Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehet megnézni, hogy emelt vagy középszintű érettségi kell-e az adott felsőoktatási intézménybe? fórum

Hol lehet megnézni, hogy emelt vagy középszintű érettségi kell-e az adott felsőoktatási intézménybe? (tudásbázis kérdés)


14. Serry (válaszként erre: 13. - Alidamolnar)
2012. máj. 10. 13:16
S milenne a B és C terv?
13. alidamolnar (válaszként erre: 12. - Serry)
2012. máj. 10. 09:10

Köszi Neked is.

Azt már néztük, hogy az orvosin is már nem csak bioszból, hanem kémiából (vagy fizikából) is emeltezni kell 2013-tól pl.

Nálunk első helyen az orvosi játszik, de kell B meg C terv is, csak én nem értettem a lányom őrült emeltszintezni akarását, de már kezd kitisztulni így a kép.

12. Serry (válaszként erre: 11. - Alidamolnar)
2012. máj. 10. 08:19

2015-re biztosan mindenhol kell az emelet és lesz olyan is ahol 2 kell.

Ráadásul addigra a kettes határa is 40% lesz érettségin.

11. alidamolnar (válaszként erre: 10. - Mmacus)
2012. máj. 10. 07:44

Akkor Te többet tudsz, mint én.

2015-re bevezetik vajon?

(A lányom még csak 16, csak már előre agyalunk, van egy felsőfokú angol nyelvvizsgája, az már eleve 40 pont, de amellé még emeltezni akar, a pontok miatt.

Lehet, hogy 2015-re már elő is írják talán. Bár eleve így készül, emeltre, csak én agyalok folyton.

10. mmacus (válaszként erre: 9. - Alidamolnar)
2012. máj. 9. 21:58
Volt szó ilyesmiről, de idén még nem vezették be. Nekünk követelmény az emelt.
9. alidamolnar (válaszként erre: 8. - Mmacus)
2012. máj. 9. 21:40

Köszönöm Neked is.

Akkor tévhitben éltem, én azt hittem, hogy szinte minden egyetemre és fősulira emeltezni kell.

Lányom emeltezni is akar, csak nekem a fejemben volt egy kis zavar.

8. mmacus (válaszként erre: 7. - Alidamolnar)
2012. máj. 9. 21:11
A felvi.hu-n pedig egyértelműen jelzik, hová kell emelt szintű érettségi. (E) a jelölés a tantárgy neve után. Most néztem meg a lányom által megjelölt iskolánál. Ha nincs ott ez a jel, nyilván nem követelmény az emelt szint, de akkor + pont jár érte.
2012. máj. 9. 20:22
Köszönöm,a felvi.hu-n mi is körülnéztünk, írják is, hogy melyik tárgyakból kell érettségizni, de nem jelölik, hogy emeltezni kell-e. (A lányom mindenképpen emeltezni akar, de engem pedig érdekelne, hogy előírja-e a suli).
6. viva70 (válaszként erre: 2. - Alidamolnar)
2012. máj. 9. 18:36
A felvi.hu-n is vannak információk. Legalábbis tavaly még voltak. Azóta nem néztem...
5. Serry (válaszként erre: 2. - Alidamolnar)
2012. máj. 9. 18:34
www.felvi.hu
2012. máj. 9. 18:29
Melyik suli?
2012. máj. 9. 18:29
Én a Felvételi tájoló című könyvet használom.
2012. máj. 9. 18:25

Legalább három főiskola és egyetem honlapján fent voltam, és írja a felvételi követelményeket oly módon, hogy milyen tárgyból kell. De hogy középszintű elég, vagy emelt szintű kell-e (tehát konkrétan előírják-e az emelt szintűt), sehol nem találtam. Olyan sulinál sem, ahol konkrétan tudom, hogy emelt kell, ott sem írták ki.

Tudtok erről valami összesítő táblázatot, vagy információ forrást?

Köszönöm előre is.

2012. máj. 9. 18:23
Hol lehet megnézni, hogy emelt vagy közép szintű érettségi kell-e az adott felsőoktatási intézménybe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook