Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyák napja az oviban és a suliban. Miért visznek egyes szülők virágot az óvónéninek, illetve a tanárnéninek? fórum

Anyák napja az oviban és a suliban. Miért visznek egyes szülők virágot az óvónéninek, illetve a tanárnéninek? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. dina32
2013. máj. 2. 09:15
Nálunk ez nem szokás.Virágot pedagógusnapra szoktunk.Anyáknapja az anyukákról éa a nagymamákról szól.
2013. máj. 1. 15:02
Én nem vinnék Anyák napján virágot pedagógusnak.
2013. máj. 1. 15:01

Egy óvónő tudja, hogy melyik szülő nyalizik, és tudja le a kötelességét. Illetve ki az, aki ajándék nélkül is hálás. Vagy ki ad úgy ajándékot, hogy szívből teszi.

Egy jó pedagógus munkáját nem ez fogja meghatározni. Ez nekik éppoly kellemetlen, mint a szülőknek az esetek 70%-ában. Pont azért, mert nem őszinte hálából, hanem kötelességből fakad.

42. Életkezdés (válaszként erre: 41. - Lili74)
2012. jún. 5. 20:06
anyáéknál egy egy szál szegfüt vittek,úgy gyült össze a kazal hogy mindenki vitt:)
41. Lili74
2012. jún. 5. 19:37

Én sem vinnék, mert az anyák napja, az az ANYÁK NAPJA. Az anyja meg én vagyok. A pedagógus nap az más, én is szívesen köszönöm meg egy csokor virággal a gondoskodásukat.

Itt azzal van a baj szerintem, hogy vannak tehetősebb szülők, akik kazlakkal mennek minden egyes ünnepségre, de nem minden szülőnek telik rá. Ez kb olyan, mint a dokiknál a hálapénz.

2012. jún. 5. 19:22

Látom sajnos vitát szült ez a kérdés is:(((((

Helyi szokások is befolyásolják ezt...ahol felnőttem,ott névnapra,anyáknapjára,pedagógusnapra,ballagásra-tehát alkalmanként külön-külön-kaptak hatalmas kazal virágokat óvónénik és dadusok,alig tudták ölben hazavinni,pedagógusnapra,és olyankor ha ballagtattak(nem vegyes csoportok voltak) kaptak szm által vett egy egy komolyabb ajándékot,óvónénik(2) és dadusok(2) megkülönböztetve előzőek nagyobbat utóbbiak kisebbet....


ebbe nőttem bele ezt láttam,első gyerekem ott kezdte a bölcsit.....



másik városba költözve aztán meglepődtem hogy itt nem szokás....néha visz valaki egy egy szálat és tipikusan nyalisnak tartják érte mint itt sokan hozzászólnak az előzőekben emlitett városban pedig megszólták aki nem vitt......



szerintem pedig szív kérdése aki visz,ad tegye azt szeretetből és felesleges latolgatni ki kap és ki nem,az énsemkapokamunkahelyementől kezdve itt a rosszindulatú szövegeken át:((

39. aeddc722e0 (válaszként erre: 13. - B81fcd1219)
2012. jún. 5. 19:05

fifivirág!


Az óvoda NEVELŐ-oktató intézmény. A családi nevelést kiegészítő intézmény.


Az óvoda nevel, és nevel és nevel, aztán tanít.

2012. máj. 10. 13:08

Látom, hogy megoszlanak a vélemények.

Nincs ezzel baj, csak nem értem, hogy anyák napi műsor után miért kell adni a pedagógusnak virágot. Nem sajnálom, csak nekem ez furcsa.

Mi is szoktunk vinni virágot csak úgy év közben, ha van a kertben. Szívesen adom, de ilyenkor anyák napi műsor után ez olyan ciki, egyfajta "nyalásnak" érzem én is. Tavaly is volt ilyen és most is pár szülő. Szerintem semmi szükség nincs rá. Pedagógus napra viszont szoktunk venni egy-egy szál virágot, az természetes szerintem. Persze csak, ha meg vagyunk elégedve a pedagógus munkájával.

37. pethoevi (válaszként erre: 36. - Glória2010)
2012. máj. 9. 22:08
Hihi,tudom,Béjbííí!:-)))
2012. máj. 9. 21:08
Évi, ha te lennél a gyerkőcöm óvónénije, én vinnék neked virágot!
35. pethoevi (válaszként erre: 34. - Timycat)
2012. máj. 9. 20:24

hát ez eléggé az...

de ez az ő hibájuk is...

34. timycat (válaszként erre: 32. - Pethoevi)
2012. máj. 9. 20:20

ez az, nem a szívük szerint döntenek, hanem mert "kötelezőnek" érzik és azt hiszik hogy majd ezzel előrébb lesz a gyerekük (bár nem tudom miben :D) szülők közötti élet-halál harc


Én ezt inkább szánalmasnak tartom

33. c42aaaac41 (válaszként erre: 29. - Pethoevi)
2012. máj. 9. 20:15
Na ezzel egyetértek.Sok a neveletlen gyerkőc sajnos.:S
32. pethoevi (válaszként erre: 31. - Arianne113)
2012. máj. 9. 20:14

egyetértek

valaki ad,valaki nem...csak nem értem,h miért fáj az,ha valaki ad,annak,aki nem ad...ő ugyanúgy szíve szerint döntött úgy,h nem ad. :)))

2012. máj. 9. 20:12
hát mindenki maga tudja, én úgy gondolom megérdemlik. de ezen tényleg kár vitatkozni.
30. pethoevi (válaszként erre: 27. - Ee1dc9ba06)
2012. máj. 9. 20:11

:-)))

Nem szabad büntetni!!!:-)))

29. pethoevi (válaszként erre: 25. - B81fcd1219)
2012. máj. 9. 20:10

én sem tartottam magam az anyjuknak,nem erről van szó...de ha belegondolsz,igenis szinte a második anyuka szerepét töltik be és ezen lehet vitatkozni,de nem érdemes,amíg (ismétlem),napi több órát töltenek el ott,mint otthon...


És elhiszem,h Te neveled a gyerekedet,de hidd el,h sokan nem.sokan ovi után leülnek a tv elé és ennyi az otthon nevelés...ez az átlag sajnos...

28. Cilumiluci (válaszként erre: 23. - Arianne113)
2012. máj. 9. 20:10
Megköszöntük,de nem Anyák napján:)
27. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 18. - Pethoevi)
2012. máj. 9. 20:08

:-))

Sarokba állsz, ha vitázol!

26. Arianne113 (válaszként erre: 23. - Arianne113)
2012. máj. 9. 20:08
* adjátok át nekik.
25. b81fcd1219 (válaszként erre: 17. - Pethoevi)
2012. máj. 9. 20:08
Itt nem erről van szó,hogy nekem fáj,avagy sem.De ne keverjük a szezont a fazonnal. Én is tisztelem a gyerekem óvónőit és kedvelem is őket,de attól még nem tartom őket az "anyjuknak".
24. pethoevi (válaszként erre: 19. - Timycat)
2012. máj. 9. 20:07
nem,mert ha kötelező lenne,akkor te is vinnél.de nem viszel...
2012. máj. 9. 20:07
A legféltettebb kincseteket viszitek oda és adjátok át az ő kezébe. Vigyáznak rájuk, óvják őket, tanítgatják. Akárcsak a szülők. Miért ne érdemelnék meg, hogy megköszönjék nekik?
2012. máj. 9. 20:07
Sosem vittünk nekik anyák napjára virágot,nem kevered a pedagógusnappal??
2012. máj. 9. 20:07
Én a keresztfiamtól is kaptam egyébként, nem hinném, hogy az anyukájának oka lenne nyalni a seggemet:)
20. pethoevi (válaszként erre: 14. - Timycat)
2012. máj. 9. 20:07
a fodrászok,pincérek meg borravalót kapnak...
19. timycat (válaszként erre: 9. - Pandamama3)
2012. máj. 9. 20:07

mert szerinted a gyerek most nem azt látja az óvónőnek adott anyáknapi virágban hogy "kötelező"?


Dehogynem. Én inkább azt tanítanám meg a gyerekemnek, hogy mindennek megvan az apropója, mindent kezeljen a helyén és rendeltetésszerűen használja a nyelvét.

18. pethoevi (válaszként erre: 13. - B81fcd1219)
2012. máj. 9. 20:06

hát már bocs,de nincs igazad!!!!az óvodában nem tanulnak a gyerekek,max verset,vagy mondókát,vagy dalt!

ha egy kicsit is utánanéznél,az óvodában nevelés folyik,nem tanítás!és ne vitázz egy óvónővel!

17. pethoevi (válaszként erre: 11. - B81fcd1219)
2012. máj. 9. 20:05

Szerintem meg neked ez valamiért fáj...Miért zavar?Ezt gondold végig...



Képzeld el,én óvónéniként volt,h csak úgy kaptam virágot,mert a kislány oviba jövet szedte nekem.És nem volt seggnyalás,hanem szeretet.Nem tettem emiatt különbséget senkik közt.Szerettek és én is őket...

2012. máj. 9. 20:05
Ez egy kedves gesztus, nem több nem nagyzolás...(valószínű ők is anyukák)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook