Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tényleg mindenhova "kézenfogva" kell kísérni egy 14 éves lányt? fórum

Tényleg mindenhova "kézenfogva" kell kísérni egy 14 éves lányt? (beszélgetős fórum)

26. beatav
2012. máj. 10. 20:00
A mai 1o-en évesek sem olyanok már mint a mi időnkben.Úgy ahogyan a környezetünk sem olyan mint régen.Én nem túloznám el ennyire...
25. EsztyMorgan (válaszként erre: 23. - Noncsi18)
2012. máj. 10. 10:10
Hát vagy legalábbis kicsit törekedni rá. A személyes ügyeknél még legyen ott a szülő, a SZÜLŐ és ne más idejét akarják beosztani, de idővel már a szülő sem kell. Pl. a fősulin rengeteg dolgot - hivatalos dolgot is!! - el kell intézni, de már a középsuliban is. Akkor majd mi lesz? Anyuci megy be?
24. EsztyMorgan (válaszként erre: 22. - Fisica)
2012. máj. 10. 10:08
Az okmányirodát még aláírom.. ki mennyire önálló, ebben lehet változás. De hogy a sarki boltba és nagyszülői kísérettel mehet el, ez már nagyon beteges. Persze engem is rángatna le az anyja, mert Adri kólát akar inni.. hát bocs, de 14 évesen simán le tud menni egy üveg kóláért egyedül is.
23. Noncsi18 (válaszként erre: 6. - EsztyMorgan)
2012. máj. 10. 02:40
Ez jo nagy butasag..... Tenyleg kene mar, hogy onallobb legyen. 14 evesen mar elengedtek a szulok ide-oda, sokfele, de a szemelyes ugyeket, meg barmi ilyet mindig anyaval inteztuk, vagy csak anya, es nagyon rossz nekem is, hogy nem hagyta, hogy onallobb legyek, mert utana meg semmit nem mertem egyedul intezni, illetve nem is tudtam, hogy mi hogy mukodik :S a masik meg az, hogy ennyi erovel 18 evesen is elrabolhatjak, megeroszakolhatjak vagy barmi tortenhet. Ennyire nem szabad felteni, mert meg a vegen bevonzak a szulok a rosszat......
22. Fisica
2012. máj. 9. 20:11

Engem is elkísért az anyukám amikor a személyimet csináltattam, sőt amikor megszereztem a jogsimat 20évesen akkor is jött velem megcsináltatni és akkor mi van? Ettől még lehet önálló egy gyerek.


Nem kötelező elkísérni ha nem akarod, de azért nem hiszem, hogy el kell ítélni valakit aki nem engedi el a lányát egyedül, amúgyis ha még nem volt ilyen helyeken jobb ha megy vele valaki aki jártas a dolgokban. Abból tanul a gyerek ha látja a szüleit, hogyan intézik a dolgokat szerintem.

21. Sirga (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. máj. 9. 18:13

Tökéletes önállótlanságra nevelték, grat. a szülőknek! :P

A 11 éves lányom egyedül jár boltba! Suliba már 8 éves korától. Persze, félteni kell, aggódni kell érte, de nem a széltől is óvni! Szegény kislány! :(

20. e57e061615 (válaszként erre: 8. - EsztyMorgan)
2012. máj. 9. 16:48
Suliba meg boltba már simán mehetne egyedül. Az okmányirodára azt mondom, gyereke válogatja, de egyszerűen azért is nemet mondhatsz, mert épp nem érsz rá. Nem a te gyereked, nem a te dolgod.
19. emi1206 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. máj. 9. 16:44

Akkor te nagyon ügyes voltál/vagy! :) Nekem jól esett, hogy eljött velem anyu, amikor az első személyim csinálták. Ez volt az első találkozásom hivatali ügyekkel, biztos nem örültem volna, ha egyedül kell mennem.

A suliba kísérgetést meg boltba kísérgetést viszont én is túlzásnak találom.

18. winny (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. máj. 9. 16:36
Ez komoly probléma a szülő részéről!!!
2012. máj. 9. 16:15
Legfeljebb ellesz még egy hétig személyi nélkül, amíg intéz a szülő magának néhány szabad órát...
16. trapiti (válaszként erre: 14. - EsztyMorgan)
2012. máj. 9. 16:15
Hát ha így áll, akkor ne foglalkozz az egésszel...
15. EsztyMorgan (válaszként erre: 13. - 2a69f78972)
2012. máj. 9. 16:13
Nagypapa már nem él, nagymamát meg nem akarják ezzel terhelni.
14. EsztyMorgan (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2012. máj. 9. 16:12
Hát.. lehet, hogy bennem van a hiba, de én elvből eddig még soha nem mentem a sógornőmhöz, és nem is fogok. Ő többször jön hozzám, ami nem baj, de én megesküdtem, hogy ő az utolsó ember a földön, akitől én bármit is kérni fogok az életben.
13. 2a69f78972 (válaszként erre: 10. - EsztyMorgan)
2012. máj. 9. 16:11
Nagymama? Nagypapa? Ők nem kísérhetik el?
12. trapiti (válaszként erre: 8. - EsztyMorgan)
2012. máj. 9. 16:10

Hát... sokmindentől függ szerintem, hogy hová és hogyan lehet elengedni egy 14 évest.

Sok ilyen korú lány már elég érettnek látszik, de közben még gyerek, könnyen célponttá válik.

Függ a gyerektől, a környéktől is hogy elengedhető-e vagy sem.


Ha a sógornőd megkér valamire, vagy segítesz, vagy nem ez a Te dolgod. Az pedig a szülők dolga, hogy megszabják a gyerekük számára a határokat. ha nem értesz egyet, majd Te a tiédet másképp neveled...

Szerintem semmi gond ezzel, ha Te nem akarsz segíteni, akkor is nyilván megoldják valahogy. Csak aztán nehogy Neked is szükséged legyen segítségre...

2012. máj. 9. 16:09

Hááát szerintem ha a 14éves lányok általába véve már a fiúk után szaladnak,akkor legyenek olyan ügyesek,hogy a hivatalos dolgokat is képesek legyenek egyedül elintézni.

Szerintem is mehet nyugodtan egyedül intézni a dolgokat.Ha állandóan kísérgeti valaki,akkor sosem lesz önálló...

10. EsztyMorgan (válaszként erre: 9. - Anatita81)
2012. máj. 9. 16:08

Én megértem, hogy féltik.. én már most féltem a lányomat, pedig még ki sem bújt :)) de azért eljön az idő, mikor kicsit engedni kell a gyeplőn. Örök életére nem kísérhetik mindenhova.

Hát most is kísérgetik, csodálnám, ha a középsuliban is máshogy lenne.

Amúgy kisvárosban élünk.. itt mindenki ismer nagyjából mindenkit. Ami hol előny, hol hátrány..

9. Anatita81 (válaszként erre: 6. - EsztyMorgan)
2012. máj. 9. 16:06

Azért fényes nappal talán nem ilyen rossz a helyzet. Talán.


Akkor ha középiskolás lesz is mindennap elkísérik suliba és mennek elé?


Jaj, de nem várom, mire a gyerekeim akkorák lesznek! De meg kell bízni bennük, hogy tudnak magukra vigyázni és imádkozni, ne essen bajuk...


Ti amúgy nagyvárosban laktok?

8. EsztyMorgan (válaszként erre: 7. - Anatita81)
2012. máj. 9. 16:04
Lehet, de azért 14 évesen már valahol el kéne kezdeni. Pl.. suliba a mai napig nagymama kíséretével megy, boltba szintén.. ezek után meg sem lepődöm, hogy ide is díszkíséret kell. Csak engem hagyjanak békén.
7. Anatita81 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. máj. 9. 16:02

Szerintem részben igazad van, neked egyáltalán semmi keresnivalód a tömegben, melegben.


A kérdésre válaszolva, ha igényli, akkor el kell kísérni. Nem minden 14 éves egyforma.


Hogy kinek, az más tészta...

2012. máj. 9. 16:01

0 – 14 éves korig a személyi igazolvány igénylése ingyenes. Ilyen esetben a kérelem előterjesztője a törvényes képviselő (szülő).

Úgyhogy én így is úgy is ki vagyok lőve, hál isten. De amúgy szegény lányt a sarki boltba nem engedik le kíséret nélkül, mert "berángathatják egy kocsiba, és megerőszakolhatják."

5. Cilumiluci (válaszként erre: 2. - Agis)
2012. máj. 9. 15:59
De,szerintem kell:)
4. EsztyMorgan (válaszként erre: 2. - Agis)
2012. máj. 9. 15:59
Hát azt nem tudom.. én anno egyedül voltam bent, de előtte anya bement az önkormányzathoz. Akkor három műszakban dolgozott, és nem tudott volna szabira jönni. Lehet, hogy kell, de ezért van az anyja.
3. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. máj. 9. 15:58
Szerintem igazad van. Mikor tanulja meg ha állandóan kísérgetik? 14 éves az már nem kislány.
2. agis
2012. máj. 9. 15:57
Nem kell hozza nagykoru meghatalmazasa?
2012. máj. 9. 15:57
Sógornőm lánya nem rég töltötte be a 14. életévét. Most kell intézni a lakcímkártyáját, meg a személyi igazolványát. Ma valamiért nem sikerült elintézniük, mert nem vitték magukkal a lány hatósági akármijét. A lényeg, hogy sógornőm jön és közli velem, hogy majd pénteken én átkísérem a lányt. Én meg megmondtam, hogy nem. Terhes vagyok, 30. hét.. és nem áll szándékomban a fél napomat az okmányirodában a tömegben eltölteni, amúgy is miért nem mehetne át a lány egyedül. Erre a válasz: ő még sehova nem mehet egyedül, nem intézhet semmit. Gondoltam: kösz. Én is voltam 14 éves, engem is féltettek a szüleim, főleg az apukám.. de pl. a személyimet egymagam intéztem. Nem nagy kunszt: bemész, lefényképeznek és kész. Szerintem ennyi önállóság már kell egy 14. életévét betöltött lánynak. A lényeg, hogy most én leszek/vagyok a rossz, mert nem kísérem el a lányt. ://

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook