináltuk a férjemmel/, de megéri, mert így nem az egyszínű falat kell nézni. A miénk tényleg olyan mintha márványos lenne.

3. Courage (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2006. máj. 25. 21:15
Én ma voltam ikeázni és benéztem a gyerekrészlegre:) Annyi mindencókmókot lehet kapni a kis kölyköknek, szóval csak egy kis kreativitás:)És tök olcsón van sok minden, meg ott a fynd részlegen is érdemes bogarászni!
2. Hoxa
2006. máj. 25. 18:40

A mi fiú szobánk narancssárga. Nem akartuk átfesteni, korábban ez volt a háószobánk.


Én dekorcsíkkal dobtam fel, az obiban nagyon szépeket lehet kapni, ráadásul öntapadósak, tehát még sok gondot sem okozott a felragasztás.


A szekrény sem igazán gyerekszekrény. A Minimanóban vettem gyerekszoba dekor matricákat, Macik vannak rajtuk, ezek is öntapadósak. Ezeket ragaszgattam szekrényre, ajtóra, hogy gyerekszobás legyen a hangulat.


Ikeában van fillérekért dekorcucc. Pl. katica-szőnyeg, függők, párnák, ágytakarók ,lámpák.

Nagyon jól fel lehet velük dobni a szobát.

2006. máj. 25. 15:52
Napjainkban rengeteg fajta festéket, és tapétát kaphatunk.
Sajnos tapasztalataim szerint sokan ma is ragaszkodnak azokhoz a nézetekhez, hogy a kislányoknak rózsaszin szobát kell csinálni, a fiúknak kéket.

Ugrás a teljes írásra: A gyerekszoba színei, dekorálása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook